Maszk ötlethez bővítés

pjdn

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Cynthia Juarez

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Cynthia Juarez / pydon «

Ötleted leírása

»
Alapvetően maszkok felvételekor az eddig generált álnevek helyett általánosan az szerepelhetne a karakterek feje felett, hogy "Valaki" - és ameddig rajtunk van a maszk, addig az összes interakció során is ez látszódna /me illetve /do és társai során (esetleg arcot eltakaró bukósisakokra is lehetne alkalmazni ezt, ha megoldható) - a scoreboard-on ugyanúgy maradna a "Maszkot visel" vagy esetleg "Arca eltakarva" megjelölés. Ettől függetlenül lehetne rá egy parancs (pl. /setmaskname [alias]) azok számára, akik szeretnének valamilyen álnevet (normális kereteken belül természetesen) vagy saját IC nevet beállítani maguknak, ezt a nevet /togmaskname ugyanúgy leszedné, de a "Valaki" megmaradna ezután is, ameddig a maszkot le nem veszed az arcodról.
Természetesen az adott személy IC szövegesen vagy /do-val feltett kérdésre válaszolva (pl. "X számára felismerhető-e Y bármi alapján is?") felfedheti személyazonosságát, esetleg előzetes ismeretség alapján felismerhető lenne (hang, stílus, egyéb külső ismertetőjegyek alapján lehetne rá hivatkozni reálisan, a megfelelő RP-vel).
Eddig személyesen nem nagyon találkoztam MG szituációkkal, viszont szerintem így tényleg minimálisra lehetne csökkenteni az előfordulását a jövőben, ugyanakkor OOC chaten a karakter rendes neve látszódna, annak érdekében ha mégis valami olyan történne, hogy szükség van az OOC chatre. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «



 

Molondor

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:156
elton winn
Az ötlet eleje valóban jó, hogy legyen "Valaki". Bár én szerintem jobban nézne ki és használhatóbb lenne a "Maszk_1234" (random id a maszk után). Mert például akkor megkülönböztethetőbb lenne ha Maszk_9813 és Maszk_7282 beszélget vagy rp-zik. Mintsem az, hogy Valaki és Valaki.

Az alias neves részt igazából nem értem. Miért akarnál maszkban egy másik nevet magadnak? Vagy a Maszk_1234 legyen a neve vagy pedig /togmaskname és akkor a rendes neved. Most akkor vagy elvan takarva az arcod és nem ismer fel, szóval felesleges az alias név, vagy pedig látszódik az arcod és felismerhet. Felesleges /do-ban való kérdezősködést és script kihasználást szülne. (Nem hiába van korlátozva PD-ben az aliasname.)
A felismerés részét pedig meglehet oldani ha az ember van annyira rp-s és írt magának karakterleírást. (Kövi nagy patchben jön az erre felírt kötelező /examine parancs) De addig is jobb klikkel lehet megnézni.
 

pjdn

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Cynthia Juarez
Valóban, úgy átláthatóbb. Vagy esetleg akkor a Valaki mögé berakná még az ID-det is és akkor az is egy működő opció lehetne. Persze aki nem alszik RP közben, az látja a fejek felett az interakciókat is.
Aliasra azért gondoltam, hogy aki picit kreatívabb akar lenni, azt ne random álnevekkel dobálja meg a rendszer. Hanem akkor kitalálhat magának valamit, ami belefér. Eddig is adott valamilyen nevet a maszk mellé, ha szerettem volna ha nem. Én speciel IC csak festéskor veszem fel a maszkot, és mondjuk valamelyik ismertebb festő nevét egyszer-egyszer felvenném a hangulat kedvéért.
Az pedig már nagyon is kellett, hogy legyen /examine - azt viszont valamilyen szinten egységesíteni kellene ahhoz, mert nem mindenki használja úgy, hogy sok minden kiderüljön a karakteréről abból a leírásból.
 

Molondor

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:156
elton winn
Aliasra azért gondoltam, hogy aki picit kreatívabb akar lenni, azt ne random álnevekkel dobálja meg a rendszer. Hanem akkor kitalálhat magának valamit, ami belefér. Eddig is adott valamilyen nevet a maszk mellé, ha szerettem volna ha nem. Én speciel IC csak festéskor veszem fel a maszkot, és mondjuk valamelyik ismertebb festő nevét egyszer-egyszer felvenném a hangulat kedvéért.
A random álneveket váltaná fel a Maszk_1234. (Már kivagyok a Borogyin meg Einstein nevektől)
A te kreatív részedet pedig megértem. De ez hihetetlen szinten lenne kihasználva, hogy bárki bármilyen nevet tudna írni magának és úgy rohangálna a városban. Kezdve a Lakatos Brendon és egyéb trash nevekkel vagy csak simán a másik ember nevének átvételéről. Gondolom te se szeretnéd, ha egyszer a saját neved kerülne veled szembe. (egy karakter eltéréssel ki lehet játszani azt ha már foglalt a név. Pl.: Cynthia Juarrez)

Az pedig már nagyon is kellett, hogy legyen /examine - azt viszont valamilyen szinten egységesíteni kellene ahhoz, mert nem mindenki használja úgy, hogy sok minden kiderüljön a karakteréről abból a leírásból.
Kötelező lesz.
 

pjdn

Haladó
Játékos
Üzenetek:17
Cynthia Juarez
Azokkal a nevekkel ugyanígy vagyok én is egy ideje. Ezt meg bekell látni valóban, hogy valószínűleg abúzálva lenne a rendszer egyesek által sajnos.
 

Kinézet személyre szabása

Top Alsó