La Pietra Nera - Frakció pályázat

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

SoneX

Kivételes Tehetség
Adminsegéd
Üzenetek:237
Anthony Quince
La Pietra Nera

La_Pietra_Nera_Logo.png


La Pietra Nera (A fekete kő)


A La Pietra Nera maffia egy kitalált bűnszervezet, melynek neve olaszul azt jelenti, hogy "Fekete Kő". A maffia az alvilág egyik vezető ereje Rómában, és hosszú évtizedek óta uralja a város bűnözői tevékenységeit. Titokzatos és összetartó tagjai a város számos területén és rétegében jelen vannak, mindig a háttérben, de mindig ott, ahol szükség van rájuk. Azt beszélték a városban, hogy a maffia tagjai olyanok, mint az árnyak, mindig mindenhol ott vannak, de sosem láthatóak.




Az olasz maffia hírnevét és hatalmát sok legendás történet övezi, de Los Santos városában egy új fejezet kezdődött. Két régi barát úgy döntött, hogy átülteti a maffia hagyományait és erkölcseit az amerikai álmot kereső városba.

Egy éjszaka a város alvilágában, sötét sikátorokban és neonfényes utcákon, megalapították a „La Pietra Nera " nevű maffia szervezetet.

efaed2ee240aec75858db0ec8f001906.jpg


Az egyik barát, aki mindig is a hideg számítások és taktikai zsenialitások híve volt, a szervezet fejét és irányítóját választották. Ő egy elszánt vezető volt, aki a tervezésben és a stratégiában jeleskedett. Csendes megjelenésével és szigorú vezetésével mindig is a mélyen gondolkodó családfőre hasonlított.

A másik barát, a szervezet brutális védelmi és végrehajtó erőjét képviselte. Ő volt az, aki ténylegesen végrehajtotta a kemény döntéseket és az akciókat. Bár hűsége és lojalitása határtalan volt, mélyen érezte a szervezet sötét oldalának terhét. A „La Pietra Nera " gyorsan hírnevet szerzett Los Santos alvilágában.



Tevékenységeik között szerepelt a drogkereskedelem, a kiterjesztett védelemért cserébe folytatott extorzió, és a városi politika és gazdaság befolyásolása.

A két barát egymást kiegészítette: az egyik a hosszú távú tervezésre és taktikai gondolkodásra összpontosított, míg a másik a kivégzésekre és az azonnali intézkedésekre.

a_csapat.jpg

A szervezet tagjai közötti együttműködés és lojalitás kiemelkedő volt, hiszen mindannyian megértették, hogy a vezetés nélkül soha nem érhetnek el olyan hatalmas eredményeket. De ahogy nőtt a hatalmuk, úgy növekedett a fenyegetés is. Más maffia szervezetek és rendőri erők egyaránt az útjukba álltak. Egyre nehezebbé vált megtartani az egyensúlyt a hatalom és a veszély között.

A szervezet titokzatossága miatt a hatóságoknak nehéz dolguk van a La Pietra Nera elleni fellépésben viszont morzsáit látják már a szervezet jelenlétének a városban.
A tagok közötti elhivatottság szilárd, és a vezetés szigorúan bünteti azokat, akik elárulják a maffiát vagy veszélyeztetik a szervezet üzleti érdekeit. A szervezetben csak is Olasz nemzetiségű tagok vállalnak szerepet.


A szervezet hierarchiája.

Hierarchia.jpg


A hiearchiában szereplő megnevezések pontos jelentése:

Capo di tutti Capi - avagy a "Főnökök főnöke", a szervezet vezetője
Capo Bastone - az alvezér, második a rangsorban.
Consigliere - tanácsadó
Caporegime - kapitány, aki körülbelül 6-8 vagy több katonából álló legénységet irányít
Soldato - katona, befutott ember a maffia tagja, aki a napi üzleti tevékenységért felel.
Picciotto – végrehajtó, kis ember, alacsony rangú tag, aki a piszkos munkát végzi.


image.png


A szervezet főbb tevékenységi körei:

Melléktevékenységei:
OOC információk a frakciótervekről a továbbiakban:
- A tagfelvétel IC zajlik, OOC TGF-re nincs lehetőség, DC-n a rendelkezésetekre állunk, de IC kell megoldani.(Ez feladat elé állítja a leendő tagot, a szervezetben való részvételért igen is tenni kell.)
- A frakció inkább az RP szálak kialakítására menne rá, a script adta lehetőségek másodlagos dolgok lennének.
- A jelenlegi női karaktert hozó játékosok számára lehetőséget nyújt a frakció illegális tevékenységek végzésére.
- A frakciópályázatot ketten készítettük: @sonex98 @3sm4rt . Mind a ketten dolgozunk, de aktívan tevékenykedünk a szerveren.(Jelenleg a The Lost MC-ben.) Szeretnénk a motoros klubb mellett egy újabb, más beállítottságú RP élményt kialakítani.
- A frakcó jelenleg 2-3 fővel indulna el, amit reményeink szerint hamar bővíteni tudunk majd. (CK előtt állunk, amennyiben a frakciópályázat elfogadásra kerül.)
- Szeretnénk az igazi Olasz maffia jellembeli tulajdonságait belevinni a szerver mindennapi életébe, mind az illegális tevékenykedés és mind a legális dolgok terén is.

 
Utoljára szerkesztve:

SoneX

Kivételes Tehetség
Adminsegéd
Üzenetek:237
Anthony Quince
Figyelj, ezt már nagyon sok szervezet pályázatban leírták, és a 2-3 induló fővel egyszerűen nem reális.
Szia! A Jelenlegi illegál frakciók létszámai alapján sajnos nem tudom megoldani a több fővel való indulást. (EDIT: Mióta kint van a topic, többen jelezték érdeklődésüket discordon!(Körülbelül +3-4 ember)
 
Utoljára szerkesztve:

Kertace

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:29
Evelin Latosinsky
Támogatom. Örülnék ha lenne egy ilyesfajta szervezet a szerveren, sok új RP-szál és kapcsolat épithető ki. Személy szerint örülnék, ha lehetőségem lenne ilyen RP-kben való részvétel!.
 

Dijego

Haladó
Játékos
Üzenetek:21
Diego Perez
Ismerem már régóta a srácokat. Lost alatt is szépen vitték az egészet. Csak támogatni tudom a frakció létrehozását, nem lenne belőle csalódás azt garantálni tudom! ;)
 

pdf

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182
zsim zsum
Szia! A Jelenlegi illegál frakciók létszámai alapján sajnos nem tudom megoldani a több fővel való indulást.
Mivel utoljára talán 2016-ban játszottam bandában és a tudásom elavult kapcsolatban így csak az OCG vonalon tudok véleményt kifejteni.

Nagyon sokan a hazai szerepjátékos közösségben azt hiszik, hogy egy bűnszervezet és benne lévő minden tag érinthetetlen. Számos olyan pályázatot látni, hogy igen ők bármiféle RP nélkül az alvilágot uraló királyokként spawnolnak le a városba.

A valóságban azonban a szervezett csoportosulások egyáltalán nem istenek. Vegyük példának New York városát, ahol a mai napig megtalálható az 5 nagy család, de ezek mellett még számos ír, kínai és egyéb csoportosulás található meg ott amik szimbiózisban működnek egymás mellett. Mindig lesz valaki aki dominál közöttük valamilyen szinten, de akkor sem lesz soha olyan, hogy a város teljes alvilága térdre ereszkedik előttük.
Itt leírták, nem ismételgetném.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
A „La Pietra Nera " gyorsan hírnevet szerzett Los Santos alvilágában
Máris srácok? Még el sem fogadták... Miért akar mindenki egyből nagy hírnévvel játszani? Mikor látunk egy projectet, ami valóban a morzsákból építi fel magát? Bevándorló vezetők és tagok nélkül. Akik Los Santosban születnek, itt nőnek fel és a semmiből de tényleg a semmiből rpvel és akár scriptel, ha nagyon kell, építkeznek. Sok ilyen pályázat volt már és ez után is nagyon sok lesz még. Sajnos nem látom,hogy bármi olyat nyújtanátok ami eddig nem volt. Sajnálom srácok, de ezt így nem tudom támogatni. :C
 

3sm4rt

Lelkes Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:71
Chase Dalton
Máris srácok? Még el sem fogadták... Miért akar mindenki egyből nagy hírnévvel játszani? Mikor látunk egy projectet, ami valóban a morzsákból építi fel magát? Bevándorló vezetők és tagok nélkül. Akik Los Santosban születnek, itt nőnek fel és a semmiből de tényleg a semmiből rpvel és akár scriptel, ha nagyon kell, építkeznek. Sok ilyen pályázat volt már és ez után is nagyon sok lesz még. Sajnos nem látom,hogy bármi olyat nyújtanátok ami eddig nem volt. Sajnálom srácok, de ezt így nem tudom támogatni. :C
Az alap koncepció a már meglévő értékek átemelése az amerikai mindennapokba. Ez sajnos helyi születésű, neveltetésű személyeknek nehézkes. Értem amit írsz és van benne igazság, viszont az általunk tervezett Maffia más úton és értékeket szeretnénk ha képviselne. Az idő alatt, hogy kiraktuk a pályázatot már alsóhangon még 7-8 ember jelezte ,hogy ha ez megvalósításra kerülne, szeretnének a részesei lenni. Nyílvánvalóan minden akkor dől el ha ez az egész elindul, de mondjuk azt ,hogy pozitívan állunk az egész munka elé. :) Viszont mindenkinek aki bármilyen módon véleményt alkot az ötletünkről, köszönjük és szívesen várjuk a továbbiakban építőjellegű kritikaként.
 
Utoljára szerkesztve:

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart
Alapvetően nem kételkedek abban, hogy Raul képes egy RP orientált frakciót vezetni, viszont, a pályázatnak vannak kivetnivalói az én szememben.
- A maffia RP működése nem az, hogy kvázi senki sem tud róluk, van egy bizonyos titokzatos szintje, de nagyrészt azért mennek nagyot a maffiák mert benne vannak több közigazgatási rendszerben a mai világban. ( 80-90 es években nyilván teljesen más volt, és ez a pályázat ahogy én látom főleg azokból az időkből merít ihletet. )
- A sztori sablon, mondjuk kifejezetten tetszenek a karakterek jellemei.
- Jóval nagyobb sikerrel jársz, ha a frakciót úgy indítod el, hogy kvázi nulla hírnévvel, az, hogy beleírod a pályázatodba, hogy gyorsan hírnevet szereztek maguknak, teljesen fölösleges, és szerintem jelentéktelen.
- Egy kép a Sopranosból minden pályázatba kell mióta Enzo először megalapította magyarországon az első Soprano Crime Familyt anno. ( LCN )
- A hierchia, azaz a rangrendszer nem tükrözi a valóságot, egy magyar szerveren lehetetlen ezekkel a rangokkal RP maffiát vezetni, ezek a rangok a New Yorki 5 családból vannak ( La Cosa Nostra ), tehát 5 Crime Family összeállásából, és ez egy összesített hierchia, kicsit leegyszerűsítve. Ha kell, elküldöm a crime family rangrendszert DCn.
Overall, nem egy rossz pályázat, viszont szerintem először egyeztetned kéne valakivel, aki vágja az igazi maffia RP stílust MO -n, tudom ajánlani Morningstart.
 

SoneX

Kivételes Tehetség
Adminsegéd
Üzenetek:237
Anthony Quince
Alapvetően nem kételkedek abban, hogy Raul képes egy RP orientált frakciót vezetni, viszont, a pályázatnak vannak kivetnivalói az én szememben.
- A maffia RP működése nem az, hogy kvázi senki sem tud róluk, van egy bizonyos titokzatos szintje, de nagyrészt azért mennek nagyot a maffiák mert benne vannak több közigazgatási rendszerben a mai világban. ( 80-90 es években nyilván teljesen más volt, és ez a pályázat ahogy én látom főleg azokból az időkből merít ihletet. )
- A sztori sablon, mondjuk kifejezetten tetszenek a karakterek jellemei.
- Jóval nagyobb sikerrel jársz, ha a frakciót úgy indítod el, hogy kvázi nulla hírnévvel, az, hogy beleírod a pályázatodba, hogy gyorsan hírnevet szereztek maguknak, teljesen fölösleges, és szerintem jelentéktelen.
- Egy kép a Sopranosból minden pályázatba kell mióta Enzo először megalapította magyarországon az első Soprano Crime Familyt anno. ( LCN )
- A hierchia, azaz a rangrendszer nem tükrözi a valóságot, egy magyar szerveren lehetetlen ezekkel a rangokkal RP maffiát vezetni, ezek a rangok a New Yorki 5 családból vannak ( La Cosa Nostra ), tehát 5 Crime Family összeállásából, és ez egy összesített hierchia, kicsit leegyszerűsítve. Ha kell, elküldöm a crime family rangrendszert DCn.
Overall, nem egy rossz pályázat, viszont szerintem először egyeztetned kéne valakivel, aki vágja az igazi maffia RP stílust MO -n, tudom ajánlani Morningstart.
A rangrendszer leírásod szívesen fogadom DC-n! Köszi a segítséget!:)
 

Domi.

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:49
Gwen Brooks
Egy izgalmas RP szituációkra képes frakció lenne. Véleményem szerint van mit finomítani a lapon, de az alapötlet jó, és támogatom! Amit írtak a srácok, azt érdemes figyelembe venni.
 

ketamine_bojack

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:44
Ha mindenképpen olasz nemzetiségű OCG-t akartok ami ténylegesen reális, akkor két lehetőségetek van szerintem.

A: Los Santosban született és felnőtt olasz-amerikaiakból álló csoportosulás, bármiféle kapcsolat nélkül a CN-nel.

B: Los Santosban született és felnőtt olasz-amerikaiakból álló csoportosulás amely valamilyen módon kapcsolatban áll valamelyik nagy családdal. Például az egyik tagotok made man az egyik ilyen családnál, azaz a belső körbe tartozik. Ebben az esetben ez az illető lesz az Outfit feje is a kapcsolatai miatt. De az is lehetséges, hogy az egyik tagotok rokonságban áll egy ilyen made mannel.

Olaszországi gyökerekkel rendelkező maffiának egyáltalán nincs helye az államokban, de maga a CN sem képviselte magát sohasem a nyugati partokon, még az aranykorban sem, maximum Outfitek formájában.

"Egy éjszaka a város alvilágában, sötét sikátorokban és neonfényes utcákon, megalapították a „La Pietra Nera " nevű maffia szervezetet."

Ezeket a szervezeteket nem alapítják, hanem kiépülnek és feltörnek mint a gaz a betonból. Túlságosan romantizáljátok Hollywood miatt az olasz-amerikai OCG-ket. Manapság nincs olyan, hogy lojalitás. A belső kör úgy tekint a külső körre, mint egy fejőstehénre. Addig fejik őket amíg pénzt hoznak, de amint csak a gond lesz velük elteszik őket láb alól. De még a belső körben sem lehetsz teljes biztonságban a folyamatos hatalmi harcok miatt. Ők nem egy romantikus novella szereplői, hanem vérbeli bűnözők akiket a pénz motivál, hajt előre.

A többit pedig már leírták a srácok előttem. Nem mocskolni akarlak titeket, csak leírtam a kritikámat a pályázattal kapcsolatban.
 

tamas_

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:178
-
A szakzsargon már előttem leírta, hogy a tartalmi részben mi a kivetnivaló, én viszont egy másik problémára szeretném felhívni a figyelmed, ami nem más, mint a formázás. Nem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy egy esztétikailag szép pályázat mennyire fontos. Biztos vagyok benne, hogy te is tudod, hiszen önéletrajzot meg merem kockáztatni, hogy készítettél már. Tudsz tippelni, hány másodpercet fordít a munkáltató a CV-d vizsgálatára? Nota bene, nagyjából 6-7 másodpercet, ennyi idő alatt már kialakul egy véleménye rólad, melyet a vázolt képességeiddel döntesz meg vagy támasztol alá. Szeretném javasolni, hogy még ha nem is feltétlen értel hozzá, próbálj meg több energiát belefektetni. Tényleg nem kell túlgondolni, a betűméretet nyugodtan vedd kisebbre, válassz egyszerűbb stílust és vedd le róla a dőlést, a képeket igazítsd jobbra vagy balra, hogy köré fonódhasson a szöveg. Legyen sorkizárt és valamennyire egyben, nem célravezető, ha ennyire szellős, bár ez egyéni ízlés, szerintem csúnya. Lehet, hogy azt is észre fogod úgy venni, hogy valójában mennyire kevés, amit írtál.
 
Utoljára szerkesztve:
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó