Jamestown Blocc Crips (JBC)

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Matus

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:70
-
asd.png


image.png
A Jamestown Blocc Crips (JBC) Los Santos keleti részén Rancho tartományában fekvő aktív színesbőrűek alkotta utca banda. A gang megalakulása a 70'-es évek végére köthető, több kisebb csoport összeolvadásának gyümölcseként. Eredetileg az utcákon dúló folytonos erőszak megfékezésére, kordában tartására szövetkeztek viszont az LSPD ezt az álláspontot erősen vitatja, rávilágítva ezzel a crips tagok által elkövetett erőszakos bűncselekmények számára.



A Jamestown Blocc Crips is aktívan részt vett a bandák közötti háborúban. 1980-ban csatlakoztak egy shootout-ot követően amelyet vélhetően a Carson Mafia Gangster Bloods (CMGB) követett el. A rivalizálás főbb okai közé tartozott a bandák érdekszférájának folyamatos növelése és a hierarchia kialakítása mellett az 1983-ban megjelenő crack kokain köztudott berobbanása is. A háború végét a felcserélődni látszó generáció hozta meg. A két évtizedig tartó háború a 2000-es évek elején csöndesedett el, ahol is a bandák felosztották Los Santos blokkjait egymás között, területi határokat húztak meg. A rivalizálás viszont nem szűnt meg teljesen, a 21. század technológiai robbanása meghozta magával a fejlődést a gettókba is. A szemtől szembe való rivalizálások mellé becsatlakozott az internetes beef is melyben nagy szerepe volt a hood rap-nek. A bandák különféle platformokon szidták és szégyenítették meg a többi szekció tagjait, aminek a végkimenetel sok esetben feldúlt verekedésbe, vérontásokba torkollott.



gif_sos_thread.gif

A banda tagjai főként rossz körülmények közt nevelkedett szülőktől elesett fiatalok alkották. Az átlagos életkor 16-20 év közé belőhető. A fiatalok közt zajlott a kereskedelem. Mindenki megélni és túlélni akart a blokkokban, ezért bármit képesek voltak pénz reményében feldobni a feketepiacra. A házi olcsó fűtől kezdve a markánsabb "gazdagabb" drogokig, ruhadarabokat, márkásabb cipőket forgattak egymás közt aprópénzért. A banda keze nem nyúlt messzire, igen zárkózott és agresszív magatartást produkáltak más náluk kisebb bandák felé, ezzel akadályozva a táplálékláncon való lecsúszást. Nagyobb bandákkal szívesen lepaktáltak és ez jelen esetben is így van. Mindenkiben a hasznot keresvén próbálnak meg erősebbé válni. A gettókban nagy hírnévvel söpör végig a hip-hop kultúra, sok fiatal saját javára fordítva a zene világát akár táncosként vagy gettó rapperként próbál kitörni. A Crip és a Bloods 1992-ben "békét" kötött, így megszünt a tipikus ellenkezés a két nagy banda közt. Viszont a helyi gangek napjainkban is küzdenek egymással.







Cripooc.png

@Matus

Csáó. Főképpen az SGS körökben váltam úgymond “ismertebbé”. 2019óta űzöm a roleplay világát. Több frakció volt már a kezem között, amit évekig vittem sikeresen. A “roleplay pályafutásom” alatt mindig is az illegál felé húzott a szivem, többfajta stílusú frakcióban is voltam már, de főképpen bandában töltöttem el a legtöbb időt. 2020 és 2022 között leader voltam egy motoros frakcióban. A legális életet, azon belül a rendvédelmet is volt szerencsém kipróbálni. Közel egy teljes éven át voltam rendvédelmi frakció tagja, így a tudásom mind a két oldalról megvan. A onerp-s pályafutásomat a West Almond Hustlers (WAH)-nál kezdtem meg, aktívan kivettem a részemet a hoodrpből. Egy pályázásnak köszönhetően a sokadik Lost MC frakció leader lettem - sajnos nem olyan szinteket ért el a frakció mint amit mi magunk elé kitűztünk ez belátható annak is, hogy manapság az emberek túlnyomó része sajnos már nem szeretne egy régi vágású keménymotoros frakcióban részt venni. Úgy érzem ezzel az fk pályázattal lehetőségünk nyílik bebizonyítani, hogy a játékosbázis azon csoportját erősítjük akik a HC roleplayt helyezik előnybe.


@sonex98

Sziasztok! 2022 óta játszom roleplay szervereken. Több frakcióban is voltam már, legyen az banda, maffia, legális oldal. OneRP-n al-leaderként tevékenykedtem 2023 májusától a Lost MC-ben, ezután kis szünetként az LSFMD-ben tanyáztam. Augusztus körül neki indultunk egy maffia alapú frakciónak, ahol leader-ként vettem ki a részem a dolgokból. Meglátásom szerint jó kis csapatot gyüjtöttünk mindig magunk köré Matus cimborámmal. Októberben leadtam a frakciót és a PD felé indultam. Bevallom mindig is az illegál felé húzott az RP világa, ezért gondoltunk ennek a pályázatnak a megírására is a lehetőséget megragadva. A banda rp mindig is izgalmasabbnak tűnt, főleg miután két hónapon keresztül volt lehetőségem megtapasztalni a maffia beállítottságú frakció adottságait, lehetőségeit. A régi csapat és a referenciám mutatja, hogy képes vagyok megállni a helyem illegális frakció vezetésében akár leader akár al-leaderként is. Kérésre az előző topikjaim szívesen elküldöm bárkinek aki esetleg kíváncsivá vált iránta. Köszönöm, hogy elolvastad ezt a rövidke kis részt, ami rólam szól.




Fontosnak tartjuk megemlíteni és kihangsúlyozni, hogy reális karakterépítést és hoodrpket szeretnénk újra visszahozni a szerver életébe - ezzel is fellendítve akár a civilek akár a rendvédelem mindennapjait. Nem látjuk értelmét a felesleges feszültségkeltésnek, fegyverhasználatnak. Mind a két leader rendelkezett már HCRP minősítésű karakterrel, a roleplayt helyezzük előtérbe. A script másodlagos lenne a frakció életében, minimális szükségletek kielégítésére tudnánk használni mint például: marihuana termesztés, autók & házak feltörése. A frakcióból a script használata 30-35% foglalna magába. A kezdő létszám 5-6 fő, roleplay orientált tagokat szeretnénk a frakcióban tudni ezért inkább a minőségre mintsem a mennyiségre törekszünk.
 
Utoljára szerkesztve:

Matus

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:70
-
Teljes mértékben egyetértek veled, Sanyi. Örülök a hozzászólásodnak, hiszen az, hogy megtaláltad ezt a kis elírást az azt mutatja, hogy Te elolvastad a pályázatot - és ezáltal javíthatom a betűtévesztést.
 

web11hoyer

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:122
Shaundra Hamilton
Matusról és Attiról csak jó véleményem van. Ahogy megfogtátok anno a Lost-ot is (Csak abban az egy frakcióban voltam amiben ti voltatok a toppon), ezt is sikerrel fogjátok vezetni, ebben biztos vagyok. A szervernek szüksége van a banda RP-re, mert talán az egyik fő mozgató rugója, ami sajnos most nincs. Hatalmas nagy támogatás a részemről! Pacsi.

update: Egyébként valaki pályázzon már egy CMGB-t is ;) Eskü aktív olvasója lennék a fórum topicoknak.
 
Utoljára szerkesztve:

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Teljes mértékben egyetértek veled, Sanyi. Örülök a hozzászólásodnak, hiszen az, hogy megtaláltad ezt a kis elírást az azt mutatja, hogy Te elolvastad a pályázatot - és ezáltal javíthatom a betűtévesztést.
Egyáltalán nem beefnek szántam, de örülök, hogy örülünk mindannyian!
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Kívàncsi vagyok mivel tudtok többet hozni mint a SSCC , illetve meddig lesz ingerencia egymással rpzni. Sok sikert
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó