Jogtalan Miyako Nagata - Fater

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

CruelCry

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:30
Rossz helyre nyitottad a témát, figyelj máskor erre! -Brownie
panaszkonyv.png

Neved: Bertold.j
Adminisztrátor(ok) neve: fater
Panasz oka: Helytelennek találom az engem érintett PK ból adódó elbirálást.
Panasz kifejtése:
Fatertól idézve:
" ebből az rp-ből akartad ckztatni úgy, hogy lövöldözésbe kerül a karaktered. Viszont egy egy szituáció nem mindig a tervek szerint sül el mint ahogy már számtalan esetben láttuk ezt a szerveren."

- Igen, de a szituáció az én tervem szerint sült el. Szándékomban állt a karakteremmel úgy cselekedni, ahogy ő azt, a valóéletben is megtette volna, menekülni, túlélni, bármit megtenni.

Fater: "Ilyenkor alkalmazkodni kell a legjobb tudásod szerint a szituációhoz, és alakítani a helyzetet. Nem pedig, szabálytalanság árán is a saját eltervezett kimenetelünket erőltetni."

- A legjobb tudásom IC, az én szemszögemből az volt, hogy belettem dobozolva, kijutottam a gépjárműből. Elől nem láttam rendőrt, mert az autó eltakarta, magam mögé meg nem is néztem. Ami eddig teljesen IC ügy, belátásom szerint, a korlátok átugrása előtt nem láttam, alulról érkező egységeket. Hozzáteszem, a log szerint 8 másodperccel az előtt elővettem a fegyvert. Az első lövés pillanata a PD részéről nagyjából az adott perc 58 és 59 másodperce között történt. Én az 51. másodpercben vettem elő a fegyvert, az 54. Másodpercben inditottam el a jármü kiszállást, és az 55. másodpercben sikerült ezt végrehajtani. A legjobb IC tudásom itt IS azt mondja, ha van is rajtam rendőr, az egy, vagy kettő, ami szerintem vállalható harc, mert helyezi előnyöm is adódott abból, hogy tele voltam fedezékkel, az autók részéről ismételve; AZ ÉN szemszögemből.

Fater: "Legyen egy ember bármilyen vékony fegyverrel a kézben, vagy anélkül de nincs esélyed kiszállni a kocsiból. Ez csak a GTA fizikájának köszönheted. "

- Ez is szinkronizációnként eltérhet. Nem érzem úgy hogy túl releváns lenne a PK-hoz, ha a GTA nem engedett volna ki, akkor a másik ajtónál tette volna ezt meg, ahogy a videón szereplő alanynál is ez megtörtént.

Fater: "Feljött az, hogy mit láthattál a mögötted zajló eseményekből, és mit nem. Kb semmit. A szirénáktól hallani se sokat hallhattál. Nagyon max egy elfutó embert láthattál az anyós felé nézve, de ez irreleváns tényező, mivel az adrenalin dolgozik ilyenkor az emberben. "

- Pont ez a leglényegesebb tényező, nem irreleváns. Az irreleváns a GTA fizikájával való érvek voltak, az elöző mondatodban. Az hogy az én karakterem mit lát pontosan, az igenis egy releváns tényező, és még ha halhattam is volna, én nem látom hogy a PD, akik ahogy én látom AR-rel és taktikai felszereléssel jöttek ki egy üldözésre, mert "körözött volt az autó" (Nem is volt az autón rendszámtábla, és azért jelezte körözöttnek az ALRP, de senki se nézett volna ennek utána nyílván) . Khm, nem látom hogy rám ordítottak volna hogy "Tarkóra a kezeket vagy lövünk" vagy bármi egyéb felszólítást intéztek volna felém.
Bizonyíték (kép, log, videó): https://forum.onerp.hu/threads/lance-herrera-miyako-nagata.26790/
Megjegyzés: A panaszkönyvvel nem az a fél óra adminjail érdekel, hanem az, hogy másokkal, más játékosokkal, akik a PD elszenvedői, ne forduljon ez elő.
 

CruelCry

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:30
Láttam referenciákat, akik arra hivatkoztak, hogy elfogadom a büntetést, és hogy nincs hozzáfűzni valóm. Igen, ez az én hibám, hogy elfogadtam, mert nem arra számítottam hogy ezen érvek miatt lesz jogos a PK, ezekkel az érvekkel, nemtudok egyetérteni. Azt hittem valami ennél sokkal súlyosabbat követtem el, amit én nem láttam át rendesen.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:949
- Igen, de a szituáció az én tervem szerint sült el. Szándékomban állt a karakteremmel úgy cselekedni, ahogy ő azt, a valóéletben is megtette volna, menekülni, túlélni, bármit megtenni.
Valahogy ezt nem értem Menekülni, túlélni, bármit megtenni... - Miért tennél meg bármit?

- Pont ez a leglényegesebb tényező, nem irreleváns. Az irreleváns a GTA fizikájával való érvek voltak, az elöző mondatodban. Az hogy az én karakterem mit lát pontosan, az igenis egy releváns tényező, és még ha halhattam is volna, én nem látom hogy a PD, akik ahogy én látom AR-rel és taktikai felszereléssel jöttek ki egy üldözésre, mert "körözött volt az autó" (Nem is volt az autón rendszámtábla, és azért jelezte körözöttnek az ALRP, de senki se nézett volna ennek utána nyílván) . Khm, nem látom hogy rám ordítottak volna hogy "Tarkóra a kezeket vagy lövünk" vagy bármi egyéb felszólítást intéztek volna felém.
Mint a bírálatba kifejtettem a GTA fizikája tette lehetővé a szituációt számodra, ha reálisabban nézed a helyzetet, nem bírtál volna kiszállni. Az hogy nem vagy felszólítva, és nem volt rádszólva ez teljesen IC ügy mint ahogy az is, hogy a PD/SD milyen esetekben milyen felszerelést használ, amíg azzal szerverszabályzatot nem sért.

Láttam referenciákat, akik arra hivatkoztak, hogy elfogadom a büntetést, és hogy nincs hozzáfűzni valóm. Igen, ez az én hibám, hogy elfogadtam, mert nem arra számítottam hogy ezen érvek miatt lesz jogos a PK, ezekkel az érvekkel, nemtudok egyetérteni. Azt hittem valami ennél sokkal súlyosabbat követtem el, amit én nem láttam át rendesen.
Az hogy a csevegőben mi megy az egyik panaszkönyvhöz sem releváns. Nem akartam leírni a panaszkönyvbe azt, hogy az adminisztrátor döntése a szankció osztása, és a mértéke, amit a fórumon is megtalálható admin btk alapján határoz meg.
 

CruelCry

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:30
Valahogy ezt nem értem Menekülni, túlélni, bármit megtenni... - Miért tennél meg bármit?


Mint a bírálatba kifejtettem a GTA fizikája tette lehetővé a szituációt számodra, ha reálisabban nézed a helyzetet, nem bírtál volna kiszállni. Az hogy nem vagy felszólítva, és nem volt rádszólva ez teljesen IC ügy mint ahogy az is, hogy a PD/SD milyen esetekben milyen felszerelést használ, amíg azzal szerverszabályzatot nem sért.


Az hogy a csevegőben mi megy az egyik panaszkönyvhöz sem releváns. Nem akartam leírni a panaszkönyvbe azt, hogy az adminisztrátor döntése a szankció osztása, és a mértéke, amit a fórumon is megtalálható admin btk alapján határoz meg.
"Valahogy ezt nem értem Menekülni, túlélni, bármit megtenni... - Miért tennél meg bármit?"
  • A kérdésed az volt, hogy a terv hogy sikerül, és félresiklott, az enyém ez volt, menekülni, és túlélni. Sajnos nem sikerült, és ennek a következménye volt a CK.
"Mint a bírálatba kifejtettem a GTA fizikája tette lehetővé a szituációt számodra, ha reálisabban nézed a helyzetet, nem bírtál volna kiszállni. Az hogy nem vagy felszólítva, és nem volt rádszólva ez teljesen IC ügy mint ahogy az is, hogy a PD/SD milyen esetekben milyen felszerelést használ, amíg azzal szerverszabályzatot nem sért."
  • Ami a kiszállást illeti a videón én még mindig azt látom hogy az ajtó nincs a falnak szorítva. Sőt elégé oldalt áll az első kerékkel érinti csak a falat. Illetve, az hogy nem lettem felszólítva, és az IC ügy, akkor az is IC ügynek kellene hogy minősüljön, hogy én ennek hatására elmenekültem, de a Fear RP hiányának van tekintve, és ennek admin jail is a következménye. A rendőrség bármilyen cselekményt lefolythathat, amit a valóéletben több százezres bírságokkal büntetnének, jogtalan eljárásokért, de a szerveren szabadon van hagyva a kezük, de ez ide lényegtelen, mint a GTA fizikás érvek. A GTA fizika sok mindent lehetővé tesz, vagy nem tesz lehetővé épp, ez igazából csak szőrszálhasogatás.
Amennyiben nincs további reflektáció, részemről rendben vagyunk.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,952
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

Megvizsgáltam a bírált panaszkönyvet. Tisztán kivehető rajta minden, hogy miért kaptál PG miatt szankciót Fatertól. A rendvédelem tudott róla, hogy fegyveres személyt üldöznek, így egyértelműen felkészültek a legrosszabb eshetőségre, amit Te meg is adtál nekik, amikor menekülés közben elővetted a fegyvered. Több helyen fejtegetted, hogy milyen pozícióban vagy épp milyen látószögben volt a karaktered [itt már menekülés közben a visszapillantóból is tudnod kellett volna, hogy jóval többen vannak, mint a Te személyed], viszont tudtál arról, hogy nem egy egység üldöz, ami azt is jelenti, hogy nem egy vagy kettő rendvédelmi tag fog fegyvert fogni rád, ha úgy alakul a helyzet.

Írtad azt is, hogy szándékodban állt másként cselekedni, de sajnos nem ez derült ki a mellékelt bizonyítékokból.

A GTA V fizikája is felmerült érvnek, de azon nem változtat, hogy vagy így vagy úgy de kiszállsz a kocsiból. Kijutottál és fegyvert vettél elő - ez a pont a lényeges - többszörös túlerővel szemben, ezáltal nem megfelelően alakítottál.

A panaszkönyv jogtalan, nem tudom semmissé tenni a kapott szankciód.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó