Jogos Lennard Haas -> Melanie Monnier

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:486
Hector
panaszkonyvj.png

Neved: Lennard Haas
Játékos(ok) neve: Melanie Monnier
Panasz oka: PG, HanyagRP
Panasz kifejtése: Adjon az isten, jó szerencsét. A minap egy autókereskedés rablást követően kialakult autó üldözés a végéhez ért, én két csodaszép rendőrautó között értem véget, defektel, mondhatni ott pecsételődött meg a sorsa az akciónak, számomra. Mint tudjuk, az emberek java nem egyedül megy el rabolni, ahogy én sem. Több emberrel álltunk fel, akik akcióra készen voltak. Az alábbi videó bemutatja, hogy mit is jelent az, ha valakit elütnek egy autóval. Igen, 35-40 km/h sebességgel történt. Egy Benefactor Scheisser segítségével, amely tudjuk, hogy akkora, mint egy bálna. A képek is tanusítják, hogy emberem mekkorát repült, majd ezután felpattanva, mintha mi sem történt volna kezd el tüzelni ránk, amellyel önmagában még probléma sincs. A szinkron tökéletesen üzemelt, nálam és a videón is tökéletesen látható volt, hogy mi történt. A gond számomra ott kezdődik, hogy már csak a leérkezésben olyan sérüléseket szendvedne el, amelyekben akár a nyaka is megsérülhet, nem beszélve arról, hogy térdtájékon találja el az úriembert az autó, egy alsó hangon két tonnás gép, amelynek motorháztetejére felkenődve, onnan lerepülve, majd felpattanva minden nemű sérülés nélkül csinálja tovább a dolgait. Nem mellesleg, a fegyver sincs a kezéhez ragasztva, ha esetleg arcal lefelé érkezik le, akkor is elfogja engedni a természetes reflexek miatt, hogy a kezeivel tudja felfogni az érkezést és nem hagyatkozik arra, hogy "jajj majd leérek valahogy." Mielőtt meghaltam is folyamatosan kereszttűzben voltam.. Én már csak a FearRP miatt is kezdem volna el kifordítani az autót, hogy ne haljak meg. Meghaltam, lelőttek, már fegyvertelenül. Gondolom azért, hogy "ne használjam az autót fegyverként ellenük." Nem tudom ki lőtt le, az akció önmagában rendben volt. Melanie totálisan úgy kezelte ezt az egészet, mintha nem kenődött volna fel egy autóra, arról nem pattant volna le, mint a szöcskelabda. Ha jól láttam, teljes taktikai szettben volt (elv METRO, vagy hogy hívják.), amely nem egy teljes lovagi páncél, ergo már csak a lábát ért csattanás okozott volna neki elég sérülést ahhoz, hogy nemhogy lőni, de még felállni se tudott volna, ha...
Hogy miért is jött ez létre? Miért hajtott be a Scheisser 4 rendőrautó és számtalan rendőr közé? Frakcióleader. A leadert minden körülmények között védeni kell a rendvédelemmel szemben. Ha a leadert elkapják, megpecsételődhet a szervezet sorsa. Ez az egyszerű magyarázat, a miértre. Megállhattunk volna feljebb is 3 MK14-el, mehetett volna az egyesével kiszedegetés. A srácok ezt választották, sem IC, sem OOC nem kaptak tőlem semmilyen információt sem a mennyiségre, sem a helyzetekre. Amely furcsa, hogy hátulról érkezik a Scheisser, valamint a Drafter, Melanie pedig a szirénák vinnyogása mellett is gond nélkül hátrafordul és észreveszi azt, hogy jön valami. Carter Whitman csak eközben írta be rádióba, amit. Videón látható a rádiózása. Még ezen is elmennék gond nélkül, ha...
Bizonyíték (kép, log, videó): You were hit by a car. , Kép1, kép2, kép 3.
Megjegyzés: A korábbi panaszkönyvekből kiindulva, ahol LSSD-LSPD versus illegál volt a téma, ki lett fejtve, hogy mit is tud a PowerGaming. Köszönöm előre is a válaszokat.
 

Relay

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:750
-
[a] Cső! A panaszkönyvet én fogom bírálni. Várom a másik fél válaszát és védelmi bizonyítékait! [/a]
 

Shamiello

Újonc
Játékos
Üzenetek:15
Sziasztok.
Bár egyértelműen látszik, hogy a panaszkönyv egyedül a rosszindulat és a szankció kivívása miatt jött létre - hiszen még az eset után jeleztétek DarK felé, aki oda is jött hozzám tisztázni a dolgokat, körülbelül 15 percen keresztül taglaltuk az esetet, majd az én szemszögemet elvileg továbbította is felétek - leírom ide is a saját meglátásaimat az esettel kapcsolatban.

1. Az én szemszögemből az autónak a jobb első sárvédőjével érintkezett a karakterem bal lába, és nem "kenődtem fel" a motorháztetőre, se nem "repültem" akkorát, mint az a videón látszik, főleg nem fejjel az aszfalt felé, a karakterem a füves részen landolt. kép1, kép2

2. Mint ahogy azt leírtad igen, a karakterem teljes METRO felszerelésben és ruhában volt, ami alapvetően is magába foglalja a térd-, és lábvédőt a nadrágon, ráadásul nem egy sima Police Officer vászonnadrágjáról beszélünk, így alapból is sokkal nagyobb védelmet nyújt a METRO-s felszerelés egy adott ütközésnél vagy esésnél, mint a sima.

3.
Nem mellesleg, a fegyver sincs a kezéhez ragasztva,
Tényleg nincs, általában a nyakba van akasztva, de remélem ezt nem kell tovább taglalnom.

4. Mint ahogy azt tegnap is kifejtettem, az emberekben ilyenkor jelenlévő fokozott adrenalin jelentős mértékben tompítja a fájdalmat, ennek az orvosi/kémiai hátterébe viszont nem mennék bele, akinek nem tiszta utána tud olvasni számtalan fórumon keresztül.

5. A karakterem még animációban volt, amikor a hátsó járműben ülők (8F Drafter) már tüzet nyitottak az Officerekre, és eltalálták az én karakterem is - hangsúlyozom, a karakteremmel még be se tudtam célozni - így gyakorlatilag esélyt se adtak volna arra, hogy leírhassak egy sornyi RP-t is a sérülésről anélkül hogy ne halnék meg egy helyben állva. Itt a fair play hiányát lehetne fitogtatni, bár abból a távolságból a nevem se látszódhatott valószínűleg nekik, így nem is tudhatták volna, hogy írok-e bármit vagy sem, csak szimplán lőni kezdtek rám/ránk.

6.
Amely furcsa, hogy hátulról érkezik a Scheisser, valamint a Drafter, Melanie pedig a szirénák vinnyogása mellett is gond nélkül hátrafordul és észreveszi azt, hogy jön valami. Carter Whitman csak eközben írta be rádióba, amit
Mivel vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy nem kell sérült látással rendelkező karaktert RP-znem, így alapvető, hogy egy ilyen szituációban - akárcsak IRL - körültekintőek az Officerek, nem beszélve arról, hogy az a két jármű az első perctől kezdve végigkövette az üldözést, majd miután dobozolva lettél Elgin Ave-en, egy utcával lejjebb járkáltak fel-alá.

7.
Miért hajtott be a Scheisser 4 rendőrautó és számtalan rendőr közé? Frakcióleader. A leadert minden körülmények között védeni kell a rendvédelemmel szemben. Ha a leadert elkapják, megpecsételődhet a szervezet sorsa.
Ez továbbra sem magyarázat arra, hogy Zino Haas miért nem félti egyáltalán a karaktere életét. Hat, azaz 6 fegyveres Officer közé behajtani szimplán öngyilkos vállalkozás. Számtalan mód lett volna arra, hogy hol kerülje meg az autókat, de ő inkább behajtott a fegyveres Officerek kereszttüzébe, mit sem törődve azzal, hogy egy golyó lazán véget vethet az életének (PG, Fear RP hiánya). A karaktered a frakcióleader személyében pedig még csak nem is körözött, illetve komoly priusszal sem rendelkezik (vagy legalábbis nincs ilyenről tudomásom, hogy előre szerepjátszanád), így azt sem lehet mondani, hogy akár életfogyt lehetett volna a story vége lore szerint.
Vagy akkor mostantól minden kisebb esetnél is lövöldözés lesz a vége, amiben a karaktered bírósági eljárás alá kerülhet? :eek:

Szerk.: Ha a leader élete és szabadsága a legfontosabb, akkor egyébként miért ő végzi el a "piszkos munka" legjavát? Ha viszont csak fiktíven RP-zitek a fő leader mivoltát vagy kilétét, abban az esetben az érved nem állja meg a helyét.

8.
Én már csak a FearRP miatt is kezdem volna el kifordítani az autót, hogy ne haljak meg.
Bár körülbelül 10 percig kellett neked könyörögni IC, hogy szállj ki az autóból (ami sose történt meg), amire ennyi válasz érkezett sokadjára, idézem: "Félek! Kérem, ne fogjanak rám fegyvert, nem érzem magam biztonságban!" Esetleg nem tartott attól a karaktered, hogy éppen hatan szegeznek rá fegyvert, és talán tényleg ki kéne szállni ha ordítanak vele az Officerek? Vagy itt hirtelen már nem volt frakcióleader az a bizonyos karakter, aki a szervezete meglétét és főleg irányítását nem akarná elveszíteni?

Ami pedig az autó "kifordítását" illeti, számomra sehogy sem állja meg a helyét, hiszen ez minden csak nem reális cselekedet. Kipörgetni egy autó hátsó kerekeit, amire alapból se lenne módod IRL, főleg nem gumi nélkül a bal hátsó kerekeden.
Ilyenkor mondjuk meg kéne húzni a karaktered az utastérben és imádkozni, hogy a karosszérián ne menjen át egy golyó a kereszttűz során.


Végszó:
A karakterem sérüléseit amint vége lett a lövöldözésnek elkezdtem szerepjátszani, egészen a kórház RP-m végéig, és még utána is.
Ahogy azt a tegnapi este során DarK-nak is említettem, amennyiben ez a bizonyos ütközés a saját szemszögemből is ténylegesen frontális lett volna, ráadásul nagy sebességgel, akkor természetesen nem csatlakoztam volna be a tűzpárbajba, dacára annak, hogy a másik fél mit sem törődve az RP-mmel végezte volna ki valószínűleg a karakterem miközben a soraim írom. A fent említett érvek miatt döntöttem úgy ahogy, azonban érdemes a másik fél oldalán is szemügyre venni a dolgokat, azok súlyosságát.

Várom a bíráló admin válaszát és bírálatát.
 
Utoljára szerkesztve:

Relay

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:750
-
@Shamiello a képeken kívül rendelkezel bármilyen más képi bizonyítékkal a védelmed nevében? Akár videó is sokat segítene most.
 

Relay

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:750
-
Szóval... Tüzetesen átnéztem minden elém rakott bizonyítékot többször is.​

Először @Shamiello rád térnék ki.

  • Stílusod kicsit kifogásolható a hozzászólásodban. Teljesen felesleges volt szurkálódni és azt kijelentened, hogy a rosszindulat vezérelte a panaszkönyv létrejöttét. Bárkinek joga van panaszkönyvet rakni bárkire.
  • A realitás kérdését hoztad fel, mert szerinted nem lenne reális, ha Hector burnouttal kifordulna. Amiben talán igazad is lenne, ha részedről sem rugaszkodunk el a realitástól. Attól mert taktikai felszerelésben vagy, nem leszel teljesen védve a különböző erőhatásoktól és a fizika törvényeitől. Nem vagy kipárnázva, mint egy Michelin baba. De mivel a script nem ad ilyen "kicsi sérülésnél" sebzést, se semmit, így Hector felé is él a lehetőség, hogy a script és a játék engedi.
  • Említetted a fair play hiányát. Te is megadhattad volna a fair játékélményt annyival, hogy lent maradsz az elütésed után és nem felkelsz lövöldözni.

Sajnos vagy nem sajnos, de @Boxos te is említésre kerülsz.
  • Teljes mértékben igaza van arról a rendvédelmi oldalnak, hogy kész öngyilkosság és a karakteredet nem féltve rongyoltál be közéjük. Nem mentesít semmi alól az, hogy a Leadered volt olyan buta -bocsi Hector, nyersen fogalmazok, nem bántani szeretnélek- és bepiszkolta a kezét.

[a] A panasz PG része jogos @Shamiello ellen, amiért a szankciót meg is kapja. @Boxos FearRP hiánya miatt, szankcióban részesül.
Zárok, helyezek. [/a]​
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó