Idegen nyelvek megjelenítése a chaten

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Danó

Veterán
Játékos
Üzenetek:261
-

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Scarlett Monroe / 𝐃𝐀𝐍𝐈#0001 «

Ötleted leírása

» Idegen nyelvek megjelenítése a chaten «


Többször találkozhattunk már vele, hogy karakterük színesítésében és egymás között való csevegéskor vannak alkalmak amikor más nyelven szólalnánk meg.
Erre egyelőre csak egy kis zárójeles megoldás áll rendelkezésre pl. (ITA), viszont nem lenne rossz hogyha valami rendszer is ki lenne hozzá alakítva.
⬇️
Dasboard-on belül lehetőségünk lenne megadni az angolon kívül egy, vagy akár több más nyelvet is. (Gondolok itt a legelterjedtebbekre)
Az adott nyelven egy szöveg előtti parancs előtaggal tudnánk írni. Pl.: olaszul: /ITA és aztán a szöveg.
(akár valami bindelhetőségi lehetőséget is el tudnék képzelni)

(!)
Amennyiben valaki szintén beszéli az adott nyelvet, ő ugyanúgy látná rendesen az írást egy kis előtaggal. [ITA]
Ha valaki nem rendelkezne az adott nyelvtudással, a chaten ő csak valami ilyesmit látna: *olasz beszéd hallható*
Amennyiben valaki megpróbálna egy olyan nyelvet használni, ami neki nincs beállítva dashboard-on, szimplán kapna egy értesítést. "Te nem beszéled ezt a nyelvet."


Miért gondolom, hogy jó ötlet lenne a fentebb taglaltak bekerülése?

Egyes szituációkat szerintem nagyon feltudna dobni egy ilyen egyszerű rendszer, sokkal valósághűbb lenne, ráadásul akiknek tényleg fogalmuk sincs az adott nyelvről,
azoknak továbbra is homály maradna (még OOC is), hogy na vajon mit mondhattak.


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» - «



 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Támogatom!! Szükség lenne rá a szerveren.

Akár az olyan szövegek, melyeket nem értünk, nézhetnének úgy ki, hogy fel van a mondatban cserélve az összes betű.
 

Milk

Haladó
Játékos
Üzenetek:23
vanda kreslina
-en van ilyen de már ott sem láttam értelmét. Szerintem a zárójeles megoldás a tökéletesen megfelelő.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:491
azoknak továbbra is homály maradna (még OOC is), hogy na vajon mit mondhattak.
Az ötlet jó és támogatni is tudom, de apróbetűsen hozzáteszem, hogy ha valaki tudni akarja majd OOC, hogy mit beszéltek (akár kiMGzni, akár csak OOC kiváncsiság) az úgy is beállítja magának a nyelvet arra az időre, hogy rendesen kiírja neki.
 

grazzoka

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:182
Rendszer függő, de igazából nekem a zárójel is tökéletesen megfelelt. Aki fair módon akar játszani, az úgysem MGzi ki, aki meg nem, az hát igen... Most meg ha "könyvekhez" vagy valami hasonló rendszerhez rakjuk ezt a nyelvbeszélést, Példa Jani is minden nyelven tud majd beszélni. lásd HL. Mindenki megvette a nyelveket, aztán tudott minden nyelven. Aztán meg már nem tudtad megfogni, hát hogy ez hogyan RP-s, hogy a tag 16, de tud 20 féle nyelvet.
 

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
Az ötlet jó és támogatni is tudom, de apróbetűsen hozzáteszem, hogy ha valaki tudni akarja majd OOC, hogy mit beszéltek (akár kiMGzni, akár csak OOC kiváncsiság) az úgy is beállítja magának a nyelvet arra az időre, hogy rendesen kiírja neki.
Ez kikuszőblöhető úgy, hogy megkell tanulni az adott nyelvet! Lenne rá könyv is és ha X napig nem használod akkor romlana a nyelvtudásod!
 

Baka

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:238
Hanna Ramirez
Ez kikuszőblöhető úgy, hogy megkell tanulni az adott nyelvet! Lenne rá könyv is és ha X napig nem használod akkor romlana a nyelvtudásod!
Szóval akkor ha valaki 2 nyelvet szertne beszéln PP-zzen ? Mert aki volt illegál tudja hiába nagyobb a könyv drop százalék rengeteg idő kigyűjteni. A mostani PP árakkal meg kisebb vagyon lenne venni IG pénzért kimaxolni. Szerintem egy parancs lehetne amivel 1 nyelvet lehet max kiválasztani ha nagyon scriptesen szertnék megoldani, de a záró jeles megoldás szerintem tökéletes lenne én magamból indultam és soha nem MG-ztem ki ha valaki úgy írt.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,558
-
Head of Staff hozzászólás
A zárójeles megoldás tökéletesen bevált, ahogy eddig is. PP-hez és társaihoz pedig fixen nem fogunk egy ilyen dolgot kötni. Zárom.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó