Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
- Név: Radovan Matovic
- Születési hely, idő: Belgrád, 1981/04/11
- Anyja neve: Gorana Ristić
- Állampolgárság: Szerb-amerikai
- Beszélt nyelvek: szerb, angol
- Vallás: Ortodox
Külső tulajdonságok:
- Testúly: 94 kg
- Magasság: 188 cm
- Felépítés: izmos, mezomorf alkat
- Haj: kopasz
- Szem: Világos-kékesszürke
INTRO
Nem, valóban nem volt egyszerű életem. Lényegében a háború jelentette a gyermekkort számomra. Belgrádban kezdődött, illetve maradt is minden.. A szüleim középosztálybéliek voltak, egészen nyugodt és átlagos élet elé néztem. Apám építészként dolgozott a fővárosban, miatta költöztünk fel egy Száva parti településből a születésemet követő második évben. Ő vérbeli nacionalista volt, mai napig tisztán emlékszem ahogy a háborúról beszél. Igazság szerint sosem tartottunk attól, hogy Belgrádig elérhet az összecsapások szele.
AZ ÁRVASÁG
99' március 24. 21:00. percre pontosan eddig élhettünk ebben a hitben, míg az első Tomahawk rakéták fel nem szálltak az Adriai-tengerről Belgrád irányában. Ekkor a haveri társaságommal, a már minden szerdai szokássá vált piálásunkon voltam a belvárosi Gazela-híd alatt. Úgy szórakoztunk, mint akiknek nem lenne holnap, mindig alaposan előre kitervelt csínyekkel bosszantottuk a környéken élőket. Egyet emelnék ki közülük, személyes kedvencemet a középiskolás tanáraink szívatását. Akkortájt nagyon elterjedt autó volt a Zastava által gyártott Yugo modellsorozat, ez egy alsókategóriás, viszonylag könnyű kocsi volt amit hatos csapatokban simán feltudtunk kapni, aztán pár utcával arrább letettünk. Hajnalban pedig a távolból figyeltük őket, hogy nem találják. Persze előfordult, hogy éppen rajtakaptak minket valamin és futnunk kellett, sőt még az is előfordult, hogy engem, vagy valamelyikünket elkaptak. Próbáltak rávenni a rendőrök, hogy köpjem be a srácokat, de bevált taktika volt, hogy kussban végig ültük a kihallgatást. Gyerekek voltunk, nem tudtak velünk kezdeni semmit. Arra viszont jó volt, hogy kiderüljön kinek milyen a gerince. Na, kicsit elkalandoztam, visszatérve arra az estére..
Apámék ezen az éjjelen a CCOS (Clinical Centre of Serbia) Egyetemi kórházban voltak, mert egy közeli ismerősük az intenzívre került. Valami munkatársuk lehetett, nem vagyok benne biztos, de valami agydaganatot, vagy cisztát.. nem is tudom mit említettek mielőtt elmentek otthonról. Bárcsak tudtam volna, hogy ekkor fogom látni őket utoljára. Hatalmas pánik tört ki az éjféli előtti órákra, mikor az első belvárosi célpontokat találat érte, igen.. azok a nyomorultak a NATO-nál a kórház épületére is találatot mértek.. Mindenki búvóhelyet keresett, persze a két földalatti állomás jutott eszébe az embereknek, amik a már '20-as évek óta tervben lévő metróhálózat részei lettek volna a későbbiekben. Két megálló, ahova mindenki menekülni próbált aki ekkor az utcákon tartózkodott. A fiúkkal nekünk is ez volt az első ötletünk, de hamar rájöttünk, hogy milyen állapotok várhatnak ott minket. Inkább a külvárosi vonat alagútjaiba másztunk le, hajnalig itt maradtunk.
Szóval igen, a lényeg, hogy tizenhetedik születésnapom előtt lettem árva. Ez azonban két napba került mire tudatosulhatott bennem, mivel nem tudtam semmit a szüleim hogylétéről. De ennek a körülményeit most inkább nem idézném fel.
FORDULÓPONT
Hogy mit éreztem utána? ... Düh, harag, bosszúvágy.. Gyűlölet.
Valami megváltozott, egy kapcsoló átkattant bennem. A középsulis csínyekkel magát szórakoztató, viszonylag átlagosnak mondható tinédzserből egy igazán sötét lelkületű, agresszív, bosszúvágyó férfivá váltam. A gyászból keletkező minden érzelem haraggá lett. Azonnal revansot akartam venni, rögtön megakartam bosszulni amit velem tettek. A rokonokhoz költözés felsem merült bennem. Mind vidéken éltek, tehát teljesen magamra maradtam a fővárosban. Habozás nélkül önként jelentkeztem a haderőhöz, ugyan nem konyítottam még szinte semmihez, de ezt a tenni akarásomból, a bennem lévő agresszióval fűtött gépezettel pótoltam.
Azt ezt követő későbbi bombázások alatt csak R1-es segédként funkcionáltam, de a háború vége előtt a 250. légvédelmi önjáró rakétazászlóalj tagjává váltam. Kifejezetten a légvédelemhez akartam csatlakozni, érthető okokból. Ez amiatt vált lehetségessé, mert minden egészséges fiatalt tárt karokkal fogadtak, hogy aztán rövid időn belül katonát faragjanak belőlük. Ettől függetlenül a zászlóaljba történő csatlakozásom nem válhatott volna valóra Boko Dotli őrnagy közbenjárása nélkül, aki saját szívügyének tekintette a velem történteket, apám helyett apám volt, mindent neki köszönhetek.
A katonai szolgálat alatt alakult ki a még máig hordozott szenvedélybetegségem, de ez már gondolom amúgy is feltűnt.
HÁBORÚT KÖVETŐEN
Számomra csendes volt a kormány megdöntését követő pár év, 2004-ben pedig a zászlóalj átszervezésekor váltam tartalékossá. Ekkor több időm lett, amit a történtek után öt évvel kicsit lecsillapodva szerettem volna kihasználni. Akartam, hogy néhai apám büszke lehessen rám, így a kétezres évek elején befejeztem a félbemaradt iskolát és jelentkeztem a belgrádi egyetem építőmérnöki szakára.
Apám sokkal inkább művész volt, mint sem a számok embere, így az általa kitaposott ösvényt nem tudtam volna követni, de talán ez állt a legközelebb az ő pályájához, amiben még én is elképzelhettem magam. Az Ő hírnevének és ismertségének köszönhetően hamar sikerült elhelyezkednem a szakmában, de kiteljesedni több okból sem tudtam benne. A korrupció oly mértékű virágkorát éltük ekkor, hogy hamar olyan kormányközeli pozícióban találtam magam, ahol számomra ismeretlen forrásból érkező vastag borítékokkal tudtam roskadásig pakolni az otthoni virágcserepeket. Igazi önálló munkavégzésre sosem volt alkalmam eleinte, ennyire azért mégsem bíztak meg bennem. Valaki mindig felügyelt, csak a papírjaim miatt voltam fontos.
CSENDES IDŐK
Gyorsan teltek az évek, egyre inkább tudtam önállósulni a munkámban, egyre lazábbra engedték a pórázt, bizalmukba fogadtak az évek alatt. Igaz ekkor már lassacskán beléptem a harmadik X-es éveimbe, sokat jártam szórakozni. Ismert arc voltam több helyen is, egy szórakozóhelyen ismerkedtem meg későbbi párommal is. Már a szórakozóhelyen felfigyeltem egy ittas társaságra. Így rögtön reagálni is tudtam, mikor magukkal rángattak egy húszas évei elején járó hölgyet az utcára, akinek látszólag nem volt ínyére a dolog. Egyedül konfrontálódtam az öt fős társasággal, akik egészen addig érezték keménynek férfiasságukat, míg nem húztam elő a legjobb barátomat, egy a koszovói háború idejéről származó M9-es Berettát. Mindig fegyvert viseltem a katonaság óta, nélküle lehet, hogy most nem mesélném a történetemet. A hölgy természetesen nem győzött hálálkodni, a címét is megkaptam tőle még ott aznap este, ahonnan aztán elindult valami amire mindig is vágytam, csak még talán magamnak sem vallottam be. Női gyengédséghez felnőttkoromban nem volt szerencsém, már ha a fizetős hölgyeket nem soroljuk ide. Így nem is gondoltam volna, mennyire hiányzott az életemből valaki, akit úgy éreztem megvédhetek, akinek én lehetek a minden. Szóval '16-ban április 24-én elvettem életem szerelmét Mila-t. Egészen jó életet éltünk, dolgoznom szinte alig kellett már, megvoltak az alattam dolgozó kollegáim, a pénzünk nagy részét a megfelelő helyre kerülő aláírásokkal, jóváhagyásokkal szereztem. A következő 4 évben szerettünk volna közös gyermeket is, de ez sajnos nem sikerült. Minden próbálkozásunk ellenére sem. Ez frusztrációt kezdett építeni mindkettőnkben, de leginkább bennem, mert úgy éreztem kifutok az időből. Nem szerettem volna öregapa korban a fiam barátja lenni, mert hogy nekem biztos, fiam lett volna, akivel szót szerettem volna érteni. Alapból is egy türelmetlen természet vagyok, ezért a sikertelenség, magam hibáztatása miatt sokszor passzív agresszívan beszéltem Milával, ami persze a kapcsolatunkra is rátette a bélyegét.
MENEKVÉS ÉS ÚJRAKEZDÉS
Az évek alatt néhány ex-katona cimborámmal továbbra is tartottam a kapcsolatot, egy kisebb baráti társasággal rendszeresen összejártunk. Tudtunk róla, de sosem hoztuk témába, hogy a társaságban voltak akik az egyik belgrádi székhelyű klán tagjai voltak. Minket ez nem befolyásolt sosem, túl rég óta ismertük őket. Viszont egyikükkel kettecskén maradtunk egyszer az este végére. Mondhatni innen fordult az életem újból sötétebb irányba, majdnem annyira, mint a szüleim elvesztésekor. Miután elmesélte hogyan folynak a dolgai, mennyit keres vele, még több pénzt akartam. Sokkal többet, mint amit addig valaha kerestem. Az ismerősnek hála pedig egyenes, kikövezett út vezetett az alvilág legsötétebb szegleteibe. Az ezt követő években szépen lassan egyre mélyebbre és mélyebbre kerültem a belgrádi bűnözés világába. Eleinte csak kokain szállítmányozással foglalkoztam, de szépen lassan közvetett szereplőként feltűntem emberrablásokon is. A korábban korrupcióból szerzett pénzforrás lassan teljesen elzáródott ahogy eltávolodtam a kormányközeli körökből, korai nyugdíjra kényszerültem. Már nem fért össze a másik életemmel.
Mila elől persze mindent titkoltam, nagyon hihetően tudok reflexszerűen hazudni, így egészen sokáig nem is sejtett semmit. Nyilvánvalóan nem tudtam örökké eltitkolni előle, lassacskán kénytelen voltam mindent bevallani neki.. ami mondjuk ki, a már elve leromlott kapcsolatunk koporsójába már csak az utolsó szeg volt. Nem hunyt szemet fölötte. Óriási veszekedésbe fúlt az este mikor kitálaltam. Olyannyira nem hagyta nyugodni, hogy még másnap hajnalban eltűnt mindennel együtt amit csak magával tudott vinni. Minden olyan otthoni rejtekhelyről kipakolta a pénzünket, amit ismert. Azonban nem volt alaptalan a reakciója és nem is véletlen titkoltam előle mindent. A tinédzserkori legjobb barátnőjét épp az egyik belgrádi klán rabolta el fiatalon, ebből fakadóan érthető a kapcsolata az ekkora már általam 'főállásban' műveltekkel. Ő mindig egy kiegyensúlyozott, következetes nő volt, sok tekintetben felnéztem rá. Elfogadtam a döntését bármennyire is fájdalmas volt számomra, erőszakkal nála nem érhettem volna el semmit. Ami viszont már számomra is nehezen emészthető, hogy feladott a rendőrségen, nyilvánosságra került a kilétem. Egyetlen szerencsém az volt, hogy a zsebünkben volt pár kabát az őrsön, akiknek hála időben nyúlcipőt húzhattam. Lényegében így kötöttem ki most itt. Nem tudtam túl sok mindent magammal hozni, nem volt idő megoldani. Az viszont segítségemre volt, hogy szerencsére én ekkora már megbecsült, belső tagja voltam a szervezetnek, amely segített zöldkártyát szereznem az államokba. Egy paleto-bay-i telephellyel rendelkező mezőgazdasági cég tulajdonosi pozíciójára ültettek be hivatalosan, amely lehetővé tett egy tiszta lapot előttem.
Azóta történt egy s más, de már későre jár. A következő alkalommal részletesebben kifejtem.
Nem, valóban nem volt egyszerű életem. Lényegében a háború jelentette a gyermekkort számomra. Belgrádban kezdődött, illetve maradt is minden.. A szüleim középosztálybéliek voltak, egészen nyugodt és átlagos élet elé néztem. Apám építészként dolgozott a fővárosban, miatta költöztünk fel egy Száva parti településből a születésemet követő második évben. Ő vérbeli nacionalista volt, mai napig tisztán emlékszem ahogy a háborúról beszél. Igazság szerint sosem tartottunk attól, hogy Belgrádig elérhet az összecsapások szele.
AZ ÁRVASÁG

Apámék ezen az éjjelen a CCOS (Clinical Centre of Serbia) Egyetemi kórházban voltak, mert egy közeli ismerősük az intenzívre került. Valami munkatársuk lehetett, nem vagyok benne biztos, de valami agydaganatot, vagy cisztát.. nem is tudom mit említettek mielőtt elmentek otthonról. Bárcsak tudtam volna, hogy ekkor fogom látni őket utoljára. Hatalmas pánik tört ki az éjféli előtti órákra, mikor az első belvárosi célpontokat találat érte, igen.. azok a nyomorultak a NATO-nál a kórház épületére is találatot mértek.. Mindenki búvóhelyet keresett, persze a két földalatti állomás jutott eszébe az embereknek, amik a már '20-as évek óta tervben lévő metróhálózat részei lettek volna a későbbiekben. Két megálló, ahova mindenki menekülni próbált aki ekkor az utcákon tartózkodott. A fiúkkal nekünk is ez volt az első ötletünk, de hamar rájöttünk, hogy milyen állapotok várhatnak ott minket. Inkább a külvárosi vonat alagútjaiba másztunk le, hajnalig itt maradtunk.
Szóval igen, a lényeg, hogy tizenhetedik születésnapom előtt lettem árva. Ez azonban két napba került mire tudatosulhatott bennem, mivel nem tudtam semmit a szüleim hogylétéről. De ennek a körülményeit most inkább nem idézném fel.
FORDULÓPONT
Hogy mit éreztem utána? ... Düh, harag, bosszúvágy.. Gyűlölet.
Valami megváltozott, egy kapcsoló átkattant bennem. A középsulis csínyekkel magát szórakoztató, viszonylag átlagosnak mondható tinédzserből egy igazán sötét lelkületű, agresszív, bosszúvágyó férfivá váltam. A gyászból keletkező minden érzelem haraggá lett. Azonnal revansot akartam venni, rögtön megakartam bosszulni amit velem tettek. A rokonokhoz költözés felsem merült bennem. Mind vidéken éltek, tehát teljesen magamra maradtam a fővárosban. Habozás nélkül önként jelentkeztem a haderőhöz, ugyan nem konyítottam még szinte semmihez, de ezt a tenni akarásomból, a bennem lévő agresszióval fűtött gépezettel pótoltam.
Azt ezt követő későbbi bombázások alatt csak R1-es segédként funkcionáltam, de a háború vége előtt a 250. légvédelmi önjáró rakétazászlóalj tagjává váltam. Kifejezetten a légvédelemhez akartam csatlakozni, érthető okokból. Ez amiatt vált lehetségessé, mert minden egészséges fiatalt tárt karokkal fogadtak, hogy aztán rövid időn belül katonát faragjanak belőlük. Ettől függetlenül a zászlóaljba történő csatlakozásom nem válhatott volna valóra Boko Dotli őrnagy közbenjárása nélkül, aki saját szívügyének tekintette a velem történteket, apám helyett apám volt, mindent neki köszönhetek.
A katonai szolgálat alatt alakult ki a még máig hordozott szenvedélybetegségem, de ez már gondolom amúgy is feltűnt.
HÁBORÚT KÖVETŐEN
Számomra csendes volt a kormány megdöntését követő pár év, 2004-ben pedig a zászlóalj átszervezésekor váltam tartalékossá. Ekkor több időm lett, amit a történtek után öt évvel kicsit lecsillapodva szerettem volna kihasználni. Akartam, hogy néhai apám büszke lehessen rám, így a kétezres évek elején befejeztem a félbemaradt iskolát és jelentkeztem a belgrádi egyetem építőmérnöki szakára.
Apám sokkal inkább művész volt, mint sem a számok embere, így az általa kitaposott ösvényt nem tudtam volna követni, de talán ez állt a legközelebb az ő pályájához, amiben még én is elképzelhettem magam. Az Ő hírnevének és ismertségének köszönhetően hamar sikerült elhelyezkednem a szakmában, de kiteljesedni több okból sem tudtam benne. A korrupció oly mértékű virágkorát éltük ekkor, hogy hamar olyan kormányközeli pozícióban találtam magam, ahol számomra ismeretlen forrásból érkező vastag borítékokkal tudtam roskadásig pakolni az otthoni virágcserepeket. Igazi önálló munkavégzésre sosem volt alkalmam eleinte, ennyire azért mégsem bíztak meg bennem. Valaki mindig felügyelt, csak a papírjaim miatt voltam fontos.
CSENDES IDŐK
Gyorsan teltek az évek, egyre inkább tudtam önállósulni a munkámban, egyre lazábbra engedték a pórázt, bizalmukba fogadtak az évek alatt. Igaz ekkor már lassacskán beléptem a harmadik X-es éveimbe, sokat jártam szórakozni. Ismert arc voltam több helyen is, egy szórakozóhelyen ismerkedtem meg későbbi párommal is. Már a szórakozóhelyen felfigyeltem egy ittas társaságra. Így rögtön reagálni is tudtam, mikor magukkal rángattak egy húszas évei elején járó hölgyet az utcára, akinek látszólag nem volt ínyére a dolog. Egyedül konfrontálódtam az öt fős társasággal, akik egészen addig érezték keménynek férfiasságukat, míg nem húztam elő a legjobb barátomat, egy a koszovói háború idejéről származó M9-es Berettát. Mindig fegyvert viseltem a katonaság óta, nélküle lehet, hogy most nem mesélném a történetemet. A hölgy természetesen nem győzött hálálkodni, a címét is megkaptam tőle még ott aznap este, ahonnan aztán elindult valami amire mindig is vágytam, csak még talán magamnak sem vallottam be. Női gyengédséghez felnőttkoromban nem volt szerencsém, már ha a fizetős hölgyeket nem soroljuk ide. Így nem is gondoltam volna, mennyire hiányzott az életemből valaki, akit úgy éreztem megvédhetek, akinek én lehetek a minden. Szóval '16-ban április 24-én elvettem életem szerelmét Mila-t. Egészen jó életet éltünk, dolgoznom szinte alig kellett már, megvoltak az alattam dolgozó kollegáim, a pénzünk nagy részét a megfelelő helyre kerülő aláírásokkal, jóváhagyásokkal szereztem. A következő 4 évben szerettünk volna közös gyermeket is, de ez sajnos nem sikerült. Minden próbálkozásunk ellenére sem. Ez frusztrációt kezdett építeni mindkettőnkben, de leginkább bennem, mert úgy éreztem kifutok az időből. Nem szerettem volna öregapa korban a fiam barátja lenni, mert hogy nekem biztos, fiam lett volna, akivel szót szerettem volna érteni. Alapból is egy türelmetlen természet vagyok, ezért a sikertelenség, magam hibáztatása miatt sokszor passzív agresszívan beszéltem Milával, ami persze a kapcsolatunkra is rátette a bélyegét.
MENEKVÉS ÉS ÚJRAKEZDÉS

Mila elől persze mindent titkoltam, nagyon hihetően tudok reflexszerűen hazudni, így egészen sokáig nem is sejtett semmit. Nyilvánvalóan nem tudtam örökké eltitkolni előle, lassacskán kénytelen voltam mindent bevallani neki.. ami mondjuk ki, a már elve leromlott kapcsolatunk koporsójába már csak az utolsó szeg volt. Nem hunyt szemet fölötte. Óriási veszekedésbe fúlt az este mikor kitálaltam. Olyannyira nem hagyta nyugodni, hogy még másnap hajnalban eltűnt mindennel együtt amit csak magával tudott vinni. Minden olyan otthoni rejtekhelyről kipakolta a pénzünket, amit ismert. Azonban nem volt alaptalan a reakciója és nem is véletlen titkoltam előle mindent. A tinédzserkori legjobb barátnőjét épp az egyik belgrádi klán rabolta el fiatalon, ebből fakadóan érthető a kapcsolata az ekkora már általam 'főállásban' műveltekkel. Ő mindig egy kiegyensúlyozott, következetes nő volt, sok tekintetben felnéztem rá. Elfogadtam a döntését bármennyire is fájdalmas volt számomra, erőszakkal nála nem érhettem volna el semmit. Ami viszont már számomra is nehezen emészthető, hogy feladott a rendőrségen, nyilvánosságra került a kilétem. Egyetlen szerencsém az volt, hogy a zsebünkben volt pár kabát az őrsön, akiknek hála időben nyúlcipőt húzhattam. Lényegében így kötöttem ki most itt. Nem tudtam túl sok mindent magammal hozni, nem volt idő megoldani. Az viszont segítségemre volt, hogy szerencsére én ekkora már megbecsült, belső tagja voltam a szervezetnek, amely segített zöldkártyát szereznem az államokba. Egy paleto-bay-i telephellyel rendelkező mezőgazdasági cég tulajdonosi pozíciójára ültettek be hivatalosan, amely lehetővé tett egy tiszta lapot előttem.
Azóta történt egy s más, de már későre jár. A következő alkalommal részletesebben kifejtem.

Utoljára szerkesztve: