Iskolai problémák

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

warship

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
Ella Nordin
Sziasztok. Mivel nem tudok lenyugodni, illetve mostanság a pedagógus sztrájk hatalmas média figyelmet kapott, így gondoltam ezt a topicot is megírom.
Lehet az iskola épületi problémákról, tanárral kapcsolatos gondokról vagy bullyngról beszélni vicces vagy komolyabb hangvételben.
https://www.google.com/imgres?imgurl=https://cdn-prod.voxy.com/wp-content/uploads/2012/10/school-1.jpg&imgrefurl=https://voxy.com/blog/2012/10/10-popular-school-idioms/&tbnid=9a68rfu2ywh4vM&vet=12ahUKEwjg2Kzqy9v6AhXFgqQKHc43AhAQMygHegUIARDPAQ..i&docid=Qh-V57hm5ziJpM&w=300&h=302&q=school&client=firefox-b-d&ved=2ahUKEwjg2Kzqy9v6AhXFgqQKHc43AhAQMygHegUIARDPAQ
10 Popular School Idioms - Voxy
 

Tohru

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:86
.
25 éves tanárom volt még általánosban, 1 év múlva már megbánta a dolgokat hogy pedagógusnak ment.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
sose volt jó az oktatás ebben az országban, legalábbis én ezt szürtem le akármilyen korosztálytól kérdeztem, hogy náluk milyen volt akkoriban. Nálunk az épület kívülről bomladozott, nem volt fűtés egyáltalán. De voltak helyette teljesen kiégett tanárok akik össze vissza beszéltek, de voltak azok a tanárok akik tényleg szerették amit csináltak és viccesen fogták fel az egészet. A jelenlegi helyzet meg semmivel se másabb mint eddig, csak most tesznek is valamit a tanárok amire le lehet hozni pár cikket..
 

warship

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
Ella Nordin
sose volt jó az oktatás ebben az országban, legalábbis én ezt szürtem le akármilyen korosztálytól kérdeztem, hogy náluk milyen volt akkoriban. Nálunk az épület kívülről bomladozott, nem volt fűtés egyáltalán. De voltak helyette teljesen kiégett tanárok akik össze vissza beszéltek, de voltak azok a tanárok akik tényleg szerették amit csináltak és viccesen fogták fel az egészet. A jelenlegi helyzet meg semmivel se másabb mint eddig, csak most tesznek is valamit a tanárok amire le lehet hozni pár cikket..
Amúgy őszintén támogatom a sztrájkot meg ilyesmi tevékenységet, csak ezzel az a gond, hogy kizárólagosan a BP elitebb gimik tesznek ez miatt (értsd azok az iskolák ahova rohadt nehéz bekerülni).
Ez azért van mert a diák & tanár viszony rendkívül jó ezekben a sulikban, meg amúgyis Budapest a legfeljetebb gondolkádsú város ebben az országban.
Sajnos a gyengébb sulikban már sokkal rosszabb a tanár & diák viszony, így ha lenne is tüntetés, azon nagyon kevés lenne a diák támogatás.
Szaktechnikum vagy szakközép iskolák ezért sem voltak a tüntetés részvevői között.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Na igen, sokszor ott kezdődik hogy a tanár-diák kapcsolatot nem lehet leírni szavakkal olyan szinten egy szartömeg. A pikkelés, kipécézés folytonos volt nálunk és az erőfitogtatás. Egyik oldal se tudta a határjait, mindkét oldal folyamatosan csesztette egymást. A tanárok folyamatos retorziókkal, a diákok meg azok kijátszásával vagy totál figyelmenkívül hagyásával tudta elérni, amit ő akart. Visszanézve mindkét fél viselkedhetett volna sokkal érettebb módon de már késő bánat. Támogatom a sztrájkot, de nem várok csodát vagy azt hogy valami is változzon. Sajna sok ilyen van, beszéljünk itt az egészségügy akármely ágáról mondjuk.
 

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Igazából mikor 11.-es voltam a programozás tanárom mondhatni én többet tanítottam mint ő engem, a weblap szerkesztést mikor 9.-es voltam a Wikipediáról meg khan academyről próbálta tanítani a tanárom, de fingja se volt semmiről xdd Igazából minden évben új programozás "tanárom" volt, és egyik se volt toppon. Egy eléggé jó hírű városi szakgimiről beszélünk :/

Talán ezért is ölték ki belőlem az Informatikus/Programozó szak utolsó kedv csíráját is, mert inkompetens idióták próbáltak oktatni. Persze lehet mondani hogy nem a tanár dolga hogy mindent megtanuljak, mert hát én is tudok otthon tanulni, vagy a netről tanulni. Egy nagy.... a napi 7-8 órákból ahol leszívják az inkompetenciájukkal a teljes életkedvünket, lenne bárkinek is kedve még otthon ezzel foglalkozni a végső kiégés mellett? De persze ezek mellett még vállalj be külsös feladatokat, ppt-ket, egyebeket ja és írj meg két tökéletes próba érettségit meg egy tökéletes éles érettségit, úgy hogy sulykolják mindenkibe azt hogy egy senki, és nem fog le érettségizni, azért mert nem tudta arra a választ a gyerek, hogy Petőfi Sándor mikor ment el a boltba tejért (csak hasonlat). De közben bicikli lámpával világítanak a folyosón Délutántól mert nincs péézxd Ahaa értem, oké?XD
Szóval ja, lehet ezért is fogok Autószerelőire menni az érettségi után, mert amit most tanulok egyenlő a hányingerrel a nulla mellett. :/

Röviden ennyit az itteni viszonylatokról.
 
Utoljára szerkesztve:

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Na igen, sokszor ott kezdődik hogy a tanár-diák kapcsolatot nem lehet leírni szavakkal olyan szinten egy szartömeg. A pikkelés, kipécézés folytonos volt nálunk és az erőfitogtatás. Egyik oldal se tudta a határjait, mindkét oldal folyamatosan csesztette egymást. A tanárok folyamatos retorziókkal, a diákok meg azok kijátszásával vagy totál figyelmenkívül hagyásával tudta elérni, amit ő akart. Visszanézve mindkét fél viselkedhetett volna sokkal érettebb módon de már késő bánat. Támogatom a sztrájkot, de nem várok csodát vagy azt hogy valami is változzon. Sajna sok ilyen van, beszéljünk itt az egészségügy akármely ágáról mondjuk.
Az a helyzet a legtöbb helyen már túlzottan is jelen van a verbális/non-verbális zaklatás, még az "elitebb" iskolákban is. Sokan számomra érthetetlen módon menőnek és nagy srácnak érzik magukat ha egy náluk esetlenebb srácot kikezdhetnek, csesztethetnek. A tanárok is gyengék és néha még "hülyék" is ahhoz hogy ezeket megfelelő módon kezeljék, de sok esetben még az iskola vezetése is inkompetens a feladatra. De ez sajnos nem csak az iskolákban, hanem egyéb közösségekben, és online terekben is nagyon durván el van terjedve. Ahogy "fejlődik" a világ a társadalom úgy degradálódik vagy én nem tudom.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Igazából mikor 11.-es voltam a programozás tanárom mondhatni én többet tanítottam mint ő engem, a weblap szerkesztést mikor 9.-es voltam a Wikipediáról meg khan academyről próbálta tanítani a tanárom, de fingja se volt semmiről xdd Igazából minden évben új programozás "tanárom" volt, és egyik se volt toppon. Egy eléggé jó hírű városi szakgimiről beszélünk :/

Talán ezért is ölték ki belőlem az Informatikus/Programozó szak utolsó kedv csíráját is, mert inkompetens idióták próbáltak oktatni. Persze lehet mondani hogy nem a tanár dolga hogy mindent megtanuljak, mert hát én is tudok otthon tanulni, vagy a netről tanulni. Egy nagy.... a napi 7-8 órákból ahol leszívják az inkompetenciájukkal a teljes életkedvünket, lenne bárkinek is kedve még otthon ezzel foglalkozni a végső kiégés mellett? De persze ezek mellett még vállalj be külsös feladatokat, ppt-ket, egyebeket ja és írj meg két tökéletes próba érettségit meg egy tökéletes éles érettségit, úgy hogy sulykolják mindenkibe azt hogy egy senki, és nem fog le érettségizni, azért mert nem tudta arra a választ a gyerek, hogy Petőfi Sándor mikor ment el a boltba tejért (csak hasonlat). De közben bicikli lámpával világítanak a folyosón Délutántól mert nincs péézxd Ahaa értem, oké?XD
És még mennyi ilyen van. Gimis éveim alatt végig jeles voltam infó/angolból, de az utolsó 1 évben mindkét tanár úgy kiölte belőlem az utolsó csepp lelkesedést is, hogy nagyon megromlottak a jegyeim.. De végül aztán csak összejött az 5ös érettségi mindkettőből.

Az a helyzet a legtöbb helyen már túlzottan is jelen van a verbális/non-verbális zaklatás, még az "elitebb" iskolákban is. Sokan számomra érthetetlen módon menőnek és nagy srácnak érzik magukat ha egy náluk esetlenebb srácot kikezdhetnek, csesztethetnek. A tanárok is gyengék és néha még "hülyék" is ahhoz hogy ezeket megfelelő módon kezeljék, de sok esetben még az iskola vezetése is inkompetens a feladatra. De ez sajnos nem csak az iskolákban, hanem egyéb közösségekben, és online terekben is nagyon durván el van terjedve. Ahogy "fejlődik" a világ a társadalom úgy degradálódik vagy én nem tudom.
Szerencse, hogy nálunk ilyen nem volt gimibe egyáltalán. Általánosba még igen de ott nagyon kisgyerekek voltuk, és a mai világban ilyenek a gyerekek.
 

warship

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:107
Ella Nordin
Igazából mikor 11.-es voltam a programozás tanárom mondhatni én többet tanítottam mint ő engem, a weblap szerkesztést mikor 9.-es voltam a Wikipediáról meg khan academyről próbálta tanítani a tanárom, de fingja se volt semmiről xdd Igazából minden évben új programozás "tanárom" volt, és egyik se volt toppon. Egy eléggé jó hírű városi szakgimiről beszélünk :/

Talán ezért is ölték ki belőlem az Informatikus/Programozó szak utolsó kedv csíráját is, mert inkompetens idióták próbáltak oktatni. Persze lehet mondani hogy nem a tanár dolga hogy mindent megtanuljak, mert hát én is tudok otthon tanulni, vagy a netről tanulni. Egy nagy.... a napi 7-8 órákból ahol leszívják az inkompetenciájukkal a teljes életkedvünket, lenne bárkinek is kedve még otthon ezzel foglalkozni a végső kiégés mellett? De persze ezek mellett még vállalj be külsös feladatokat, ppt-ket, egyebeket ja és írj meg két tökéletes próba érettségit meg egy tökéletes éles érettségit, úgy hogy sulykolják mindenkibe azt hogy egy senki, és nem fog le érettségizni, azért mert nem tudta arra a választ a gyerek, hogy Petőfi Sándor mikor ment el a boltba tejért (csak hasonlat). De közben bicikli lámpával világítanak a folyosón Délutántól mert nincs péézxd Ahaa értem, oké?XD
Szóval ja, lehet ezért is fogok Autószerelőire menni az érettségi után, mert amit most tanulok egyenlő a hányingerrel a nulla mellett. :/

Röviden ennyit az itteni viszonylatokról.
Nálunk annyival jobb picivel a helyzet, hogy nem állami, hanem szakképzési centrum alatt vagyunk a megyében, ezért pénzügyileg kicsit jobban állunk, bár nálunk is a wc papír és szappán hiány általános ugyanúgy.

Amúgy a tanár részről a szopatás nálam akkor volt tetten érhető, mikor a tanár folyamatosan a jó dogámra 3-okat ír be és nem hajlandó egyszer se behozni a dolgozatot, mert ő "megteheti"
A diák részről pedig az osztálytársaim a legjobb példák, mert folyamatosan üvöltöznek, a tanárokat memelik óra közben és szívatják a tanításukba, ahol csak lehet.
Ja meg a mostanság divatba jött "jogok" is tetszenek, mikor az egyik lány osztálytársam megfenyegette a magyar tanárunk, hogyha nem tud javítani a dogán akkor a szüleivel indít feljelentést az iskolával szemben xddd (eléggé feltudja magát húzni könnyen és tud ilyeneket mondani)

A bullyng meg azért egy rohadt elterjedt műfaj az iskolákban, mert a szülők ennek visszatartása helyett, inkább nyomatják hogy folytassa ezt "hiszen a legfontosabb hogy a gyereknek legyen a legjobb és legyen menő is". Gimiben ráadásul ahelyett, hogy ennek a bullyng korszaknak vége legyen, inkább mégjobban megerősödik ez, és durvábbá válik.
Sajnos az én osztálytársaim is ilyenek.
 

Sheedxr

kisbackfire🔥
Játékos
Üzenetek:363
secret
Ja meg a mostanság divatba jött "jogok" is tetszenek, mikor az egyik lány osztálytársam megfenyegette a magyar tanárunk, hogyha nem tud javítani a dogán akkor a szüleivel indít feljelentést az iskolával szemben xddd (eléggé feltudja magát húzni könnyen és tud ilyeneket mondani)
Bírom az ilyen kis picsákat, akiket a NAGY betüs élet megtanított keménynek lenni, mert anya elvette a laptopot, vagy mert szakított velem a tizenöt éves pasim és nincs aki vegyen gumicukrot, ezért megyek a csajszikkal depizni meg tiktokon sírni.XD (sorry de ezt most jól esett leírnixdd) Tisztelet a kivételnek! Az mindig van.
inkább nyomatják hogy folytassa ezt "hiszen a legfontosabb hogy a gyereknek legyen a legjobb és legyen menő is"
Hát engem már azért két vesével szabadabbá tettek mert visszabeszéltem órán (volt ez negyedikben/ötödikben tán.), ha még fel jelentéssel fenyegettem volna a tanárt, szerintem egyenesen áshattam volna a sírom. XD Pedig nem vagyok az az ősgyerek.
 

Mercikee

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Blaire Duncan | Eleonora Greek
Iskolai küldiket már kivittem jó pár évvel ezelőtt 😂😂😂😂😂😂
1666435256549.png
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Amúgy őszintén támogatom a sztrájkot meg ilyesmi tevékenységet, csak ezzel az a gond, hogy kizárólagosan a BP elitebb gimik tesznek ez miatt (értsd azok az iskolák ahova rohadt nehéz bekerülni).
Ez azért van mert a diák & tanár viszony rendkívül jó ezekben a sulikban, meg amúgyis Budapest a legfeljetebb gondolkádsú város ebben az országban.
Sajnos a gyengébb sulikban már sokkal rosszabb a tanár & diák viszony, így ha lenne is tüntetés, azon nagyon kevés lenne a diák támogatás.
Szaktechnikum vagy szakközép iskolák ezért sem voltak a tüntetés részvevői között.
Vidéki iskolák legtöbbje gyűjtőiskolaként funkcionál, vagy legalábbis annak van titulálva a legtöbb iskola. Én is hasonló iskolába jártam, három évig. Aztán még plusz két évet rátoltam az érettségivel. De nagyon elszomorít így utólag, hogy azon diákok, akik érkeznek ezekbe az iskolákba, mert mindenkit felvesznek a létszámos pénz miatt, azok égetik ki talán a legjobban a tanárokat. Tanítak kevés pénzért, mellékesen még a diákok tiszteletlen és megalázó viselkedése is rátesz. Teljesen megértem, hogy ennyi pénzért nem akarnak tanítani, más munkakör után néznek. Ha diák lennék még, kiállnék a tanáraimért. Mivel nem vagyok, ezért azon generációnak kell... vagy kellene ezt a harcot megvívni, akik a mostani közoktatásban tanulnak véleményem szerint.
Ja meg a mostanság divatba jött "jogok" is tetszenek, mikor az egyik lány osztálytársam megfenyegette a magyar tanárunk, hogyha nem tud javítani a dogán akkor a szüleivel indít feljelentést az iskolával szemben xddd (eléggé feltudja magát húzni könnyen és tud ilyeneket mondani)
Ilyen hülyeséget a 13 év alatt nem hallottam, amíg tanultam.

A bullyng meg azért egy rohadt elterjedt műfaj az iskolákban, mert a szülők ennek visszatartása helyett, inkább nyomatják hogy folytassa ezt "hiszen a legfontosabb hogy a gyereknek legyen a legjobb és legyen menő is". Gimiben ráadásul ahelyett, hogy ennek a bullyng korszaknak vége legyen, inkább mégjobban megerősödik ez, és durvábbá válik.
Sajnos az én osztálytársaim is ilyenek.
Mindig is voltak bullyngok és mindig is lesznek. Valahol komolyabb, valahol enyhébb. Valakit durvábban, valakit kevésbé. Valakit rosszul érint, valakit sehogy. Mondjuk ez a késes megoldás mostanság elég felkapott lett, ami számomra eddig csak a UK iskolákban volt ismerős. Ott szokták ilyennel megoldani a problémákat, régebben még ACIDal is. Amíg nincsennek ezek észrevéve, mármint a bullyngok, addig lesznek is.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó