Kamionok szabályozása

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» TAKTIKAITEKNŐS#1104 «

Ötleted leírása

» Kamionok végsebességének csökkentése «


Csatolmányok

» Tudom, hogy akik kamionoznak és abból akarnak meggazdagodni, azok számára ez az ötlet nem lesz népszerű, de azért kifejtem miért érzem ezt szükségesnek. Napról napra mindig meglepnek a kamionosok, hogy mikkel képesek előállni. A halálos iramban szabályosabban vezetnek, mint amiket én látok. Csak, hogy példákat is mondjak: Valamiért random rádrántják a kormányt, amikor megelőznéd őket. A nyíl egyenes út közepén felborulnak (ezt nem tudom megmagyarázni, ezt még gta onlineba se tudnám rekreálni, ez valami kamion skill lehet) Mennek autópályán a kétsávoson rendesen és random átsorolnak a szembesávba, mert unalmas volt az előző sáv vagy idk. Ezeket rengeteg ideig lehetne még sorolni. Ha kicsivel lasabban közelekednének, akkor talán csak napi öt ilyet lehet majd látni a számtalan helyett.
Egy kis edit: Bakik megesnek, amikor nem adja ki úgy, ahogy tervezted, de ezek már messze nem mondhatóak hasonlónak, mielőtt valaki ezzel jönne. «


Egyéb megjegyzések

» Lassan olvad ki a csirkemell :( «



 

Tiiskid94

Legendás Író
Játékos
Üzenetek:280
Sorry for drips
Mit szólnátok, ha olyan ötleteket írnánk ide fórumra, amivel nem a másik játékos társainkat szivatnánk meg? Ez mivel viszi előrébb, hogy több RP legyen de komolyan?
Miért mindenki más játékát nézi és minden áron arra megy, hogy neki rosszabb legyen? No offense.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Kifogás? Rendőrök akik egy igazoltatást negyed órára rpznek, mentősök másfél órát rpznek egy horzsolást... Nincs gond ezzel sem, csak idő nincs rá és a fuvarokat bukod.
Én RP-zek szívesen mert ez egy RP szerver, de a kamion mellé sokszor nem fér össze az RP. Ha normálisan vezetsz egy jobb igazoltatás sokszor nem fér bele a fuvaridőbe.

Kamionozást azért hagytam abba mert összeszedtem a pénzt ami kellett. Illetve már meguntam a sok NONRP-s, vezetni nem tudó ember toxikus baszakodását.
Már bocsánat a nyelvezet miatt.
Szóval nem tudok egyetérteni veled @Reaper , azt látom csak, hogy szopatni akartok mindenkit rendszer szinten.. nem rendes megoldást találni.
TEMPOMAT buggoltatás kivétele/megoldása már rengeteg dolgot orvosolna ebben a témában.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Mit szólnátok, ha olyan ötleteket írnánk ide fórumra, amivel nem a másik játékos társainkat szivatnánk meg? Ez mivel viszi előrébb, hogy több RP legyen de komolyan?
Miért mindenki más játékát nézi és minden áron arra megy, hogy neki rosszabb legyen? No offense.
Ez az ötlet nem született volna meg, ha nem lenne mindennapos probléma a kamionos sofőrök viselkedése. Plusz, ha már a szivatásról van szó, szeretik sokan eléd rántani a kormányt, az nem tudom mi, ha nem a másik felesleges szivatása. xd Ok nélkül ezek olyan izgalmasak.

Kifogás? Rendőrök akik egy igazoltatást negyed órára rpznek, mentősök másfél órát rpznek egy horzsolást... Nincs gond ezzel sem, csak idő nincs rá és a fuvarokat bukod.
Ha rendesen vezetsz nem fog igazoltatni a rendőr, horzsolással meg nem hívsz mentőt és nem mész kórházba reális körülmények között. Nem látom mi a problémád.

Illetve már meguntam a sok NONRP-s, vezetni nem tudó ember toxikus baszakodását.
Épp ezért kell korlátozni valamilyen módon. Ezzel csökkentve lesz az ilyen.

azt látom csak, hogy szopatni akartok mindenkit rendszer szinten.. nem rendes megoldást találni.
Én meg inkább azt látom, hogy foggal körömmel ragaszkodnak egyesek a hirtelen meggazdagodáshoz és nem látják be, hogy probléma van a rendszerrel. De, ha tudsz jobb megoldást, amitől rendesen közlekednek majd a kamiont vezető emberek, akkor szívesen hallgatlak.
 

Tiiskid94

Legendás Író
Játékos
Üzenetek:280
Sorry for drips
Ez az ötlet nem született volna meg, ha nem lenne mindennapos probléma a kamionos sofőrök viselkedése. Plusz, ha már a szivatásról van szó, szeretik sokan eléd rántani a kormányt, az nem tudom mi, ha nem a másik felesleges szivatása. xd Ok nélkül ezek olyan izgalmasak.


Ha rendesen vezetsz nem fog igazoltatni a rendőr, horzsolással meg nem hívsz mentőt és nem mész kórházba reális körülmények között. Nem látom mi a problémád.


Épp ezért kell korlátozni valamilyen módon. Ezzel csökkentve lesz az ilyen.


Én meg inkább azt látom, hogy foggal körömmel ragaszkodnak egyesek a hirtelen meggazdagodáshoz és nem látják be, hogy probléma van a rendszerrel. De, ha tudsz jobb megoldást, amitől rendesen közlekednek majd a kamiont vezető emberek, akkor szívesen hallgatlak.
Ez IC ügy. Nem értem miért akarjuk scriptesen szabályozni.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Ez az ötlet nem született volna meg, ha nem lenne mindennapos probléma a kamionos sofőrök viselkedése. Plusz, ha már a szivatásról van szó, szeretik sokan eléd rántani a kormányt, az nem tudom mi, ha nem a másik felesleges szivatása. xd Ok nélkül ezek olyan izgalmasak.


Ha rendesen vezetsz nem fog igazoltatni a rendőr, horzsolással meg nem hívsz mentőt és nem mész kórházba reális körülmények között. Nem látom mi a problémád.


Épp ezért kell korlátozni valamilyen módon. Ezzel csökkentve lesz az ilyen.


Én meg inkább azt látom, hogy foggal körömmel ragaszkodnak egyesek a hirtelen meggazdagodáshoz és nem látják be, hogy probléma van a rendszerrel. De, ha tudsz jobb megoldást, amitől rendesen közlekednek majd a kamiont vezető emberek, akkor szívesen hallgatlak.
Így egyben reagálnék akkor... Leszarom a pénzt, leszarom a gazdagságot. Arra kell csak pénz ami elősegíti a karakterem kivitelezését. Gondolok itt megfelő autóra, fegyverekre, mesterkönyvekre, interriorra, tárolókra.
Ezek után tök fölösleges az egész... néha megyek 1-2 fuvart mikor veszek ültetéshez dolgokat.

Ti szimplán csak rendszer szinten akartok mindent elintézni.. Az adminok erre vannak, rendőrök erre vannak.
Rád húzza a kormányt? Szólsz rendőrnek rendszámmal és lekapcsolják a faszba.
NONRP-s folyamatosan? Adminnak szólsz.
Horzsolással egy szélsőséges példa volt. Lehet vágás is vagy akármi, mikor csak HP töltés kell mert folyamat megtolnak stb és lemegy a HP-d.
Foggal körömmel maximum TE ragaszkodsz egy vízióhoz, mert ahogy látom igazat nem nagyon adsz másnak aki kicsit sem veled együtt gondolkodik.


Még egyszer leszögezem, nem, nem kamionozok és úgy írom le az álláspontom.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Ez IC ügy. Nem értem miért akarjuk scriptesen szabályozni.
Ez egy példa kiragadása a sok közül. Ha elolvasod, amit írtam, akkor ott a részletes indoklás.

Foggal körömmel maximum TE ragaszkodsz egy vízióhoz, mert ahogy látom igazat nem nagyon adsz másnak aki kicsit sem veled együtt gondolkodik.
Mint mondtam, ha az enyémnél jobb ötletet tudsz, ami megoldja ezt a problémát globálisan, akkor szívesen hallgatom, de nem hoztál fel jobb ötletet.

NONRP-s folyamatosan? Adminnak szólsz.
Mondok egy mai példát. Megy a kamionos a saját sávjában, majd random átránt a szembesávba és ott száguldozik tovább. Arra nem fogok kitérni, hogy gyorsan hajt, mert ha ennyi lenne csak velük a gond, akkor azt IC kell rendezni. Ilyenkor mégis mit kéne tegyek? Én is vágjak át szembesávba és nyomjam neki 198-al, hogy utolérjem és adminnak írhassak? Egyéb esetben továbbmegy és újra megteszi gond nélkül.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:638
Maurizio Mancini
Nem a kamionokkal van a gond, inkább a kamionosokkal.
Én több időt adnék 1-1 fuvarra a 25 perc helyett. Mikor kamionoztam akkor igazoltatás elvett elég sok időt.. Sajnos vannak rendőrök akik arra mennek, hogy húzzák az időt.
Megértem azokat is akik emiatt nyomják a kamionnal a gázt ezerrel...
Meglátásom még mindig az lenne, hogy vagy az adminok /adminsegédek vagy a rendőrök nagyobb figyelmet fordítanának a kamionosok figyelésére. Illetve a fuvarokon az időkeretet megnövelni, hogy a kamionozás fuvarozás legyen, ne forma1 jellegű versenyzés

Egy igazoltatás elvégzése sajnos nem két percet vesz igénybe, ezzel tisztában kell lennie mindenkinek, ha valaki gyorsan hajt autóval vagy kamionnal. Egyik LSPD-s sem húzza az időt csak egy normális eljárás lefolytatásához is idő kell. Ha a kamionos betartja a szabályokat nem lesz igazoltatva és le tudja vinni a fuvart időben, ilyen egyszerű. De ha valaki pl 140-el vereti kamionnal a Cypress Flats-en ne csodálkozzon ha megállítják.

Az ötlethez pedig: GOV rendeletben lehetne szabályozni a sebességet és ezzel meg is lenne oldva a kérdés. Például városban mehetnek 70 km/h az autópályán meg mondjuk 90 km/h.
 

LACI

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:922
Sean Bennett
Egy igazoltatás elvégzése sajnos nem két percet vesz igénybe, ezzel tisztában kell lennie mindenkinek, ha valaki gyorsan hajt autóval vagy kamionnal. Egyik LSPD-s sem húzza az időt csak egy normális eljárás lefolytatásához is idő kell. Ha a kamionos betartja a szabályokat nem lesz igazoltatva és le tudja vinni a fuvart időben, ilyen egyszerű. De ha valaki pl 140-el vereti kamionnal a Cypress Flats-en ne csodálkozzon ha megállítják.

Az ötlethez pedig: GOV rendeletben lehetne szabályozni a sebességet és ezzel meg is lenne oldva a kérdés. Például városban mehetnek 70 km/h az autópályán meg mondjuk 90 km/h.
Elvileg most is van szabályozva.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Az ötlethez pedig: GOV rendeletben lehetne szabályozni a sebességet és ezzel meg is lenne oldva a kérdés. Például városban mehetnek 70 km/h az autópályán meg mondjuk 90 km/h.
Az a baj, hogy szerintem ez nem oldja meg. Mielőtt kifejtem a miértjét leszögezném, hogy az alap probléma nem az, hogy gyorsan mennek. Ha gyorsan mennének, de azt rendesen tennék, hogy csak egy szimpla gyorshajtás legyen, azzal nem lenne bajom. Szóval: Jelenleg is korlátozva vannak a sebességek ugyebár, hogy hol mennyivel mehetsz. Az, hogy a GOV kiadna egy kamionra vonatkozó szabályt, az semmin nem változhatna, ugyan úgy vezetnének. És itt jön be a baj. Nem csak gyorsan hajtanak. Teljesen nonosan vezetnek. Ma elmentem az autópályán, ami egy szimpla egyenes út és LS-Paleto távon 3 felborult kamion volt. Kiemelem EGYENES ÚTON. Ez szerintem megérteti, hogy hogyan vezetnek. Igazából ötletem nincs, hogy hogy lehet borulni az egyenes úton... És mielőtt jönne a válasz, hogy "jajj nekem mi a bajom azzal, hogy xy felborult, az ő baja" hozzáteszem, hogy ez ismét csak egy példa a sok közül.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,293
Remélem észrevettétek, hogy nevetségesen átláthatlanná vált az ötlet. Elsőnek elindult azzal, hogy rosszul váltanak sávot a kamionosok. Aztán, hogy a tempomatot +/- segítségével sikerül megnövelni a játékosoknak, ezt kihasználják a sebesség növeléséhez amivel hamarabb odaérnek a depóhoz. Aztán már kiderül, hogy súlyos problémák vannak a kamionos rendszerrel kapcsolatban és sürgős megoldásokra vár. Srácok, megmondom őszintén: ez az ötlet eddig csapnivaló.

Többségében olyan problémákra hívjátok fel a figyelmet amit játékon belül kell rendezni más játékosoknak. És van olyan, ami bizonyos esetekben adminisztrátori segítségre szorul. Vagy valaki döntse el, hogy most mit akartok mondani vagy zárjuk rövidre a témát, mert ennek nincs értelme.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Remélem észrevettétek, hogy nevetségesen átláthatlanná vált az ötlet. Elsőnek elindult azzal, hogy rosszul váltanak sávot a kamionosok. Aztán, hogy a tempomatot +/- segítségével sikerül megnövelni a játékosoknak, ezt kihasználják a sebesség növeléséhez amivel hamarabb odaérnek a depóhoz. Aztán már kiderül, hogy súlyos problémák vannak a kamionos rendszerrel kapcsolatban és sürgős megoldásokra vár. Srácok, megmondom őszintén: ez az ötlet eddig csapnivaló.

Többségében olyan problémákra hívjátok fel a figyelmet amit játékon belül kell rendezni más játékosoknak. És van olyan, ami bizonyos esetekben adminisztrátori segítségre szorul. Vagy valaki döntse el, hogy most mit akartok mondani vagy zárjuk rövidre a témát, mert ennek nincs értelme.
Ha valóban lehet így bugoltatni a tempomatot, arra nyilván kell egy fix. Mivel sose próbáltam, nem tudom, hogy ezzel mi a helyzet.
Igazából nem csak sávváltásról van szó, hanem teljesen kaotikus, nonos, mad max-es, gta online megszégyenítő over all közlekedésről van szó, amit valahogyan korlátozni kéne.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Rendben. Egy dolgot értsünk meg. Nem lehet és nem is kell mindent rendszerekkel korlátozni. Vannak dolgok amik sajnos adminisztrátori szankciókkal kell jutalmazni. Mint az általad említett irreális, filmbeli közlekedés.
Alapvetően egyet értenék ezzel csak az a baj, hogy túl sokszor történik ilyen, ezért is lenne jó szerintem valami, ami visszaszorítja az esetek számát.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,293
Alapvetően egyet értenék ezzel csak az a baj, hogy túl sokszor történik ilyen, ezért is lenne jó szerintem valami, ami visszaszorítja az esetek számát.
Én viszont nem tudok egyetérteni azzal a gondolatmenettel, hogy mindent szerver szabályzattal igyekszünk visszaszorítani, megoldást találni rá. Mintha tényleg senki nem akar egy kicsit is szerepet játszani.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Remélem észrevettétek, hogy nevetségesen átláthatlanná vált az ötlet. Elsőnek elindult azzal, hogy rosszul váltanak sávot a kamionosok. Aztán, hogy a tempomatot +/- segítségével sikerül megnövelni a játékosoknak, ezt kihasználják a sebesség növeléséhez amivel hamarabb odaérnek a depóhoz. Aztán már kiderül, hogy súlyos problémák vannak a kamionos rendszerrel kapcsolatban és sürgős megoldásokra vár. Srácok, megmondom őszintén: ez az ötlet eddig csapnivaló.

Többségében olyan problémákra hívjátok fel a figyelmet amit játékon belül kell rendezni más játékosoknak. És van olyan, ami bizonyos esetekben adminisztrátori segítségre szorul. Vagy valaki döntse el, hogy most mit akartok mondani vagy zárjuk rövidre a témát, mert ennek nincs értelme.
Ahogy mondod... felesleges az ötlet mert ez mind ingame orvosolható.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:502
Én viszont nem tudok egyetérteni azzal a gondolatmenettel, hogy mindent szerver szabályzattal igyekszünk visszaszorítani, megoldást találni rá. Mintha tényleg senki nem akar egy kicsit is szerepet játszani.
Szíved joga nem egyet érteni. Az a bajom az egésszel, hogy ez nem ilyen havi látsz egyet és admint hívsz, hanem folyamatosan megtörténnek és befolyásolja a játékélményt. Majdnem olyan rossz a helyzet, mint amikor megnyit egy friss szerver és a játékosok 80%-a megy rögtön pénzt grindolni a lehető leggyorsabban és úgy néz ki a város, mint egy zombiapokalipszis kezdetekor.
 

Colin_Colbert

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:56
Fuhhh....végig olvastam.
Először is részemről a tapasztalat. Mióta bekerült a szállítmányozás biznisz egyedül levittem minden fuvart, szóval napi 8 órában mentem LS-Paleto.
Ez idáig egyszer sem borultam fel ha jól emlékszem szóval nem értem másoknak hogy sikerül DE nem a kamionos embereket kell szívatni egy korlátozással mert "héé hogy mennek ezek mint az állatok".
Csak mondom, akinek 9e$ kocsija van a városban szembe sávba jön velem, aki valakit megelőz de nem nézi a szembe sávot az is vakon majdnem nekem jön, ma bekanyarodott az én sávomba 150el városon belül valaki, és napestig sorolhatnám hogy mindenki úgy vezet mintha az Onlineban lenne, mert szét sem néznek a kereszteződésben (akinek nem inge nem veszi magára).

Ha zavar titeket a tempomatos gyorsítás, kérjetek rá változtatást hogy egy +/- közt 5 mp-t kelljen várni.

A kamiont normálisan lehet vezetni, sávot váltani vele és odaér ahova kell, egy dolog nincs benne ami a fék.
Másrészt, manapság mindenkinek van "dashboard" kamerája. Vegyétek fel ahogy szembe jönnek, rátok húzzák a kormányt és stb. Küldjétek be a rendőröknek és utánuk mennek (irl is van ilyen Pofátlan(tan)ítás néven).

Tömören: cselekedjetek ti a ész nélkül közlekedők ellen, ne újabb szabálypontot és nerfet akarjatok behozni.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:7,020
-
[sa]Nem tervezünk szabályzattal szigorítani a közlekedésen, maradjon IC ügy. Szülessen rá rendelet a GOV által, hogy hol - mennyivel közlekedhetnek a kamionok és ennek függvényében IC kereteken belül szankcionálni. Zárom.[/sa]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó