Kamionos cégek ráncfelvarrása

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Maurizio Mancini / poqu11 «

Ötleted leírása

»

Az ötlet azért született meg bennem, mivel az 1 év alatt mióta tulajdonos vagyok releváns tapasztalatokat szereztem a cégtípussal kapcsolatban. A célom nem az, hogy meggazdagodjak a cégen hanem, hogy pozitív változást sikerüljön elérni a jövedelmezőségben és a gazdaságosságban és ne lehessem mínuszba menni vele. Véleményem szerint a szállítmányozó cég túlságosan gyengítve lett a fatelep és a mezőgazdasági cégekhez képest. Vegyük is sorra a költségeket és egyéb tényezőket: Telephelybérlés: havi 476.000$. Régen napi 2000$ volt most 14.000$. Szereltetés: mivel minden kamion magas minőségű így motorgenerál 135.000$, akksi 15.000$ karosszéria 10.000$, olaj 4000$ fék 8000$ ezek a leggyakoribbak. Mivel a járművek sokat mennek sokat is kell szerelni őket illetve a pótkocsi felvételkor akaratlanul is sérülnek jellemzően 100-200k hetente. Erre jön még az iparűzési adó ami jelenleg 15% amit a napi bevétel alapján számol a rendszer viszont ennek a bevételnek a nagy része a sofőrökhöz kerül jellemzően 70-80%-os részesedésért hajlandóak dolgozni napjainkban. Viszont a tulajdonos az egész napi bevétel után adózik. Az iparűzési adó is kb napi 100k levonással jár. A fuvarok régen sokkal magasabbak is voltak, volt 60k és több 56k fuvar is ezek mellett több volt a 40k-30k körüli fuvarok száma is váltásnál. A heti 210 fuvarból jellemzően 70-75 db-ot sikerül teljesíteni ami 35%-os teljesítményt jelent. Megértem, hogy a korábbi értékeket nem lehet visszaállítani és a jelenlegi értékek feltételezem arra lettek kitalálva, hogy a cég az összes fuvart teljesíteni, de valljuk be ez nem a realitás.

Egy heti bevétel 200k-300k dollár ilyen kondíciók mellett és akkor még nem fizettem se prémiumot se tankolást. A korábbi bevételek mellett erre is jutott pénz. Illetve akkor még nem esett szó arról, hogy a fuvar nem teljesítése esetén a cégtulajdonost sújtja a kötbér ami jellemzően 10-20-30k dollár.

Továbbá örömmel venném fatelep vagy mezőgazdasági cégek tulajdonosainak hozzászólását azzal kapcsolatban, hogy azokkal a cégtípusokkal milyen bevételre tesznek szert heti, havi szinten.

Ezenkívül érdekelne a többi kamionos cég tulajdonosának véleménye is a témát illetően. Úgy gondolom, hogy a saját lehetőségeimet már végig próbáltam volt 50%-60%-70%-80%-os részesedés, 2 fajta prémiumrendszer is korábban, de véleményem szerint itt scriptbeli változtatásra lenne szükség.

A számadatokat a saját könyvelésem alapján írtam le, ezek cégenként eltérhetnek.​

Megoldási javaslataim:​
  • Havi támogatási lehetőség a GOV-tól 200-400k vezetett könyveléssel.​
  • Az órai fuvarok árának emelése 2-3 db 40k körüli fuvart vissza lehetne állítani.​
  • Iparűzési adót a kormány tagjai állíthassák 10%-ra is.​
+1 Legyen új fel és lerakóhelyek, ne csak mindig a dokkoktól Paletoba kelljen vinni a legjobb fuvarokat.​
«


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Ha lenne még kérdés írjatok nyugodtan és válaszolok! :onerp: «



 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Véleményem szerint a szállítmányozó cég túlságosan gyengítve lett a fatelep és a mezőgazdasági cégekhez képest.

Bizonyára legyengült a kamionos meló a többihez képest, ez látszik is. Viszont biztos azzal oldjuk meg a helyzetet, hogy erősítünk rajta? Inkább a többin kéne gyengíteni. Amióta a bizniszrendszer a szerver életébe került azóta downhillbe vágott a gazdaság. Egyik cégformát se kéne erősíteni, inkább gyengíteni kellene. Bár azt jól tudjuk hogy senki se fogja ezt támogatni, mindenkinek tökéletesen megfelel az hogy milliókat pattintunk le 2-3 nap alatt. Az se segít a dolgokon hogy rengeteg telephely van, kevés playerre.
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek
Bizonyára legyengült a kamionos meló a többihez képest, ez látszik is. Viszont biztos azzal oldjuk meg a helyzetet, hogy erősítünk rajta? Inkább a többin kéne gyengíteni. Amióta a bizniszrendszer a szerver életébe került azóta downhillbe vágott a gazdaság. Egyik cégformát se kéne erősíteni, inkább gyengíteni kellene. Bár azt jól tudjuk hogy senki se fogja ezt támogatni, mindenkinek tökéletesen megfelel az hogy milliókat pattintunk le 2-3 nap alatt. Az se segít a dolgokon hogy rengeteg telephely van, kevés playerre.
Először azt gondoltam, "Úristen, ki ez a srác!? Isten nevében beszél vajon?" Aztán rájöttem, tökéletesen igaza van! Túl gyorsan lehet, túl nagy vagyonhoz hozzájutni. Erősítés és cégek boostolása helyet normalizálni kellene a bevételeket a szerver áraihoz képest. Kaminos boost után meg két héten belül a favágók írnák a posztot, hogy "Kevés a fejadag nagyuram!". Ráadásul ott még a termeszeket is megeszi a fene.. ST22Lacika se vágta fenékre magát amiért 10 milliós kár keletkezett, pedig ott valódi pénzekről van szó. Te se csüggedj, legalább van mit az asztalra tenni a napnak a végén.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Összességében a véleményem az, hogy ezt ti magatoknak intéztétek el. Mindannyian. De... Megragadom az alkalmat és alaposan végig olvasva a posztodat kiemelem azokat a dolgokat, amik nekem szemet szúrnak. Lehet, hogy negatívnak, vagy esetleg toxikusnak fogok tűnni, nem áll szándékomban offenzívan fellépni senkivel szemben.

ne lehessem mínuszba menni vele.
Ez nekem máris büdös. Ha csak pozitív irányba lehetne menni vele, mi értelme az egésznek?
Véleményem szerint a szállítmányozó cég túlságosan gyengítve lett a fatelep és a mezőgazdasági cégekhez képest.
A 33 szintem alatt egyetlen egy percet sem töltöttem el ilyen cégekben, de ezt még én is látom.
70-80%-os részesedésért hajlandóak dolgozni napjainkban.
Ezt magatoknak főztétek srácok, akkor egyétek is meg. Több hónapja magyarázom, hogy ez így ebben a formában nem egészséges. De senki nem hallja. Kezditek érezni ti is?
. A fuvarok régen sokkal magasabbak is voltak, volt 60k és több 56k fuvar is ezek mellett több volt a 40k-30k körüli fuvarok száma is váltásnál.
Irreális hatalmas árak ezek. Olyan magasak, amiknek nem lenne szabad léteznie. De ezt nem én szabom ugye.
A heti 210 fuvarból jellemzően 70-75 db-ot sikerül teljesíteni ami 35%-os teljesítményt jelent.
Ez érdekes. Nem vonom kétségbe a statisztikáidat, elvégre nekem nincs rálátásom. Neked viszont gondolom eléggé pontos. Furcsának tartom, hogy ennek ellenére hemzsegnek a kamionok az utakon.
Egy heti bevétel 200k-300k dollár ilyen kondíciók mellett és akkor még nem fizettem se prémiumot se tankolást
HETI SZINTEN?! Ez még mindig bődületesen sok. De kenjük az inflációra. Ez még mindig irreálisan sok. Tömérdek mennyiségű pénz.
  • Havi támogatási lehetőség a GOV-tól 200-400k vezetett könyveléssel.​
  • Az órai fuvarok árának emelése 2-3 db 40k körüli fuvart vissza lehetne állítani.​
  • Iparűzési adót a kormány tagjai állíthassák 10%-ra is.​
Sajnálom, de ebben nem tudlak támogatni. A megoldás továbbra sem az, hogy még több pénzt hozunk be a szerverre...

Összegezve a véleményem:

Ez a dolog nem itt lett elszúrva. Lehet, hogy ezek a rendszerek nagyon szépen és részletesen ki lettek dolgozva. Nem vonom kétségbe. De olyan szintű pénzt hoznak be a szerverre, ami hosszú távon egyáltalán nem tesz jót sem a szervernek sem a gazdaságnak. Aki ki akarta, már réges régen kifarmolta magát! És csodálkozunk, hogy 80% alatt nem hajlandóak dolgozni az emberek? Mikor ilyen szinten el van kényelmesedve a közösség? Mikor ilyen könnyű pénzt keresni? Ha ez senkinek nem szúr szemet, akkor ötletem sincs hol lehet az a szint, amikor már ti is érzitek!

És, hogy akarunk embereket így RP-re ösztönözni? Hogyan? Ez mind-mind az RP rovására megy. Aki ezt nem látja, az tagadja.
Egyik cégformát se kéne erősíteni, inkább gyengíteni kellene.
Ez lenne a megoldás! Addig gyengíteni ezeket a scriptes rendszereket, még a játékosoknak az lesz a norma, hogy RP-vel igenis jobban lehet pénzt keresni, mintsem feszülni ezeknek a scripteknek! De...
Bár azt jól tudjuk hogy senki se fogja ezt támogatni, mindenkinek tökéletesen megfelel az hogy milliókat pattintunk le 2-3 nap alatt.
Már itt bele fogunk ütközni az első falba. Tudom jól, hogy mi vagyunk a mumusok, mert ezt akarjuk. Pedig mi csak jót akarunk.

Végül engedjétek meg, hogy saját élménnyel/tapasztalattal támasszam alá azt, amit mondok. Szerintem nem lesz gond. ha megnevezem az illetőt. Egyik autós találkozó során Allen Jakson nevű játékos IC MAGYARÁZTA NEKÜNK, HOGY MINEK MENJEN SZERELŐ CÉGBE ÓRÁNKÉNTI $12.000-ÉRT, MIKOR KAMIONOS CÉGBEN MEGKERES $60.000-t. És akkor ezt még több pénz behozatalával akarjuk orvosolni? Megmondom én mi lesz akkor! 90%-os "részesedésért", majd TALÁN ESETLEG mennek dolgozni a kamionos cégetekbe! Őrültség és nem támogatom! Semmi értelme, csak ütjük a szöget a koporsóba.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Bizonyára legyengült a kamionos meló a többihez képest, ez látszik is. Viszont biztos azzal oldjuk meg a helyzetet, hogy erősítünk rajta? Inkább a többin kéne gyengíteni. Amióta a bizniszrendszer a szerver életébe került azóta downhillbe vágott a gazdaság. Egyik cégformát se kéne erősíteni, inkább gyengíteni kellene. Bár azt jól tudjuk hogy senki se fogja ezt támogatni, mindenkinek tökéletesen megfelel az hogy milliókat pattintunk le 2-3 nap alatt. Az se segít a dolgokon hogy rengeteg telephely van, kevés playerre.
Ezen gondolatmenet alapján vegyük is ki az összes cégtípust a rendezvényszervező kivételével és akkor helyre áll a világ rendje.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:789
Sean Bennett
Azt meg végképp nem értem miért kellene a GOVnak támogatást adni a privát fuvarozó cégnek? Ha veszteségesre jön ki akkor az nem a rendszer hibája.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Ez nekem máris büdös. Ha csak pozitív irányba lehetne menni vele, mi értelme az egésznek?
Mondjuk egyetértek azzal amit mondasz, csak az a baj, hogy a többi cégtípussal nem tudsz mínuszba menni. Viszont mivel alátámasztható adataim nincsenek, azokat direkt nem írtam fel.
Ezt magatoknak főztétek srácok, akkor egyétek is meg. Több hónapja magyarázom, hogy ez így ebben a formában nem egészséges. De senki nem hallja. Kezditek érezni ti is?
Én eddig is éreztem csak nem azt a megoldást választottam mint a tulajdonosok nagy része, hogy eladták a cégüket és vettek egy másfajtát.
Ez érdekes. Nem vonom kétségbe a statisztikáidat, elvégre nekem nincs rálátásom. Neked viszont gondolom eléggé pontos. Furcsának tartom, hogy ennek ellenére hemzsegnek a kamionok az utakon.
Aki dolgozik az tud még keresni, csak a cégek mennek csődbe meg a tulajdonosok közben, nem véletlenül árulnak több céget is.
HETI SZINTEN?! Ez még mindig bődületesen sok. De kenjük az inflációra. Ez még mindig irreálisan sok. Tömérdek mennyiségű pénz.
Meglepődnél, hogy a másik két típuson mennyit keresnek heti szinten, ennél sokkal többet.
És, hogy akarunk embereket így RP-re ösztönözni? Hogyan? Ez mind-mind az RP rovására megy. Aki ezt nem látja, az tagadja.
A farmokon és a fatelepeken hogy akarod őket RP-re ösztönözni, hogyha ők még a playerek közé sem mennek? A kamionosok legalább interakcióba tudnak kerülni például az LSPD-vel, közlekedőkkel stb.
Azt meg végképp nem értem miért kellene a GOVnak támogatást adni a privát fuvarozó cégnek? Ha veszteségesre jön ki akkor az nem a rendszer hibája.
Korábban is volt cégtámogatás az összes cégtípusnak többek között a fuvarozóknak is. De nem véletlenül több javaslatot adtam meg.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Mondjuk egyetértek azzal amit mondasz, csak az a baj, hogy a többi cégtípussal nem tudsz mínuszba menni. Viszont mivel alátámasztható adataim nincsenek, azokat direkt nem írtam fel.

Én eddig is éreztem csak nem azt a megoldást választottam mint a tulajdonosok nagy része, hogy eladták a cégüket és vettek egy másfajtát.

Aki dolgozik az tud még keresni, csak a cégek mennek csődbe meg a tulajdonosok közben, nem véletlenül árulnak több céget is.

Meglepődnél, hogy a másik két típuson mennyit keresnek heti szinten, ennél sokkal többet.

A farmokon és a fatelepeken hogy akarod őket RP-re ösztönözni, hogyha ők még a playerek közé sem mennek? A kamionosok legalább interakcióba tudnak kerülni például az LSPD-vel, közlekedőkkel stb.

Korábban is volt cégtámogatás az összes cégtípusnak többek között a fuvarozóknak is. De nem véletlenül több javaslatot adtam meg.
Félreértés ne essék, én itt nem csak a kamionos cégekről beszélek. Egy kalap alá veszek most minden olyan céget, ami halmozza fel a dollárszázezreket. Legyen az kamion, juhar, fatelep, farm vagy bármi, ami ilyen bevétel akar lenni.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,558
-
Korábban is volt cégtámogatás az összes cégtípusnak többek között a fuvarozóknak is. De nem véletlenül több javaslatot adtam meg.
Egyelőre nem zárni jöttem, csak erre reagálni. Régebben RP-hez volt kötve, hogy bárki egyáltalán kaphasson is bármilyen támogatást, nem beszélve arról, hogy 50k körüli összeget kaptál, amiért meg is kellett dolgozni. :)
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:190
Eugene Miller
A farmokon és a fatelepeken hogy akarod őket RP-re ösztönözni, hogyha ők még a playerek közé sem mennek? A kamionosok legalább interakcióba tudnak kerülni például az LSPD-vel, közlekedőkkel stb.

Erre csak annyit tudok reagálni (tisztelet a 10-ből 2 kivételes esetnek), hogy "Kifutok az időből" vagy "Maguk de ráérnek" vagy "Lejár a fuvarom".

De egyébként pont az ellenkezőjét akarom majd egy ötletben megírni, mégpedig hogy mégjobban csökkentsék a cégek bevételeit, és ezeket a bevételeket máshonnan szerezzék meg a játékosok. Ahol ténylegesen interaktálhatnak másokkal, nem pedig az van, hogy 120 játékosnál max 50-60 emberrel tudsz interaktálni. Ne áltassuk magunkat, se a kamionosok, se a fakitermelők, se a farmosok nem fognak senkivel sem szóba állni a munka során.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:490
Ezen gondolatmenet alapján vegyük is ki az összes cégtípust a rendezvényszervező kivételével és akkor helyre áll a világ rendje.
Őszintén személy szerint ennek örülnék a legjobban. Szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesznek ezek kivéve, mert már a szerver részét képzik, de úgy gondolom, hogy 90%-ban csak kárt okozott.
jövedelmezőségben és a gazdaságosságban és ne lehessem mínuszba menni vele.
Engem itt elvesztettél, ha befektetsz valamibe, akkor az csak jó, ha megvan az esélye, hogy buksz vele, ez így van rendjén.

Egy heti bevétel 200k-300k dollár ilyen kondíciók mellett és akkor még nem fizettem se prémiumot se tankolást.
Azt is nézd, hogy lehet 200K-t keresel egy héten, de kis túlzással nem teszel érte semmit. Ilyen mértékkel ez rengeteg pénz. Sokan szerintem úgy nem keresnek ennyit egy héten, hogy megdolgoznak érte. Nem feltétlen örülnék, ha felmenne ez az összeg, inkább a többi cégnél kéne levinni.

Alapvetően leírták a gondolataim nagyrészét a felettem lévők, megértem miért írtad az ötletet, de kifejezetten nem tetszik.
Sokan már így is túlságosan pénzéhesek és ezt az is alátámasztja, hogy 80%-os részesedésekért dolgoznak csak az elmondások és a hirdetések alapján.

Bár mindenki emberből van és tökre megérthető, hogy mindenki szeretné ezt meg azt a házat és ezt meg azt a kocsit, de nem a pénzről kéne szóljon az RP. Régen megvolt az, hogy ha gazdagot akartál RPzni, akkor ténylegesen tenned kellett érte, de mostmár láttam egy kábé négyes szintűt sportkocsival járni, ami számomra elég lelombozó volt (és nem, nem PPzett)
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Egyelőre nem zárni jöttem, csak erre reagálni. Régebben RP-hez volt kötve, hogy bárki egyáltalán kaphasson is bármilyen támogatást, nem beszélve arról, hogy 50k körüli összeget kaptál, amiért meg is kellett dolgozni. :)
Volt olyan támogatási rendszer is, viszont én most itt ezekre gondoltam:
Erre csak annyit tudok reagálni (tisztelet a 10-ből 2 kivételes esetnek), hogy "Kifutok az időből" vagy "Maguk de ráérnek" vagy "Lejár a fuvarom".

De egyébként pont az ellenkezőjét akarom majd egy ötletben megírni, mégpedig hogy mégjobban csökkentsék a cégek bevételeit, és ezeket a bevételeket máshonnan szerezzék meg a játékosok. Ahol ténylegesen interaktálhatnak másokkal, nem pedig az van, hogy 120 játékosnál max 50-60 emberrel tudsz interaktálni. Ne áltassuk magunkat, se a kamionosok, se a fakitermelők, se a farmosok nem fognak senkivel sem szóba állni a munka során.
Hát sajnos 25 perc a fuvaridő és ha pl tartályos pótkocsival mész, ami lejtőn megy 80 km/h-val akkor maximum 5 perced jut az igazoltatásra.
Engem itt elvesztettél, ha befektetsz valamibe, akkor az csak jó, ha megvan az esélye, hogy buksz vele, ez így van rendjén.
Okés legyen így, de akkor egyelő feltételek legyenek mind a három cégtípusnál. (kamionos, farm, fatelep)
Sokan már így is túlságosan pénzéhesek és ezt az is alátámasztja, hogy 80%-os részesedésekért dolgoznak csak az elmondások és a hirdetések alapján.
Bár mindenki emberből van és tökre megérthető, hogy mindenki szeretné ezt meg azt a házat és ezt meg azt a kocsit, de nem a pénzről kéne szóljon az RP. Régen megvolt az, hogy ha gazdagot akartál RPzni, akkor ténylegesen tenned kellett érte, de mostmár láttam egy kábé négyes szintűt sportkocsival járni, ami számomra elég lelombozó volt (és nem, nem PPzett)
Ebbe az irányba indult el a gazdaság, meg lehet nézni az autó, ház és PP árakat. Régen a cégrendszer kezdetén simán ment mindenki az 50%-os részesedésért, de ha most ennyire lenne állítva max kiröhögnének és senki sem dolgozna pedig még úgy is a többszörösét lehet megkeresni mint egy leader fizetés bármelyik frakcióban.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Okés legyen így, de akkor egyelő feltételek legyenek mind a három cégtípusnál. (kamionos, farm, fatelep)
Szia Poqu. Én nagyon szívesen elküldöm neked, hogy egy hónap alatt hány millió dollárt kerestem a farmos céggel, mennyit adóztam, stb. Elég komoly kis táblázatot vezetek róla.

Ne gondold, hogy a mezőgazdasági céggel olyan regeteg pénzt lehet keresni… számold bele a fa és vas költséget is, az esetleges kolléga prémiumát, a fenntartást… az én számaimban nincs benne az első két opció. A cég, ha ezeket is beleszámolnám, valamint mellétenném, hogy napi szinten mennyi időt szúrsz el rá, pikk-pakk ott lennél, hogy nem is annyira megérős az sem… a vas ? 3 szöget ad. Irreális egy 20 kilós tömbből. De itt nem ez a lényeg. Kb 2,5-3 millió lett a profit, költsegek és adózás után. Ebben nincs benne ugye a fa és a vas.

Számoljunk picit. A kamionos cég sajnos a fuvarpénz csökkentése óta nemjó biznisz. Pláne, ha csak dolgoznak neked (vagy más cégben a másik alkalmazott, ez itt most nem rád irányul!) akkor akarva-akaratlan többet fogsz ajánlani, mint ami megérős. A 70% részesedés számomra irreálisan magas, dehát, a gazdaságot nem a szerver vezetősége fogja megszabni, hanem mi, játékosok. Amikor egy 600.000$ kereskedési áras autó 4 millióért van kint, mert “limites”. Ezeket mi szabjuk meg, nem ők odafent.

Kell egy kis plusz, mert a kamionos cég nem megérős! Ha visszaveszed a mezőgazdasági céget és a fakitermelőt, akkor ott lesz hatalmas háború.

Az alkatrész-árakat is tudod, hogy a Digasster, valamint Mi szabjuk meg. Szerzel egy okos kedvezményt magadnak, picivel több maradhat. Az üzemanyag-árra se lehet panasz, úgy tudom, $10be tankoltok. 180 liter is csak 1800 plusz adó.

Összességében, ha azt veszed, ha Te is dolgozol a cégedben, amikor időd engedi, Te is tudod magadnak termelni a pénzt, nemcsak idézőjelesen a “markod tartani”, meg “én dolgozni? Haggyukmár” elvek… érted. Amióta megtaláltuk a közös hangot, azóta kedvellek. :) Tegyél bele te is, ha eddig nem tettél. Hidd el nekem, ezerszer nagyobb élmény lesz! ❤️IMG_1751.jpeg
Egy nagyon rossz hónap 👆
Meg egy jobb. (A profitból nincs kivonva az adó! Nincs benne a fa és a vas költsége. )
IMG_1752.jpeg
 
Utoljára szerkesztve:

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:789
Sean Bennett
Továbbra is azt tudom mondani, hogy meg mindig a ti hibatok hogy prémiumot osztogattok a közel 90 százalékos részesedésért. Mikor én csináltam a farmot naponta tiszta 700 ezret kiszedtem belőle. Kerdezem én, ez a havi 2.3 millió dollár kevés lenne? Melyik frakcióban szerzel ennyit?
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:490
Ebbe az irányba indult el a gazdaság, meg lehet nézni az autó, ház és PP árakat. Régen a cégrendszer kezdetén simán ment mindenki az 50%-os részesedésért
Ezért mondtam már több helyen is, hogy annak örülnék a legjobban, ha be se jött volna az egész kamionos dolog, mert csak tönkrevágott mindent. Engem eskü nem zavar, ha valaki a pénzért játszik, bár butaságnak tartom, de ha ez teszi boldoggá, akkor csinálja, mivel ez is csak egy játék és a fő cél az, hogy jól érezd magad (persze amíg nem ártasz a többi playernek vele) Szerintem az RP-s dolgok kellene, hogy a legjobb keresetet biztosítsák, tekintve, hogy az egész az RP-ről kéne szóljon. Viszont ezt nem úgy kéne megoldani, hogy az xy frakikban legyen 50K a max fizu, mert akkor megint ott lennénk, mint a cégekkel. Semmi buffot nem érdemelnek a cégek, szerintem csak méginkább nerfelni kéne.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:820
Igen valóban nem éri meg cégtulajnak lenni. A kamionos cég erre a legjobb, és leglátványosabb példa. Valóban annyival nagyobb a töblet a mezőgazdasági cégnél például. De mint ahogy megírta fentebb Hector ha nem dolgozol ne is egyél kategóriaként müködik a cégrendszer. Igen bejött az, hogy nem 50% a max fizetés amit adhatsz egy alkalmazottnak. Ekkor mint az örült mindenki emelte a fizetéseket stb... Lehet én szerencsés voltam akkoriban mint kamionos cégtulajdonos. De nekem 60% + szereltetésért dolgoztak az embereim átlag napi 20 fuvart le is vittek. Tudtam azt, ha több pénz kell akkor dolgoznom kell benne. Én meg nem vagyok az a típus, hogy egész nap ugyanazokat a köröket fussam. Ha magad dolgozol 85%-ért fogsz dolgozni.
Na de nézzük a mezőgazdasági cég, és kamionos cégbeli különbségeket.
Kamionos cégek amik eladóak. Egyszer ki lettek fejlesztve rengeteg kamion bele lett ppzve, vagy vásárolva. Annak az illetőnek volt kiadása. Amit biztosan kitudott bő egy év alatt termelni. Aztán nincs dolga, nincs mit fejleszteni.
Mezőgazdasági cég. Jönnek mennek a telephelyek mindenki újat vásárol vagy bérel ki. Mindenki a dollárszázezreket látja annyi jön ki belőle. De azt nem nézi, hogy egy ilyen területnél a területet fejleszteni is kell a hozam érdekében. Ami nem olcsó. és itt most lehetne hosszasan írogatni milliós nagyságrendekben a számokat.
Én saját bőrőmön tapasztalom, hogy vettem egy ilyen céget anno 1 hónapja másfél, és még igazi profitról nem beszélhetek. Jó ha a befektetett pénzem negyede jött vissza, és jó ha télre visszajön az általam befektetett pénz.
Összegezve, nem tudom a nerfelést sem, a boostolást támogatni. Azt, hogy kivegyék a cégeket a szerverről... Azzal playereket vesztene a szerver, de ha nem csak ezt a rendszert nézzük, hanem borászat vagy carft rendszer pl. Mindenhova grindeolni kell. Azok is az rp rovására mennek.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,925
Silay Denzel
A különböző bizniszek direkt nem keresnek ugyanannyit. Továbbá úgy gondolom, hogy az elmúlt 1 évben folyamatosan csiszolgattunk (és még valószínűleg fogunk is) a bizniszeken, hogy reális legyen, és a szerver gazdaságát se tegye tönkre. Egy cégbe ne is várjatok már akkora profitot, mint ami volt például tavaly nyáron, mert az el lett baszva. (És nem szólt nekünk senki róla, csak mindenki behúzta fülét-farkát.)
Jelenlegi fizetések már közel hasonlítanak a normálishoz. Ha nyereséget akarsz egy cégbe, csupán nem kell úgy alkalmazottat felvenni, hogy 90%-100%-ot fizetsz neki. Még a mostani 50%-os fizetés is jócskán magasabb, mint egy frakcióban megkapható fizetés.

Zárok.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó