Hova lettek a játékosok?

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Sziasztok.
Arról szeretnék érdeklődni, hogy miért csökkent le a peak játékosszám 100-120 főről hirtelen 60-70 főre? Nektek, játékosok, mi a véleményetek erről?
Egy szerver életében vannak jobb és rosszabb időszakok játékos szám szempontjából. Míg 2 hete közel 140-en is megvoltunk, úgy most 90-100 a peak. Ez ilyen, nem kell belelátni ebbe semmi többet. Ha szétnézünk, a magyar text rp szervereken (leginkább itt mta-ra gondolok, mert más nincs) egyre kevesebb a játékos hónapról hónapra. Ha nálunk is kevés van, akkor az ott működő text rp szervereken is kevés van. Sajnos kezd kihalni ez a műfaj, de mi itt vagyunk, és itt leszünk.
 

Bohóc

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:163
David Stewart
Sajnos a közösségnek néha nem tetszik, amit egy új csoport képvisel, így a csoport hamar elveszítheti a kedvét a közösségbe való beilleszkedés hosszadalmas folyamatától, bár mi újrapróbálkozunk, de a fogadtatás ismét vegyes.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Egy szerver életében vannak jobb és rosszabb időszakok játékos szám szempontjából. Míg 2 hete közel 140-en is megvoltunk, úgy most 90-100 a peak. Ez ilyen, nem kell belelátni ebbe semmi többet. Ha szétnézünk, a magyar text rp szervereken (leginkább itt mta-ra gondolok, mert más nincs) egyre kevesebb a játékos hónapról hónapra. Ha nálunk is kevés van, akkor az ott működő text rp szervereken is kevés van. Sajnos kezd kihalni ez a műfaj, de mi itt vagyunk, és itt leszünk.
Nem bántásból mondom de átnéztem az utobbi hetek statisztikáit és még a nevenincs RP szervereken is 100+ játékos van fent.
Nagyon szeretném hogy olyan legyen ez a szerver mint rég szeretek itt játszani de sajnos nemlehet hogy minőségbeli változást kellene orvosolni?
Kár lenne mindíg ennyvel lerázni hogy mindíg más baja minden.
Többi szerver köszöni szépen rendben vannak.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
Nagyon szeretném hogy olyan legyen ez a szerver mint rég szeretek itt játszani de sajnos nemlehet hogy minőségbeli változást kellene orvosolni?
Kár lenne mindíg ennyvel lerázni hogy mindíg más baja minden.
Mindig felmerül, mindig kudarcba fullad.
Az efajta szerepjáték pedig koránt sincs kihalóban. Valahol szórakoztatóbb, valahol élménydúsabb, valahol meg el van zavarva a játékos. Meg vannak azok akik megfelelő játszótér hiányában letették a játékot.

ui.: Ezzel egyidejűleg pedig megszületett egy olyan unban kérelem, ami reflektál problémá(ka)t.
Az egész úgy kezdődött, hogy nekem és haveromnak is volt biciklink, és a haverom elkezdett igazából jogtalanul menekülni a sherrif (?) elől, mert nem volt nála semmi sem, gondolom fun miatt menekült, és kergette egy ideig, majd elvesztette, és utána megtalált engem (gondolom azt hitte, hogy Ő vagyok, azaz a haverom, mivel Ő is biciklivel volt) aztán mondtam neki, hogy nem én menekültem előle hanem a haverom, nem akarta elhinni, be akart vinni az őrsre, és akkor ki is akadtam hogy full jogtalanul bevisznek amikor semmit nem csináltam, és akkor mondtam a Sherrifnek (?), hogy be se vigyen, nyugodtan bannoljanak inkább ki.
 
Utoljára szerkesztve:

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Én szerintem sokat javult jó irányba a szerver, ha a régi időkhöz hasonlítjuk (ami szerintem borzalmas volt, bocsesz) én nem szeretném ha olyan lenne mint rég a Paletoi időszakban. Egy jó dolog volt benne az, hogy kisebb területen volt a "játszótér", de játékos szám ugyanilyen ingadozó volt csak több interakt volt. Jelenleg a város elég nagy ennyi embernek, így szerintem sokan köztük én is, azért nem járunk fel gyakrabban a szerverre, mert megyünk körbe körbe, céltalanul senkivel se találkozva és erre rá unnak az emberek ha az ember nem talál egy jó társaságot. Ez nem a scriptek hibája, mert igazából a szerver fejlődik, vannak frissítések a szerveren elég sok minden elérhető amivel le lehet kötni magad egy személyben, csak valahogy az RP nincs meg, csak minden más. De a feltételek adottak, csak már nincsenek olyan nagy közösségek mint régen. De amúgy így az évek alatt tapasztalat alapján általában mindig van egy-egy hullámvölgy amikor kevesebben vannak.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Hát lehet nagyban hozzájárul a játékosok elvándorlásához az a szitu, mikor OOC alapon nem vesznek fel embereket frakciókba. (még jó hogy a szerverszabályzat ezt elvileg tiltja).
Mennek a klikkesedések és a kiégések mindenhol apró és több éves dolgok miatt.

Sokat segítene ha mindenki mélyen magábanézne.
 

r0xtar

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:133
Romain Bordeaux / Prudence Laveau
Őszintén nekem az vette el a kedvemet, hogy sok mindenre rá van hagyva "jóvanazúgy" mentalitással a dolog, mert nincs konkurencia tehát úgysem fognak elmenni a játékosok másik text alapú ALT:V magyar RP szerverre játszani. Illetve, ha a bugjelentéseket megnézzük a legrégebbi, ami már a 2. oldalon van (...) tavaly augusztusi és egy elírásról van szó, ami továbbra is fennáll. 2 hete még az lett kiírva DC-re, hogy írjuk fel a hibákat, hogy minél hamarabb tudják őket javítani.
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,095
.
Őszintén nekem az vette el a kedvemet, hogy sok mindenre rá van hagyva "jóvanazúgy" mentalitással a dolog, mert nincs konkurencia tehát úgysem fognak elmenni a játékosok másik text alapú ALT:V magyar RP szerverre játszani. Illetve, ha a bugjelentéseket megnézzük a legrégebbi, ami már a 2. oldalon van (...) tavaly augusztusi és egy elírásról van szó, ami továbbra is fennáll. 2 hete még az lett kiírva DC-re, hogy írjuk fel a hibákat, hogy minél hamarabb tudják őket javítani.

Valóban ki lett írva, hogy a hibák nagy részét javítottuk, mert így is történt. Egy prioritási lista alapján dolgozik Legend, és csak ő, így nem tud mindent megcsinálni egyedül egyből, tekintettel arra, hogy nem egy robot. Az, hogy el van írva valami, az annak a bizonyos listának az alján van ugyan úgy, mint a többi ami ott maradt. Amikor kiírásra került az volt a lényeg, hogy ne legyen timed out 5 másodpercenként, amit meg is oldottunk. Sajnálom, ha úgy látod, hogy "jóvanazúgy" mentalitással van minden. :)

Egyébként a témához szólva, nem csak nálunk, hanem az MTA szervereken is csökkent a létszám láthatóan. Vannak hullámvölgyek sajnos.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Őszintén nekem az vette el a kedvemet, hogy sok mindenre rá van hagyva "jóvanazúgy" mentalitással a dolog, mert nincs konkurencia tehát úgysem fognak elmenni a játékosok másik text alapú ALT:V magyar RP szerverre játszani. Illetve, ha a bugjelentéseket megnézzük a legrégebbi, ami már a 2. oldalon van (...) tavaly augusztusi és egy elírásról van szó, ami továbbra is fennáll. 2 hete még az lett kiírva DC-re, hogy írjuk fel a hibákat, hogy minél hamarabb tudják őket javítani.
Csak az elmúlt pont 1 hónapban 13, ismétlem, tizenhárom patch érkezett. Ebben volt nagyobb patch is, de a többi hibajavítás. Less rá a changelogra, és meglátod: https://forum.onerp.hu/forums/changelog.14/
Ha ez a "nemtörődöm, jóvanazúgy" hozzáállás, akkor kérdem én: mi az, ami elégséges lenne? Napi 3 patch? Vagy mi? :D
 

kiazatoken

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:75
Olivia Day
Csak az elmúlt pont 1 hónapban 13, ismétlem, tizenhárom patch érkezett. Ebben volt nagyobb patch is, de a többi hibajavítás. Less rá a changelogra, és meglátod: https://forum.onerp.hu/forums/changelog.14/
Ha ez a "nemtörődöm, jóvanazúgy" hozzáállás, akkor kérdem én: mi az, ami elégséges lenne? Napi 3 patch? Vagy mi? :D
Megértem 13 patch egy hónap alatt, egyik sem fókuszál ( relatív ) fontosabb dolgokra. Példának feldobva az ilegális frakciókat, hol vannak? Bandák kihalnak mert nincs mit csinálniuk. Drogrendszer kakaó, megírtak egy nagyon komplex, összeszedett rendszert és seen-elve lett kb. ( https://forum.onerp.hu/threads/drogrendszer-alternatíva-kínálás-erős-vázlat.24138/#post-71041 )
Elég nagy ,,ERPÉS” réteget foglalkoztat az ilegál, főleg a banda típusok. Ha pont ezzel nincsen foglalkozva több mint valószínű hogy befolyásolja a player számot.

Nem személyeskedve de tényleg, a scriptes dolgok általában két dologra vannak felhúzva: ,,alt:v hiba vagy Legend egyedül van nem robot”
nem támogatva a régi dead alt:v textrp szervert de ilyenre szerintem példát se látam hogy alt:v hiba. A legend egyedül dolgozik nem robtora pedig, miért nem fizet meg maga mellé valakit? Nem akarok a zsebébe turkálni de biztos vagyok benne hogy a ONERP PP pénzből nyugodtan vissza lehetne fordítani a szervere is.
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,095
.
Megértem 13 patch egy hónap alatt, egyik sem fókuszál ( relatív ) fontosabb dolgokra. Példának feldobva az ilegális frakciókat, hol vannak? Bandák kihalnak mert nincs mit csinálniuk. Drogrendszer kakaó, megírtak egy nagyon komplex, összeszedett rendszert és seen-elve lett kb. ( https://forum.onerp.hu/threads/drogrendszer-alternatíva-kínálás-erős-vázlat.24138/#post-71041 )
Elég nagy ,,ERPÉS” réteget foglalkoztat az ilegál, főleg a banda típusok. Ha pont ezzel nincsen foglalkozva több mint valószínű hogy befolyásolja a player számot.

Nem személyeskedve de tényleg, a scriptes dolgok általában két dologra vannak felhúzva: ,,alt:v hiba vagy Legend egyedül van nem robot”
nem támogatva a régi dead alt:v textrp szervert de ilyenre szerintem példát se látam hogy alt:v hiba. A legend egyedül dolgozik nem robtora pedig, miért nem fizet meg maga mellé valakit? Nem akarok a zsebébe turkálni de biztos vagyok benne hogy a ONERP PP pénzből nyugodtan vissza lehetne fordítani a szervere is.
Fel van már írva, és készíti is Legend az új drogrendszert, viszont megint azzal kell példálózni, hogy egyedül van és egy napban csak 24 óra van. Azért nincs felvéve senki mellé, mert vagy nem ért hozzá senki Magyarországon, vagy nem akar ilyen fejlesztésben részt venni. (Habár ilyen ember nagyon kevés van, aki ért hozzá). A másik szerveren meg vagy azért nem találkoztál azzal, hogy ALT:V hiba, mert nem volt szinte semmi script a szerveren ami valóban az volt, vagy nem húzta addig a szerver. Nem csak viccből dobálózunk ezzel.
 

kiazatoken

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:75
Olivia Day
Fel van már írva, és készíti is Legend az új drogrendszert, viszont megint azzal kell példálózni, hogy egyedül van és egy napban csak 24 óra van. Azért nincs felvéve senki mellé, mert vagy nem ért hozzá senki Magyarországon, vagy nem akar ilyen fejlesztésben részt venni. (Habár ilyen ember nagyon kevés van, aki ért hozzá). A másik szerveren meg vagy azért nem találkoztál azzal, hogy ALT:V hiba, mert nem volt szinte semmi script a szerveren ami valóban az volt, vagy nem húzta addig a szerver. Nem csak viccből dobálózunk ezzel.
Nem ért hozzá senki Magyarországon kicsit erős szerintem ne haragudj.

Semmi script a szerveren, ne már klód xd
A szerver meg igen is húzta hónapokig talán évig is nem emlékszek pontosan.

Lassan ha látok egy hibajelentést már előre tudom hogy alt:v bugg, már csak az érdekeségért megnéznék egy százalékos arányt hogy a hibajelentéseknek hány százaléka van annyival letudva hogy ,,alt:v bugg”.
( továbbra sem tervezek személyeskedni )
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,095
.
Nem ért hozzá senki Magyarországon kicsit erős szerintem ne haragudj.
Ha tudsz mutatni olyat, aki ért hozzá és vállalná is, mutass be neki kérlek, mi még nem találkoztunk vele.
Semmi script a szerveren, ne már klód xd
Hát... nem is volt rajta sok az alapokon kívül. Egyébként nem húzta egy évig ha jól emlékszek. Ráadásul sokan panaszkodtak is miatta, hogy meghaltak az illegálok mert még rablás sem volt.
Lassan ha látok egy hibajelentést már előre tudom hogy alt:v bugg, már csak az érdekeségért megnéznék egy százalékos arányt hogy a hibajelentéseknek hány százaléka van annyival letudva hogy ,,alt:v bugg”.
Ha az, akkor nem tudunk vele mit csinálni. De hogy említsek egyet a közel múltból, a Timed outolást. Az sem mi miattunk, hanem az ALT:V miatt történt, amire együtt kerestük a javítást az ALT:V csapattal, de erről legalább 50 screenshotot lehetne ide bevágni, ahol tárgyaljuk velük. Korlátoltak a lehetőségek még a platformon, de a sok közül ez a legjobb rossz, ha ez így érthető. Amint ki van patchelve ALT:V által a hiba, meg is csinálja Legend. Fel van írva egy csomó hiba általunk nekik githubra, mégsem foglalkoznak vele. De ha bele akarsz olvasni az ALTV hibákba, itt megteheted: https://github.com/altmp/altv-issues/issues?q=is %3A open+is%3Aissue (szedd ki a spaceket)

Editeltem benne, este van már
 

kiazatoken

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:75
Olivia Day
,,Rabláson kívül más nem volt”
Ez kicsit furcsán hangzik ne haragudj. Mert itt mi más van?
-autoszalon rob
-fegyverraki
-bank rob
-ház rob
-kocsi rob
És a legújabb innováció ami sok újdonságot hozott
-ékszerbolt rob
mi mást lehet csinálni?

Nem értek a scriptekhez, szervervezetéshez, stb. De ha ennyire buggos, ,,rossz” az ALT:V miért nem próbálunk egy kliens váltást? RAGE:MP?
 

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,095
.

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel
Nem ért hozzá senki Magyarországon kicsit erős szerintem ne haragudj.

Semmi script a szerveren, ne már klód xd
A szerver meg igen is húzta hónapokig talán évig is nem emlékszek pontosan.

Lassan ha látok egy hibajelentést már előre tudom hogy alt:v bugg, már csak az érdekeségért megnéznék egy százalékos arányt hogy a hibajelentéseknek hány százaléka van annyival letudva hogy ,,alt:v bugg”.
( továbbra sem tervezek személyeskedni )
390 db issue van nyitva jelenleg az alt:V-nél. Ebből 11-et csak én nyitottam, ami még mindig megoldatlan. (És 57 már le van zárva, amiket korábban nyitottam.) De jó, hogy rajtam kívül úgy látszik mindenki jobban tisztában van vele, hogy mi történik az alt:V-n. Végülis, nem mi vagyunk ezen a platformon a legrégebb óta. :D
Az meg, hogy miért vagyok egyedüli fejlesztő, nagyon könnyen magyarázható: a több, mint 5 éves munkám közelébe senkit sem akarok engedni, mert nem szeretném, ha akár 1 részlet is kiszivárogna a módból. Ez innentől eléggé leszűkíti a lehetőségeket. Csak olyan emberre bíznám rá a scriptelést magam mellett, akit évek óta ismerek, és megbízok benne. No meg ért az alt:V-hez is, és szívesen csinálná. Ilyen ember jelenleg nincs.
De igazából nincs is rá szükség, mert mint látjátok, 5 éve szinte teljesen egyedül fejlesztem a szervert, és még mindig itt vagyunk, mindig van patch, sűrűbben, mint ahogyan azt más szervereken szokás. De azt ne várjátok el, hogy mindent is azonnal, lehetőleg tegnapra. Ez nem reális.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó