Rendészeti reform

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Sanaa Wolton «

Ötleted leírása

»
RENDÉSZETI REFORM

Az 1.1-es frissítés alkalmával olyan célkitűzéssel indítottuk el az új szerver verziót, hogy olyan játéktéren és annak feltételeivel társítva tudjanak a One Roleplay magyar nyelvű text szerverén játszani kívánkozó játékosok, ami folyamatosan fejleszti őket. Nagy hangsúlyt fektettünk már akkor és szeretnénk a jövőben is fektetni a folyamatosan minőségi változás érdekében, a megfelelő játékélmény nyújtásában.



A bevezetőmben említett dolgok függvényében szeretném kérvényezni azt, hogy a jelen rendvédelmi szerv (LSPD etc.) úgynevezett ’protokoll’ menetein változtassanak ezen típusú frakció vezetői! Indokolnám ezt azzal, hogy több játékos felől olyan visszajelzés érkezik, hogy minden szkenárió, kezdettől függetlenül, mindegyik ugyan úgy zajlik le. Értem ezt azalatt, hogy mindent a protokoll és kézikönyvben példának felhozott beszédeket mondanak a rendvédelmi szerv tagjai. Olyan hatást keltenek, mintha egy NPC-vel kommunikálnának és nem pedig, mint külön személyiséggel rendelkező karakterek.



Szeretném, ha a jövőben a rendészeti szervek vezetői felállítanának egy bizottságot a saját önvizsgálatukra és megtudnak győződni arról, hogy tisztjeik/játékosaik az általuk elvárt színvonalon teljesítenek és viselkednek. Ez nagyon fontos, hisz így tud folyamatosan fejlődni egy frakció. Továbbá fontos, ha a beérkező panaszokra kiemelten oda figyelnek, mert a játékosok visszajelzései nélkül nem derül fény bizonyos hibákra. Összességében, fő a professzionalizmus! Ha már ezt sikerül elérni, talán lehetne újra a legerőgesebb frakciók között a rendvédelem, jelenleg sajnos nincs.



Visszajelzések alapján a rendvédelmi szervek úgy működnek, mint régebben azon bandák, ahova akármilyen rosszul tudtál szerepjátékozni, bekerültél. Tudomásom szerint jelenleg bárki, azaz BÁRKI bekerülhet egy ilyen fontosságú szervezetbe, mint a rendészet/rendvédelem. Tényleg ilyen fontos lenne a létszám, a minőség már kevésbé? Újra visszakellene hozni a köztudatba az akadémiát, a tesztlapos akadémiát. Ezzel nagyon sok olyan játékost ki lehetne szűrni, aki (tisztelet a kivételnek) alkalmatlannak bizonyul egy Officer szerep eljátszására.



Azt is megmerem kockáztatni, hogy a rendészeti frakciók nem tisztelik a játékostársaikat, a többi frakcióvezetőit. A jövőben ezen frakciók kommunikáljanak a többi frakciókkal, mind legális vagy illegális, hogy hogyan lehetne azon frakciót mindenki javára fejleszteni.



A mai nap folyamán én is végig kísértem egy teljes szkenáriót, ahol több hivát véltem felfedezni. A jelenlegi rendészetnek a fő célja az, hogy minél előbb elkapjon. Kihagynak olyan fontos dolgokat, mint egy hosszadalmasabb IC cselekmény, akár egy házkutatás vagy bármi, amihez mondjuk egy bírósági engedély szükséges. Bizonyos esetekben hosszas beszámoló a supervisiornak. Megbeszélések, és megfigyelések. Tettenérések a megfelelő pillanatban. Szóval azt akarom mondani, hogy minden túl gyorsan történik és semmi izgalom nincs az egészben. Túl monoton az a játékélmény, ami jelenleg van a szerveren és első sorban a rendészeti frakciókkal kell indítani, hogy ez megváltozzon.



Nagyon remélem, hogy a téma alatt mindenki jól megfontoltan fog hozzászólni és nem veszi sértésnek a témát. A cél jelenleg mindenki számára egy olyan játékélményt nyújtsunk, hogy ma, holnap és a következő héten is szívesen játszon a szerveren. Ha ez ellen nem teszünk, akkor visszafordíthatatlan spirálba fogunk csak pörögni.
«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «




 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Teljes szívből támogatom!

Az illegál frakciók nevében mondhatom azt véleményem szerint, hogy nem célunk, hogy ne legyen rendvédelem, vagy hogy minden rablást el tudjunk hozni. Fogjuk ezt fel, mint a jing és jang.. egyik nem létezik a másik nélkül. Ne legyen a folytonos CK, és a most mindenképp megbüntetlek irányvonal a mérvadó. Legyenek gazdag, színes RP-k a rendvédelem és az illegál között.

Hihetetlenül jó lenne.. az egyszer biztos.
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek
Alapvető hiányosságokat véltünk felfedezni a barátaimmal az LSPD-nél, amióta itt játsszunk. Sokszor van olyan érzésem mintha nem figyelné senki se a tagokat a vezetőségüktől. Vagy megeshet hogy a vezetőinél is megvannak eme hiányosságok és ezért nem fedezik fel másoknál.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Támogatlak!

Vigyünk több személyiséget a dologba! Unalmas,hogy az LSPD tagjai nem mernek fölöttem hatalmat gyakorolni, Uramoznak, magáznak, miközben az RP folyamán többször feltűnik,hogy egy gyerekkel állnak szemben. Éljenek vissza nyugodtan a hatalmukkal, legyen rendőri túlkapás, falhoz/forró motorháztetőhöz szorítás, stb stb... (mindez normális keretek között a gettóban pl, és nem a város központjában) Ameddig a protokolltól való eltérés szankcióval jár, nem lesz változás. Szerintem kicsit több szabadságot kéne adni a rendvédelem tagjainak,hogy belátásuk szerint cselekedjenek 1-1 helyzetben.
Mindemellett a felsorolt rp-k (megfigyelés, házkutatás,supervisor tájékoztatás nagyon jól hangzik🤤)
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,542
-
Ameddig a protokolltól való eltérés szankcióval jár, nem lesz változás. Szerintem kicsit több szabadságot kéne adni a rendvédelem tagjainak,hogy belátásuk szerint cselekedjenek 1-1 helyzetben.
Erre készült egy szabályzatmódosítás, ami sokkalta nagyobb teret biztosít ezen frakcióknak, hogy merjenek cselekedni vagy épp olyan dolgot csinálni, mint a drogfogyasztás, stb. Tehát a feltételek adottak.
 

boldogdani11

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77
Egyet értek minden szavaddal. Erről eszembe jutott egy régebbi történet, elkaptak a rendőrök fegyver kereskedés miatt, és mivel nem akartam felnyitni a telefonom így életfogytiglani börtön büntetéssel fenyegetett meg az egyik tag, mint IC mint OOC. Azt mondta hogy rám ver olyat is amit meg se tettem , hogy életfogytot kapjak. Szerintem ezzel a résszel is lehetne kezdeni valamit, mert nem elég hogy terminátorok a PD-sek, hanem még korlátlan hatalommal rendelkeznek is.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Egyet értek minden szavaddal. Erről eszembe jutott egy régebbi történet, elkaptak a rendőrök fegyver kereskedés miatt, és mivel nem akartam felnyitni a telefonom így életfogytiglani börtön büntetéssel fenyegetett meg az egyik tag, mint IC mint OOC. Azt mondta hogy rám ver olyat is amit meg se tettem , hogy életfogytot kapjak. Szerintem ezzel a résszel is lehetne kezdeni valamit, mert nem elég hogy terminátorok a PD-sek, hanem még korlátlan hatalommal rendelkeznek is.
Igen, egyetértek. Hamarosan én is szeretném megtapasztalni az illegál RP-t texten, de sajnos hasonló tapasztalatot osztott meg velem több társaság is. Sokan nem szeretnének elmenni nagy/kis bankra, mert ha egy ember bukik, addig szekírozzák, fenyegetik az elfogott embert amíg nem vall, pedig sok ember RL sem tesz vallomást a megtorlás miatt inkább ül 5-10 évet.
Szerintem egy közös meetingen ezt is megbeszélhetnénk. Fegyverkereskedelemért pedig USA-ban nem tudom biztos, de szerintem nincs életfogyt, sem PC szerint nem osztható.
 

pateszka.

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:45
Osman Yenal
Tudnék javasolni még néhány változtatást, aminek következtében akár színesebb karaktereket láthatunk a rendvédelmi szervezeteknél. Elképzelhetőnek tartom, hogy egyes játékosok azért óvakodnak akár a korrupt RP-től, mert félnek, hogy lebukás után távozniuk kell a frakcióból, ezzel elveszik az, amiért sokat dolgoztak (példának okáért a frakcióban betöltött rang, barátok a frakción belül stb.). Ennek kiküszöbölésére javasolnám, hogy amennyiben valaki lebukik, hogy korrupciót, túlkapást, bármi egyebet követ el maradhasson az adott rendvédelmi frakcióban, ráadásul ugyanazon a rangon, csak természetesen másik karakterrel, egy CK-t követően. (ha eddig ez nem volt így, akkor ezt egy lehetséges opciónak tartom a változás eléréséhez).

A másik ötletem pedig a szabályzat szerint meghatározott 4.000-5.000$-os korrupcióra vonatkoznak. Ezt jócskán meg kéne emelni. Minimális összegnek van titulálva ez a 4-5 ezer dollár a szabályzatban, de ez még a minmálisnál is kevesebb. Valószínűnek tartom, hogy egy óra alatt is többet kapnak a rendvédelmi szervezetek dolgozói. Mit ér a szerveren manapság 4-5 ezer dollár? Ha megemelnénk az összeget, mondjuk a tízszeresére (40-50.000$) lehet, hogy a rendvédelmi szervek játékosai nagyobb előszeretettel vállalnák a rizikót és ezáltal színesebb karaktereket láthatnánk.

EDIT: Persze, ha a tagok mentalitásával és kompetenciájával van gond, azon ezek sem feltétlen tudnak változtatni.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:628
Millie Evers
Támogatlak!

Vigyünk több személyiséget a dologba! Unalmas,hogy az LSPD tagjai nem mernek fölöttem hatalmat gyakorolni, Uramoznak, magáznak, miközben az RP folyamán többször feltűnik,hogy egy gyerekkel állnak szemben. Éljenek vissza nyugodtan a hatalmukkal, legyen rendőri túlkapás, falhoz/forró motorháztetőhöz szorítás, stb stb... (mindez normális keretek között a gettóban pl, és nem a város központjában) Ameddig a protokolltól való eltérés szankcióval jár, nem lesz változás. Szerintem kicsit több szabadságot kéne adni a rendvédelem tagjainak,hogy belátásuk szerint cselekedjenek 1-1 helyzetben.
Mindemellett a felsorolt rp-k (megfigyelés, házkutatás,supervisor tájékoztatás nagyon jól hangzik🤤)

(Mint ex-pd-s elmondhatom azt nektek, hogy van aki elég sok személyeset visz bele a PD-s RP-jébe.)
Viszont, kiemelném Demzsi írását, ami nekem kifejezetten tetszik.
Már az is bőven szép, mikor van jó - rossz zsaru felállás. Szerény személyem szerint, én mindig így álltam a játékosokhoz, nem egy robot. Vevő voltam a változásra, voltak kedvenc embereim, akikkel teljesen máshogy zajlott le akár a beszélgetés. Bár azt nem engedhetjük meg igazán magunknak, hogy elmenjünk a szankció mögött, akár ha az egy bírság. Egy emberölésnél ne menjünk el, de minimális - nem adom meg a jobbkéz szabályt - hibáknál akár mérlegelhetjük, aszerint hogy a karaktereinket milyen külső ingerek érik.
Ha a hű szerepjátok szeretnénk, akkor viszont ezek is kellenek. Mindenkinek van jó és rossz napja a való életben is.
De ez nem egyoldalú, ennek az illegál részéről is kell folytatni. Az hatalmas negatívum, hogy a másik oldalon álló személyünk nem próbál magáért viselkedni/küzdeni/próbálkozni. A kihallgatások alatt sem lehet opciókat felhozni, mert egyáltalán nem kíváncsiak rá, és életfogytiglan szavak dobálózása mellett is kinevetnek bennünket.

Egyet értek minden szavaddal. Erről eszembe jutott egy régebbi történet, elkaptak a rendőrök fegyver kereskedés miatt, és mivel nem akartam felnyitni a telefonom így életfogytiglani börtön büntetéssel fenyegetett meg az egyik tag, mint IC mint OOC. Azt mondta hogy rám ver olyat is amit meg se tettem , hogy életfogytot kapjak. Szerintem ezzel a résszel is lehetne kezdeni valamit, mert nem elég hogy terminátorok a PD-sek, hanem még korlátlan hatalommal rendelkeznek is.
Erre csak annyit (ex detektívként), hogy én játszhatok a te eszeddel. Ha okos vagy, te is. És hidd el, ha egy bizonyos álláspontot foglalsz és nem kavarodsz össze a saját állításodban, el fogom hinni. Plusz, ezek az életfogytiglanos fenyegetések elég súlyos esetben szoktak megtörténni. De a detective legyen is kreatív, mi szerint tudja a karakteredet megfogni. De sajnos, az sem érinti az embereket, ha az egyik szerettüket hozzák fel. Teljesen kuka érzelem szempontjából a kihallgatás az illegál szempontjából is.

A lényeg a lényeg, hogy teljesen támogatom, hogy a megszokotthoz még racionális és valid szálak is csoportosuljanak. De tudtommal senki nincs korlátozva.

ui: Az illegál és a PD oldaláról sem ciki az érzelemkimutatás.
Még mindig hatalmas pacsi a Pellegrini házaspárnak, akik a detective-t annyira meghatották, hogy utána bőgött egy órát.
 

Bryan

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:121
Nathan Moore
Támogatlak!

Vigyünk több személyiséget a dologba! Unalmas,hogy az LSPD tagjai nem mernek fölöttem hatalmat gyakorolni, Uramoznak, magáznak, miközben az RP folyamán többször feltűnik,hogy egy gyerekkel állnak szemben. Éljenek vissza nyugodtan a hatalmukkal, legyen rendőri túlkapás, falhoz/forró motorháztetőhöz szorítás, stb stb... (mindez normális keretek között a gettóban pl, és nem a város központjában) Ameddig a protokolltól való eltérés szankcióval jár, nem lesz változás. Szerintem kicsit több szabadságot kéne adni a rendvédelem tagjainak,hogy belátásuk szerint cselekedjenek 1-1 helyzetben.
Mindemellett a felsorolt rp-k (megfigyelés, házkutatás,supervisor tájékoztatás nagyon jól hangzik🤤)
Szia! Nem mernek senki felett hatalmat, erőszakot gyakorolni, mert nem lehet. Ameddig OOC nem válik elfogadottá az, hogy nem minden rendőr a tankönyv alapján cselekszik, egy-egy kihallgatás során erőszakot visz bele stb, addig nem is fogják ezt meglépni. Azért IRL is van bőven indokolatlan erőszak, eltérés a megszokottól, akár magyarországon, akár amerikában. Ha majd nem OOC lesz jópár nézeteltérés, hiba, probléma intézve, hanem IG felelsz majd az IC hibáidért, akkor talán láthatunk majd még színesebb karaktereket is. Természetesen ehhez elengedhetetlen egy jópofa játékos közösség és egy megértő, innovatív vezetőség is.
UI: Ugyanúgy fontos lenne egy komolyabb akadémia (egy személy esetén mentor-program) felállítása, mert a jelenlegi egy napos DC-s betanítás nem elég.
 

ArT

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:391
ArT
Sziasztok!

Mivel a téma az LSPD-ről szól, ezért mi is reagálnánk a leírtakra. Az egész ötlet feltehetően egy pár nappal ezelőtti eset miatt született meg, amiben 2 személy hibázott, közülük az egyik személy már nem a frakció tagja, a másik személy pedig egy Trainee volt. Egy eset miatt, pedig nem érdemes megítélni az egész frakciót és ezzel együtt a mi munkánkat is. Tény, hogy nem vagyunk tökéletesek, viszont az itt felhozott dolgok nagy része nem fedi a valóságot. Néhány leírt dologra szeretnék reagálni. Azon dolgozunk Poqu-val együtt, hogy a frakció fejlődjön időről-időre és a szerver számára egy olyan rendvédelmi frakciót működtessünk, ami mindenki számára megfelelő.

"minden szkenárió, kezdettől függetlenül, mindegyik ugyan úgy zajlik le. Értem ezt azalatt, hogy mindent a protokoll és kézikönyvben példának felhozott beszédeket mondanak a rendvédelmi szerv tagjai."
- Megvannak a megfelelő eljárásrendek, a különböző típusú intézkedésekre (igazoltatás, felony stop). Ezeknek vannak kötött és kötetlen elemei is, nyilvánvalóan egy Felony Stop esetén az instrukciós mondatokat be kell tartani, mert azért vannak. Az a rész pedig egy erős túlzás, hogy minden eljárás ugyan úgy zajlik le. Azt, hogy NPC-ként viselkednek az Officerek, nem igazán értem.

"Tudomásom szerint jelenleg bárki, azaz BÁRKI bekerülhet egy ilyen fontosságú szervezetbe, mint a rendészet/rendvédelem."
- Ha valaki felnéz a fórumon a megfelelő topicba, láthatjátok, hogy a lapok nagyobb többsége elutasításra kerül, illetve vannak személyek, akik a szóbeli meghallgatáson nem felelnek meg. Emellett szerintem meg lehet adni a lehetőséget, hogy kipróbálják a rendvédelmi szerepjátékot olyan játékosok is, akik még nem voltak ilyen jellegű frakcióban, viszont szeretnének tanulni és fejlődni.

"Azt is megmerem kockáztatni, hogy a rendészeti frakciók nem tisztelik a játékostársaikat, a többi frakcióvezetőit" - Ezzel teljes mértékben nem értek egyet!

"A jelenlegi rendészetnek a fő célja az, hogy minél előbb elkapjon." - Ez a kijelentés, ugyancsak nem fedi a valóságot, jelenleg is rendelkezünk egy Detective Divison alosztállyal, akik komoly nyomozásokat és aktákat készítenek nagyobb ügyekben. Nyilvánvalóan nem lehet és nem is akarunk mindenkit elkapni vagy azonnal lecsukni.

"Kihagynak olyan fontos dolgokat, mint egy hosszadalmasabb IC cselekmény, akár egy házkutatás vagy bármi, amihez mondjuk egy bírósági engedély szükséges"
- Ezt szintén abból az esetből szűrted le, holott az elmúlt héten 3 házkutatásra is kértek engedélyt és azok végre is lettek hajtva. Supervisor segítségét lehet kérni bármilyen intézkedés során, más kérdés, hogy a civilek sokszor nem élnek ezzel a lehetőségükkel.

"Beérkező panaszokra kiemelten oda figyelnek" - Panaszt lehet tenni jelenleg is, mind IC, mind OOC Discord üzenet formájában a vezetőség felé, az állomány tagjairól. Ezek mellett létrehoztunk egy űrlapot is, amin kérdéseket lehet feltenni az LSPD-vel kapcsolatban: https://forms.gle/yx7rCAr1eKz6m8Pi9

Az észrevételeket nem vesszük támadásnak, illetve azokat köszönjük is, ez is segít minket abban, hogy a frakciót kedvezőbbé tudjuk tenni mindenki számára!
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Megvannak a megfelelő eljárásrendek, a különböző típusú intézkedésekre (igazoltatás, felony stop). Ezeknek vannak kötött és kötetlen elemei is, nyilvánvalóan egy Felony Stop esetén az instrukciós mondatokat be kell tartani, mert azért vannak. Az a rész pedig egy erős túlzás, hogy minden eljárás ugyan úgy zajlik le. Azt, hogy NPC-ként viselkednek az Officerek, nem igazán értem.
Az NPC viselkedés értendő arra, hogy egy berögzött, betanult módokat és cselekvéseket alkalmaznak. Gondolok a karakter beszédére és cselekmény/történés leírásaira. Mivel ezek betanultak és nem a karakter cselekedeteit reflektálja, ezért van nevezve NPC viselkedésnek. Én például nagyon örülnék, ha a /do-ban történő 'Ellenkezik?'-et elhagynák a rendőr tisztek, mert teljesen felesleges. Hisz, ha megfelelően van a cselekmény leírva és mindamellett van elegendő idő a reakcióra, akkor felesleges ezt folyton leírni. Rontja véleményem szerint az intézkedés élményét.

"Azt is megmerem kockáztatni, hogy a rendészeti frakciók nem tisztelik a játékostársaikat, a többi frakcióvezetőit" - Ezzel teljes mértékben nem értek egyet!
Amikor én kaptam OOC chaten egy olyan mondatot a rabosításom során, hogy sicc be, az számomra elég tiszteletlen.

"A jelenlegi rendészetnek a fő célja az, hogy minél előbb elkapjon." - Ez a kijelentés, ugyancsak nem fedi a valóságot, jelenleg is rendelkezünk egy Detective Divison alosztállyal, akik komoly nyomozásokat és aktákat készítenek nagyobb ügyekben. Nyilvánvalóan nem lehet és nem is akarunk mindenkit elkapni vagy azonnal lecsukni.
Ennek ellenére (ámbár ez azonnal meg lett beszélve) sikerült több olyan műveletet megcsinálni mindösszesen 5 perc alatt, ami talán több napos munkálatokba telne. Mert az MDC túl fejlett és csak két kattintáson múlt az egész. Én úgy gondolom, hogy némileg fedi a valóságot az idézett kijelentésem.

Őszinte reményemet füzöm a fejlődésetekhez. Az ötlet azért került megnyitásra, hogy a többi játékos is megtudja osztani észrevételeit a rendészeti frakciókkal kapcsolatban. Sokat segítene az is, hogy ügyek lezárását követően vagy szkenárió lezárását követően tényleges élményképek kerülnének ki a rendészeti frakcióktól, a jobb betekintés értelmében. Mert ha csak a rossz tapasztalatok kerülnek napvilágra, abból jobb megitélés nem lesz. Ha viszont egy élménydús RP (fontos kiemelnem) képek kerülnek ki. Akkor a játékosok, biztos vagyok benne, sokkal jobb megítélésben részesítik ezen frakciókat. Na meg persze, lehet kedvet is kap hozzá.

Több hozzászólás szerintem már nagyon nem fog érkezni, szóval ha egy ötletet bíráló személy látja ezt a hozzászólást, akkor lassan le is zárhatja. Úgy gondolom, hogy az ötlet elérte célját és köszönöm az LSPD értékes reakcióját, illetve a többi játékos reakcióját az ötlettel kapcsolatban.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Az NPC viselkedés értendő arra, hogy egy berögzött, betanult módokat és cselekvéseket alkalmaznak. Gondolok a karakter beszédére és cselekmény/történés leírásaira. Mivel ezek betanultak és nem a karakter cselekedeteit reflektálja, ezért van nevezve NPC viselkedésnek. Én például nagyon örülnék, ha a /do-ban történő 'Ellenkezik?'-et elhagynák a rendőr tisztek, mert teljesen felesleges. Hisz, ha megfelelően van a cselekmény leírva és mindamellett van elegendő idő a reakcióra, akkor felesleges ezt folyton leírni. Rontja véleményem szerint az intézkedés élményét.

Nagyon szívesen elhagynám személy szerint, egyetlen probléma az, hogy ilyenkor forcerp miatt általában probléma adódik és ezáltal kerüljük el ezt. Nem poénból kérdezzük meg az "ellenkezik?" kérdést 5 milliószor egy rp során, egyszerűen csak nem akarunk AÜ-gyet kreálni és ezzel tudjuk ezt kiküszöbölni.
Amikor én kaptam OOC chaten egy olyan mondatot a rabosításom során, hogy sicc be, az számomra elég tiszteletlen.
Szerintem minden közösségben léteznek modortalan/tiszteletlen személyek és ez nem csak a PD-re korlátozódik le.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Nagyon szívesen elhagynám személy szerint, egyetlen probléma az, hogy ilyenkor forcerp miatt általában probléma adódik és ezáltal kerüljük el ezt. Nem poénból kérdezzük meg az "ellenkezik?" kérdést 5 milliószor egy rp során, egyszerűen csak nem akarunk AÜ-gyet kreálni és ezzel tudjuk ezt kiküszöbölni.
Ha a cselekményt megfelelően fogalmazod meg, akkor gond nem lehet abból, hogy ezt nem kérdezed meg. Engedd is meg, hogy egy példát írjak erre:
R: *** megfogja a karjait, elkezdi hátrahúzni.
* eközben mondjuk adsz 10 másodperc reakció időt. Ha reagál, akkor annak függvényében folytatod tovább a cselekményt. Lehet így is csinálni. Ha a másik fél nem reagál semmit, akkor alaptalan force RP-vel vádolnia a másikat.

A régebbi motoros szerepjátékosoknál volt ez divatban. Mindösszesen számomra az lenne a cél, hogy bizonyos dolgokon túl lépjünk és ne ragadjunk meg a korszaktörő 2013-as évben.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Ha a cselekményt megfelelően fogalmazod meg, akkor gond nem lehet abból, hogy ezt nem kérdezed meg. Engedd is meg, hogy egy példát írjak erre:
R: *** megfogja a karjait, elkezdi hátrahúzni.
* eközben mondjuk adsz 10 másodperc reakció időt. Ha reagál, akkor annak függvényében folytatod tovább a cselekményt. Lehet így is csinálni. Ha a másik fél nem reagál semmit, akkor alaptalan force RP-vel vádolnia a másikat.

A régebbi motoros szerepjátékosoknál volt ez divatban. Mindösszesen számomra az lenne a cél, hogy bizonyos dolgokon túl lépjünk és ne ragadjunk meg a korszaktörő 2013-as évben.
Ezt teljesen megértem és nagyon szívesen kihagynám és ebben az esetben egyet is értek veled, csak sokan nem tudják, vagy nem így gondolják aztán AÜ lesz belőle, ami teljesen kiveszi az embert a szerepjátékból.
A legnagyobb probléma a felvetéssel az, hogy valamelyik félnek bejön, hogyha egy robottal rp-ik, mikor rendőrökről van szó, valaki meg szereti a színesebb rp-ket. Ha találok olyat aki szeret rp-ni és látom, hogy szeretné ki színesíteni az igazoltatást mondjuk akkor nagyon szívesen is csinálom, mert nekünk sem élvezetes a "robotolás".

Volt néhány rész a leírásban, amivel nem tudok egyetérteni, de mondjuk az rp színesebbé tétetele tapasztalatom szerint sokszor nem rajtam, hanem a partneremen múlik. Ami baj/nem baj, ez valakinek a preferenciája, aki szeret rp-ni azzal rp-ek és nagyon jókat is szoktam, aki nem igényli azzal pedig nem, sajnos nem tudom mindenkire ráerőltetni az rp-t.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó