Inventory rendszer, ételek romlása, ruhabolt, hifi system

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Rúni

Klaviatúra Gyilkos
Adminisztrátor
Üzenetek:105
Sziasztok!

1. Az inventory rendszerre gondoltam, mint átgondolás, mert szerintem Roleplay szerverre nagyon irreleváns hogy ennyi férőhelye van a ruhádnak, elfér nálad egy fémdetektor, esernyő, kés, 3-4 palack víz, 5 szendvics 3 nadrág 2 póló/pulcsi és még sorolhatnám. Arra gondoltam, mint a túlélő játékokban és hasonlóakban itt is meglehetne az inventoryt csinálni részletesebben. Alapból lenne egy pucér embernek 2 tárolóhelye, mondjuk a két keze. Ha vesz egy nadrágot akkor annak is 2, mert 2 zsebe van, ha egy pulcsit akkor annak még +2 az már 4, és akár a cipőkbe is lehetne kisebb hely. Természetesen ha veszel a boltban egy üveg vizet, vagy szendvicset akkor azt ott keljen is megenned mert a zsebedbe mégse fér el. De ha szeretnéd hordozni a szendvicsedet, üdítőidet stb., lehetne venni táskát, abból is kicsit, közepeset és az utazótáskát ami bent is van. Kicsibe pl férjen bele 4 dolog, közepesbe 6, nagyba meg 10. Sokkal több értelme lenne a játékra betett étteremnek pl Paletoban, vagy az ételrendelés frakciónak, és még egyéb ilyen dolgoknak. Ebből adódóan tetszene az az ötlet is, hogy akár lehessen fák közelében, vagy erdős részen random találni botokat, fémdetektor és gombázás elvén működően, majd lehessen tábortüzet összerakni, amin sütögethetsz. Akár halakat, akár a boltban megvett kolbász, szalonna, sonkák és még hasonlóakat.

2.Ételek romlása: Mint az előzőnél is, ezt is nagyon nem tartom reálisnak, hogy megveszel 8 szendvicset és egyik se romlik meg napokig se, szerintem ezt se lenne egy bonyolult dolog megvalósítani. Esetleg ha nem szeretnénk hogy megromoljon az ételünk, frakcióknak lehetne lerakni "hűtőszekrényt" a frakció székhelyére, vagy házakba ahova beteheted az ételed hogy ne romoljon meg, de az is csak 1-2 napig bírná.

3. Ruhabolt: ruhaboltban nem tudom megoldható-e, de szerintem jó ötlet lenne ha ruhákat nézegetsz, össze tudnád hasonlítani pl a felsődet a nadrágoddal, vagy kalapoddal, hogy hogyan nézhetsz ki, és ne miután megvetted drága pénzért derüljön ki hogy rohadtul nem is passzol össze a szett. Esetleg ha van rá mód kerülhetne be több ruha is hogy még változatosabb legyen, akár szortírozva is mint a gta onlineban van. Akár ha sok ruhád van, a ház, lakásban lehetne ugyanúgy tároló, mint a frakció helyeken a "hűtőszekrény", ahova betehetnéd a ruháidat (nem tudom van-e mert nincs házam, ha van akkor tárgytalan).

4. Hifi system: Nagyon adnám, és sok embertől is hallottam ugyanezt a véleményt, ha lenne valami hifi system, egy rp-re kimész aztán csak leteszed a hifit, és megy a zene, illetve több rádió adó lehetne, mert jelenleg van 2-3 működő. A rádió 1, Petőfi meg a retró rádió de ezektől már vérezni tudna a fülem. Esetleg belehetne lőni a hangerejét is ha az is megvalósítható, hogy 1-sen se bömböljön mint az állat. Szerk.: Ha nem megoldható, esetleg alapjátékos hifit, ami az alaprádiókat játsza, az is valami.

Szerintem ilyen részletes, és hasonló változtatásokra lenne igény a szerveren, és még több rendszert is meglehetne így csinálni. Véleményem szerint Magyarország legszinvonalasabb RP szerverét lehetne ezekkel létrehozni, és még a játékos közösség is jobban élvezné, mert jobban hajazna a valósághoz ez az egész. Jelenlegivel sincs különösebb bajom, mert sok munka van benne és tiszteletreméltó is, hogy ennyi órát belefektettek a fejlesztők, de idővel a játékosszám megtartásához lehetne még szépítgetni a történetet. Úgy gondolom sokkal élvezhetőbb lenne ez az egész ezekkel a fejlesztésekkel illetve hosszabb távú karriert futna a szerver is. Köszönöm a figyelmet.

[globmod=Andricful] 2-es 4-es megvalósult, fejlesztői részről a téma megnyitása óta nem jött válasz így zárom, helyezem[/globmod]
 

Yumi

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:75
Az 1-es az ilyen meh, jó is meg nem is. Realisztikusabb lenne, viszont szerintem egyelőre fölösleges.
2-es szerintem nem szükséges, így is elég sokszor kell boltba rohangálni kajáért (mondjuk én nem tartok magamnál, mindig csak annyit veszek amennyi kell, hogy ne foglaljon inventory slotot).
3-mas ötletet támogatom, és jelenleg nincs a házban ilyen tároló, csak a széfet lehet venni 2000PP-ért.
4-es ötlet már tervben van, egyelőre altV korlátozások miatt nem valósítható meg, de amint lesz rá megoldás elvileg bekerül.
 

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
Nagyobb tárgyak csak kézben férjenek el (fémdetektor pl). Az valóban fura, hogy valakinél 10 gépkarabély van, szóval annak valóban lehetne értelmet adni, hogy minden fegyvertípusból maximum 1 vagy 2 lehessen az embernél. Több tárgy mozgatására lehetne egy táska, amibe belerakhatsz többet is.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó