Hova lettek a játékosok?

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

kiazatoken

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:75
Olivia Day
Azóta szerkesztettem, olvasd újra.

Erre meg már válaszoltam. De akkor kiegészítem kicsit: Nincs annyi idő a világon, mire átlehetne írni a szervert másik kliensre.
Az álláspontom tartom, mit lehet itt csinálni rabláson kivül? És a rablás NEM RP. ( change my mind )

A klienssel my bad nem értetem elsőre válaszod.
 

kiazatoken

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:75
Olivia Day
390 db issue van nyitva jelenleg az alt:V-nél. Ebből 11-et csak én nyitottam, ami még mindig megoldatlan. (És 57 már le van zárva, amiket korábban nyitottam.) De jó, hogy rajtam kívül úgy látszik mindenki jobban tisztában van vele, hogy mi történik az alt:V-n. Végülis, nem mi vagyunk ezen a platformon a legrégebb óta. :D
Az meg, hogy miért vagyok egyedüli fejlesztő, nagyon könnyen magyarázható: a több, mint 5 éves munkám közelébe senkit sem akarok engedni, mert nem szeretném, ha akár 1 részlet is kiszivárogna a módból. Ez innentől eléggé leszűkíti a lehetőségeket. Csak olyan emberre bíznám rá a scriptelést magam mellett, akit évek óta ismerek, és megbízok benne. No meg ért az alt:V-hez is, és szívesen csinálná. Ilyen ember jelenleg nincs.
De igazából nincs is rá szükség, mert mint látjátok, 5 éve szinte teljesen egyedül fejlesztem a szervert, és még mindig itt vagyunk, mindig van patch, sűrűbben, mint ahogyan azt más szervereken szokás. De azt ne várjátok el, hogy mindent is azonnal, lehetőleg tegnapra. Ez irreleváns.
Nem várhassuk el hogy minden tegnapra legyen ez tény. Csak hogy lehet fontosabb egy emelő script vagy egy drag pálya, vagy akár a zongora script mint egy drogrendszer mondjuk? Ne haragudj tényleg de amiket felsoroltam mind egy fölösleges dolog ( saját vélemény persze ). Ezekkel ( zongora,dragpálya,emelő ) hogyan lesz a szerver játszhatóbb? I mean ez kellene bevonzza az embereket a szervere?
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Nem várhassuk el hogy minden tegnapra legyen ez tény. Csak hogy lehet fontosabb egy emelő script vagy egy drag pálya, vagy akár a zongora script mint egy drogrendszer mondjuk? Ne haragudj tényleg de amiket felsoroltam mind egy fölösleges dolog ( saját vélemény persze ). Ezekkel ( zongora,dragpálya,emelő ) hogyan lesz a szerver játszhatóbb? I mean ez kellene bevonzza az embereket a szervere?
A drogrendszerre az elmúlt másfél-két hétig nem volt semmilyen ötlet felvésve, csak arról ment a diskurzus, hogy módosítani kellene rajta, de senki nem mondta, hogy hogy.
De hogy tovább vigyem ezt a csodálatos drogrendszeres szálat, ugyanez a vita lement kb másfél évvel ezelőtt is, és az akkori két ötletcsomag alapján lett ez a mostani rendszer. Ez a drogrendszer a magyar közösségben már amúgy is kb 10 éve megoldatlan téma. (Nyilván ettől próbálkozni még kell, és fogunk is az ötletek alapján, de nem tudjuk hetente átírni egyik pillanatról a másikra.)
Ezt a dolgot meg hagyjuk már, hogy "hát de drag pálya vagy zongora helyett lehetett volna más is!44!". Már csak azért is, mert egy race script amúgy is egy régebbi ötlet alapján várt megvalósításra, ergo szintén a közösség kérte. És nem mondhatjátok, hogy nem kaptatok az elmúlt pl 2 hónap patcheiben számos RP-t támogató rendszert, mert kaptatok: kétkarakteres, csomagolásos rendszer drogokhoz, rp munka, stb.
Eléggé demotiváló ezeket olvasgassuk mindig, lassan már fél évente rendszeresítve. Mindig előjön, hogy milyen szar a vezetőség, meg milyen szar legend és a scriptjei akkor, amikor éppen nincs fent a szerveren 140-150 átlag játékos. Pedig még mindig itt vagyunk, 2 konkurenciánk is volt, mégis mi maradtunk fent, ez jelent valamit, valamit mégiscsak jól csinálunk. Bezzeg akkor nem látunk semmilyen visszajelzést, amikor éppen 180-200 játékost peakelünk egy nap. (És itt most nem várom el, hogy mindenki simogassa meg a buksinkat, de néha 1-2 jó szó nekünk is jól esik a szerverbe tett fáradozásainkért cserébe. Persze tisztelet azoknak, akik eddig is megköszönték a munkáinkat, mert vannak ilyenek is, csak ők mindig a háttérbe szorulnak, meg nem public forum témákat nyitnak.)
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Amúgy igazából Legendnek igaza van, ha bele gondolunk, hogy a konkurenciák pont emiatt szűntek meg mert igazából mindenki fikázta és csak a negatívat kapták. Amikor ezej a szerverek megszűntek akkor gondoltam bele, hogy amúgy Legend milyen kitartó a szerver mellett, mert azért kapott sokszor kritikát bőven az évek alatt. ( kritikákat én is sokszor megfogalmaztam a szerverrel kapcsolatban, szóval én is ide tartozok )
Ha igazából azt szeretnénk hogy sokan legyenek a szerveren, akkor a Gta5 roleplay "szerű" szerverek alapján 300-400 ember fivemen, olyan magyar szervereken van ahol IRL márkájú autók 180-al veszik be a 90 fokos kanyart, az egész akadozik, egy normális script sincs csak A-ból B-be vidd el a cuccost ez rá vetítve minden alapmunkára de a drog rendszer is ez a monoton szarság, de még is sokan vannak. Ez kellene a játékosoknak?

Le van nézve amúgy a voice közösség főleg a text RPsek körében amit amúgy megértek, mert más fajta Roleplay. De amúgy egy dolgot tisztelek bennük hogy a voice közösség az nem fikázza a szervert ahol játszik, egy gagyi szerver amit gyakorlatilag szinte összeloptak annak is örülnek és nem a scriptek miatt sírnak, hogy nincs újítás vagy a csodát várják, hogy valaki már helyettük RPzen lassan.

Gyakorlatilag voice szerverekben az a főbb különbség a texthez képest, hogy ott egy a közösség. Vannak klikkesedések persze, de ott például nincs az mint amit itt lehet tapasztalni mondjuk egy illegál és PD közt, hogy olyan ellentétek vannak ami már nem IC szinten van jelen. Amúgy biztos lehet texten is jókat alkotni rablás során, de mivel egy üzenet váltás az nem olyan gyors folyamat mint voiceon emiatt a cselekvés hamarabb megtörténik mint a kommunikáció.
Például menekülsz futva a rendőr elől, majd előrántja a sokkolót és ennyi volt a menekülés, nyilván futás közben nem tudsz írni, hogy állj meg, stb. Itt személyes tapasztalatom alapján ha rablás van az akkor egy call of duty game play mind az illegál mind a PD részéről.
Szóval szerintem nem a szervernek kellene fejlődni, hanem a közösségnek, főleg az összetartásban.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Azért ne akarjuk már összehasonlítani a voice és textrp szervereket. Amit most ti voicerpnek hívtok, az ugyan az, mint MTA-n a Magyar Macsó Fun szerver, vagy a régi SAMP kliensen szó szerint bármelyik freeroam vagy kamionos szerver - eskü ez most nem meme, voltak kamionos szerverek. Csak nem volt voice chat. Azok az emberek ott nem rpznek. Legtöbben korukból kifolyólag fel sem fogják mit csinálnak - szerintem kiépült közösség érzésével ott nem is találkoztak. Xxx_Hunter_19_xxX és 69DarkKnight69 felmennek DC-re és funolnak fent, azt gondolva, hogy rpznek. Mert ezt látták az idiótóbbál idiótább streamekben, videókban. Ezzel azonosulnak ezt gondolják jónak.

Persze a probléma itt is több sebből fakad; szeretnénk normálisan rpzni, de olyan vezető média egyéniségek képviselik a magyar "roleplayt", mint Jeffry, Bgame, Zsozé, Isti, VV Soma. És akkor rpzünk? HA-HA.

[HA ESETLEG VALAKI NEM ÉRETNÉ MI A GOND EZZEL KATTINTSON IDE]


Például menekülsz futva a rendőr elől, majd előrántja a sokkolót és ennyi volt a menekülés, nyilván futás közben nem tudsz írni, hogy állj meg, stb. Itt személyes tapasztalatom alapján ha rablás van az akkor egy call of duty game play mind az illegál mind a PD részéről.
És adta Isten, hogy inkább írnak, mint beszélnek. Képtelenség lenne komolyan venni egy olyan szituációt, ahol egy rendőr kisegér hangon kiabál utánam, de közben behallani az édesanyját a konyhából, hogy ne üvöltsön már (félreértés ne essék, semmi gondom nincs a fiatalabb játékosokkal, mindaddig még magukhoz mérten is a maximumot igyekeznek nyújtani A roleplay nem egy COD, több elszántságot és rákészülést igényel, ezt tudja mindenki. Mind voltunk kezdők.)

Szóval szerintem nem a szervernek kellene fejlődni, hanem a közösségnek, főleg az összetartásban.
Szerintem a szerveren jelenleg is aktívan tevékenykedő játékosokat már lehet egy közösségnek nevezni. Úgy gondolom, hogy akik továbbra is aktívan játszanak a szerveren, azok elégedettek azzal az iránnyal, ami be lett lőve. Létezik közöttük egy általános egyetértés, ami alapvetően jó dolog. Szeretik amit csinálnak és ahogyan csinálják. A vagyon központú poilihisztor rpt. És összességében ez jó dolog, mert mindaddig, még a szerveren ez megfelel a játékosoknak, beszélhetünk közösségről. És így beszélhetünk szerverről is.

Ám ennek a másik oldala, hogy aki elégedelten volt és más volt az elképzelése az lelépett. "A maradék." Akik, mint kiderült nem voltak olyan kevesen, mint azt eleinte gondoltuk. Mivel az átlag játékosszám a felére redukálódott - nyílván a bannolt játékosok mellett is.
Ezen a ponton mindenki eldöntheti, hogy akkor ez a 150-60 játékos, aminek a negyede/fele "toxic", mert próbálja felhívni a többiek figyelmét arra MI LEHETNE, vagy a 80 peek, akinek tökéletes a langyos állóvíz.
 
Utoljára szerkesztve:

Bounty

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:52
Azért ne akarjuk már összehasonlítani a voice és textrp szervereket. Amit most ti voicerpnek hívtok, az ugyan az, mint MTA-n a Magyar Macsó Fun szerver, vagy a régi SAMP kliensen szó szerint bármelyik freeroam vagy kamionos szerver - eskü ez most nem meme, voltak kamionos szerverek. Csak nem volt voice chat. Azok az emberek ott nem rpznek. Legtöbben korukból kifolyólag fel sem fogják mit csinálnak - szerintem kiépült közösség érzésével ott nem is találkoztak. Xxx_Hunter_19_xxX és 69DarkKnight69 felmennek DC-re és funolnak fent, azt gondolva, hogy rpznek. Mert ezt látták az idiótóbbál idiótább streamekben, videókban. Ezzel azonosulnak ezt gondolják jónak.

Persze a probléma itt is több sebből fakad; szeretnénk normálisan rpzni, de olyan vezető média egyéniségek képviselik a magyar "roleplayt", mint Jeffry, Bgame, Zsozé, Isti, VV Soma. És akkor rpzünk? HA-HA.

[HA ESETLEG VALAKI NEM ÉRETNÉ MI A GOND EZZEL KATTINTSON IDE]



És adta Isten, hogy inkább írnak, mint beszélnek. Képtelenség lenne komolyan venni egy olyan szituációt, ahol egy rendőr kisegér hangon kiabál utánam, de közben behallani az édesanyját a konyhából, hogy ne üvöltsön már (félreértés ne essék, semmi gondom nincs a fiatalabb játékosokkal, mindaddig még magukhoz mérten is a maximumot igyekeznek nyújtani A roleplay nem egy COD, több elszántságot és rákészülést igényel, ezt tudja mindenki. Mind voltunk kezdők.)


Szerintem a szerveren jelenleg is aktívan tevékenykedő játékosokat már lehet egy közösségnek nevezni. Úgy gondolom, hogy akik továbbra is aktívan játszanak a szerveren, azok elégedettek azzal az iránnyal, ami be lett lőve. Létezik közöttük egy általános egyetértés, ami alapvetően jó dolog. Szeretik amit csinálnak és ahogyan csinálják. A vagyon központú poilihisztor rpt. És összességében ez jó dolog, mert mindaddig, még a szerveren ez megfelel a játékosoknak, beszélhetünk közösségről. És így beszélhetünk szerverről is.

Ám ennek a másik oldala, hogy aki elégedelten volt és más volt az elképzelése az lelépett. "A maradék." Akik, mint kiderült nem voltak olyan kevesen, mint azt eleinte gondoltuk. Mivel az átlag játékosszám a felére redukálódott - nyílván a bannolt játékosok mellett is.
Ezen a ponton mindenki eldöntheti, hogy akkor ez a 150-60 játékos, aminek a negyede/fele "toxic", mert próbálja felhívni a többiek figyelmét arra MI LEHETNE, vagy a 80 peek, akinek tökéletes a langyos állóvíz.
Nem kötekedésből, és nem is rossz indulatból írok. Szimpla kíváncsiság: Te minden voice rp szerveren voltál már? Esetleg játszottál mindegyiken huzamosabb ideig hogy egy kalap alá veszel minden voice rp szervert? Nagyon érdekel miért vélekedsz így. További kellemes napot.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Nem kötekedésből, és nem is rossz indulatból írok. Szimpla kíváncsiság: Te minden voice rp szerveren voltál már? Esetleg játszottál mindegyiken huzamosabb ideig hogy egy kalap alá veszel minden voice rp szervert? Nagyon érdekel miért vélekedsz így. További kellemes napot.
Egy kalap alá veszem az összeset és egyen sem jártam még. Tisztában vagyok azzal, hogy elvétve akad 1-2 olyan voice szerver is, ami a mumus hardcore roleplayre alapszik. Ellenben mikor én újra elkezdtem játszani, alaposan körbenéztem. És meg sem fordul a fejemben,hogy bármikor is voicerpn játszak. Mert komolytalan és nem roleplay.

UI: és annak ellenére veszem egy kalap alá,hogy tudom, hogy vannak jobbak is. De ettől még a lehetőség maga sokkal gyengébb szerintem és sose fog rendes roleplay élményt nyújtani. Ezen hosszasan lehetne veszekedni.
 

ferisz

Újonc
Játékos
Üzenetek:10
Ronnie Yates
Ha tudsz mutatni olyat, aki ért hozzá és vállalná is, mutass be neki kérlek, mi még nem találkoztunk vele.
Mi a tech stack? c++/c#, typescript, sql ?
Akad pár ilyen ember itthon, sok közülük egyetemi hallgató: tény, hogy nem seniorok (valószínűleg valódi senior/architect nem foglalkozna ezzel, ahhoz túl drága az ideje), de gyanús, hogy AKARNÁK csinálni, főleg, ha kapnak egy kis zsetont is, hogy legyen miből bulizni hétvégén :D .
Nem vagyunk india, de akadnak jóreményű juniorok itthon, akik a két kezüket összetennék azért, hogy valaki alkalmazza őket, és hagyná, hogy normál ütemben szerezzen tapasztalatot, tanuljon, fejlődjön.
 

Bounty

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:52
Egy kalap alá veszem az összeset és egyen sem jártam még. Tisztában vagyok azzal, hogy elvétve akad 1-2 olyan voice szerver is, ami a mumus hardcore roleplayre alapszik. Ellenben mikor én újra elkezdtem játszani, alaposan körbenéztem. És meg sem fordul a fejemben,hogy bármikor is voicerpn játszak. Mert komolytalan és nem roleplay.

UI: és annak ellenére veszem egy kalap alá,hogy tudom, hogy vannak jobbak is. De ettől még a lehetőség maga sokkal gyengébb szerintem és sose fog rendes roleplay élményt nyújtani. Ezen hosszasan lehetne veszekedni.
Csak az a baj ezzel az állitással hogy egy szervert mindig a közössége határoz meg, hiába a jó script meg a vezetőség ha nincs egy jó erős összetartó közösség. Egy Voice rp szerver is lehet olyan színvonalú szerintem mint egy Text rp szerver. Ez az én véleményem. (jelzem én sem vagyok voice rp-s de el ismerem őket)
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,095
.
Mi a tech stack? c++/c#, typescript, sql ?
Akad pár ilyen ember itthon, sok közülük egyetemi hallgató: tény, hogy nem seniorok (valószínűleg valódi senior/architect nem foglalkozna ezzel, ahhoz túl drága az ideje), de gyanús, hogy AKARNÁK csinálni, főleg, ha kapnak egy kis zsetont is, hogy legyen miből bulizni hétvégén :D .
Nem vagyunk india, de akadnak jóreményű juniorok itthon, akik a két kezüket összetennék azért, hogy valaki alkalmazza őket, és hagyná, hogy normál ütemben szerezzen tapasztalatot, tanuljon, fejlődjön.
Nem azt mondtam, hogy nincsenek itthon ilyen emberek, akik a felsoroltakhoz értenek. Azt mondtam, hogy olyanok nincsenek akik az ALT:V-hez és GTA V-höz értenek. Nem ugyan az a kettő.

A másik meg, ahogy leírta Legend is, nem enged senkit a fájlok közelébe. Nem véletlen.
 

Olajos

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:44
Oliver Banks
Nem kötekedésből, és nem is rossz indulatból írok. Szimpla kíváncsiság: Te minden voice rp szerveren voltál már? Esetleg játszottál mindegyiken huzamosabb ideig hogy egy kalap alá veszel minden voice rp szervert? Nagyon érdekel miért vélekedsz így. További kellemes napot.

Voice RP-re altalaban azok az emberek mennek akik a Text RP szerverek nagyreszerol tiltva vannak, vagy pedig 0 text rp tudassal / 0 erdeklodessel vannak a text rp fele. Ez mind szep es jo de ami voice rp-n megy hogy mindenki 2012be ragadt es kemeny kalapos maszkos maffiozo meg civilben is, az szerintem sokat elmond a player bazisrol aki ott jatszik. Akinek nem inge meg ugye ne vegye magara.
 

ferisz

Újonc
Játékos
Üzenetek:10
Ronnie Yates
Nem azt mondtam, hogy nincsenek itthon ilyen emberek, akik a felsoroltakhoz értenek. Azt mondtam, hogy olyanok nincsenek akik az ALT:V-hez és GTA V-höz értenek. Nem ugyan az a kettő.

A másik meg, ahogy leírta Legend is, nem enged senkit a fájlok közelébe. Nem véletlen.
Ezesetben viszont érthető a túlterheltség - ez pedig megoldandó probléma.
Ha nem is közvetlen fejlesztővel, PO/PM bevonásával, aki elveszi a prioritizálás, és a tervezés feladatát a fejlesztőtől.
 

W3X

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:120
Pok Ember
Mit izzadtok ezen az egészen?


Nem várhassuk el hogy minden tegnapra legyen ez tény. Csak hogy lehet fontosabb egy emelő script vagy egy drag pálya, vagy akár a zongora script mint egy drogrendszer mondjuk? Ne haragudj tényleg de amiket felsoroltam mind egy fölösleges dolog ( saját vélemény persze ). Ezekkel ( zongora,dragpálya,emelő ) hogyan lesz a szerver játszhatóbb? I mean ez kellene bevonzza az embereket a szervere?
Előző ilyen kibeszélőnél már kifejtettük többen, hogy el lett baszva azzal, hogy bekerült a sok érdektelen hülyeség, kész. Reméljük Prio.1-be kerül a Demő féle ötlet, amit felvésett fórumra. Ennél többet nem tehetünk, várjuk a messiást. Ne kelljen szamárrá pofozzalak Töckenem!

Mi a tech stack? c++/c#, typescript, sql ?
Legtöbb helyen C-Sharp + .NET vagy JavaScript, TypeScript Vue meg hasonló keretrendszerekkel.

Akad pár ilyen ember itthon, sok közülük egyetemi hallgató: tény, hogy nem seniorok (valószínűleg valódi senior/architect nem foglalkozna ezzel, ahhoz túl drága az ideje), de gyanús, hogy AKARNÁK csinálni, főleg, ha kapnak egy kis zsetont is, hogy legyen miből bulizni hétvégén.
Seniorok elvállalnak helyette valami Német/Angol projektet, ahol 10x annyit kapnak, az egyetemi hallgatóknak meg Legend úgy sem adná oda a fájlokat, szóval duplán zsákutca.

Csak az a baj ezzel az állitással hogy egy szervert mindig a közössége határoz meg, hiába a jó script meg a vezetőség ha nincs egy jó erős összetartó közösség. Egy Voice rp szerver is lehet olyan színvonalú szerintem mint egy Text rp szerver. Ez az én véleményem. (jelzem én sem vagyok voice rp-s de el ismerem őket)
Zárásnak: A voicerp komolytalan és szar. Az összes voicerp megérdemli, hogy egy kalap alá vegyük.
 

Bounty

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:52
Voice RP-re altalaban azok az emberek mennek akik a Text RP szerverek nagyreszerol tiltva vannak, vagy pedig 0 text rp tudassal / 0 erdeklodessel vannak a text rp fele. Ez mind szep es jo de ami voice rp-n megy hogy mindenki 2012be ragadt es kemeny kalapos maszkos maffiozo meg civilben is, az szerintem sokat elmond a player bazisrol aki ott jatszik. Akinek nem inge meg ugye ne vegye magara.
Eléggé erősnek érzem a mondatod elején azt az általában szót. Nem értem ezt a mentalitást hogy miért kell általánositani mindig minden téren. Bele kezdhetnék ebbe a témába is hogy biztos te is ismered az összes voice rp player játékost de nem fogok. Remélem egyszer ez a magyar mentalitás ki megy a divatból mint a többi rossz is.
 

web11hoyer

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:122
Shaundra Hamilton
Szerintem (visszatérve az eredeti témához) néhány ember szerintem kiég, és ezért hagyta abba, ha nem is örökre, de egy kis időre a szervert. Úgy gondolja, hogy kiRPzte magát egy ideig. Sajnos nálam is fordult már elő nem egyszer. Ez ilyen. Főleg, hogy itt a tél hamarosan, jön egyfajta "semmihez nincs kedvem" érzés az embereknek. Szerintem ez jelenleg mindenhol így van. Bár ez egy szerény saját vélemény. Sok minden befolyásolhatja ezeket a számokat.
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek
Eléggé erősnek érzem a mondatod elején azt az általában szót. Nem értem ezt a mentalitást hogy miért kell általánositani mindig minden téren. Bele kezdhetnék ebbe a témába is hogy biztos te is ismered az összes voice rp player játékost de nem fogok. Remélem egyszer ez a magyar mentalitás ki megy a divatból mint a többi rossz is.

A Twitch tele van különböző voice rp szerverekkel ezért fel sem kell menni rájuk, hogy véleménye legyen az embereknek róla. Szórakoztató tud lenni, de nem vehető komolyan egyik se.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Amúgy itt én nem a voice rpre gondoltam, hogy legyen olyan. Csak azt mondtam, hogy míg mondjuk voice rpn vannak 300-an, itt 60-an és azért hoztam fel mert akkor hogy annyian legyünk valószínűleg azt kellene követni, de ezt senki se akarja nyilván, így inkabblegyen 60 roleplayes mint 300ből 200 fun player.
 

Esteban Velasco ~ Marc

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:625
Esteban Velasco
Vannak már igen is jó Voice szerverek, ahol egész szabadon intézheted az ügyeidet. Ezalatt azt értem, hogy nincs limit, csak ugye az ingatlanokon. Viszont abból is tetethetsz be egyedit X irl pénzért. Sokan vesznek is, mert elég irl dolgozni és ide kikapcsolódni jönnek fel és úgymond egy második életüket élni.
Az, hogy miket látunk pl. tik-tokon nem mindig releváns és persze nem a köztudott FunStreamereket kell alapnak venni, mint ahogy nem olyan rég felsorolták őket!
Voice-nak is megvan a maga előnye és hátránya! (Ezt mondom úgy, hogy nagyon sokáig elleneztem a Voice-t) Gyorsabb rp körforgást tud biztosítani. A limit nélküliség miatt nem kell robotolni a pénzt, mint az állat, hogy meglegyen X kocsid, mert ugye ott bármikor megveheted irl pénzért avagy pp-ért amit megtudsz vásárolni más játékostól is, mint egy MTA szerveren.
Ameddig a játékosbázis zöme arra, megy hogy pénz,autók,csillogó ház amit irl nem tudna megvenni, de itt igen és gyűjtögethet addig az is lesz a kereslet!
Ahol pedig a "hcrp" megy az visszább esik.
Viszont kevés az olyan szerver, mint ez, hogy egyetlen egy ember csinál rajta mindent. Így fixálva azt, hogy egyedi és lophatatlan marad. Illetve szerintem nincs tulaj össze veszés, mint mondjuk anno See-nél mikor 1 tulajból lett 4 majd megint 1 majd 2 majd megint 4 és ismét 1. Egy kezemen nem tudom megszámolni 2008-tól 2012-ig hányszor zárt be majd nyílt újra :D.
Szóval ezen a részből @Legend -nek respectet kell adjak, hogy mindent egyedül csinál és hallgatja a sok sírásunkat olykor alaptalanul is.
Azt mondanám egy pay to win játék lenne, akkor megértem, de itt ha befizetsz 1 milliót se leszel előrébb max lesz 1-2 jó kocsid amit gyorsan el is bukhatsz vagy a későbbi infláció miatt fele annyit se éri. (szerencse akkor többet ér :p )

Egy kicsit nyitni kell a kínálatot és a keresleti emberek jönni fognak rá, illetve míg más szerverek agyon vannak marketingelve addig OneRP nem nagyon van! (Negatív reklám is reklám és az terjed a leggyorsabban, lásd VVSoma féle szerver)
 
Utoljára szerkesztve:

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Egyetértek @Esteban Velasco ~ Marc nézetével igazából a lehetőség több egy voice szerveren hogy megvalósítsd amit szeretnél igazi pénzért, bár általában azoknak a voice szervereknek végül az egész szervere instabil a sok mapolástól meg minden szartól amit bele pakolnak. Felmentem néha ilyen szerverre csak szétnézni mert amúgy tényleg nem rpt képvisel egy ilyen szerver hanem inkább már ilyen második élet szimulátor amit gondolom nem akar képviselni a szerver amit meg is értek mert a text roleplaynek nem ez kell. De vannak dolgok amik ott jobbak. A VV Soma szervert hagyjuk mert amit az csinál az már kritikán aluli 😅 De vannak olyan dolgok voiceon amik ösztönzik az embereket hogy fent legyenek például időalapú jutalom rendszer ládák formájában amiből néha lehet nyitni autót ami szezonális a hónapra, ami mondjuk tovább fent tartja a játékost a szerveren ez egy tök jó dolog, a frakik úgy vannak megtervezve hogy mindenki külön dolgokat tud gyártani így folyamatosan megy a biznisz, ezek is jó dolgok. És amúgy sok jó RPs is van voiceon én ott éltem át a legnagyobb RP-ket, mert azért van aki tud Rpzni és jobban pörögnek az események, bár itt szeretem azt a részletes RPt amit mondjuk voiceon nem lehet megvalósítani. Én mind a kettőt szeretem.
Játszottam voice szervereken de hogy én alig találkoztam vékony hangú egyedekkel, szerintem egyet nem tudnék megmondani hogy találkoztam e olyannal, azért elég sok idősebb arc játszik roleplayt.
És amúgy reklám nélkül marketing nélkül is elég ismert a onerp szóval majd jön úgy is a tél és mennek fel az emberek a szerverre aztán mindenki elfelejti ezt a topicot úgy is.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Azért ne akarjuk már összehasonlítani a voice és textrp szervereket. Amit most ti voicerpnek hívtok, az ugyan az, mint MTA-n a Magyar Macsó Fun szerver, vagy a régi SAMP kliensen szó szerint bármelyik freeroam vagy kamionos szerver - eskü ez most nem meme, voltak kamionos szerverek. Csak nem volt voice chat. Azok az emberek ott nem rpznek. Legtöbben korukból kifolyólag fel sem fogják mit csinálnak - szerintem kiépült közösség érzésével ott nem is találkoztak. Xxx_Hunter_19_xxX és 69DarkKnight69 felmennek DC-re és funolnak fent, azt gondolva, hogy rpznek. Mert ezt látták az idiótóbbál idiótább streamekben, videókban. Ezzel azonosulnak ezt gondolják jónak.

Persze a probléma itt is több sebből fakad; szeretnénk normálisan rpzni, de olyan vezető média egyéniségek képviselik a magyar "roleplayt", mint Jeffry, Bgame, Zsozé, Isti, VV Soma. És akkor rpzünk? HA-HA.

[HA ESETLEG VALAKI NEM ÉRETNÉ MI A GOND EZZEL KATTINTSON IDE]



És adta Isten, hogy inkább írnak, mint beszélnek. Képtelenség lenne komolyan venni egy olyan szituációt, ahol egy rendőr kisegér hangon kiabál utánam, de közben behallani az édesanyját a konyhából, hogy ne üvöltsön már (félreértés ne essék, semmi gondom nincs a fiatalabb játékosokkal, mindaddig még magukhoz mérten is a maximumot igyekeznek nyújtani A roleplay nem egy COD, több elszántságot és rákészülést igényel, ezt tudja mindenki. Mind voltunk kezdők.)


Szerintem a szerveren jelenleg is aktívan tevékenykedő játékosokat már lehet egy közösségnek nevezni. Úgy gondolom, hogy akik továbbra is aktívan játszanak a szerveren, azok elégedettek azzal az iránnyal, ami be lett lőve. Létezik közöttük egy általános egyetértés, ami alapvetően jó dolog. Szeretik amit csinálnak és ahogyan csinálják. A vagyon központú poilihisztor rpt. És összességében ez jó dolog, mert mindaddig, még a szerveren ez megfelel a játékosoknak, beszélhetünk közösségről. És így beszélhetünk szerverről is.

Ám ennek a másik oldala, hogy aki elégedelten volt és más volt az elképzelése az lelépett. "A maradék." Akik, mint kiderült nem voltak olyan kevesen, mint azt eleinte gondoltuk. Mivel az átlag játékosszám a felére redukálódott - nyílván a bannolt játékosok mellett is.
Ezen a ponton mindenki eldöntheti, hogy akkor ez a 150-60 játékos, aminek a negyede/fele "toxic", mert próbálja felhívni a többiek figyelmét arra MI LEHETNE, vagy a 80 peek, akinek tökéletes a langyos állóvíz.
Ez sem igaz, én játszottam voice szerveren ott is van olyan közösség aki rpzik, nyilvân nem lehet olyan szinten mint texten de azért ez hatalmas tulzás
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó