Lucio El Corazon karaktertörténete

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

gylevee

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
1987.06.18. Este 19:36
Sevilla, Spanyolország – Egy halfeldolgozó üzem irodájában
*Telefoncsörgés*
- Oiga! Mi nombre es Florencio el Corazon.
- Oiga! ¡Ahora llevamos a Mercedes al hospital! ¡El parto ha comenzado!!!
- ¡Me iré de inmediato!
* Florencio lecsapja a telefonkagylót örömében, a telefont tartó konzol leszakad, a telefon széttörik *

A nappalok éjszakába fordulnak, az éjszakák nappalba. Mindennapi életünkben az idő az események látszólag folyamatos sorrendjének érzékelésére utal. A szubjektív idő, az egyén belső időészlelése. Eseményekhez, történésekhez kötődik. Ez az idő sohasem egyformán telik, tartamérzete függ az életkortól és főként az események személyes jelentőségétől, körülményeitől. Florencio az autójához rohant, beült, benyomta a kuplungot, majd elfordította a slusszkulcsot. Az autó egy pillanat alatt elindult. Belenézett a visszapillantó tükörbe, végigsimította hajzselétől csillogó, hátrafésült haját, majd felengedte a kuplungot. Elindult az autóval, a probléma csak az volt, hogy rossz irányba. Florencio szépen nekitolatott egy konténernek, mert nem vette észre, hogy az autó rükvercben volt. Mit sem törődve ezzel elindult a kórházba, türelmetlensége eddig még nem látott magasságban szárnyalt. Úgy érezte, hogy az idő sokkal gyorsabban fogy, mint máskor. Florencio leparkolta hátul megnyomódott gépkocsiját az egyik kórház melletti parkolóban, majd a szülészeti osztályhoz rohant. Információt kért feleségéről, Mercedesről. Kiderült számára, hogy éppen zajlik a szülés. Florencio egyre idegesebb lett, féltette feleségét. A félelemmel teli várakozás percei egyre hosszabbnak tűntek, s közben rengeteg kérdés kavargott Florencio fejében. Mi lesz most? Hogy lesz most? Apa leszek, te jó ég! Nem merem majd megfogni! Úristen! ÚRISTEN!...... A gondolatok közötti űrt a szülőszoba ajtaján kiszűrődő nyögések töltötték ki. Egy kérdésekkel, aggodalommal, félelemmel, vágyakkal, reménnyel, büszkeséggel teli, végeláthatatlan örvény alakult ki Florencio fejében. Egy hatalmas nyögést követő, folyamatosan gyengülő zihálás következett, néhány pillanattal később pedig egy újszülött felsírása volt hallható.

A méhen belüli életből a méhen kívüli életbe történő nagy utazás még normál élettani viszonyok között is megviseli az újszülöttet. Az újszülött számára a születés pillanatában megszűnik az a védettségi állapot, amelyet az édesanya méhe biztosított számára. Az újszülött szervezetére a környezethez való alkalmazkodás sokirányú és összetett megterhelést jelent. A szülés során a szájban, orrban, garatban összegyűlt nyák és magzatvíz az első légvételeket nehezíti. A váladék leszívása megkönnyíti az újszülött első légvételét és felsír.
Az orvosok megvárták, amíg a köztem és a meg nem született lepény közötti köldökzsinórban megszűnik a köldök erek lüktetése, majd felhelyezték a köldökcsatot és elvágták a köldökzsinórt. Sok minden történt a szobában. A Mama mellére helyeztek, a szemeimbe 1-1 1%-os ezüst-acetát oldatot cseppentettek, majd elvégezték az Apgar-vizsgálatot, lemosták rólam a vért, elvégezték rajtam a méréseket és kaptam egy karszalagot, amint a következő állt: Lucio el Corazon.

2 évvel később megszületett az öcsém, Octavio. Gyermekkorom az otthon melegében telt a szüleimmel és Octavioval. Apát keveset láttuk, mert nagyon sokat dolgozott és olyankor is csak keveset foglalkozott velünk. Sokat játszottunk Octavioval és az utcában lakó gyerekekkel. Legtöbbször fociztunk, rohangáltunk, bújócskáztunk, vagy botokkal verekedtünk. Az volt a kedvencem, de persze mindig sírás lett a vége. Történt egyszer, hogy foci közben Octavio véletlenül berúgta a labdát az öreg senor Martínez ablakán. Viszonylag jól neveltek voltunk, ezért Octavio elnézést kért az öreg úrtól, aki aztán mindenféle huligánnak elhordott bennünket. Még a szüleinknek is szólt, hogy mi történt, ezért otthon is jól kikaptunk. Tanultunk belőle. Néha sikerült kirúgni 1-1 ablakot a közelben a labdánkkal, de ezek után soha, SOHA egyikőnk sem gondolkodott, vagy nézelődött. Mindenki reflex-szerűen elkezdett futni. Annak ellenére, hogy ilyenkor szinte mindig elveszett a labdánk, élveztük valamennyire, hogy rosszalkodtunk. Ritkán derült csak ki, hogy mi tettük. Az igazság az, hogy mindenkiben ott volt a kis ördög, szerettünk rosszalkodni. Nagyon.

Apám sem volt túl szigorú velünk, már amikor egyáltalán találkoztunk. Ez sem segítette a dolgot. Halászattal foglalkozott, de idővel sikerült kiépítenie egy multinacionális céget, ami a halak begyűjtésével, feldolgozásával és haltermékek árusításával foglalkozott. A Mama is itt dolgozott, igazgatóként. Bár soha nem érdekelt, időnként mégis muszáj volt odamenni, amikor elvittek minket magukkal a munkába. Utálom a halat. Nagyon. Amikor mindennek, de tényleg mindennek, még az irodában lévő székeknek is hal szaguk van, az elég kínzó. A gyárról, ahol a termékek készülnek, ne is beszéljünk. Készült ott minden féle termék a halkonzervektől kezdve a bőr nélküli füstölt lazacig. Otthon szerencsére nem sokszor volt, de biztosan többször, mint egy átlagos spanyol családban. Egyetlen dolgot szerettem: a hajókat. Volt szerencsém többször, több-féle halászhajóra felszállni. Az a szabadság a nyílt vizeken, mindig jó érzéssel töltött el.

Egy kép az egyik halászhajóról:
a3SEQyW.jpg
Jól ment a cég, ezért az anyagiakat tekintve bőven megvolt mindenünk. A rosszalkodáshoz is. Ezen szokásomat leginkább én tartottam meg, Octavio átlagos volt. Az iskolában is sok gond volt velem. Sokat verekedtem, a jegyeim rosszak voltak. Valahogy sikerült mindig olyan társaságba keveredni, akikkel mást nagyon nem lehetett, csak zülleni. Apámnak nagyon nem tetszett, hogy ilyen irányba haladok, ezért úgy döntöttek, hogy – mivel a hajókat legalább szeretem – beadnak egy haditengerészeti iskolába, ahol embert faragnak belőlem.
Amíg Octavio 100%-ban a cég iránt érdeklődött és annak megfelelő iskolát végzett, addig én a fizikai állóképességemet fejlesztettem. Legalábbis a nagyokosok edzésnek gondolták a hajnali 2-kor történő felébresztés utáni „Mosd fel a folyosót!” parancsot. Az első néhány hónap pokolian telt, fárasztó volt testileg és lelkileg egyaránt. Kötelező volt a meghunyászkodás, az indulatok magamban tartása és az „Uram, értettem, Uram!”. A felesleges energiáimat 200%-ban kimerítette a folyamatos ugráltatás, ezért nem is nagyon volt se kedvem, se erőm kötekedni senkivel, de amúgy is hadbíróság elé állítottak volna, ha valakivel összeverekedek. Idővel megszoktam, majd megszerettem. Átkerültem egy fregattra. Néha hetekig nem jártunk partközelben, nem is kötöttünk ki sehol. Elég nehéz így kapcsolatot építeni a külvilággal. Amikor kikötöttünk valahol, két dolgot kerestünk: alkoholt és nőket. Általában mindkettőt megtaláltuk. A tapasztaltabbak pontosan tudták, hogy mire van szükségünk. Néha olyan dolgot kaptam, amit én magam is alig hittem el. Így mentek ezek a dolgok évekig. Néha vágytam valami újra, hogy jobb lehessek. Megérett bennem a bizonyítási vágy, hogy megmutassam mennyit érek. Hirtelen felindulásból elhatároztam, hogy hozzáadok valami pluszt a saját történetemhez: elvégzek egy orvosi iskolát. Természetesen minden nagyobb hajón volt néhány hajóorvos, így a cél egyértelmű volt. Az életem nagy mértékben megváltozott, mert nehéz volt beékelni a tanulást a munka és a pihenés közé. 5 év alatt sikerült elvégezni az iskolát. Nem voltam kifejezetten tehetséges, vagy kiemelkedő, de az akaratom és kitartásom megvolt. Nyelvvizsgáztam felsőfokon angol nyelvből és középfokon olasz nyelvből. 1 évet szolgáltam még a fregatton, majd áthelyeztek a spanyol haditengerészet egyetlen repülőgéphordozó-anyahajójára, a Príncipe de Asturias-ra.  A spanyol haditengerészet flottája elég kicsinek számít, ezért nagy megtiszteltetésnek örvendhet az, aki egy ilyen hajóra kerül, főleg akkor, ha nem egyszerű matróz az ember. Rengeteg új dolgot kellett itt megtanuljak.

Egy kép a Príncipe de Asturias-ról:
feVOwaS.jpg

Vízkiszorítása 16700 tonna, 195,7 méter hosszú, 24,3 méter széles, maximális sebessége 27 csomó (kb. 50 km/h), hatótávolsága 6500 km, a legénység 763 főt számlál.

Szereztem egy nagyon jó barátot ezen a hajón Carlos García személyében. Carlos félig olasz származású, ezért jó lehetőség volt vele gyakorolni az olasz nyelvet. Vele szolgálaton kívül is gyakran találkoztunk, Ő volt az egyetlen, akinek a mélyebb érzéseimről, életemről tudtam beszélni. Sajnos nem szolgálhattam sokáig ezen a hajón, mert 2013-ban leszerelték. Az orvoslást annyira megszerettem, hogy a hajóval együtt én is leszereltem és orvosként folytattam tovább az életem. Általános sebészként nem volt nehéz dolgom az elhelyezkedéssel. Sevilla egyik kórházában, a Hospital Universitario Virgen del Rocío-ban kaptam lehetőséget.

Egy kép a kórházról:
1oxCbMX.jpg

Az orvosi éveim nyugalomban teltek, szereztem néhány új barátot a kórházban. 2017 végén szert tettem egy hatalmas lottónyereményre. Nem volt rá különösebben szükségem, de ki ne vágyna arra, hogy bármit megvegyen magának, amit csak akar? A szüleim megdolgoztak mindazért, amijük most van, nekem pedig egyszerűen szerencsém volt. Szerintem ez egyáltalán nem baj, viszont azt én is belátom, hogy jó, hogy most és nem korábban történt.

Sok mindenre költöttem a pénzből, például mindig vágytam egy klasszikus sportkocsira. Korábban nem volt rá pénzem és értelme sem lett volna, hogy vegyek egy ilyet. Így, hogy minden szempontból volt rá lehetőségem, úgy döntöttem, hogy veszek egyet. Kisebb kutakodás és egyezkedés után végül sikerült beszerezni Lamborghini Diablo-t.


Egy kép az első klasszikus sportkocsimról:
OwATWaY.jpg

Imádtam, élveztem, fokozatosan növekvő vágyat éreztem arra, hogy szerezzek még ilyen autókat. Szép lassan összevásároltam egy kisebb autógyűjteményt. A pénzből mindent megvehettem, így a hajók iránti vágyaim is beteljesültek. Vásároltam egy Riva Lamborghini luxus sporthajót és egy kisebb vitorlás hajót.

Egy kép a sporthajóról:
0BR3SBc.jpg


Egy kép a vitorlás hajóról, amin én is rajta vagyok:
AtTq1Gw.png

A munkámat szerettem, de feljebb akartam lépni. Megvesztegettem a megfelelő embereket, így felkerültem az igazgatóságba. Nem szoktam reklámozni, miért is tenném? Pénzen vásároltam karriert. Sokan szégyellnék saját maguk előtt, én nem. Minden álmomat pénzből valósítottam meg, ez van. Legalább megvalósult, én így boldog vagyok. Két dolog hiányzik az életemből: a szerelem és a család. A tökéletes élethez nem volt más hátra, mint ezeket megtalálni, viszont hiába kerestem, kutattam, nem találtam az igazán hozzám illő társat. Adódott egy lehetőségem a Los Santos Medical Center igazgatóságába kerülni, így elhatároztam, hogy egy új fejezetet nyitok az életemben és mindent egy lapra téve átköltöztem Los Santosba. A hajóimat eladtam és a pénzt eladományoztam. Természetesen az autógyűjteményem áthozattam Los Santosba, így pénzzel, autókkal, vagyonnal és  a tökéletes társ megtalálásához fűződő reményekkel teli új életet kezdtem.

ni1OZin.png

Vásároltam egy villát a város leggazdagabb részén, az autógyűjteményemnek pedig vettem egy mindennel felszerelt szuperbiztonságos garázst. Milyen hely lenne biztonságosabb egy bank alatti páncélozott garázstól? Ugye, nehéz jobbat találni. Újdonsült főigazgatóként megismerkedtem a kollégákkal. Mindenki nagyon befogadó volt és kedves, egy embert kivéve: Tiberius Hillt. Tiberius az én szememben, kezdetben egy nagyképű és kétszínű embernek tűnt. A puszta jelenléte is idegesített. Egy kis idő elteltével, a közös munka miatt jobban megismertem és hamar rájöttem, hogy bizonyos szempontból igen hasonlóak vagyunk. Remek segítség volt a nagy mértékű szakmai tudása és odaadó segítsége. Szabadidőnk egy részét néha együtt töltöttük és jó barátokká váltunk. Történt egyszer, hogy áthívtam Tiberiust szivarozni és italozni az otthonomba. A medence mellett ücsörögve whiskyztünk és az élet nagy dolgairól beszélgettünk. Kellő mennyiségű alkoholbeviteltől felbuzdulva kitaláltuk hogy felmegyünk a VINEWOOD felirat mögötti dombra és fellövünk néhány tűzijátékot csak úgy poénból. Elmentünk az első boltba, ami útba esett és egy rakás pénzt költöttünk egy ládányi tűzijátékra. Jó poénnak gondoltuk azt, hogy az egészet egyszerre felrobbantjuk. Annyira jó poén lett, hogy másodfokú égési sérülésekkel megúsztuk.

Az egyik alkalmazott hamar felkeltette az érdeklődésemet. Szépsége és személye elképesztően gyönyörű volt számomra. Úgy éreztem, hogy felragyog a szoba, amikor ő belép. Luna de la Mar-nak hívták, igéző tekintete és angyali hangja azonnal elvarázsolt. Nem tétováztam sokat, hamar elkezdtem ismerkedni vele. A randevú felkérésemre pozitívan reagált és minden jól sikerült, így a barátnőm lett. Idővel hozzám költözött és éltük szerelemtől fűtött életünket. Minden tökéletes volt, a szexet is beleértve. Az életemben az egyetlen zavaró tényezőt a közbiztonság fokozott mértékű romlása jelentette. Lunát többször elrabolták, vagy kirabolták. Velem is előfordult, hogy fényes nappal kiraboltak. Nagyon szerettem Lunát, bármit megadtam volna érte. Soha nem csaltam meg, pedig többször is lett volna rá általam nem kezdeményezett alkalom. Kapcsolatunk nagyon szoros volt, mégis a kezdeti tökéletesség egy korlátozott sablonosságba és monotonitásba fordult. Idővel ezek a problémák szöget ütöttek a fejembe és görcsösen próbálkoztam mindennel, hogy elkerüljünk egy rossz végkifejletet, de sajnos nem sikerült. A legfájóbb az volt, hogy tudtam, hogy ez Lunának is rossz így és maga a gondolat, hogy nem tudom helyrehozni, ezáltal számára nem tudok egy tökéletes életet teremteni. Végül közös megegyezéssel szakítottunk. Én még mindig nagyon szerettem őt és leírhatatlan fájdalmat éreztem Luna elvesztése miatt, de az ő érdekében elengedtem. Reménykedek, hogy idővel újra fellobban majd ez a tűz, de valójában én magam is tudom, hogy erre nagyon kicsi esély van és valószínűleg nem fog megvalósulni. A negatív hatások lelkileg nagyon megviseltek, a megszokottnál több alkoholt ittam esténként. A hideg, üres ágy látványa minden alkalomkor egy szúrás volt a mellkasomba.

A Lunával történtek miatt feladtam a főigazgatói pozíciót. A lelki gyógyulásban Tiberius sokat segített, az ő bíztató szavai rendkívül hasznosak voltak és a segítségével sikerült átvészelnem ezt az időszakot. Elhatároztam, hogy északra költözök és a bűnmegelőzésnek szentelem a további életem. Láttam a lehetőséget a Blaine County Sheriff's Office-nál, így beadtam a jelentkezésem a Sandy Shores-i kirendeltséghez. Tiberius korábban említette, hogy katonaorvosként végzett és egyszer szeretne majd valamilyen rendvédelmi szerv tagja lenni. Elmondtam neki a döntésemet és a kézenfekvő lehetőség miatt úgy döntött, hogy velem tart.


Irány Sandy Shores!
 

Blue

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:481
-
Én értem azt, hogy karaktertörténeteket találunk ki és teljes mértékben támogatom is, szeretem azt amikor valakinek részletesen kidolgozott, jól felépített, kreatív története van. Kialakít jellemvonásokat, szokásokat, amiről az adott karakter meg/fel ismerhető. De véleményem szerint az nem célravezető ha valaki hibás,nem létező nevet talál ki a története mellé, ha már egyszer időt fordítunk egy ilyen egyedi dolog megvalósítására, legalább annyira legyünk már gondosak,hogy megnézzük,hogy létezik-e az adott név illetve milyen formában ha már egyszer ezt akarjuk adni a karakterünknek. Hogy miért fontos ez ? Azért mert rontja a játékélményt és a szerver színvonalát. A te esetedben is ez a helyzet áll fent, írtál egy egész jó történetet, viszont ilyen formában nem létező nevet adtál meg a karakterednek. 5 éve tanulok spanyolul,rengeteg névvel találkoztam már, de olyat mint a tiéd életemben nem láttam(azért mert ilyen formában ez a név nem létezik mint már mondtam). A "neved" egy spanyol kifejezés ami annyit jelent: "szív". Én is nyomoztam utána az interneten, de utánakérdeztem olyan személynél aki több mint 20 éve tud spanyolul és többször járt már Spanyolországban( ha esetleg nekem nem hinnél ).

775b821a9f0b73f118a6506ad8598702.png


fbe7b6711163f3b30172072af6d19fab.png


Mint te is láthatod, ez a név ilyen formában nem létezik, maximum női névként találkozhatsz a Corazón-al de a névelő miatt akkor is hibás lenne ha női karakterként igényelted volna meg. Művésznévnek, becenévnek elmegy. Például ha Lucio Salvatore a neved és a beceneved " el corazon " akkor az úgy esetleg elmegy. De mondok még egy példát erre: Corazon Aquino (a Fülöp-Szigetek korábbi női elnöke)

Már több adminisztrátort is megkérdeztem,hogy mennyire veszik komolyan, hogy a nevek rps-ek legyenek, mindenki azt mondta, hogy nagyon komolyan veszik. Ennek ellenére egyikük sem járt utána a dolognak,senki nem igazán akart ezzel foglalkozni. De személyesen neked is szóltam,hogy ez így nem rps és váltasd le valakivel. Erre az volt a reakciód,hogy " de én akkor is ezt fogom használni mert nekem ez tetszik". Nos, elárulom,hogy ez nem így van, attól,hogy neked tetszik attól még hibás, és ilyen formában nem létezik. Én is regisztrálhattam volna olyan névvel,hogy Lakatos_Marlonbrando_Tarzanka de szerintem te se örülnél ha egy ilyen névvel rendelkező emberrel találkoznál. Remélem,hogy ezzel sikerült felhívnom legalább egy adminisztrátor figyelmét arra,hogy valamit kezdjen az üggyel. Nem személyesen veled van bajom hiszen nem is ismerlek, csupán csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha valóban komolyan vesszük az rps nevek használatát akkor egy ilyen hiba mellett se menjünk el, ez mindenki érdeke.
 

Gh0st

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:151
Az, hogy komolyan veszik a normális nevek használatát nem azt jelenti, hogy a világon beszélt mind a 9782 darab nyelvén pontos ellenőrzéseket végeznek, hogy vajon az adott nyelven mennyire helyes az adott név. Ilyet nem csinálnak ők, és jobb ha te se, mert amit jelenleg csináltál az inkább nevetséges mint komoly.
 

Mittoka

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
szia levi szeretlek

[globmod]Hozzászólásokra vonatkozó szabályzat második pontja:
"2. A hozzászólás lehetőség szerint tartalmazzon összetett gondolatokat."
Kérlek törekedj arra, hogy a hozzászólásiddal hozzá adj a beszélgetéshez, ahogy ez egy fórumon szokás.
Ezen felül enyhén kötekedőnek/sértőnek érzem az ebben a témában tett kommenteidet.
Figyelmeztetést osztottam. #Szkep[/globmod]
 

Blue

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:481
-
Véleményem szerint nem célravezető az, hogy most itt leálljunk egymással szócsatázni, ez alatt a topic alatt, nem ez a lényege a kommentemnek. ,nem fogok minősítgetni meg hasonlók, mert nem tisztem ezt megtenni( ahogy másnak sem ): "a világon beszélt mind a 9782 darab nyelvén pontos ellenőrzéseket végeznek, hogy vajon az adott nyelven mennyire helyes az adott név". Én egy szóval sem írtam ilyet a kommentemben, csupán csak azt szerettem volna jelezni, hogy ha már egyszer ilyen nagy és színes a szerverünk közössége és vannak olyan emberek akik értenek bizonyos idegennyelveken és szépen,kulturáltan az adminisztrátorok felé jeleznek, hogy esetleg valakinek nem megfelelő, vagy a jelenlegi formájában nem létezik a neve akkor azt értesítsék és váltassák le vele, mert ez emeli a szerver színvonalát, nem támadásból,nem kiszúrásból, nem mellveregetésből. Nem akartam se feszültséget generálni sem sérgetegni,minősítgetni másokat, úgy gondolom semmi nevetséges nem volt abban amit leírtam. De ha ezek után is úgy gondolják az adminisztrátorok,hogy ez így rendben van én nem fogom tovább szajkózni a dolgot.(Ui.: Itt nem csak azzal van a gond,hogy a név nyelvtanilag helytelen,hanem ,hogy női is, és ő férfi karakterrel játszik).
 

Blue

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:481
-
Nem akartam tovább floodolni a fórumot,de elmagyarázom neked mi a gond,mert nem érted mire gondolok. A " létező " név alatt nem arra gondolok,hogy te nem rakhatsz össze egy neked tetsző kereszt és vezetéknevet. Itt a fő probléma,mint már leírtam,hogy női névvel játszik férfi karakter(a nyelvtani hibával most ne foglalkozzunk . . . ). És szerintem egy Margareth_Smith nevű karakter férfiként azért neked is szemet szúrna, mert valahogy így kell a dolgot elképzelni. Egyébként a dolog elég egyértelmű,nem tudom miért kell ennek ekkora feneket keríteni.
 

Gh0st

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:151
Idézet tőle: Zsolti:
És szerintem egy Margareth_Smith nevű karakter férfiként azért neked is szemet szúrna, mert valahogy így kell a dolgot elképzelni.


Nem, nagyon nem így kell a dolgot elképzelni. Amerikában, és ezáltal a szerveren is a nevek formátuma KERESZTNÉV VEZETÉKNÉV, tehát abszolút nem állja meg a helyét amit mondasz, sokkal inkább az a szituáció van mintha mondjuk Virág Bélának hívnának valakit. Van ilyen, mégse mész oda hozzá kötekedni.


Te gyakorlatilag teljesen ok nélkül elkezdtél kötekedni, ezer más játékos van akinek lehetne megjegyzéseket tenni a nevére, ettől még nem kell nevet váltani, és nem hiszem hogy szüksége van bárkinek is arra a közösségromboló magatartásra amit jelenleg tanúsítasz. Jelezted neki hogy téged ez zavar, tudomásul vette, nem a te döntésed hogy változtat-e, mivel szabályzatot egyértelműen nem sért.
Leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, hogy nekem se tetszik az avatarod meg az aláírásod, mégse írok se neked, se a szerver vezetését nem zaklatom azzal hogy távolítsák el.
 

Blue

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:481
-
Egyszerűen csak megjegyeztem valamit, nem az volt vele a célom,hogy háborút robbantsak ki fórumon, a közösségrombolást pedig teljes mértékben elutasítom, ez csupán csak egy névből adódó félreértés  megvitatása. A továbbiakban nem kívánok foglalkozni a témával, a gondolataimat írtam le, nem kötekedtem, neked sem kellene.
 

Mittoka

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
akkor most újra leírom hogy szeretlek almalé

[globmod] Az ilyet hanyagoljuk légyszi, vagy használjuk a offtopic formázást! #Andricful [/globmod]
 

maxi

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Idézet tőle: Mitto:
akkor most újra leírom hogy szeretlek almalé
Idézet tőle: Mitto:
szia levi szeretlek
Nem szeretnék belepofátlankodni, de amit itt @Mitto leművel kicsit gáz. Ne írj random embereknek értelmetlen dolgokat kérlek, ha építőjellegű és értelmes kirikád lenne akkor szuper - de amit te csinálsz csak közösséghergelés.

Idézet tőle: Zsolti:
Én értem azt, hogy karaktertörténeteket találunk ki és teljes mértékben támogatom is, szeretem azt amikor valakinek részletesen kidolgozott, jól felépített, kreatív története van. Kialakít jellemvonásokat, szokásokat, amiről az adott karakter meg/fel ismerhető. De véleményem szerint az nem célravezető ha valaki hibás,nem létező nevet talál ki a története mellé, ha már egyszer időt fordítunk egy ilyen egyedi dolog megvalósítására, legalább annyira legyünk már gondosak,hogy megnézzük,hogy létezik-e az adott név illetve milyen formában ha már egyszer ezt akarjuk adni a karakterünknek. Hogy miért fontos ez ? Azért mert rontja a játékélményt és a szerver színvonalát. A te esetedben is ez a helyzet áll fent, írtál egy egész jó történetet, viszont ilyen formában nem létező nevet adtál meg a karakterednek. 5 éve tanulok spanyolul,rengeteg névvel találkoztam már, de olyat mint a tiéd életemben nem láttam(azért mert ilyen formában ez a név nem létezik mint már mondtam). A "neved" egy spanyol kifejezés ami annyit jelent: "szív". Én is nyomoztam utána az interneten, de utánakérdeztem olyan személynél aki több mint 20 éve tud spanyolul és többször járt már Spanyolországban( ha esetleg nekem nem hinnél ).

775b821a9f0b73f118a6506ad8598702.png


fbe7b6711163f3b30172072af6d19fab.png


Mint te is láthatod, ez a név ilyen formában nem létezik, maximum női névként találkozhatsz a Corazón-al de a névelő miatt akkor is hibás lenne ha női karakterként igényelted volna meg. Művésznévnek, becenévnek elmegy. Például ha Lucio Salvatore a neved és a beceneved " el corazon " akkor az úgy esetleg elmegy. De mondok még egy példát erre: Corazon Aquino (a Fülöp-Szigetek korábbi női elnöke)

Már több adminisztrátort is megkérdeztem,hogy mennyire veszik komolyan, hogy a nevek rps-ek legyenek, mindenki azt mondta, hogy nagyon komolyan veszik. Ennek ellenére egyikük sem járt utána a dolognak,senki nem igazán akart ezzel foglalkozni. De személyesen neked is szóltam,hogy ez így nem rps és váltasd le valakivel. Erre az volt a reakciód,hogy " de én akkor is ezt fogom használni mert nekem ez tetszik". Nos, elárulom,hogy ez nem így van, attól,hogy neked tetszik attól még hibás, és ilyen formában nem létezik. Én is regisztrálhattam volna olyan névvel,hogy Lakatos_Marlonbrando_Tarzanka de szerintem te se örülnél ha egy ilyen névvel rendelkező emberrel találkoznál. Remélem,hogy ezzel sikerült felhívnom legalább egy adminisztrátor figyelmét arra,hogy valamit kezdjen az üggyel. Nem személyesen veled van bajom hiszen nem is ismerlek, csupán csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha valóban komolyan vesszük az rps nevek használatát akkor egy ilyen hiba mellett se menjünk el, ez mindenki érdeke.
A Zsolti elmondta a véleményét valamint adott pár tippet.

Ezt ezzel le is lehetne zárni, hozzátenném hogy van olyan ember a földön akit Pikachu vagy Dragon Ball-nak hívnak - viccen kívül. Szóval ne ilyeneken legyünk már kiakadva.
Kérlek ne itt kötekedjetek, a srác írt egy karaktertörténetet, azt ír bele amit akar és nem nektek kell hogy tetszen.
 

gylevee

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Köszönöm mindenkinek, aki építő jelleggel hozzászólt.

A problémám a következő: Zsolti, ahogy te is leírtad, ezt már egyszer jelezted a játékban ooc chaten. Ez mind szép és jó, viszont a "de én akkor is ezt fogom használni mert nekem ez tetszik" kijelentésemre az volt a válaszod, hogy ennyi erőből neked is lehetne "big dick" a neved, mert az tetszik. Azt már ott is jeleztem, hogy azért ez a kettő egyáltalán nem ugyanaz (mint ahogy az újabb példád sem:Lakatos_Marlonbrando_Tarzanka). Nem tudom mennyire kellett volna komolyan vegyelek ezek után. Tök jónak tartom, hogy van saját véleményed arról, hogy szerinted mi rontja és mi nem egy szerver színvonalát, nekem is van. Például ami itt zajlott a karaktertörténetem alatt, a te hozzászólásod után. Szerintem ez már kapásból jobban rontott mindent, mint az én nevem. És ne haragudj, de a szövegkörnyezetből nekem az jön le, hogy te ezt nem játékélmény javításáért teszed, hanem azért mert korábban nem mentem bele egy ilyen jelentéktelen vitába és nem hagytam hogy igazad legyen. Úgy gondolom, hogy a karakterem neve semmilyen szabályt nem sért és ez miatt nem kívánom megváltoztatni. Nem gondolom hogy bárkinek a játékélménye rosszabb lenne a nevemtől. Annak is nagyon örülök, hogy ennyi időd van kutakodni csak miattam (ezt amúgy kifejezetten megtisztelőnek érzem) és biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban beszéled a spanyol nyelvet, mint én.

A szerver szabályzatában egyértelműen szerepel a következő:

"A one RolePlay lényege, hogy a játék során kellemes tapasztalatokkal gazdagodj és a szerveren való tartózkodás alatt jól érezd magad. További cél, hogy sikerüljön egy egyedi, számodra szórakoztató karakter alakítása. A szervernek nem szándéka a valóság pontos másolása. Ennek oka, hogy ez egy játék és az elsődleges irány a maximális játékélmény nyújtása. A szervernek nem célja a valóság minél pontosabb másolása sem, az előző okból kifolyólag."

Úgy gondolom, hogy a karakterem minden paraméternek megfelel. Akikkel korábban már volt közös játékon belüli szituációja velem, nem panaszkodott se nekem és tudtommal egy adminnak sem, az miatt, hogy miattam rossz a játékélménye. Ha ez téged ennyire érzékenyen érint, akkor fogadd őszinte bocsánatkérésemet, de mint korábban is mondtam, nem fogom megváltoztatni a karakterem nevét. Sajnálom, ha ezzel rontom a játékélményed.

Csak azért, hogy békesség, boldogság és szeretet legyen, megígérem neked, hogy a következő karakterem neve az általad felállított kritériumoknak is megfelelnek majd. Amennyiben mégsem (mint a mostani nevemnél), gondoskodok róla, hogy a karaktertörténet annyira részletes legyen, hogy kitérjen annak eredetére is. Ez már csak fantázia kérdése, mint ahogy most is. Az információkat köszönöm, mert volt benne számomra érdekes és hasznos is plusz ezzel egy újabb lehetőséget nyitottál meg nekem: Lehet, hogy egyszer a karakterem elgondolkodik rajta, hogy miért van a családjának ilyen nyomorult neve, lehet hogy szül majd pár olyan szituációt, amivel örömet okozok másoknak.

Pacsi
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó