[MAFFIA] Division

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

ZserboTe

Újonc
Játékos
Üzenetek:6
aZhyVus.png
Pályázati link: DIVISION
Jelölt területünk az 1-es számú lenne.
uiciyCv.png

Frakcióval induló tagok: @R3xXx4L - Jeremy Silverman | @ZserboTe - Chris Marley | @Zogi - Zogi Marley | @Zack - Zack Marley és +6 ember.
 

Gergo

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:641
Atyaisten
Smoke Face Killah's is pályázik? Mindjárt megidézem Rúnit.

e: régi ig neveket mondjatok már
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,925
Silay Denzel
Átnevezem a szervert LT-re, pill. (Rúni egyébként a szerver mappere, hátha SFK-t megpályázza. :D :D )
 
K

kxzrexe

Vendég
Vendég
Szia! :)

Formázás / Ötletelés téren, akárhonnan nézem , profi munkát írtál ! Nagyon összeszedett és remélem ti lesztek az elsők akik megkapják a Pályázatot ! :)
Az én valódi kíváncsiságom már csak az merítené ki,ha láthatnálak titeket IC , engem már csak az érdekel ,hogy IC mit fogtok kezdeni! Hogy hogyan is játszanátok a saját RP-teket, és tényleg élveznétek -e !
Sok sikert kívánok ! És tényleg nagyon - nagyon remélem, hogy ti lesztek a Number One akik megkapják ! :)

Pacsi!
 

ZserboTe

Újonc
Játékos
Üzenetek:6
Szia!

Köszönjük az elismerő szavakat, oroszlán részét @R3xXx4L-nak köszönhetem én is. ;D
Tapasztalat szerencsére megvan, közel 10 év és x ezer óra játékidő.
Csapat 100%-a jelenleg 20+ év fölött van így mindenki megfontoltan tud dönteni.
Nagyon sok a kérdőjel a kidolgozott munkánk ellenére is, mivel a szerver teljes mechanizmusát és lehetőségeit még mi sem látjuk.. Ahhoz nekünk is igazodni kell, már ha megkapjuk a lehetőséget, hogy útjára indítsunk egy újabb Divisiont.
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Kicsit akciófilmesre sikeredett a hídfelrobbantás, de a történet nagyon tetszett. Érezhető volt benne Silverman kiszolgáltatott helyzete. Jó ötlet volt, hogy végre nem egy olyan személyről lehetett olvasni, aki már 3 éves korában eldöntötte, hogy szuperbűnöző lesz, hanem az élet hozta így.

A szervezet tevékenységénél remélem nem tiprok senki lelkébe, de nem lesznek katonai szállítmányok. Biztató, hogy nem korlátoztátok egy szűk körre a lehetőségeiteket.
Ami kicsit ellentmondásos számomra, hogy egy olyan frakció hogy kerüli a konfliktust, ami nem kezeli egyenrangúan még a szövetségeseit sem? Szerintem egy óriási lehetőséget hagytatok ki ezzel, jobb lett volna azt olvasni, hogy mivel nem tekintetek egyenrangúnak senkit, gyakran adódik konfliktus a többi szervezettel. Értelemszerűen ez a pályázatból nem von le, hiszen nem akarok rátok erőltetni olyan dolgot, amit nem szívesen RP-nétek, inkább csak személyes véleményként kezeljétek ezt a pontot.
Természetesen az előbb leírtak miatt furcsa kicsit, hogy a célotok a kapcsolatok fejlesztése. Ettől független egy jó kezdeményezésnek tartom, hogy be akartok szivárogni mindenhová. Sokkal érdekesebb helyzetek jöhetnek így létre.

Nagyon jól ki lettek dolgozva a pozíciók. Mint külsős, ha elolvasom az egyik rang leírását egyből értem, hogy mi a dolga, mivel fordulhatnék hozzá és, hogy kikért felel. Ezt még erősíti az ábrák rendkívül igényes kidolgozása is, remek lett a felépítés kidolgozása.
Annyi kérdés merülhet fel ezzel kapcsolatban, hogy ki építi be a többi szervezetbe a tagokat? Ki(k) felelnek a beépítettekért? Ki(k)nek jelentenek a beépített emberek? Ez a rész kicsit kiforratlan. Vagy ez maga a megfigyelő pozíció? Nekem úgy jött le (de lehet, hogy rosszul), hogy külön van beépített ember és külön megfigyelő.

Záró gondolatnak csak annyit, hogy nagyon tetszik a lapok dizájnja. Ez a csak a bal alsó sarokban lévő vörös színezés elképesztően passzol az egész szervezethez.
 

R3xXx4L

Újonc
Játékos
Üzenetek:12
Idézet tőle: Dani:
Ami kicsit ellentmondásos számomra, hogy egy olyan frakció hogy kerüli a konfliktust, ami nem kezeli egyenrangúan még a szövetségeseit sem? Szerintem egy óriási lehetőséget hagytatok ki ezzel, jobb lett volna azt olvasni, hogy mivel nem tekintetek egyenrangúnak senkit, gyakran adódik konfliktus a többi szervezettel.

A konfliktuskerülés a hatósági, és média szervekre értetendő. Az egész szervezetet a sztori mintájára, illetve saját belátásom szerint (filmes ötletek alapján) egy modern kori bűnszervezetnek próbáltam betitulálni. Ez által azt a befolyást szerettem volna elérni, hogy nem az a jó 70-es évekbeli öltönyös, kalapos, tommy gun-al kocsikázó maffiára vágyunk, hanem inkább már egy erősen amerikai jellegű, m4-el, (akár .50 kalibert használó fegyverekkel), és golyóálló mellénnyel rendelkező bűnszervezet vagyunk erős koordinációs és adaptív jellemzőkkel. Nyilván ebből az identitásból kiindulva (és alapjáraton is) kerüljük a feltűnést. Ez ugye nem jellemző a többi illegális szervezetre a leírásban olvasottak alapján, viszont a jellemünk hitelességének fenntartása érdekében "A többi illegális szervezetet nem tekintjük egyenrangúnak, munkára felhasználjuk őket".

Idézet tőle: Dani:
Természetesen az előbb leírtak miatt furcsa kicsit, hogy a célotok a kapcsolatok fejlesztése. Ettől független egy jó kezdeményezésnek tartom, hogy be akartok szivárogni mindenhová. Sokkal érdekesebb helyzetek jöhetnek így létre.

A kapcsolatok kiépítésénél én személy szerint arra gondoltam, hogy (amennyiben a szerveren lehetséges) beolvadunk más frakcióba információgyűjtés céljából, legyen az a polgármesteri hivatal, vagy a híradástechnikai részleg. Valószínűleg ez a játékstílus túl sok energiát emészt fel IRL, de természetesen ez lenne a leghitelesebb, viszont ha még csak nem is lehetséges több szervezethez tartozni egyidőben, akkor maradunk a jó öreg haverkodós információkinyerésnél. Emellett létesítünk kapcsolatot más illegális szervezetekkel is, egyszerűen csak a karakterek jellege olyan, hogy fejben felsőbbrendűnek érzik magukat (inkább OOC infó).

Idézet tőle: Dani:
Annyi kérdés merülhet fel ezzel kapcsolatban, hogy ki építi be a többi szervezetbe a tagokat? Ki(k) felelnek a beépítettekért? Ki(k)nek jelentenek a beépített emberek? Ez a rész kicsit kiforratlan. Vagy ez maga a megfigyelő pozíció? Nekem úgy jött le (de lehet, hogy rosszul), hogy külön van beépített ember és külön megfigyelő.

A szervezetbe való toborzás, illetve a felelősség az Alvezér dolga, ami le van írva az Alvezér feladatkörénél ("ALVEZÉR: Rá hárul az a feladat, hogy a klubban dolgozó emberek közül válasszon, illetve avasson be új embereket a szervezetbe (toborzás)".) Természetesen csak a leírás miatt van úgy megírva ,hogy a "klubokból", ezért írtam zárójelbe ,hogy a toborzás az ő feladata. Tehát igazából bárkit meginvitálhat, az ő szíve joga, hogy kit invitál meg, azonban ez nagy felelősséggel jár. Meglátásunk szerint, ha egy Alvezér előáll egy új taggal, azért ő is kell, hogy feleljen, mivel az ő kiválasztott embere, az ő beosztottja, így az ő hatásköre.
A megfigyelők megcélzott létszámánál próbáltam arra utalni, hogy van egy plusz megfigyelő, aki a Főnök saját beosztottja, viszont az identitás megtartása miatt nem került be a hierarchia ábrákba ez a pozíció. Én jelenlegi álláspontunk alapján a Tanácsadó pozíciót foglalnám el, mint másod leader (természetesen ha a pályázatunk elfogadásra kerül). A szervezetet alapitó tagok közül (OOC és a történetbeli múltunk alapján IC is) megbízunk egymásban, így igazából nincs szükség a célnak rendeltetett plusz megfigyelő szerepre. Viszont amennyiben a szervezetben megnőne a létszám, (akár 15-20 főre) akkor hasznos lenne egy olyan ember, aki fókuszáltan a belső megfigyelésre összpontosít, és közvetlenül a vezetőségnek jelent.
A megfigyelők teljes hatásköre a pályázatunkban le van írva, ezáltal a tagok megfigyelése is. Mivel nem tervezünk nagyon túlterhelni senkit, ezért a megfigyelők alapfeladata (még nem hivatalos) a saját brigádjába tartozó tagokrol információgyűjtés, és természetesen a szokványos feladatkör.

Köszönöm a visszajelzésedet, remélem eloszlattam minden kételyed :)
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Az első kettőt így már értem.
Az utolsó pontot félreérted. Beépülésről beszélek, nem tagfelvételről. Ahogy mondtad beépülnétek a többi legális, vagy illegális frakcióba. Ez nem jött át, hogy ezt ki intézi, ki felel értük és kinek jelentenek a beépült emberek.
Tehát, ha tegyük fel, be akartok valakit építeni valamelyik szervezetbe, ezt ki intézi? Ki keres rá embert? Ez nem toborzás, hiszen beépíthettek már meglévő tagot, vagy külsőst is. 
 

R3xXx4L

Újonc
Játékos
Üzenetek:12
Idézet tőle: Dani:
Tehát, ha tegyük fel, be akartok valakit építeni valamelyik szervezetbe, ezt ki intézi? Ki keres rá embert? Ez nem toborzás, hiszen beépíthettek már meglévő tagot, vagy külsőst is. 

Az ilyesfajta beépülésről kizárólag a Főnök rendelkezik, illetve a Tanácsadóval közös megegyezésen alapulóan a vezetőség. Természetesen ennek egyhangú döntésnek kell lennie. A feladathoz pedig kiválasztunk egy beosztástól független tagot akiben a legtöbb potenciált látjuk a feladat elvégzéséhez. Feladatkört tekintve erre szintúgy csak a megfigyelők lennének a legalkalmasabbak, viszont ezt a lehetőséget nem zárnánk el egy tagunk elől sem. Szóvá tettem a leírásunkban, hogy fontos számunkra a jó kommunikációs készség az információgyűjtés tekintetében. Ennek fényében értékelnénk, ha a szervezeti tagok érdeklődnének a városlakóktól bizonyos dolgokról. Ez úgymond minden tagnak feladatköre. Azonban ha van egy kifejezetten szükséges beépülés jellegű feladat, akkor arra a kommentem elején említett módszer alapján kerítünk sort. Ezen személyesebb, nagyobb kivitelű beépüléses feladatoknál a vezetőség bármikor rendelkezésre áll lényegi információ átvételére. Tehát a beépített ember a vezetőségnek jelent. Kevésbé érdemi, a feladatkörbe tartozó információkra heti megbeszéléseken kerítenénk sort.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó