Néhány gondolat az ingatlanokkal kapcsolatban

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

CoochieObtainer69

Újonc
Játékos
Üzenetek:3
Mantisra valamiért nem tudtam kirakni, hibával tért vissza mindig.

- Infláció
Idővel rengetegen fogják generálni a pénzt a szerveren, így az jó eséllyel veszíteni fog értékéből, feltehetően számos más ingósággal egyetemben, mint a járművek, fegyverek.
Amíg máshogy nem döntenek a fejlesztők, addig az ingatlanok véges számmal jelennek meg szerveren, így értékük mérsékeltebben csökken, de sok esetben inkább nő.
Amennyiben több értelmet adunk az ingatlanoknak, remek célt szolgál nehezen megszerzett vagyonunk értékének megtartásában. 

- Hajléktalan szálló
Egyáltalán nem nehéz adósságba kerülni a szerveren, legyen az saját meggondolatlanságunk végett, vagy külső befolyás hatására.
Ez sokunkak meglehetősen elszomorít, így szerintem jó ötlet lenne, ha adnánk egy kis RP-t önkormányzatoknak, és módjukban állna, hogy segítsenek a rászorulóknak egy ideiglenes szállás biztosításával.
Az igazán nehéz helyzetben lévők élvezhetnék a lakcím nyújtotta lehetőségeket anélkül, hogy végig kéne járniuk azt a hosszú, keserves utat, mire kiküzdik magukat az adósságból.
Szerintem a Sandy Shoreban lévő leharcolt motel alkalmas lenne e célra.

- Motelek, lakókocsi parkok
Annak érdekében, hogy még több RP lehetőség legyen az önkormányzatoknál, a motelek megpályázhatóak lehetnének, melyek tulajdonjogairól az önkormányzatok döntenek.
Az alkalmasnak vélt tulajdonosok egy tekintélyes összeg fejében megkapják a lehetőséget a bérleti díj megszabására, továbbá a számlájukra érkezik a kibérelt szoba ára.
Nem tudom, hogy jelenleg telik-e a bérleti idő, ha valaki offline, de mindig tele van az összes motelszoba és nem lehet RP-re használni azokat, így célszerű lenne valós időre bérelni ezeket a szobákat, így akár online az illető, akár nem, ha 5 órára bérli ki, akkor 5 óra múlva szabad is lesz az a szoba.
Sejtelmem sincs hogyan fogadná ezt a szerver közössége, de mivel nevetségesen olcsók a lakókocsik, esetleg lehetne tulajdonosuk a lakókocsi parkoknak. Ingatlan adó helyett a területen tartozkodás díját fizeti a tulajdonosnak.

- Albérlet
Nem egy szerveren kaptam azon magam, hogy megvettem egy szép házat, kiaknáztam az RP lehetőségeket, majd közel teljesen fölöslegessé vált számomra a hely.
Ahelyett, hogy mindenki végigdolgozná az életét, hogy élvezhessen egy otthon RP-t, inkább bevezethetnénk egy albérlet rendszert, ahol a főbérlő jobban érzi magát, hogy nem volt teljesen fölösleges a vásárlása, az albérlő pedig élvezi a lakcím, és mondhatni saját otthon nyújtotta lehetőségek tárházát.
Ez természetesen az önkormányzatoknak is jelentene egy kis RP-t, hisz be és ki kell jelenteni az albérlőket.
A két fél megbeszéli egymás közt az árat, szerződést írnak, és ha valaki megszegi azt, akkor a hatóság cselekszik.
Példaként minden hét elején elkéri a főbérlő az árat, ha meg nem fizet az albérlő, akkor a hatóságokhoz fordul a főbérlő.
Amennyiben inaktívvá válna az albérlő, a főbérlő lecserélheti a zárat, így a régi kulcsokkal már senki se fér hozzá az ingatlanhoz. (valami parancs, ami törli az összes kulcsot, kivéve a tulajdonosét, vagy hasonló)

- Összeköltözés
Szerintem sokan szeretnének összeköltözni a barátaikkal, de jelenleg csak egy játékos tudja élvezni a lakcím nyújtotta lehetőségeket.
Az önkormányzatoknál kéne legyen egy lehetőség, hogy a tulajdonos másokat is be tudjon jelenteni arra a címre.
Ahogy a fentebbi pontok, ez is új rp szituációkat hozhatna a közösség életébe.


Hozzászólásokban tegyétek hozzá a saját gondolataitokat, vagy kérdezzetek.
 

Roberto222

Újonc
Játékos
Üzenetek:8
Annyit hozzátennék, hogy mapikon legalább lehetne arról, hogy hol vannak bérelhető szobák mert a játék elején azt hittük barátommal, hogy nem is lehet bérelni lakást mert sehol nem volt róla írva semmi, hogy lesznek vagy sem és hogy hol. Aztán véletlen rájuk bukkantunk. :D

Szerk.: Illetve az tényleg jó lenne, ha a bérelhető házak nem órára lennének megszabva hanem napokba megadva. Egyik lehetőség a másik pedig az, hogy ha marad az óránkénti bérlés akkor minden órában levonja a pénzt, és ne kelljen nekem mindig odamenni és kibérelni nekem.
 

Sentor

Haladó
Játékos
Üzenetek:24
/setrent, azt nem tudom h oda kell fuss-e vagy nem, de erre van már lehetőség. A többi részt pedig adom.
Viszont vannak olyan házak és "lakókocsik" amikhez amolyan mini "lakások" vagy "lakókocsi" van. Na oda simán mehetne az Albérlős téma.​
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó