Mezőgazdasági business-rendszer fejlesztési ötlet

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Hector «

Ötleted leírása

» Nos pár napja (2 hete kb, bocsi utólag is srácok...) összedugtuk a fejünket a jelenlegi mezőgazdász cégtulajdonosokkal, hogy mit merre, hogyan lehetne csinálni még. Nem is nagyon szaporítanám a szót, ugyanis mindre készítettem egy-egy simple poll-t, amelybe a beírt kérdésekre lehetett szavazni, így a kialakult eredményeket a fotókon látjátok. (Csatolmányban ott lesznek)«


Csatolmányok

» Szavazás1 Szavazás2 Szavazás3 Szavazás4 «

Egyéb megjegyzések

» Köszönöm minden mezőgazdasági cégtulajnak, aki akkor és az adott időben résztvett ebben, valamint @Cortez -nek is, hogy javasolta, csináljuk meg! Nélküle ez nem ment volna!«



 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
Az első szavaztnál hogyan értitek? Mivel legyen könnyebb fenntartani?

A második szavazás alapvetően logikus, azonban gondolom craft receptek miatt van így. Cáfoljatok rám.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:778
Az első szavaztnál hogyan értitek? Mivel legyen könnyebb fenntartani?

A második szavazás alapvetően logikus, azonban gondolom craft receptek miatt van így. Cáfoljatok rám.
A mezőgazdasági rész inkább a grind megszüntetéséről szól a vas, és fa szükségletekről.
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
A mezőgazdasági rész inkább a grind megszüntetéséről szól a vas, és fa szükségletekről.

A nagyobb kamionba csak több dolog férne a grindból megszerzett itemekből.

Mivel legyen könnyebb fenntartani az etetőt/itatót?

Ezekkel a dolgokkal ugyan úgy menne a grind, csak több pénzért, könnyebben.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:157
Kriszokos0
Az ötlethez kiegészítésképpen hozzá tenném, hogy szerintem a mezőgazdasági telephelyek bérleti díját növelni kellene.

Miért? Mert irreálisnak tartom, hogy jelenleg (például az én földem is) 6000 dollár napi bérlési díjjal rendelkezik, míg egy étteremé 9000 dollár (Drusillas, pl). A kettőt bevételben össze sem lehet hasonlítani.. Én napi több tízszeresét keresem meg a napi bérleti díjnak, míg egy étterem maximum 2-3x-sát(jobbik esetben).

Emellett pedig egyáltalán nem támogatom az esetleges kamion behozatalt, mint szállító eszköz. Irreális lenne, ha egész Grapeseed kamionokkal lenne tele, amellett, hogy nem is igazán terep jármű egy-egy kamion. De.. Boltban vehető Benson, 80 slotos, több mint a 60 slotos trailer(hozzá tenném, hogy 50 slotos egy Bobcat XL pl, amivel tudod a trailert vontatni és még a kesztyűtartóba is elfér a 10.14 kg-os töck), ugye bár. Ennyit jelentene 20 slot, azok mellett, hogy 20-as táskát is magadhoz tudsz venni? Amellett, hogy egy táskát tele raksz, majd be rakod a kocsiba és másik x itemet pakolsz mellé? Szerintem bőven kezére esik a cégeknek jelenleg minden.. Kétszer kell fordulni? Akkor kétszer fordulsz..

Jöhet az indoklás mi szerint, így kevesebb időd marad RP-zni. Ki döntötte el, hogy ezt fogja csinálni? Én nekem is jut bőven időm a föld fenntartása mellett az RP-re érdekes módon..
 

Zsizipizsi

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Inkább azon kellene gondokozni, hogy 1-2 player bérli a telepeket, nem foglalkozik vele, horribilis áron akarja eladni, amit kisebb vagyonos nem tud megvenni. A telepek kihaltak, ma végigmentem az összes ranchon egyik sem működik, de persze több milliókat kérnek érte. Miért kell hagyni, hogy bérelve legyenek hetekig és ne legyenek kihasználva. El kéne venni az ilyen playerektől, akik csak haszon miatt tartják fent
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:157
Kriszokos0
Inkább azon kellene gondokozni, hogy 1-2 player bérli a telepeket, nem foglalkozik vele, horribilis áron akarja eladni, amit kisebb vagyonos nem tud megvenni. A telepek kihaltak, ma végigmentem az összes ranchon egyik sem működik, de persze több milliókat kérnek érte. Miért kell hagyni, hogy bérelve legyenek hetekig és ne legyenek kihasználva. El kéne venni az ilyen playerektől, akik csak haszon miatt tartják fent
Igen, ez is egy jelenlévő probléma. Szerencsére erre nyílt már ötlet, amiben kicsit jobban szét szednék a cégeket típusokra, illetve pedig a maximális bérelhető telephelyek számát meg határoznák.

Ehhez a link:

 

Zsizipizsi

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Igen, ez is egy jelenlévő probléma. Szerencsére erre nyílt már ötlet, amiben kicsit jobban szét szednék a cégeket típusokra, illetve pedig a maximális bérelhető telephelyek számát meg határoznák.

Ehhez a link:

Ötletnek nem rossz, viszont ezzel nem lesz megoldva hogy csak bérli, de nem csinálja, másnak oda nem adja vagy olyan összegért csak ami irreálisan sok "csak mert én sokat öltem bele anno hogy felskilezzem" . Jah és a felskillezés árának 15-20szorosát kéri el. Vicc az egész.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Ötletnek nem rossz, viszont ezzel nem lesz megoldva hogy csak bérli, de nem csinálja, másnak oda nem adja vagy olyan összegért csak ami irreálisan sok "csak mert én sokat öltem bele anno hogy felskilezzem" . Jah és a felskillezés árának 15-20szorosát kéri el. Vicc az egész.
11 millió dollár egy veteményesért. Hogy is van a 15-20x ár? Kérlek, gondold át, hogy Te hogyan kereskedsz, akkor nem lesz gond. :)
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:157
Kriszokos0
Ötletnek nem rossz, viszont ezzel nem lesz megoldva hogy csak bérli, de nem csinálja, másnak oda nem adja vagy olyan összegért csak ami irreálisan sok "csak mert én sokat öltem bele anno hogy felskilezzem" . Jah és a felskillezés árának 15-20szorosát kéri el. Vicc az egész.
Igen. Azonban jelenleg van a szerveren összesen 114 cég biznisszel kapcsolatos telephely, amiből 42 (gyors számolás ebben a pillanatban) mezőgazdasággal kapcsolatos. Ha most ebből egy ember maximum hármat bérelhet ki, akkor marad másik 39 telephely, ami szabadon van és meg művelheted, ha azt ki bérled. Százszor jobb a helyzet ezzel is, mint ahogy jelenleg a monopólium kinéz.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:157
Kriszokos0
Egy player aki most akar elkezdeni ezzel foglalkozni, honnan akasszpn le neked 11 milliot? Hozzáteszem rohadtul nem ér 11 milliot még ha felskillezed sem!
Igen, ebben igazad van. De alapvetően az sem túl reális, hogy a bérleti jogok a playerek között eladásra kerülnek. Továbbra is állami területek, melyeket a playerek csak bérelnek.. Mégis eladásra van megint csak hirdetve több telephely is.
 

Zsizipizsi

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Teljesen megértelek, igazad van. Sajnos egy "kezdő" nem tudna ennyi pénzt összeszedni. Főleg nem egy darab területért.
Pontosan erröl beszélek, azokat a területeket amelyek egy hétig csak állnak és nem használnak a GOV ujra pályáztathatná és annak akitöl elvette nem adná vissza egy meghatározott ideig. Mert jelenleg a területekért azok a playerek tudnak labdába rugni akik valamilyen businessböl már megszedték magukat.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Pontosan erröl beszélek, azokat a területeket amelyek egy hétig csak állnak és nem használnak a GOV ujra pályáztathatná és annak akitöl elvette nem adná vissza egy meghatározott ideig. Mert jelenleg a területekért azok a playerek tudnak labdába rugni akik valamilyen businessböl már megszedték magukat.
Ezt az SMS-t Te küldted. :) és nem hergelni akarlak, sőt, a véleményeddel is egyetértek.

Plusz én szívesen eladogatnám a földjeimet, étterememet, dehát még 1 millióba sem hajlandó senki megvenni.
 

Zsizipizsi

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:112
Ezt az SMS-t Te küldted. :) és nem hergelni akarlak, sőt, a véleményeddel is egyetértek.

Plusz én szívesen eladogatnám a földjeimet, étterememet, dehát még 1 millióba sem hajlandó senki megvenni.
Az az SMS inkább csak egy vicc volt (nem is ez a legjobb szó rá, de most nem jut jobb szó az eszembe) arra hogy milyen irreális árakat akarnak kérni a területekért. Ennél durvább ajánlatokat is kaptam már.

Egy szó mint száz nem engedném, hogy olyanok béreljék, akik két bejgli harapás közt este 23 órakor gyorsan rátolják a ranchra a hosszabbitást, CSAK AZÉRT IS, nehogy másé legyen
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Ezért kéne régóta a biznisz pályázás lehetőség és pályázat alapján lenne. Mondjuk ezek a bizniszek pont nem képviselnek értéket a meggazdagodáson kívül, mennyivel jobb lenne, tetkós, piercinges, több buli helyszín, kocsma, megvehető bolt, séta repülőzés, ejtőernyőzés, fodrász, vagy bármi hasonló ami RPt nyújt az emberek számára és rp alapján legyen fizetés.
De nem lesz, helyette toljuk ezeket a bizniszeket.
 

W3X

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:120
Pok Ember
Hónapokkal ezelőtt is leírtam, azóta sem változott a véleményem, szerintem a vidékre száműzött bizniszek helyére kellene újakat létrehozni LS-be, hogy ne Paleto környékén császkáljanak az emberek.


... mennyivel jobb lenne, tetkós, piercinges, több buli helyszín, kocsma, megvehető bolt, séta repülőzés, ejtőernyőzés, fodrász, vagy bármi hasonló ami RPt nyújt az emberek számára ...

Teljesen jó alternatíva, akinek meg jelenleg kint van cége, annak lehetősége lenne pl. lecserélni egy általa választott másik cégre, telephellyel együtt.
 

Ruszi

Pletykafészek
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:130
Főadmin hozzászólás
A PP-s item nem fog bekerülni. A többi megszavazott kérdés a következő patchben érkezik. Az etetők, itatók romlása, az állatok etetése és itatása jelenleg is fejlesztés alatt áll
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó