Megoldás a lőpor hiányra

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Efraim Shaft«

Ötleted leírása
» Mint az illegálosok többsége szembesülhetett vele, hiány van lőporból. Ezt főként az okozza, hogy kevés ember búvárkodik, bányászik. Illetve a búvárok is sokszor otthagyják vagy kidobják a lőport, a bányászok pedig a vas és ezüst ércekre mennek a vas grind végett.
Az a javaslatom lenne, hogy területi dealertől lehessen lőport rendelni kisebb illetve nagyobb mennyiségekben is. Sajnos a lőpor alapja a tárak készítésének és ezek bizony fogyóeszközök. Nem feltétlen az egymás lövöldözésére kell gondolni. Ott van a vadászat is ami szintúgy nem kevés lőszert igényel, ha valaki rendesen csinálja.«


Csatolmányok

» Nem szükséges«

Egyéb megjegyzések
» Régen a lőpor problémát voicen az illegálhajón lévő npc oldotta meg, mivel ott lehetett vásárolni az NPC-től. Most is praktikus lehetne ez a módszer, de nem szép ez a 'market' jellegű dolog.
Jelen javaslatommal igaz market jellegű, de mégis készteti az embereket más rendszerek használatára is, nem csak egy-egy NPC-t kell megtalálniuk.«



 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:636
Millie Evers
Mi ezt elég szépen megoldottuk régen. Még a holdon sem volt a területi dealer. A kezdőkkel összespanoltunk, akik a bányászatot választották. Fizettünk nekik úgy, hogy megérős legyen. Mi vettünk nekik telefont feltöltve és egy alap autót. Ezáltal remek és hosszú kapcsolatot ápoltunk velük. Megadtuk nekik a kezdő löketet, hogy RP-zik velük valaki.

Szerintem nem feltétlenül kell mindent a területi dealerrel megoldani.

edit: Hozzáteszem, hogy ezáltal nekik is megnyitottuk az illegális élet lehetőségét. Rengetegszer vásároltak tőlünk fegyvereket.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Persze, ez szép és jó.. Viszont ehhez szükség lenne kezdő játékosokra.
Ahogy láttam nem sok van belőlük ahogy észrevettem.
 

Limonium

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:2,085
Van egyébként kezdő, meglepően sok ami azt illeti.. de mégha lőport is találnak akkor vagy nem tudják mire való és azért dobják ki, vagy azért, mert nem akarnak foglalkozni az eladásával. Ha meg kiírod, hogy éppen téged az érdekel, akkor már biztos rég kidobták.
 

Hevele

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:223
Kaylie Roberts
Véleményem szerint az alapmunkák meg lettek ölve a kamionozással. Sokkal többet tud egy kezdő vele keresni mintha alapmunkázna. Ezért megy fel a vas,lőpor és fa ára is mivel alig csinálják a kezdők.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:636
Millie Evers
Van egyébként kezdő, meglepően sok ami azt illeti.. de mégha lőport is találnak akkor vagy nem tudják mire való és azért dobják ki, vagy azért, mert nem akarnak foglalkozni az eladásával. Ha meg kiírod, hogy éppen téged az érdekel, akkor már biztos rég kidobták.
Hát nekem olyan mindegy. Csak írjátok, hogy nem szép dolog mindent a területivel megoldani. De nem igazán törekszik a nép arra, hogy ezeket a lehetőségeket megfogjátok, mikor elétek tesznek egy kész tervet. Csak erőt kell venni, kipróbálni velük.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Annó voiceon mi is eléggé szarul álltunk lőporból akkor volt még Illegál hajó és mindig ott vásároltunk be, nem sokan mennek bányába dolgozni, nem úgy mint régen, hogy az fizetett talán a legjobban és egy kezdő nem akar már ott dolgozni. Én támogatom fasort ötletét.
 

balint5768

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:146
Valamilyen téren megértem fasortot, mivel a kezdők már kb egyből kamionos cégnél kezdenek, így esélyünk sincs, hogy elhívjuk lőport szerezni. Abban viszont meg igaza van Klaudiának, hogy nem mindent a területi NPC-től kéne elintézni vagy ha mégis, akkor valamilyen módon balanceolva azt.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Véleményem szerint az alapmunkák meg lettek ölve a kamionozással. Sokkal többet tud egy kezdő vele keresni mintha alapmunkázna. Ezért megy fel a vas,lőpor és fa ára is mivel alig csinálják a kezdők.
Igen sajnos én is ezt vettem észre. Kb az alapmunkázik kezdőként aki magától kezd el a szerveren játszani, nem egy ismerőse invitálja. Azaz nincs ki segítse az elején.
Nyilván akit segítenek az egyből kamionozni kezd óránként 30-100 ezerért (fuvaroktól függően) és bolond lenne ehelyett a bányászást vagy egyéb alapmunkát választani.

Annó voiceon mi is eléggé szarul álltunk lőporból akkor volt még Illegál hajó és mindig ott vásároltunk be, nem sokan mennek bányába dolgozni, nem úgy mint régen, hogy az fizetett talán a legjobban és egy kezdő nem akar már ott dolgozni. Én támogatom fasort ötletét.
Voicen az volt a gond, hogy ott aki bányászott az csak az ezüstöt és a vas érceket ütötte mert farmolták a vasat a borospincékhez.


Valamilyen téren megértem fasortot, mivel a kezdők már kb egyből kamionos cégnél kezdenek, így esélyünk sincs, hogy elhívjuk lőport szerezni. Abban viszont meg igaza van Klaudiának, hogy nem mindent a területi NPC-től kéne elintézni vagy ha mégis, akkor valamilyen módon balanceolva azt.
Nyilván balanceolni kell, ezt Legendék fogják tudni elvégezni, ha bekerülne a dolog.

Bár a területet meg is kell szerezni majd fenn kell tartani.
Ugyebár a birtokolt területek után kap a frakció óránként pontot amiből tud a területi NPC-nél vásárolni.
Szerintem bőven balanced a dolog, mert nem csak az van, hogy odamész bevásárolsz KP-ból...
 

boldogdani11

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:77
Semmiféle gond nincs a lőszerrel a szerveren. Nem kell az hogy könnyen rengeteg lőszert lehessen szerezni, ugy értéke sem lesz a táraknak, és az emberek se fogják meggondolni mennyit lövöldöznek. Ha azt számoljuk 30-45 perc alatt kilehet szedni simán 10-12 lőport a bányába. Általában egy tárhoz 1 db kell, némelyikhez 2. Ez azt jelenti hogy 12 lőpor kb 10 tár , a 10 tárban van ugyebár 300 golyó összesen. Na már most 30-45 perc bele fektetett időért 300 golyó az nagyon kielégítő arány, nagy hiba lenne megkönnyíteni a lőszer szerzést.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Semmiféle gond nincs a lőszerrel a szerveren. Nem kell az hogy könnyen rengeteg lőszert lehessen szerezni, ugy értéke sem lesz a táraknak, és az emberek se fogják meggondolni mennyit lövöldöznek. Ha azt számoljuk 30-45 perc alatt kilehet szedni simán 10-12 lőport a bányába. Általában egy tárhoz 1 db kell, némelyikhez 2. Ez azt jelenti hogy 12 lőpor kb 10 tár , a 10 tárban van ugyebár 300 golyó összesen. Na már most 30-45 perc bele fektetett időért 300 golyó az nagyon kielégítő arány, nagy hiba lenne megkönnyíteni a lőszer szerzést.
Úgy látom a valós gondot nem látod.. Az ésszerűség elve alapján szabályozva van azért, hogy nem egésznapos dara van.

Az ötlettel egyébként azt a problémát szeretném áthidalni, hogy ha valaki szeretne esetleg ezzel üzletelni vagy épp szüksége van rá akkor ne az legyen, hogy mondjuk az 1-3 óra játék idejéből (nyilván van aki többet vagy épp kevesebbet van) ne arra menjen el alkalmanként 1 óra, hogy a bányában kattintgat mint egy agyhalott ahelyett, hogy az értékes idejét RP-re fordítaná.
Mivel egy RP szerverről beszélünk így ésszerű lenne arra koncentrálni, nyilván ez nem jelenti azt, hogy tegyünk mindent az emberek segge alá.

A frakció pontrendszer tökéletesen megoldaná ezt. Lehet több területet foglalni -> több lőport tudsz rendelni, viszont ebben az esetben valószínűleg bandaháború is lesz (ami egy tök jó dolog mert akkor a drogoknak is értelme van) és fogynak a tárak, a fegyverek meg elhasználódnak :)
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,925
Silay Denzel
1.1-től lesz egyéb módja a lőpor szerzésének, viszont ez az ötlet támogatottsága negatívba ment, így nem lesz megvalósítva. Zárok.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó