Oniwaban - Banda pályázat

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

WhiteHawk

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:48
Ryan Knoxville
Oniwaban
御庭番
Az Oniwaban Japánból Amerikába:
Az Oniwaban egy baráti társaságból alakult banda, mely Tokió, Roppongi negyedében tevékenykedett. A banda kezdetektől fogva fiatal delikvensekből állt akik a tuningtalálkozók mellett előszeretettel terítették a zöld csodát a környéken. Eleinte a bandának a pénze csak autóikba folyt így nem voltak kifejezett sikereik az alvilágban. Nem voltak agresszívak mindig megpróbálták kibeszélni magukat más gangekkel szemben. Egy lepukkant egyszobás apartmanban tárolták a cannabis-t melyet ők maguk ültettek. A lakás közelében laktak mások is de jól rejtegették az árut. A magokat Dark Web-en szerezték be majd mivel nem nagyon értettek az ültetéshez, az internet világához fordultak segítségül. A bandát kifejezetten figyelte a Tokiói rendőrség bár egy két gyorshajtás és illegális versenyzésen kívűl nem tudtak mást bizonyítani rájuk. Ezeken fogadásokat is rendeztek mellyel kiegészítették a fűből jövő bevételt. Ekkor még utcai bandaként működött a szervezet. e356daa48240cbc16091bce36c4ad14c.jpg
Hiroshi Sakurai ismert személy volt a rendőrség körében. A Yakuza egyik klánjának tagja volt. Ő maga is kifejezetten szerette a sportautókat így egy tuningtalálkozó alkalmával ismerte meg a bandát. Ő bennük pénzszerzési lehetőséget látott így jó pár fenyegetőzés és ajánlatok után elérték hogy az Oniwaban a Yakuzának dolgozzon. Üzleti érzékét latba vetve csábította a bandához az új és új vevőket, akik folyamatosan visszajártak a kiváló minőségű marihuánáért. De mint minden jót ezt is egy bukás követte. Egy napon egy aggódó szomszéd hívta ki a rendőrséget hisz hetek óta nem látott senkit be vagy ki menni abból az apartmanból ahol a fű termett.

A rendőrség házkutatása során több bizonyítékot is talált a banda ellen így megkezdődtek a letartóztatások. Az Oniwaban széthullott, mindenki mentette saját bőrét. Hiroshi két ekkor már felnőtt gyermekét egy Amerikába utazó gépre tette és fentmaradt pénzét mindet nekik adta. Megígértette fiával hogy élessze újra a bandát Amerikában ami az évek alatt úgy a szívéhez nőtt. Ezután Hiroshi-t letartóztatták ezzel teljesen kiírtva az Oniwaban-t Tokióból.

Shinichiro Sakurai, Hiroshi fia, jelenleg is próbálja Los Santos városában újjáépíteni a hamvaiból az Oniwaban-t

oiPdO8kAfv.jpg
Az Oniwaban felépítése, rangok:
Az Oniwaban mivel sose nőtte ki magát egy maffia szintjére így sose volt olyan szervezett mint mondjuk a Yakuza. De Hiroshi próbált rendszert teremteni a fiatalok között így a Yakuzánál is használatos széles rangrentszert dolgozta ki egyszerűbb letisztultabb fajtában:

  • Oyabun: A banda feje, ő az aki a legtöbb döntést meghozza és eldöntheti ki kerülhet be a banda belső köreibe.
  • Wakagashira: A másodvezető. Ha az Oyabun döntésképtelen vagy segítségre szorul ő az aki dönt helyette.
  • Kyodai: A már tiszteletet kiérdemelt tagok. Ők tanítják be az új tagokat és ők irányítják őket.
  • Shatei: Az újoncok kik nem rég lettek beavatva. Már teljes jogú tagnak számítanak.
  • Gaijin: A bandába még nem bent lévő delikvens. Nem tudhat semmiről ami a háttérben folyik és a társaság barátjaként tekintenek rá míg el nem nyeri a teljes bizalmukat.
Az Oniwaban teljes értékű tagjai kizárólag japánul beszélő és japán származású tag lehet. Ha a bandát szupportáló nem japán akkor a Gaijin rangon felülre nem léphet.



OOC-Részleg
Miért szeretném ha befutna a frakció?:
Nem titkolt dolog hogy a frakcióhoz merítettem ihletet egy másik szerveren lévő frakcióból kikkel szerencsém volt játszani. ( A tulajdonosa tud erről) Kifejezetten sajnálom hogy az a szerver már nem úgy üzemel mint rég így az a frakció is eltűnt a többivel együtt. Így szeretném megpróbálni azt a minőséget hozni amit ők vittek az rp-be. Szeretnék az esetleges tagoknak emléket és élményeket okozni minőségi rp-vel.


Hogyan közeledhetsz hozzánk?
A frakcióhoz már most is tudsz közeledni. Szükséges lesz egy Japán származású karakterre. A karaktered neme teljesen mindegy. Életkor 18-24ig ajánlott de mindent meghallgatok. Ic Shinichiro néhanapján rendez egy két tuningtalálkozót vagy neadjisten bulit. Általában ezekben a hírdetésekben látható hogy Japán autók előnyben. Ezeken a tuningtalikon tudtok vele találkozni és itt már meg is kezdődik a közeledés a frakcióhoz.



Ooc Rólam:
Kifejezetten szeretem a realisztikus rp világán belül az illegál részt. Megfordultam már minden fajta frakcióban és úgy gondoltam egyszer én magam kezdek el egy frakciót szerencsét próbálva. Nem érzem hibáktól mentesnek magam, sőt.. de törekedek arra hogy azt a minőséget hozhassam amelyet a szerver összes játékosa megérdemel.

 
Utoljára szerkesztve:

Daryl

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:124
Szia!
Szerintem a történeti részt jobban ki kellene dolgoznod.
  • Leginkább az a rész szúrt nekem szemet, hogy a storyban említett Hiroshi, aki titkolja a családja elől a foglalkozását. Azért, ha valaki ilyen téren mozog azt észre lehet venni.
  • Említed, hogy gyűlik a a pénz a bankszámlán. Egy ilyen tevékenységet folytató személy, nem utalva kapja a pénzét. Ezt a pénzt, ha jól akarod kifejteni a pályázatodban akkor írd bele, hogy milyen módon mossátok tisztára a pénzt, hogy az bankszámlára menjen.
 

WhiteHawk

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:48
Ryan Knoxville
Szia!
Szerintem a történeti részt jobban ki kellene dolgoznod.
  • Leginkább az a rész szúrt nekem szemet, hogy a storyban említett Hiroshi, aki titkolja a családja elől a foglalkozását. Azért, ha valaki ilyen téren mozog azt észre lehet venni.
  • Említed, hogy gyűlik a a pénz a bankszámlán. Egy ilyen tevékenységet folytató személy, nem utalva kapja a pénzét. Ezt a pénzt, ha jól akarod kifejteni a pályázatodban akkor írd bele, hogy milyen módon mossátok tisztára a pénzt, hogy az bankszámlára menjen.
Köszönöm a kritikádat, még ma beleírom.
 

WhiteHawk

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:48
Ryan Knoxville
Ez érdekes, picit irreálisnak tartom.
Nem tartom irreálisnak hogy egy találkozón összebarátkozzon pár ember. Szerintem félreértetted, nem a találkozón lettek öribarik hanem ott barátkoztak össze és ezután lett szoros barátságuk. De ezt is átírom hogy könnyebben értelmezhető legyen. Köszi a válaszod!
 

Kockasajt

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Tiszteletem!
Nekem őszintén tetszik a pályázatotok. Nem a tipikus kocsi versenyekre járós történetet olvastam. Remélem elfogadásra kerül a lap, és nem merül ki a fórumos bővítés csak ennél a kis irománynál. Sok sikert nektek! 🤗
 

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Nem tartom irreálisnak hogy egy találkozón összebarátkozzon pár ember. Szerintem félreértetted, nem a találkozón lettek öribarik hanem ott barátkoztak össze és ezután lett szoros barátságuk. De ezt is átírom hogy könnyebben értelmezhető legyen. Köszi a válaszod!
Szia! Szerintem PDF arra gondolt, hogy ez a hirtelen barátok lettek, de semmi előzményt nem tudunk meg a barátságukról, vagy magáról a találkozó végkimeneteleiről, talán elhamarkodott.
Azért barátok senkiből sem lesznek pár óra leforgása alatt max egy "haveri" viszony alakulhat ki, vagy egy jó véleményt szerezhet az illető.

+ Arra is kitérhetnél hogy mi okán lett ez később munkakapcsolat/szoros barátság.
 

WhiteHawk

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:48
Ryan Knoxville
Szia! Szerintem PDF arra gondolt, hogy ez a hirtelen barátok lettek, de semmi előzményt nem tudunk meg a barátságukról, vagy magáról a találkozó végkimeneteleiről, talán elhamarkodott.
Azért barátok senkiből sem lesznek pár óra leforgása alatt max egy "haveri" viszony alakulhat ki, vagy egy jó véleményt szerezhet az illető.

+ Arra is kitérhetnél hogy mi okán lett ez később munkakapcsolat/szoros barátság.
Igazad van így már értem is mire gondolt csak nem fejezte ki teljesen. Javítom is! <3
 

Munkás

A nép hangja
Fórum moderátor
Üzenetek:256
Darius Burns
A frakció ötleted nem rossz, mivel nincs ilyesmi jelenleg a szerveren, ha jól tudom, illetve én nekem tetszik, mivel IRL az autók és azoknak bütykölgetése és éjszakai élet a mindenem, viszont a történet annyira nem tetszett. Leginkább azért, mert elég irreális dolgokat írsz le benne, minden zökkenőmentesen megy a történetben, és könnyen. Javasolnám, hogy kicsit élethűbben, jobban átgondolva fejtsd ki a történelmét a "frakciódnak". Ezt leszámítva, ettől függetlenül sok szerencsét kívánok.
 

WhiteHawk

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:48
Ryan Knoxville
A frakció ötleted nem rossz, mivel nincs ilyesmi jelenleg a szerveren, ha jól tudom, illetve én nekem tetszik, mivel IRL az autók és azoknak bütykölgetése és éjszakai élet a mindenem, viszont a történet annyira nem tetszett. Leginkább azért, mert elég irreális dolgokat írsz le benne, minden zökkenőmentesen megy a történetben, és könnyen. Javasolnám, hogy kicsit élethűbben, jobban átgondolva fejtsd ki a történelmét a "frakciódnak". Ezt leszámítva, ettől függetlenül sok szerencsét kívánok.
Megpróbálok még javítgatni rajta. Köszönöm a kritikád.
 

WhiteHawk

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:48
Ryan Knoxville
A pályázat átesett egy teljes átíráson figyelembe véve a visszajelzéseket. Kivettem belőle az ide felesleges családi részt így inkább többet írtam magáról a frakcióról mint sem Hiroshi személyéről. Beletettem egy "egyszer fent egyszer lent" részt is hogy még realisztikusabb legyen a koncepció.

Továbbra is várom a kritikáitokat és hozzászólásaitokat
 

adam201013

Újonc
Játékos
Üzenetek:11
Katashi Von Rosewald
Szerintem remek lenne egy Japán frakció...Már egyre több japán karakter van a szerveren is, és szerintem igény is lenne rá! Támogatom!
 

smith.

Haladó
Játékos
Üzenetek:19
Zoe Nelson
Hali.
Szépen összerakott lapot sikerült csinálnod. Habár erről nem én döntök, de szerintem lenne helye a frakciónak a szerveren, tekintve hogy jelen voltam egy találkozótokon és elég klassz kis dolgot hoztatok ki belőle, több embert megmozgattatok vele. Sok sikert a továbbiakban. ;)
 

Hevele

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:223
Kaylie Roberts
Hali!
Maga az ötlet az tetszik viszont az IC dolgok amiket csináltok nekem nagyon fura. Szórakozóhelyek bejáratánál láttam hogy nyíltan beszéltek hogy Oniwaban. Emellett még az szúrja személy szerint a szemem hogy egy ex-Yakuza lealacsonyodik egy banda szintjére, főleg nem fogja ilyen nagy tömegek előtt hangoztatni.
 

WhiteHawk

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:48
Ryan Knoxville
Hali!
Maga az ötlet az tetszik viszont az IC dolgok amiket csináltok nekem nagyon fura. Szórakozóhelyek bejáratánál láttam hogy nyíltan beszéltek hogy Oniwaban. Emellett még az szúrja személy szerint a szemem hogy egy ex-Yakuza lealacsonyodik egy banda szintjére, főleg nem fogja ilyen nagy tömegek előtt hangoztatni.
Az én karim sose volt Yakuzás. Olvasd el mégegyszer. Azon kívűl meg hogy ic emleget valamit Japánul ami amúgy teljesen mást is jelent a banda nevén kívűl az meg szimplán ic ügy :D. De köszönöm a kritikád.
 

Matteo

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:153
Dr. Arthur Dylan
[fa]Szia! Első körben még nem fogadtam el a pályázatod, sokáig gondolkoztam rajta de arra a döntésre jutottam, hogy ezúttal elutasításra kerül. [/fa]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó