Körözés/Megfigyelés

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Mark Damon / DILÓ#6838 «

Ötleted leírása

» Az MDC-n belül lehessen külön körözést kiadni egy személyre, illetve megfigyelés alá helyezni.«


Csatolmányok

» Válasz «

Egyéb megjegyzések

» Megkönnyítené a félreértéseket, illetve, hogy ne legyen belőlük ügy. Illetve nem floodolná feleslegesen a chatet az MDC nekünk mikor trafik alatt haladnak el. «



 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Ahogy az is segítene, hogy írja egyből az indokot, az is hatalmas segítség lenne, ha csak megfigyelést lehetne rárakni a személyekre ténylegesen. Igazoltatásnál meg egyéb helyzeteknél is, mikor rákeresünk a személyre csak azt írja, hogy körözés van rá, külön meg kell néznünk, hogy miféle. Ebből történtek már félreértések is, de elég kellemetlen tud lenni ha így tudja meg a civil, hogy megfigyelés van rá kiadva.

Ha megfigyelést lehetne ráadni scriptesen, az lehetne a harmadik sorban középen pirosan.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
A fenti leírások egy kérdést vetnek fel bennem. Attól hogy egy személy ténylegesen körözött, nem kerestek rá MDC-ben, hanem egyszerre Felony Stop-ot hívtok rá?
Megint azt veszem észre, hogy lusták vagytok kettőt kattintani az MDC-ben. A rendszer lehetővé teszi a multitaskingot is, tehát külön ablakban rá tudsz keresni a személyre mindösszesen kettő kattintással.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
A fenti leírások egy kérdést vetnek fel bennem. Attól hogy egy személy ténylegesen körözött, nem kerestek rá MDC-ben, hanem egyszerre Felony Stop-ot hívtok rá?
Megint azt veszem észre, hogy lusták vagytok kettőt kattintani az MDC-ben. A rendszer lehetővé teszi a multitaskingot is, tehát külön ablakban rá tudsz keresni a személyre mindösszesen kettő kattintással.
Véleményem szerint világszerte minden Rendőrségnél az a protokoll, ha intézkedés alá vonnak akárkit vagy akármit akkor egy tüzetes háttérellenőrzést hajtanak végre. Oké, hogy valakit félreállítotok nyomós indokkal, de akkor legyen utána nézve a személynek, hogy pontosan mi miatt körözik. Igazából ez egy emberi mulasztás, hogy látja "KÖRÖZÉS" egyből erősítést hív ahelyett, hogy utána járna pontosan mi miatt is lett rögzítve rá a körözés. Legyen ez jármű vagy akár személy.
Amit leírtál szerintem teljesen fölösleges a szerverre, mert ez nélkül is megnézhető, hogy valaki körözve van-e és mi miatt.
Köszönjük szépen a folyamatos véleménnyilvánítást az összes PD related topic alatt. Nem nem vagyunk lusták és rákeresünk a körözésekre is, de ha ne adj Isten szeretnék bizonyos rendszerekkel kapcsolatban egy kis könnyítést vagy változtatást, akkor nektek ez miért okoz akkor a problémát, hogy szinte az összeshez hozzászóltok?
 
G

Gofli

Vendég
Vendég
Nem látom értelmét annak, hogy bele legyen nyúlva a rendszerbe, tökéletesen jó ahogy most van. 1.1-ben a floodolas úgy is valamilyen mértékben csökkentve lesz, szerintem azt várjátok meg ezzel az ötlettel.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
Köszönjük szépen a folyamatos véleménnyilvánítást az összes PD related topic alatt. Nem nem vagyunk lusták és rákeresünk a körözésekre is, de ha ne adj Isten szeretnék bizonyos rendszerekkel kapcsolatban egy kis könnyítést vagy változtatást, akkor nektek ez miért okoz akkor a problémát, hogy szinte az összeshez hozzászóltok?
LSPDFR-es képek ugranak be ezekről az ötletektől. Ha tényleg élvezni szeretnétek csak, és csak 2 kattintásból letudni mindent, ajánlom próbáljátok ki!
 

Peter

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:76
Kelly Walsh
Köszönjük szépen a folyamatos véleménnyilvánítást az összes PD related topic alatt. Nem nem vagyunk lusták és rákeresünk a körözésekre is, de ha ne adj Isten szeretnék bizonyos rendszerekkel kapcsolatban egy kis könnyítést vagy változtatást, akkor nektek ez miért okoz akkor a problémát, hogy szinte az összeshez hozzászóltok?
Igazából élek azzal a lehetőségemmel és jogommal, hogy egy nyílt ötlet topcihoz a véleményemet kifejtem az adott témával kapcsolatban. Amennyiben egy esetleges negatív vagy pozitív hozzászólás zavar, keress fel privátban teljes bizalommal.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Nem ertem pontosan, hogy mi a baj a "Megfigyelés ala helyezve" koncepcióval. Mert szerintem ez egy teljesen jogos keres lenne, illetve, hogy ne floodolja a chatet sem.
Ez az "ujdonsag" szerencsere nem olyan valtoztatas lenne ami a tobbi frakciot, akar legalist, akar illegalist megzavarna, vagy befolyasolna, szoval nem kell aggodnotok emiatt.

LSPDFR-es képek ugranak be ezekről az ötletektől. Ha tényleg élvezni szeretnétek csak, és csak 2 kattintásból letudni mindent, ajánlom próbáljátok ki!

Nem ertem annak sem gondjat, ha valaki egy jatekszervert alapjaraton elvezni szeretne. Nem hiszem, hogy te szenvedni jarsz fel a szerverre, igazam van?

A fenti leírások egy kérdést vetnek fel bennem. Attól hogy egy személy ténylegesen körözött, nem kerestek rá MDC-ben, hanem egyszerre Felony Stop-ot hívtok rá?
Megint azt veszem észre, hogy lusták vagytok kettőt kattintani az MDC-ben. A rendszer lehetővé teszi a multitaskingot is, tehát külön ablakban rá tudsz keresni a személyre mindösszesen kettő kattintással.
Nem es ne vigyuk tulzasba szerintem, egyszeruen felreertesek elkeruleseben segitene. (Koszonom, tudom mi az a multitasking)
Sajnos senki sem tokeletes es kovetunk el hibakat, mert emberek vagyunk, akar ti, akar mindenki mas. Illetve nem kell mindenkit leszidni es lustanak nevezni.

(Telefonrol irtam irtam)
 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Nem egészen értem, hogy miért fáj egy ilyen ötlet azoknak, akik valamilyen oknál fogva nem lettek visszaengedve az állományba. Ugyanakkor ez csak egy ÖTLET, azért, hogy kényelmesebb legyen az MDC használata. Az MDC teljesen használható, viszont lehetne mit javítani rajta, bár aki nem használja napi szinten annak nem is értem mi köze van ehhez a témához? Publikus, világos ahogy az is, hogy véleményt nyilvánítani jártok ide, azonban ha nektek se közötök nincs hozzá se érdeketek az üggyel kapcsolatban nem értem miért jó belerúgni a földön fekvő emberbe. "Fun"

Mintha közületek senki nem vétett volna már hibát.. de ha általánosításról van szó, mindenki fel van háborodva...
Mindenesetre köszönjük az észrevételeket és az építő kritikákat! :)


EDIT: Nem csak a leírt dolgok végett fogalmazódott meg bennünk ez az ötlet, hanem olyan dolgok miatt is, amiket ide most nem fogok ecsetelni.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Publikus, világos ahogy az is, hogy véleményt nyilvánítani jártok ide, azonban ha nektek se közötök nincs hozzá se érdeketek az üggyel kapcsolatban nem értem miért jó belerúgni a földön fekvő emberbe. "Fun"
Sokak megfordultak már a szerver rendvédelmi szervezetében, ahogy jómagam is a korábban működő Sheriff's Departmentben. Vagyis jobban mondva, Blaine County Sheriff's Office(?) frakciójában. Általános és bevett szokás a megfigyeléses körözés, amit a tiszteknek, tehát az Officereknek nem kellene figyelembe venni, ha elfloodolja a chatet, ha nem. Ez mind a nyomozóknak szól. Ha pedig napok, akár hetek alatt nem sikerül eredményt elérni, akkor ideje lenne levenni a megfigyelést a személyekről.

Vicces, hogy ez az ötlet átfordult egy olyan szójátékká, ki tud rosszabbat mondani az említett szervezet működéséről. Én nem kívánom gyarapítani a felettem hozzászólók véleményét, viszont elgondolkoztat, hogy ez korábban miért nem jutott senkinek sem eszébe az elmúlt hónapok alatt? Költői kérdés, magamnak.

A traffipaxok száma viszont iszonyú sok a városban, értelmetlenül sok. Nem csodálom, hogy befloodolja a chatetek. Szerintem ezeket új helyekre kellene inkább elhelyezni, kevesebb számban.
 

Peter

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:76
Kelly Walsh
Nem egészen értem, hogy miért fáj egy ilyen ötlet azoknak, akik valamilyen oknál fogva nem lettek visszaengedve az állományba. Ugyanakkor ez csak egy ÖTLET, azért, hogy kényelmesebb legyen az MDC használata. Az MDC teljesen használható, viszont lehetne mit javítani rajta, bár aki nem használja napi szinten annak nem is értem mi köze van ehhez a témához? Publikus, világos ahogy az is, hogy véleményt nyilvánítani jártok ide, azonban ha nektek se közötök nincs hozzá se érdeketek az üggyel kapcsolatban nem értem miért jó belerúgni a földön fekvő emberbe. "Fun"

Mintha közületek senki nem vétett volna már hibát.. de ha általánosításról van szó, mindenki fel van háborodva...
Mindenesetre köszönjük az észrevételeket és az építő kritikákat! :)


EDIT: Nem csak a leírt dolgok végett fogalmazódott meg bennünk ez az ötlet, hanem olyan dolgok miatt is, amiket ide most nem fogok ecsetelni.
Élek a vétó jogommal és cáfolnám is rögtön az első mondatodat. Bármilyen információd van esetleg arról, hogy én a 2020 decemberi B.C.S.O. kilépésem után, bármelyik utána következő vezetőséggel vagy felvételi osztállyal felvettem a kapcsolatot, hogy vissza szeretnék lépni a volt B.C.S.O vagy a jelenlegi L.S.P.D. frakcióba?
Számomra megvan a megfelelő indok, hogy miért nem szeretnék újra csatlakozni az L.S.P.D.-hez.

Felhoznám @Marvin kiírását, hogy a jelenlegi rendszerrel is megoldható a körözés megnézése és teljesen fölösleges, hogy belenyúljanak az M.D.C.-be egy kiírás miatt.
 
G

Gofli

Vendég
Vendég
Mielőtt halálra lennék ítélve azért, mert már nem vagyok pds és úgy szólok hozzá a témához... Szeretném azzal kiegesziteni a hozzaszolasomat, hogy vannak ennél sokkal fontosabb vagy sürgetőbb dolgok amit az MDC-n javítani vagy kiegesziteni kene. Mondhatnam példának a felhasználók kezeléset is, vagy a felhasználóbaratabb kialakitast, ami valóban azon segítene, hogy gyorsabb, egyszerűbb és jobb legyen az MDC kezelése.
 

fearlest

Veterán
Játékos
Üzenetek:249
[fmod]Sziasztok!
Az LSPDFR-t, a másik lelustázását, és a többi nem ideillő hozzászólást hanyagoljátok, kérlek (tisztelet a kivételnek). Ezek a posztok semmilyen szinten nem játszanak közre az ötlet bírálatában, legfeljebb hátráltatják azt felesleges feszültséget okozva.
Természetesen lehet véleményt nyilvánítani, de észérvekkel, és nem ezen a módon.
Köszönöm a megértést.[/fmod]
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
A chat floodolása egy dolog, azzal sajnos a PDseknek együtt kell élnie, de tudtommal ez is már csak dutyban van. Én inkább azért támogatnám az ötletet, mert több alkalommal is előfordult, hogy valaki figyelmetlen volt és mint körözött személlyel szemben folytatta az igazoltatási fázist, s ott helyben még a tudtára is adta az illetőnek ezzel, hogy "körözés" van rajta, amiből hatalmas félreértések születtek.
Vagy legyen külön megfigyelés opciója a PD-nek, vagy egy olyan opció, hogy ha körözés van valakin, akkor a rövidebb körözés leírást kiírja már amikor a 10-29et nézik (tehát MDC-ben ránéznek a személy keresőben az adatlapjára)
Ezzel nagyon gyorsan elkerülhető minden jövőbeli félreértés és az is, hogy IC a megfigyelt személynek a tudtára adják, hogy van valami bibi.
 

LACI

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:788
Sean Bennett
A chat floodolása egy dolog, azzal sajnos a PDseknek együtt kell élnie, de tudtommal ez is már csak dutyban van. Én inkább azért támogatnám az ötletet, mert több alkalommal is előfordult, hogy valaki figyelmetlen volt és mint körözött személlyel szemben folytatta az igazoltatási fázist, s ott helyben még a tudtára is adta az illetőnek ezzel, hogy "körözés" van rajta, amiből hatalmas félreértések születtek.
Vagy legyen külön megfigyelés opciója a PD-nek, vagy egy olyan opció, hogy ha körözés van valakin, akkor a rövidebb körözés leírást kiírja már amikor a 10-29et nézik (tehát MDC-ben ránéznek a személy keresőben az adatlapjára)
Ezzel nagyon gyorsan elkerülhető minden jövőbeli félreértés és az is, hogy IC a megfigyelt személynek a tudtára adják, hogy van valami bibi.
Továbbra sem értem, miért nem nézi meg valaki, hogy miért körözik az adott illetőt?
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó