Járműkereskedésekben lévő limit eltörlése

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Bentarol

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:38
Bentarol

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Lori Yukiko / beni1032 «

Ötleted leírása

»
Elég sokszor megfogalmazódott bennem már ez az ötlet, de akár több játékos nevében is beszélhetek szerintem, amikor arról zajlik a csevej, hogy miért vannak limitelve a járművek a kereskedésben. Hiszen a való életben sincs olyan, hogy nem vehetsz többet egy bizonyos típusú autóból, ha éppen az előtted lévő teszem azt 3 nő és 2 férfi gyorsabb volt. Lehetne felhozni példának akár más szervert is, ahol nincsenek limitálva a járművek és nagyon kevés olyan illető van, aki felhalmozza a garázsába az autókat. Ezen a szerveren nem tudom miért alakulhatott ki, de számomra rontja az összképet, hogy nem 1-2 játékosnál, sokkal inkább ennek a tízszeresénél állnak olyan autók, melyeket nem feltétlen tudna megengedni magának az illető karaktere.
Persze félre értés ne essék nem azzal a céllal fogalmazódott meg bennem ez a topic, hogy nagyon bosszankodnék amiatt, mert nem tudok én is 10-20 autókat gyűjteni a garázsomba, sokkal inkább jobb lenne e téren változtatni a szerver életében véleményem szerint.
Tudom, hogy minden éremnek két oldala van, mint ahogy ennek is megvan a maga negatív és pozitív oldala. Valószínűnek tartom, hogy ha törlésre kerülnének a limitek, mindenki megrohamozná az autókereskedést és annyi autót venne amennyit nem szégyellne. Ellenben ez vezetne ahhoz is, hogy az autók árai esetlegesen normalizálódjanak és a garázsokban porosodó 20-70 autók végre napvilágot lássanak, akár gazdát is cserélhessenek.
Talán egy jó példa lenne a földtől elrugaszkodott gazdaságot szemléltetni azzal, hogy a legutóbb aukciós házba került CometS2 tizen valahány millióért talált gazdára? - Nem is tudom pontosan, de ez a típusú autó a kereskedésben 1 millió körül mozog, ha jól tudom.
Ezen felül megszüntetném azt a fajta "limitet" is, hogy egy bizonyos kategóriájú autóból nem vehet egy player többet, mint egy.
«


Csatolmányok

» - «
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Ha megmaradna a készpénz limit, de végtelen PP limit lenne rajta, az a szerver fennmaradásának, Legendnek és így közvetve mindenkinek jó lenne! Érdekes gondolatok, egy beszélgetést mindenképpen megérhet.
 

Bolondmike

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:214
bolondmike
Tény és való hogy az árak irreálisan magasak, de mindenki maga dönti el hogy meg add e egy ritka kocsiért xy összeget.. Szerintem tökéletes így, ahogy van az egész.
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Ha megmaradna a készpénz limit, de végtelen PP limit lenne rajta, az a szerver fennmaradásának, Legendnek és így közvetve mindenkinek jó lenne! Érdekes gondolatok, egy beszélgetést mindenképpen megérhet.
Véleményem szerint a végtelen PP Limit se normalizálná az árakat, lévén, hogy az elmúlt 3 év alatt a triplájára emelkedett 1 szem PP ára.
Ha PPztetni akarnék egy triviális hulladék autót, ami igazából totál átlagos, de KP Limiten van, PP limitje viszont tegyük fel nincs, akkor sem adná olcsóbban a legtöbb PP eladó nekem olcsóbban a kocsit, hanem milliós árat fizetnék egy rém egyszerű járműért.

Az elkövetkezendő pár hétben hiába is vennék ki ebben a formában a PP a limiteket, a PP árát nem tolná lejjebb a már fénykorát élő gazdagsági mánia miatt.

Az ötlet írójával azonban több részben is egyetértek, főleg abban, hogy ha nem lennének limitálva kocsik, nem biztos, hogy porosodna 60 autó némely ember garázsában, totál feleslegesen, akár TÖBB is egy alacsony limitű autóból..
Sose fogja használni, sose látod többet az adott autót. A saját még annak idején nagyon normális áron eladott Sultan RSem mai értéke egy közröhej, és gyakorlatilag egy darab nem jár az utakon belőle. Igen, egy full átlagos subuwuról beszélünk :) Eldugva valahol, alig feljáró ember garázsában porosodik mind.

De, van ilyen. Illetve nagyon nem támogatom, bár irreálisan sok egyes kocsik ára, de, ha nem lenne limit, akkor az emberek 90%-a szupersporttal járna. Inkább lemondok a kocsiról, amit akarok, mint ez legyen.
A szuperautókon meg igenis legyen limit. Már az IGAZI szuperautókon :)
Amik már inkább hypercar kategóriába kéne tartozzanak, azok legyenek iszonyat drágák pici limittel és kész.
De azt, hogy egy RL 30-60k dolcsis autón 700k-s ár, plusz limit legyen, nem támogatom, főleg , hogy az adott modell pont, hogy amerikára jellemző, minden második Karennek ilyen van.

Tény és való hogy az árak irreálisan magasak, de mindenki maga dönti el hogy meg add e egy ritka kocsiért xy összeget.. Szerintem tökéletes így, ahogy van az egész.
Ritka? Mi? Egy Ford Explorer (Scout)? Vagy egy Surge a hatos limittel? Ugyan már.
 

MARKI420

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:27
Diego Jacomo
Én csak támogatni tudom a PP limit eltörlést, rengeteg olyan autót vadászok amit kb lehetetlen megvenni.. mert csak ülnek rajta és kb soha sem hozzák ki....
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:789
PP limit törlésnél a pp ára ugrana meg, mivel mindenki a kedvenc kocsiját szeretné, és akkor azért lenne a sírás miért 300$ a pp ára.
 

Bounty

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:52
Én nem támogatom. PP limit eltörléssel kb. annyi lenne hogy mindenki farmolná a pénzt ész nélkül hogy megtudja venni a kocsikat ami neki kell és kb csak az RP rovására menne. Ez pedig még mindig egy RP szerver és nem egy Monopoly játék.
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Én nem támogatom. PP limit eltörléssel kb. annyi lenne hogy mindenki farmolná a pénzt ész nélkül hogy megtudja venni a kocsikat ami neki kell és kb csak az RP rovására menne. Ez pedig még mindig egy RP szerver és nem egy Monopoly játék.
Most talán nem ez történik?
Most azért megy az RP rovására, mert milliókat kell kifarmolni, hogy egy 50k-s autót megvegyél, és most van monopoly. Hisz akinek van 60 autója (amiből egytől egyig limitált) az monopol helyzetben van.

Hisz akinek KELL az adott karakteréhez egy X autó, de igazából végig RPzett három évet, esélye nincs azt attól a monopol helyzetben lévő milliárdostól megszerezni, ugyanis az 50k-s autót akarná rádsózni 600k-ért, mondván ,hogy "ritka".
Legyen az egy diákot RPző, aki egy elektronyos kis vacakkal akar járni, vagy egy szimpla civilt, vagy govos titkárt RPző illető, aki meg környezetvédőt RPzik.

Most van monopoly. Ez sajnos már a jelen. Ha pedig leveszed a limitet, oké, szórják el a pénzüket a vackokra (Kivétel hypercar), amikről lejön a limit, na és?
Eddig mi történt? Kiszórták a milliókat limites cucckombókra, és próbálták eladni tripla áron ,csak mert monopoly.
Ha lejön mindenről a limit, lehet, hogy kezdődik a pénzszórás, és ugyanúgy csomó autót nem fogsz látni, de aki meg meg akarja venni azt az egy szem Surget a kőkemény 43k-s áráért, az meg fogja tudni. Nem kell érte a nővérét is eladnia, hogy egy triviális vackot megvegyen egy amúgy is halálosan gazdag illetőtől 500kért.

Ui.: Értem, amit mondasz, de nem csak a PP limiteket kéne törölni, hanem a KP limiteket inkább.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,538
-
Még nem zárom, kíváncsi vagyok a véleményekre. Egyet én is ideszúrnék. Saját magatoknak generáltátok a mostani gazdaságot.

edit: arról nem beszélve, hogy a 18 éves karakterek zöme 5 szuper-sporttal jár felváltva, ami valljuk be, sehol nem reális.
 

Cody

Vélemény Vezér
Játékos
Üzenetek:340
-
Még nem zárom, kíváncsi vagyok a véleményekre. Egyet én is ideszúrnék. Saját magatoknak generáltátok a mostani gazdaságot.

edit: arról nem beszélve, hogy a 18 éves karakterek zöme 5 szuper-sporttal jár felváltva, ami valljuk be, sehol nem reális.
Hát én erre azt tudom mondani, hogy ez mindig is így volt. Mert, ha Szuperhyperűberdurvacucc autóval járkálunk akkor nagyobb a.. :'D Hol itt a realitás? Szerintem a szervernek azon részén volt akkor ez a fajta realitás amikor még a falvakban élt. Nem LS-sel van a bajom, inkább azzal a részével, hogy gyötrelmes, hogy a p#csméregetés megy minden téren..
Lacával tudok egyetérteni, a realitás.. azt keressük meg elsőnek.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Mivel ez egy visszatérő téma és több mint valószínű ismét le lesz zárva azzal hogy nem lesz ilyen. De ha mégis el lenne törölve legalább a PP limit, és senki nem tudna már abba kapaszkodni, hogy "már nem lehet kapni ezért 20 millió" akkor szerintem tudna normalizálódni a helyzet. Csak pár példa a közelmúltból Toros 15 millió, Turismo Classic 10 millió, Kamacho 30 millió, Jugular 20 milió és akkor még a szupersport autókról, vagy azokról amiből 1-2-3 db van nem is beszéltünk.
Még nem zárom, kíváncsi vagyok a véleményekre. Egyet én is ideszúrnék. Saját magatoknak generáltátok a mostani gazdaságot.
Ezzel pedig egyetértek azzal a kiegészítéssel, hogy bár nem mindenki vesz 5-10 millióért vagy még többért autókat, de ezzel az összes szerveren játszó player meg lett szívatva.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,538
-
Ha nem lenne limit, akkor szerintetek nem mindenki Zentornoval járna? Ugyan már, dehogynem. Még a 20 éves tanulót RP-ző játékos is, aki meg se engedhetné magának, ha a józan ész elvét nézzük. Azt az egyet tudnám támogatni, ha az amerikai orientált kocsikról lekerülne, mint a SUV-ok, izomautók. Sokkal reálisabb lenne. A többi szuper-sport meg űrhajó maradna limiten.
 

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:691
-
Ha nem lenne limit, akkor szerintetek nem mindenki Zentornoval járna? Ugyan már, dehogynem. Még a 20 éves tanulót RP-ző játékos is, aki meg se engedhetné magának, ha a józan ész elvét nézzük. Azt az egyet tudnám támogatni, ha az amerikai orientált kocsikról lekerülne, mint a SUV-ok, izomautók. Sokkal reálisabb lenne. A többi szuper-sport meg űrhajó maradna limiten.
Ezt upolni tudom. Valahogy így lenne jó. Csak ne minden SUV-ról, mert azért vannak ott is kivételek. ❤️
 

JakeFury

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Ajredzsi Stevens
Támogatom a PP-limit törlését, ha már a készpénzes, ha nem is törlésre, de emelésre nem kerül!
A probléma pedig, hogy "saját magatokra generáltátok a mostani gazdaságot" itt gyökerezett ki. Na ezt kellett volna legitim keretek között "limitálni", azaz nem hagyni elburjánzani, szabad gyakorlását meghagyni a játékosoknak. Miért? Mindenki a grindelésen van fenn akadva, de pont ezt a "könnyű" pénzszerzési lehetőséget adta az egésznek, a 2-3db -os limitált autók gyors begyűjtése, majd csaknem 10-szeres áronvaló továbbítása, kiknek? Akik neki állnak farmolni, hogy megkaphassák az adott hőnáhított járművet kézalól.
Személyes meglátásom alapján eléggé problémásnak tartom azt, mikor már szalonban kapható 2,1m -es autót 15-20m között árulják. Van persze maga a pofátlanság, a gyors és könnyű pénzszerzés meglátása benne, de.. ez túl mutat azon. Őszintén az egész gazdaság ami uralkodik, s értékfelfogás jelenleg az nagyon... bajos.
...és amíg igen, hasonló árakért lehet limites-nem limites járművekhez hozzájutni, addig lesznek is grinderek, mert más módja ninncs, ha csak nem PP-t árulnak, hogy gyorsan x vagy xx millióhoz jussanak.
Nyilván van pro, s -kontra, de hiszem, hogy egy kompromisszumképes aranyközépút a játékosoknak is jó lenne, de a szerver segítésére is tökéletes szolgálatot nyújtana.
Hajrá! :)
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Ezt upolni tudom. Valahogy így lenne jó. Csak ne minden SUV-ról, mert azért vannak ott is kivételek. ❤️
Ha pl a Torost idesoroljuk, már ha az ilyenekre gondoltál, meg az égbe emelt futóművű nem tudom én micsodákra, persze, azon maradjon szépen a limit. De még az árakat is reworkölném.. egy Scout biztosan nem 700k. még a legmodernebb sem.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Ez csak akkor működne, ha az emberek képesek lennének reálisan karakterét illően kocsit választani. De erre az esély igen csekély. (Nulla amúgy - kivételeket innen is puszilom)
Töröljék el az autó limiteket, DE AKKOR CSERÉBE a szupersport autókat fórumon kelljen megigényelni, alapos alátámasztással, hogy a karakter miért is van olyan szinten, hogy ilyen kocsival járjon.
( az ua-ua-ua töckföldön dolgozik és jó a termés nem játszik)
 

tamas_

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:178
-
Mellékesen szeretném megjegyezni, hogy a HCRP részlegen is van olyan aktívan vezetett karakterlap (több is amúgy), melyben a főhős felpimpelt JDM autóval vágja a kanyarokat. Egyébként ezt egyszer már valahol leírtuk, hogy a sportautók kivételével mindenről lekerülhetne a limit, úgy emlékszem. Bár értelme ennek sincs, amikor fel vannak töltve egyesek áruval, mivel azt hogy korlátozod le? Elveszed valakitől, ha túlcsordul a jelenleg fellelhető autók száma az elképzelt limiten? Én azt tartom a legéletszerűbbnek, ha szimplán szabályozva és büntetve lenne, ha valaki ilyen szinten fittyet hány a roleplay alapköveire. Ezt sem tartom kisebb szabálysértésnek, mint egy rosszul kivitelezett lövöldözést (ami a hirtelen elhatározás tekintetében lehet szubjektíven, illetve a józan ész elve alapján is jogos, sok esetben csak hosszas vizsgálat után bizonyososik be ennek ellentéte), mégis jár a tiltás DM indokkal, ezért miért nem, amikor a közösséget aktívan rombolja? Erősen kétlem, hogy sok ember maradna, ha komolyabb szabályzat lenne, hiszen aki erre vevő, az már rég lemorzsolódott pár önsanyargató roleplay próféta kivételével, akik azért még próbálják vinni a fáklyát a sötétségben.
 
Utoljára szerkesztve:

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Ez csak akkor működne, ha az emberek képesek lennének reálisan karakterét illően kocsit választani. De erre az esély igen csekély. (Nulla amúgy - kivételeket innen is puszilom)
Töröljék el az autó limiteket, DE AKKOR CSERÉBE a szupersport autókat fórumon kelljen megigényelni, alapos alátámasztással, hogy a karakter miért is van olyan szinten, hogy ilyen kocsival járjon.
( az ua-ua-ua töckföldön dolgozik és jó a termés nem játszik)
"Örököltem anyutól-aputól, jó?"
Nulla az esély rá, ja. Mert ugye mi mást lehetne gyűjteni egy rp szerveren ha nem a kocsikat? 🙃🙃
Ezt maximum egy quality management felállításával lehetne kordában tartani, akkor viszont a playerek 90%-a elrepül a szerverről mert elvették a 17 éves csóró karitól a jugut amit amúgy örökölt vagy egy nyereményjátékon kapta. ÁHI.

Ez itt az életbe nem fog működni sajna.


A PP limitre meg... a gazdaság már ígyis-úgyis szétvan csapva, teljesen mindegy hogy marad-e a limit vagy sem. Ez amúgy is csak a tulajdonos számára lényeges üzletiszempontból, mint az összes szerveren. Totál mindegy szerintem, hogy marad-e vagy sem. Sokat nem fog változtatni, max annyit hogy az új kocsik bejövetelénél nem fognak ott ácsorogni 100an a kernél hogy 20x-os áron tudják tovább adni a rommá limitezett rozsdás gépezetet.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó