Rabláshoz kötelező létszám növelése

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» DorinnaDori#7476 «

Ötleted leírása

» A jelenlegi rendszer szerint egy scriptes rabláshoz 4-5-6 rendvédelmis személyre van szükség.
Ez úgy néz ki, ha a PD-ből fent van 2 ember, az SO-ból pedig 4, akkor is be tudják robbantani a fegyverraktárat.

Ezzel az a probléma, hogy a raktár arra a 2 emberre marad elsősorban, akik a városban szolgálatban vannak, független attól, hogy akcióra készen vannak, vagy egyéb, akár adminisztrációs dolgokat intéznek. (természetesen itt nem a dutyafk doksizósra gondolok, de lehet valaki szolgálatban úgy is, hogy a kora délutáni órákban rendezi a járőrautóját, vallomást vesz fel, kihallgat, stb..)

Azzal, hogy két rendvédelmi frakciónk lett, szerintem növelni kellene ezt a számot. Jelenleg egyre kevesebb a rendvédelmis, akik aktívak pedig folyamatosan kiégnek a rengeteg, egymásra halmozott rablás végett. Sokszor arra sincs idő, hogy egy esetjelentést, vagy egy kihallgatást végigvigyenek, mert rohanni kell egy másik esetre.( helyszínelés, késelés, lövöldözés, autóker) Azt szerintem nem kell részletezni, hogy ez azért sem jó, mert a rendvédelemnek a szebb oldalát ezzel nem is tudják kitapasztalni, nem marad idő a több soros RPkre, csak a kapkodásokra.

Nem szeretnénk olyan dolgot bevezetni a frakción belül, amivel lenne időnk RPzni, viszont a rablások ezáltal egyoldalúak lennének, hiszen nem lenne PD-s aki kiérne, vagyis nem lenne illegál - PD interakció.

Ha már sajnos nem nézi a script azt, hogy melyik rablás kihez tartozik és melyik rendvédelemnél kell fentlennie hozzá X embernek, növelést szeretnénk kezdeményezni.

«


Csatolmányok

» Válasz «

Egyéb megjegyzések

» Véleményem szerint ezzel a rablások nem lennének elnyomva, hiszen estefelé, ha akció vagy esemény van, ugyan úgy tudnának scriptes rablást végrehajtani, maximum nem olyan hamar (kora délutáni órák) tudnák elkezdeni. «



 

Klicsko

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:95
Szerintem ez egy borzasztó nagy butaság. Ha egy 12-fős illegális frakcióból fent tud lenni annyi ember, hogy neki merjenek vágni például egy fegyver raktárnak, akkor viccesnek tartom, hogy egy maximum 40-en fővel rendelkezhető PD-nél ez problémát okozhat. Értem én, hogy vannak inaktív emberek. Az illegális frakciókban is vannak, sőt nem is egyszerű aktív embert találni. Ebből a 12-ből is akit említettem jó ha 5-6 aktív maximum 7 egy rablás során. Eddig 4 rendőr kellett egy raktár berobbantására, jó volt mostanig. Most már 6 ember kell..(Zárójelbe megjegyzem szombaton rá akartunk menni a raktárra 5 vagy 6-an. Ez este 10 óra volt 116 player-el. Nem volt meg a 6 rendvédelmes csak talán 4 így vonulhattunk is vissza.) Ennyi inaktív " rendőr " mellett még emelni akarjátok azt a limitet, amit úgymond csúcsidőben sem tudtok elérni. El lesz " lehetetlenítve " minden illegális frakció a rablásoktól és nem az ő hibájuk miatt. Na a bajok itt kezdődnek. Én egyáltalán nem támogatom és a fentebb leírtak mind a saját véleményem.
 

W3X

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:120
Pok Ember
Most már 6 ember kell..(Zárójelbe megjegyzem szombaton rá akartunk menni a raktárra 5 vagy 6-an. Ez este 10 óra volt 116 player-el. Nem volt meg a 6 rendvédelmes csak talán 4 így vonulhattunk is vissza.) Ennyi inaktív " rendőr " mellett még emelni akarjátok azt a limitet, amit úgymond csúcsidőben sem tudtok elérni. El lesz " lehetetlenítve " minden illegális frakció a rablásoktól és nem az ő hibájuk miatt. Na a bajok itt kezdődnek.
Tégéefeljetek több katonát IC hirdetésből és meg is van oldva. Nem értem miért okoz egy ilyen apró változtatás gondot pont nektek. :)

Ha meg nincs elég rendőr nyissatok rá egy PK-t. *halk ciripelés*

Idézet tőle: Brownie:
Javaslom neked is, hogy a stílusod faragj, mivel ez nem ide való. Figyut kaptad.
 

Klicsko

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:95
Ha meg nincs elég rendőr nyissatok rá egy PK-t. *halk ciripelés*
Senki sem PK-harcos a frakcióból és nem is lesz az. Eddig nem volt probléma ezzel érdekes. Vissza vonultunk végeztünk valami más tevékenységet és ennyi nem kezdtünk forumon cryolni. Persze mi TGF-eljünk a PD meg semmit sem kell csináljon nekik nincs meg a létszám, mossák kezeiket csináljunk amit akarunk. Továbbá min változatott volna ha például szombat este nem 6-an hanem 16-an vagyunk ott? Igy is és úgy is vissza kellett jönni a raktárba. Te is csak hozzá szoltál, hogy legyen egyel több hozzászólás.

Idézet tőle: Brownie:
A stílusodból illene visszavenni, ez nem ebbe a közösségbe való. Figyut osztottam.
 

W3X

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:120
Pok Ember
Senki sem PK-harcos a frakcióból és nem is lesz az. Eddig nem volt probléma ezzel érdekes. Vissza vonultunk végeztünk valami más tevékenységet és ennyi nem kezdtünk forumon cryolni. Persze mi TGF-eljünk a PD meg semmit sem kell csináljon nekik nincs meg a létszám, mossák kezeiket csináljunk amit akarunk. Továbbá min változatott volna ha például szombat este nem 6-an hanem 16-an vagyunk ott? Igy is és úgy is vissza kellett jönni a raktárba.
Hát szerintem csak olyan embereket kell TGF-elni, akinek 100-as a fegyverskillje. Legyen ez az egyik kritérium. Akkor aztán nincs mitől félni!
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
Érthető mindkét félnek a helyzete, de én teljesen más megoldást mondanék. Nagy energiabefektetéssel igaz, de az NPC-k ezekre a feladatokra tökéletesek lennének. Voltam már altv szerveren, ahol az egész imidzs heistekre voltak kiélezve NPC enemykkel. Ha belegondol az ember ez egy remek megoldás mindkét fél részére. Az illegálnak megoldódik az a problémája, hogy nincs elég rendőr; a PD-nek meg hogy nem marad RP-re ideje. Valljuk be, hogy az ilyen scriptes rablások amúgy se az RPről szólnak, hanem a lövöldözésről, szóval a "RP szerverre NPC nem való mert ez RP szerver" nézőpont teljesen irreleváns. Az illegálnak se adunk szabad utat egy fegyverraktárnál, ha mondjuk az intiben 10-15 NPC várná őket. Halatmas befektetés egy ilyen scriptet megvalósítani, viszont hosszútávon megtérül abban biztos vagyok. Több rablásba vagy akár külön szituációkban is helyét állná az ilyen NPC-vel kiteljesített megvalósítás.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Én erre az ötletre csak annyit tudok mondani, hogy az inaktív játékosok helyett próbáljátok felvenni mást. Szerintem teljesen felesleges inaktív személyeket tárolni a frakcióba.

Klicsko írása pedig szomorú.

Jelenleg ha jól tudom 25 hely van SO és 35 PD, ez 60 személyt jelent. Amennyiben 60 személyből szombat este 110+ playernél nem tud fent lenni 10-20 ember dutyba az sajnálatos és lehet rossz az irány.
 

Rikol

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:81
Dragomir Mirkovic
Szeretnéd, hogy megszámoljam logból hányszor volt autóker csak tegnap?
Bő egy hónapja bedobtatok egy ötletet, mert kevés volt a rablás. /heti 5minimum rablás amit az illegálok előre jeleznek, hogy ki és hova megy/, most az a baj, hogy tegnap sok autóker volt? Nem kötekedés, de valaki A-t mond tőletek valaki B-t.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Szeretnéd, hogy megszámoljam logból hányszor volt autóker csak tegnap?
Nemmerek fegyverraktárra menni, ment leszedtek Sniperrel.
Nemmerek autókert menni, mert instant kapjátok a 10 másodperces blippeket, hogy hol vagyok. Esélyem nincs elhúzni, pláne nem egy szöggyáribnál is szögebb autóval/motorral.
Nem azt mondom, hogy Mégtovább kell erősíteni az illegált, vagy nerfelni a PD-t. Én nem dobálok el szöget, te kipitelsz a városban. Én nem lövök rád, te simán szitává lősz egy menekülés után egy embert.
Engem lebaszott a leaderem, hogy miért megyek egyedül autókerre, mert hogy Laca vagy valaki fentről nagyon komolyan rácsapott az asztalra (csak említés, nem feszkó gyanánt vagy valami említelek meg titeket.) Péntek 0:30kor voltam utóljára keren. Akkor is kaptam az áldást azonnal, hogy szabálytalan vagyok, holott a szabályzat nem fedi le sajnos, hogy mikortól lehet elkezdeni, csak azt, hogy meddig kell befejezni.
Értelek Jaden téged is, a többieket is (innen is Üdv mindenkinek, nagyon nagy királyok vagytok! <3 ) Valahol azt a fránya aranyközéputat eltudnánk csípni? Ahol a rendőr nem partraszállásra készül fel, vagy ahol az illegál nincs lesz**atva.
nemzeti mikor volt legutóbb? Nah, oda végképp nem fog senki menni.
Soksok helyen lehetne változtatni, de nem én vagyok az, vagy leszek az, aki ezt eldönti és megszabja. Én csak itt játszok. Vagyis, szeretnék itt játszani! Minden tiszteletem mindenkié, de kezdünk elszállni ismét.
Megint egymásnak esik mindenki, ahelyett, hogy vita mentesen lenne kifejezve, hogy mit merre, hogyan lehetne/ lenne célszerű. Aztán majd Jaden megint lezárja... bírálatig. CSak normálisan kell nyomatni.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,558
-
Head of Staff hozzászólás
Hosszas mérlegelés és a látott tapasztalatok alapján, úgy döntöttünk, hogy nem emeljük a szükséges létszámot. Nem láttunk eddig még olyan esetet, ahol csak a minimum szükséges LSPD / BCSO létszám vett volna részt akár egy fegyverraktáron.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó