illegál rendszer egyik hiányossága

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:671
Dexter Sosa

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Rowan / carnage#0704 «

Ötleted leírása

» Ez az ötlet régre nyúlik vissza, amikor frakciót vezettem, kb. 1,5 éve. Az akkori frakciómmal az egyik pont amiért nem indultunk több scriptes rablásra az az előre látható végkimenetel volt. Sok ötlet volt már erről nyitva, mindenféle illegál medic NPC-ről, amik sorra lettek elutasítva. Most ezzel megpróbálkozom újra, egy másik megközelítéssel. Jelenlegi tudomásom szerint a helyzet változatlan. Az illegálosok amikor elindulnak egy scriptes rablásra (vagy ahol lövöldözni fognak) a végkimenetel annak akik akár 1 golyót is kapott annyi, lehúzhatja a rolót. De miért? Mihelyt a karakterem kap egy golyót az RP nála ennyi volt, mert azzal fog számolni hogy: 30p MDRP 1 óra kihallgatás és még jobb esetben 1-2 óra jail + nyakoncsapják egy duci csekkel. 1,5 éve nem volt annyira ritka, hogy aki golyót kapott inkább megölte magát különféle módokon csak hogy ne kelljen több órán át szívnia/afkolnia.
Az ötlet annyiból állna, hogy legyen erre valami másodlagos megoldás, amivel nem mindig ugyan ezt az utat kell végigszenvedie az illegálnak. Legyen valami NPC-nél vásárolható egy egyszer használatos medkit, adrenalin sziringa vagy akármi. Nem kell túlgondolni, akiben van golyó vagy sérült azon ezt elhasználni, legyen egy 3 perces folyamat hozzákötve és kész.«


Csatolmányok

»
png-transparent-rust-syringe-medicine-pharmaceutical-drug-health-syringe-miscellaneous-pharmaceutical-drug-first-aid-kits-thumbnail.png
png-transparent-rust-x1-first-aid-kits-medicine-health-others.png
«


Egyéb megjegyzések

» Kíváncsi vagyok a PD és az illegál nézőpontjára is, és hogy ők hogy képzelnének el egy ilyesfajta rendszert. «



 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:671
Dexter Sosa
Érdekelne egy hardcore pds véleménye is, hisz mégis csak egy másik nézőpont.
 

Tohru

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:86
.
Érdekelne egy hardcore pds véleménye is, hisz mégis csak egy másik nézőpont.
Volt már egy ötlet valahol hogy legyen kitanulás alapján egy medic vagy kettő illegál frakcióként. Amit nagyon körülményesnek találok mert hol hoznak létre egy steril helyet illetve a megfelelő eszközöket? Az hogy legyen valami adrenalis vagy egyéb dolog amit ha betoltok akkor kevesebb esély az anim vagy ha meglőnek ne ess el folyamat/ne vérezz. De abban hogy medkit legyen amivel kiszeded a golyót. Mi PD-ként is sokat szívunk mert nincs MD-s suspectre vagy hasonló. Abba mondjuk hogy egyik frakitársatok elmenne MD-be és úgy tudna titeket gyógyítani máshol hogy ne lássák benne lennék. Más szabály lenne mondjuk rá hogy illegálkodhat amíg nincs lebuktatva. De abban is benne vagyok hogy megnézzük ez a “Medic” illegálnak hogy lenne illetve oldanák meg az egész rendszert. Csak akkor pl a PD-nek is jó lenne Szanitécek akik vérzést tudnának ideiglenesen elállítani vagy egyéb kisebb dolgokat csinálni. Illetve értem a rablásokat hogy megvan a kijövetele egyből, de mostanság gyorsan lehet boltokat rabolni túlságosan is. PD-is levan korlátozva rendesen hogy milyen fegyvereket használhat mikor és ki használhatja. Illetve training, felvételi lap meg ilyesmik is vannak. De a ti véleményetek is érdekel, remélhetőleg nem veszekedés lesz ebből.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Volt már egy ötlet valahol hogy legyen kitanulás alapján egy medic vagy kettő illegál frakcióként. Amit nagyon körülményesnek találok mert hol hoznak létre egy steril helyet illetve a megfelelő eszközöket? Az hogy legyen valami adrenalis vagy egyéb dolog amit ha betoltok akkor kevesebb esély az anim vagy ha meglőnek ne ess el folyamat/ne vérezz. De abban hogy medkit legyen amivel kiszeded a golyót. Mi PD-ként is sokat szívunk mert nincs MD-s suspectre vagy hasonló. Abba mondjuk hogy egyik frakitársatok elmenne MD-be és úgy tudna titeket gyógyítani máshol hogy ne lássák benne lennék. Más szabály lenne mondjuk rá hogy illegálkodhat amíg nincs lebuktatva. De abban is benne vagyok hogy megnézzük ez a “Medic” illegálnak hogy lenne illetve oldanák meg az egész rendszert. Csak akkor pl a PD-nek is jó lenne Szanitécek akik vérzést tudnának ideiglenesen elállítani vagy egyéb kisebb dolgokat csinálni. Illetve értem a rablásokat hogy megvan a kijövetele egyből, de mostanság gyorsan lehet boltokat rabolni túlságosan is. PD-is levan korlátozva rendesen hogy milyen fegyvereket használhat mikor és ki használhatja. Illetve training, felvételi lap meg ilyesmik is vannak. De a ti véleményetek is érdekel, remélhetőleg nem veszekedés lesz ebből.
A dupla frakció jó lehetne. Azonnali korlátozás Rendvédelmis nemlehet illegál és fordítva, MD-ben is csak addig, amíg le nem bukik. Esetleg a gyógyítókártyát elérhető tenni PP shoppon kívül is (idk hogy az-e).

Hajrá popek, jót mész ismét.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:671
Dexter Sosa
Nekem az is fontos ebben az ötletben, hogy ne legyen túlszabályozva és túlgondolva. Belenézve a szabályzatba még a tűzcsapra is van külön szabálypont. Szerintem ebben az a jó és a szép, hogy van egy egyszerű item aminek lesz értéke. Az illegál beszerzni és akár kereskedni is tud vele. Ha kell egy civilnek akik később rabolni akarnak (hisz tudnak boltot, vagy akármi mást) akkor ezzel is ki van segítve. Nem szabad megfeletkezni a kezdő illegálokról se. Az nem egy jó benyomás, hogy első rablásán kap egy golyót és ezzel meg van pecsételve az egész karaktere. Én maradnék az egyszerű megoldásnál. A dupla frakció jó lenne, de ez totál más téma.
 

Tohru

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:86
.
Benne vagyok amíg nem lesz ez is túl op vagy túl rossz. Ha mindkettő félnek élvezetesebb lesznek a napjaik illetve végre lennének jó rablások miért ne. Csak azt kell megtudni hogy a vezetőség melyik részt és hogyan fogadná el/valósítaná meg.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Én is megtörtént eset alapján mondom, hogy ha normálisan nyitnának a dolog felé, akkor lenne olyan, aki vevő lenne rá.
Nagyon elvagy tájolva az a helyzet, meg sem próbáltad megérteni amit mondtam, van valami a fejedben és nem látsz attól tovább.

Mi köze van a te megtörtént esetednek ahhoz, hogy alig pár hónapja fellett négyelve valaki, amiért SZÓBA MERT ÁLLNI illegálos emberrel dutyn kívül. Olyan szinten megvan kötve az MDsek keze dutyn kívül, hogy nevetségesnek tartom. Nekik semmit sem lehet, nem véletlenül vannak annyian, amennyien.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Nagyon elvagy tájolva az a helyzet, meg sem próbáltad megérteni amit mondtam, van valami a fejedben és nem látsz attól tovább.

Mi köze van a te megtörtént esetednek ahhoz, hogy alig pár hónapja fellett négyelve valaki, amiért SZÓBA MERT ÁLLNI illegálos emberrel dutyn kívül. Olyan szinten megvan kötve az MDsek keze dutyn kívül, hogy nevetségesnek tartom. Nekik semmit sem lehet, nem véletlenül vannak annyian, amennyien.
Én nagyon szívesen mennék MOrphiumért, jópénzért, dehát nem lehet, mert nem illegálkodhatnak. Élném, ha lenne saját "háziorvosom" is, de nem vállalja be senki. Kár, pedig lehetséges, hogy az MD-s sem uncsizna, mint a BCSO a pálya szélén. :(
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:671
Dexter Sosa
A hallottak alapján mégjobban szükséges ez a script. Attól függetlenül, hogy az MD/MD leader hozzáállása változna etéren.

szerk: használjátok az upvote/downvoteot, az az elsődleges indikátor ha tetszik vagy nem tetszik, nem a komment.
 

Orsii

Haladó
Játékos
Üzenetek:24
Jonathan Jacquemin
(bár a korábbi tapasztalatok alapján az MD leaderek ic ooc keresztre feszítenek ha te illegállal mersz RPzni
Igazából egy nagyon egyszerű megoldás él hónapok, sőt lehet évek óta erre a lehetőségre. Mi az MD vezetőségi tagjai senkinek nem tiltjuk, sőt még csak nem is illetjük degradáló szavakkal azokat akik nyitnának erre a lehetőségre. Nagyon egyszerűen, egy Főadmin tájékoztatásával küszöbölhető a dolog és máris működik az, hogy illegálisan legyenek műtve a golyók, viszont amióta MD-s vagyok nem láttam egyetlen egy illegálos frakciót vagy szervezetet sem, akik normálisan, reálisan rpzve kérnének meg egy orvost arra hogy ez megtörténjen. Egész egyszerűen hosszas rp szálak kialakításával rávehető bárki erre. Hogy egy példával éljek, mikor bekerültem hónapokkal ezelőtt, akkor volt olyan ismerősöm ig akik illegálkodtak, ha nem lettek volna letartóztatva és ezáltal ck-ra ítélve akkor valószínűleg a mai napig falaznék nekik és ellátnám őket bármi probléma nélkül.
Jelenleg a problémára az lenne az egyetlen megoldás, hogy nem kényszerítitek a mentősöket, és nem úgy álltok ehhez az egészhez hogy lehetetlen, hanem megpróbáltok rp szálakat kialakítani és nem csak vakon darálgatni, bízva benne hogy majd lesz egy jófej MD-s aki ellát illegálisan.
Egyértelműen a karakterem a legfontosabb és ha legális szervezetbe csatlakozom akkor nem fogok egy csettintésre illegális tevékenységbe kezdeni, csak mert megkért rá valaki. Ugyanúgy ahogy nektek kockázatos golyót kapni, nekünk is kockázatos illegálisan golyót operálni, és csak olyannak tesszük meg (ha megtesszük) akiben megbízunk ic és kötődünk hozzá valamilyen rp szállal.
Rpzzetek sokat és megvan oldva a problémátok.
 

Hamu

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:25
-
Azért szerintem azt vegyük számításba, hogy egy operációról van szó. Erősen kétlem hogy egy ilyen szituációban bármilyen komplikáció rpzve lenne, hogy mondjuk elfertőződik egy seb, ami ha nem steril műtőben zajlik, akkor nagy eséllyel befog következni. Egyáltalán nem reális szerintem, hogy egy lövöldözés után te saját magad a társadból elkezd kikapkodni a golyókat, sem eszköz nincsen rá, sem steril környezet, fájdalomcsillapító, vagy altatógáz. Normális ember ilyen esetben vinnyogva üvöltené, hogy inkább vigyenek be kórházba, mint hogy itt szenvedés után vagy túlélem vagy nem. Azt hozzáteszem, hogy jópofa dolog a leadereinkre kenni, hogy nem engedik, de ilyenről szó sincs, megsem próbál az illegál MD kapcsolatokat kiépíteni, és mi nem fogunk oda sétálni, hogy helo, golyó kioperálást vállalok, 20k/db. Szerintem szakmailag is meg önmagában az ötlet is inkább egy Hollywoodi film díszletének hatna, csak nulla veszély faktorral, az lenne, hogy mindig sikeres a golyó kiszedés és semmilyen utóhatás, vagy malformáció, műtéti komplikáció nem történne, csak az, mintha steril környezetben, megfelelő eszközökkel egy sebész szedné ki. Egyáltalán nem tudom támogatni, IRL is az emberek féltik annyira az életüket, hogy szakember lássa el őket, és túléljék, minthogy valaki egy konyhakéssel turkáljon bennük.

Mellékesen hozzáteszem, hogy a leadereink nem korlátoznak minket civilben semennyire. Szeretem ezeket a feltételezéseket, miközben bőven látszik, hogy semmi rálátásuk nincsen az MD működésére.

(Nem attól lesz valaki "illegálos", amit MD-sként látunk, hogy szétdarál mindenkit. Csendben is lehetne kereskedelmet folytatni, meg seftelni egymással, mennyire reális az, hogy az illegál folyamatosan darálja a PD-t, vagy egymást? Naponta jönnek be tucat számra a lőtt sérültek. Az illegálnak nem kéne hogy érdeke legyen az üzletet meg az életüket kockáztatni egy lövöldözésért, ha meg belemész abba, hogy darálsz, akkor vállald azt, hogy bekerülsz kórházba és lebuksz.)
 
Utoljára szerkesztve:

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:671
Dexter Sosa
Azért szerintem azt vegyük számításba, hogy egy operációról van szó. Erősen kétlem hogy egy ilyen szituációban bármilyen komplikáció rpzve lenne, hogy mondjuk elfertőződik egy seb, ami ha nem steril műtőben zajlik, akkor nagy eséllyel befog következni. Egyáltalán nem reális szerintem, hogy egy lövöldözés után te saját magad a társadból elkezd kikapkodni a golyókat, sem eszköz nincsen rá, sem steril környezet, fájdalomcsillapító, vagy altatógáz. Normális ember ilyen esetben vinnyogva üvöltené, hogy inkább vigyenek be kórházba, mint hogy itt szenvedés után vagy túlélem vagy nem. Azt hozzáteszem, hogy jópofa dolog a leadereinkre kenni, hogy nem engedik, de ilyenről szó sincs, megsem próbál az illegál MD kapcsolatokat kiépíteni, és mi nem fogunk oda sétálni, hogy helo, golyó kioperálást vállalok, 20k/db. Szerintem szakmailag is meg önmagában az ötlet is inkább egy Hollywoodi film díszletének hatna, csak nulla veszély faktorral, az lenne, hogy mindig sikeres a golyó kiszedés és semmilyen utóhatás, vagy malformáció, műtéti komplikáció nem történne, csak az, mintha steril környezetben, megfelelő eszközökkel egy sebész szedné ki. Egyáltalán nem tudom támogatni, IRL is az emberek féltik annyira az életüket, hogy szakember lássa el őket, és túléljék, minthogy valaki egy konyhakéssel turkáljon bennük.

Mellékesen hozzáteszem, hogy a leadereink nem korlátoznak minket civilben semennyire. Szeretem ezeket a feltételezéseket, miközben bőven látszik, hogy semmi rálátásuk nincsen az MD működésére.

(Nem attól lesz valaki "illegálos", amit MD-sként látunk, hogy szétdarál mindenkit. Csendben is lehetne kereskedelmet folytatni, meg seftelni egymással, mennyire reális az, hogy az illegál folyamatosan darálja a PD-t, vagy egymást? Naponta jönnek be tucat számra a lőtt sérültek. Az illegálnak nem kéne hogy érdeke legyen az üzletet meg az életüket kockáztatni egy lövöldözésért, ha meg belemész abba, hogy darálsz, akkor vállald azt, hogy bekerülsz kórházba és lebuksz.)
Sikeresen felépítetted az egész érvedet arra az egy dologra ami totál irreleváns. Mégpedig, hogy ez IRL hogy megy. Nézz szét a szerveren, hogy mi hogy működik, mennyi helyen nem érvényes az "IRL" példa. Tudom nehéz, de próbálj meg a játékélményre összpontosítani, és nem IRL dolgokkal példálózni. Csak, hogy egy kicsit belekössek és értsd, hogy mire célzok: felhozod, hogy visítana valaki ha nem lenne elaltatva és ez így van IRL. Le merem fogadni, hogy az inventoryd tele van tökre reális dolgokkal, hogy mondjak egy párat. Szekrény, 50kg vas, 15kg kokain négy hűtő és még sorolhatnám. Ha nincs akkor remek, de kétlem hogy egész idáig totál reálisra húztad az övet, hogy mik kerülnek az inventorydba és mi nem.

Arra válaszolva, hogy az elmúlt hónapokban miért nem volt felkeresés pedig egyszerű. Ha odamész egy kutyához és megharap, másodjára jó messziről fogod elkerülni. Elég egy negatív élmény egy egész frakcióval és már meg van pecsételve a sorsuk. Lehetnek akármennyire tehetségesek, RP-sek, kreatívak. :cool: sakk makk liberók :cool:
 

Hamu

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:25
-
Attól még hogy nem egy rendszer nem tudja a valóságot tökéletesen utánozni lehetne törekedni rá. Egy RP szerveren nyílván az IRL a példa, "játék élvezhetőség" sejtem mekkora RP van abban hogy folyamatosan megy a dara. Nem lightosítani kéne az RP-t szerintem, vigyázhatnátok jobban a karakterre, mert minden gátlás nélkül tök normálisan veszik a karaktereitek, hogy golyót kaptak.

(Nem tartana 20 percig sem a kórházi ellátás, ha nem afkolna ki minden 2. player, a kérdések közben szó nélkül)
 

Matteo

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:153
Dr. Arthur Dylan
Kissé értetlen vagyok a témával kapcsolatban, mert bárki láthat el illegálost és a napokban én magam is láttam el. A héten 4 esetünk is volt, ahol illegálosból golyót műtöttünk ki a Paleto-i kórházban. Az FMD egyik leadere sem tiltja ezt. Egy koszos pincében vagy a bozótosban értelemszerűen nem fognak nekiállni műteni. De ki vagy mi gátolja, hogy ellátást kapjon egy illegálos? Ha az illegál tévhitek miatt nem keres minket, akkor valóban nem kaptok ellátást.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:671
Dexter Sosa
Kissé értetlen vagyok a témával kapcsolatban, mert bárki láthat el illegálost és a napokban én magam is láttam el. A héten 4 esetünk is volt, ahol illegálosból golyót műtöttünk ki a Paleto-i kórházban. Az FMD egyik leadere sem tiltja ezt. Egy koszos pincében vagy a bozótosban értelemszerűen nem fognak nekiállni műteni. De ki vagy mi gátolja, hogy ellátást kapjon egy illegálos? Ha az illegál tévhitek miatt nem keres minket, akkor valóban nem kaptok ellátást.
Ha valakinek már van kapcsolata egy MDssel aki őt mindig megfixeli gratulálok neki, ő valószínűleg azt fogja a script esetleges bekerülése után is használni. Ha nincs akkor megint ott tartunk, amiről a topic szól.

Az az érzésem van, hogy az embereknek tényleg nem kell több megközelítési lehetőség egy bizonyos dologra. Van egyfajta út, azt az jóvan neki. Há ha én is meg tudom csinálni akkor mindenki képes rá. Jah, ugyan ezzel a felfogással jött létre a sportkocsi ban, valaki kilopta az autókert egy tragaccsal, akkor mátol mindenkinek azzal kell.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
(Nem attól lesz valaki "illegálos", amit MD-sként látunk, hogy szétdarál mindenkit. Csendben is lehetne kereskedelmet folytatni, meg seftelni egymással, mennyire reális az, hogy az illegál folyamatosan darálja a PD-t, vagy egymást? Naponta jönnek be tucat számra a lőtt sérültek. Az illegálnak nem kéne hogy érdeke legyen az üzletet meg az életüket kockáztatni egy lövöldözésért, ha meg belemész abba, hogy darálsz, akkor vállald azt, hogy bekerülsz kórházba és lebuksz.)

Óóóóó de faszán leírtad. Mindig is ezt az álláspontot támogattam, mint látod kevés sikerrel.


Sikeresen felépítetted az egész érvedet arra az egy dologra ami totál irreleváns. Mégpedig, hogy ez IRL hogy megy. Nézz szét a szerveren, hogy mi hogy működik, mennyi helyen nem érvényes az "IRL" példa. Tudom nehéz, de próbálj meg a játékélményre összpontosítani, és nem IRL dolgokkal példálózni. Csak, hogy egy kicsit belekössek és értsd, hogy mire célzok: felhozod, hogy visítana valaki ha nem lenne elaltatva és ez így van IRL. Le merem fogadni, hogy az inventoryd tele van tökre reális dolgokkal, hogy mondjak egy párat. Szekrény, 50kg vas, 15kg kokain négy hűtő és még sorolhatnám. Ha nincs akkor remek, de kétlem hogy egész idáig totál reálisra húztad az övet, hogy mik kerülnek az inventorydba és mi nem.

Ohh hell naww.. mi ez? MI EZ?! Ne próbáld már az illegál szintjét az 50kg-os vashoz hasonlítani. Senki nem mondta, hogy a totál realitás a menő és az elfogadott.. Igen ez egy játék, igen az élvezetért játszunk de egy roleplay szerveren vagyunk könyörgöm. Legalább a realitás árnyalatát villantsuk már meg. Ha az lett az élvezet, hogy ex-katonákat, terminátorokat és 0-24 lövöldözéseket RP-zünk semmi vagy minimális érzelemmel akkor nem kell csodálkozni a jelenlegi helyzeten. Mondjuk mit várunk? Amikor az illegál scriptek nagy százaléka erre buzdít.

Szeretem amikor a "Nem IRL hanem játék" mondattal villogsz, de lennie kéne egy határnak. És azt a határt már mérföldekkel túlléptük. Egyébként erre találták ki a deathmatch vagy a cops & robbers játékmodot.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,540
-
Head of Staff hozzászólás
Szia! Kitalálunk rá egy rendszert, hogy ne legyen az illegál teljesen meglőve emiatt. Teljesen jogos a felvetés, hogy valami kell. Türelmeteket kérjük, hogy megvalósítsunk egy olyan rendszert, ami elfogadható lesz mindenkinek.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó