Karakter életének "megbecsülése" - Kórházi idő növelése

Ashrad (Jack Rock)

Újonc
Játékos
Üzenetek:11
Jack Rock

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

Jack Rock / xAshradx

Ötleted leírása
A karakter életének és testi épségének megóvása alapvető RP szabály és elv. Minden ettől eltérő viselkedési forma megfelelően erős indok nélkül azonnal irrealitást eredményez. Jelenleg a készpénz / fegyver és 10 perc kórházban eltöltött idő a visszatartó erő attól, hogy valaki végezzen egy szituációban a karakterével. Természetesen a CK kardja ott lebeg a játékos felett, de ennek megítélése még tapasztalt admin számára sem mindig egyértelmű, vitát és konfliktust szül.
Javaslatom szerint alkalmazhatnánk egy egyszerű vitán kívül álló módszert arra, hogy a playerek jobban vigyázzanak a karakterekre, ez pedig a kórházi idő drasztikus megnövelése a jelenlegi 10 percről 30-35 percre akár. Egy 30-35 perces kórház esetén a player rögtön jobban figyel magára hiszen a szerveren a pénznek sajnos amúgy se sok értéke van már, viszont egy hosszabb várakozást senki nem szeretne elszenvedni. Ezen felül, egy 30*35 perces várakozás megkockáztatása nagyobb visszatartó erővel bír mint pl. egy 10 perc IC PD Börtön, ezért inkább a realitás felé tolja a szervert, mert egy kis bűncselekmény miatt nem fog megkockáztatni egy lövöldözéses menekülést, egy nagyobb esetén pedig még mindig nyitott a kapu. Így nem szükséges mindent túlszabályozottsággal és adminok bíráskodásával eldönteni, az általános játékos magatartás változtatható meg pozitív irányba a játékélmény magas szinten tartása mellett.
[Mivel félek, hogy a heti 1 vétlen halott miatt sokan nem fognak átlátni a dolog pozitív hozadékán, ezért hozzáteszem, hogy akár úgy is működhetne, hogy a Lövedék okozta halálra vonatkozzon, bár nekem ezzel annyi a bajom, hogy én szívem szerint mindenre terjeszteném meg ránk férne. Az 1-2 vétlen elütés semmi ahhoz képest amennyi szituban javít az RP-n.]


Csatolmányok

-

Egyéb megjegyzések


A 30-35 nincs kőbe vésve, az elvet kell, hogy megértsétek, utána el lehet dönteni, hogy ez az idő mennyi legyen ami már tényleg számít, de 5-10 perces növekedés nem lesz hatékony.
A módszert anno az RP őskorában, közel 10 éve SAMP szerveren már sikeresen alkalmaztuk közben járásommal, az RP s viselkedés növekedését hozta magával, a PG pedig csökkent.


 
Utoljára szerkesztve:

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Alapvetően támogatnám azt, amit el szeretnél érni, de ez nem megoldás rá. Ha napi 6 órát RPzel vagy többet (ezzel nem szólok le senkit, aki így van, nem kell félreérteni) akkor az a fél óra az valóban csak egy "büntetés" és jobban odafigyelsz. Viszont, ha napi 2 óra körül van az aktivitásod és meghalsz fél órára, akkor az csak elveszi a kedved, tekintve, hogy az időd egy hatalmas százaléka a kukába megy, esetlegesen úgy, hogy nem is tehetsz róla. Ezzel nagyon sok emberrel csak kibasznánk, míg kb minden 50. játékosnál lenne csak egy plusz, hogy féltse a karakterét.
 

Ashrad (Jack Rock)

Újonc
Játékos
Üzenetek:11
Jack Rock
Ha úgy közlekedsz hogy meghalsz, arról tehetsz. Ha más okozta, az pedig IC bünügy, megkapja a büntetését. Ez a kockázat a játékban, de ha nincs semminek következménye és kockázata akkor ez nem RP szerver lesz hanem STUN/DM ahol mindegy hogy meghalsz e. Olyan túl sokan nem halnak azért meg egy nap úgy hogy nem tehetnek róla. úgyhogy ez az érvelés vérzik. Az RP- t javítaná a PG -t csökkentené. Reálisabb közlekedés, reálisabb fegyverhasználat , a kockázat mindenkinél ott van , legyen az illegál , PD ,vagy civil, ez igy reális és igazságos.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Ha úgy közlekedsz hogy meghalsz, arról tehetsz.
Miért? Mi van, ha sétálok az utcán és egy 210-el száguldó, tokió driftes toretto elüt? Nem lesz IC következménye neki, mert nincs ki ügyet csináljon belőle. És utána afkolhatok fél órát a kórházban, mert sétálni mertem.
Edit: Sok helyzetben még, ha rendesen vezetsz, akkor is neked száguldanak a semmiből úgy, hogy nincs időd lereagálni. Abba is simán belehalhatsz.
 

Ashrad (Jack Rock)

Újonc
Játékos
Üzenetek:11
Jack Rock
Miért? Mi van, ha sétálok az utcán és egy 210-el száguldó, tokió driftes toretto elüt? Nem lesz IC következménye neki, mert nincs ki ügyet csináljon belőle. És utána afkolhatok fél órát a kórházban, mert sétálni mertem.
Rosszul olvastad. Ha veszélyesen vezetsz, az kockázat, arról tehetsz. Más kérdés ha nem te tehetsz róla, de nézzük meg kérlek, hogy ez hány emberrel egy nap hányszor fordul elő átlagban amit írtál! Nem mondom hogy sose történt még meg, de ha azt nézzük hogy ez hány darab meg amúgy mennyi helyzetben javítana a szerveren akkor elenyésző lesz az a heti 1-2 elütés max. ((és akkor még mindig tud az admin méltányolni ha nagyon akar gyanítom, ha véletlen tényleg ez történik))
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Rosszul olvastad. Ha veszélyesen vezetsz, az kockázat, arról tehetsz. Más kérdés ha nem te tehetsz róla, de nézzük meg kérlek, hogy ez hány emberrel egy nap hányszor fordul elő átlagban amit írtál! Nem mondom hogy sose történt még meg, de ha azt nézzük hogy ez hány darab meg amúgy mennyi helyzetben javítana a szerveren akkor elenyésző lesz az a heti 1-2 elütés max. ((és akkor még mindig tud az admin méltányolni ha nagyon akar gyanítom, ha véletlen tényleg ez történik))
Jó, de a másik oldalról csak az illegál részéről jelent gondot az, hogy egyesek túlzásba esnek a bátorsággal. Természetesen ott sem mindenki, nem kell támadásnak venni. Ezért is kezdtem úgy az első válaszom, hogy az ötleted jó, de nem ez a megoldás. Azokat ne szivassuk meg, akik nem játszanak fent egész nap és nem tehetnek arról, ha meghalnak.
 

Ashrad (Jack Rock)

Újonc
Játékos
Üzenetek:11
Jack Rock
Jó, de a másik oldalról csak az illegál részéről jelent gondot az, hogy egyesek túlzásba esnek a bátorsággal. Természetesen ott sem mindenki, nem kell támadásnak venni. Ezért is kezdtem úgy az első válaszom, hogy az ötleted jó, de nem ez a megoldás. Azokat ne szivassuk meg, akik nem játszanak fent egész nap és nem tehetnek arról, ha meghalnak.
Sajnos, nem látod és nem érted, hogy ez nem szivatás, és hogy az ilyen halálok száma elenyésző. Zárjuk is :)
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Sajnos, nem látod és nem érted, hogy ez nem szivatás, és hogy az ilyen halálok száma elenyésző. Zárjuk is :)
De épp ez az, hogy értem. Ezért is írtam le már KÉTSZER, hogy az ötlet jó, de nem ebben a formában. Te nem érted meg, hogy a te tapasztalatodtól független több ezer féle módon meghalhatsz a szerón úgy, hogy rendesen RPzed a karid és semmi rosszat nem teszel. És, ha napi 2 órát RPzel és annak NEGYEDÉT a kórházban afkolod azért, mert más csinált valamit, az szimplán kibaszás. Túl egyoldalúan közelíted meg az egészet.
 

Relay

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:750
-
Ha animba esek, az már húsz perc ha nem ér ki az FD. Aztán tíz perc a kórházi kezelés. Egyben fél óra.
A te elképzelésed szerint ez összesen egy óra lenne kb. Biztos javítana a játékélményen... Ne a kedvüket akarjuk szegni a játékosoknak, hanem inkább adni nekik.

Ha valaki nem félti a karakterét, már régen rossz. Plusz még szabályzatba is ütközik. Erre vannak az Adminisztrátorok a szerveren. Csak magamat tudom példába hozni jelenleg. Féltem a karakterem, vigyázok rá. Viszont bandaRPzünk, aminek nem mindig lehet az a vége, hogy mindenki megússza. Így konkrétan elveszne egy órám / fél órám - attól függ, hogy ki ér-e az FD- , míg levárnám a kezelést. Ezt az időt tölthetném a kórházon kívül is szerepjátékkal.

Aki pedig eddig is a halálba rohant, ezután is oda fog rohanni, mert egy PD / SD kihallgatás elvesz fél órát / háromnegyed órát és még utána a jail idő is, míg a kezelése meg van fél óra alatt minden huzavona nélkül. A végtelenségig meg felesleges lenne felhúzni az anim / kezelési időt. Sajnos nem tudom támogatni.
 

Bolondmike

Kritikus
Játékos
Üzenetek:264
bolondmike
Eléggé sok idő így is, aki becsüli a karakterét az úgy sem hal meg sokszor.. - Tökéletes így ahogy van.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Amúgy ahogy látom fórumon van 7 scriptes illegál. Tegyük fel ebből 3 úgy dönt, hogy ugyan azon a napon csinál valami illegálisat. Mivel ezer és egy lehetőség van, nem akarok belemenni, a leegyszerűsítés kedvéért mondjuk azt, hogy hárman elmennek rabolni valamit, egymástól független, különböző időben. Te ha PDsként kimész mindháromra és mindháromnál meghalsz, akkor leafkolsz 2-2.5 órát csak azért, mert PDsként az a dolgod, hogy megakadályozd ezt? Nem mondhatod, hogy félted a karaktered és nem mész ki.
 
Utoljára szerkesztve:

Kinézet személyre szabása

Top Alsó