Hells Angels MC

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Grald

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
borito.png

[float=right max=45%]
pissed-off-bastards-of-bloomington08.jpg
[/float]
[float=left max=45%]
r311-0-1920-1079-w1200-h678-fmax.jpg
[/float]
A II. világháború után a veterán katonák sikerüknek és szabadságuknak elég nagy hangot adtak, örömtől zengtek a kocsmák, az utcák. A háború alatt rengeteg barátság alakult ki a legénység között, így leszerelésük után is sok időt töltöttek együtt. Volt egy réteg, amelynek közös érdeklődési köre volt, szerették a motorokat, és előszeretettel babrálták azokat. Szabadságukat kihasználva 40-50 fő 1947-én megalapította a Pissed Of Bastards of Bloomington(POBOB) motoros klubot, és Harley Davidsonjukkal útra keltek a nagy világban a kocsmákat járva, habzsolták az életet. Egészen 1948, március 17-ig remekül zajlott a világjárás. Ez volt az a nap, amikor az egyik csapattag, Otto Friedli kivált a klubból, és a régi legénységének nevét használva létrehozta néhány régebbi barátjával a Hell's Angels Motorcycle Club-ot(HAMC). Az veterán fő kiválási oka az az akkori szabályzat volt, szerettek volna egy kicsit vadabb, és szabadabb klubbot maguknak. A terv sikeres is volt, a klub egészen 9 évig nagyon nagy sikert aratott, rengeteg ember ismerte meg a nevüket, és több ember is csatlakozott hozzájuk az évek során. Bár sokkal vadabb volt így is az átlagnál, sokkal merészebb, de néhány Sonny Bargernek és barátjainak így sem feleltek meg a klub elvárásai, és sokszor át is lépték a határokat, ami miatt sok tag nézte ki őket. Barger és néhány barátja úgy döntöttek, hogy nem tűrik tovább azt hogy lenézik őket, ezért válaszul kiléptek a Hell's Angels-ből, és egy új klubot, a Hells Angels Motorcycle Club-ot alapították meg a többi öreg beleegyezése nélkül. Ez a tett rengeteg vita indítójává vált, ilyen volt az is, amikor Otto és a vezetőség beperelte Barger-t a név lopása miatt, viszont a per sosem ért célba, és végül Sonnyék legitimizálták a klubot. Sonny és társai a klubot az egekbe repítették, az Oaklendi klub nevét szinte mindenki megismerte. Sonny teljesen átalakította az előzőleg ismert klubot, új arculatot adott neki, és egy sokkal vadabb stílust képviseltek. Az új HAMC már nem csak balhézott és ivott, több illegális munkát is bevállalt biztonsági őrzés néven, főként verőemberként dolgozott a csoport nagy része. Nem ítélték el a fegyvereket és a drogokat sem, viszont a nagy sikerrel nagy hírnév is jár, így a rendőrség is felfigyelt a csoportra, főként a fura pénzforgásra. A klub több tagját is előállították többször is bűntettek miatt, és sokszor próbálták beállítani bűnszervezetnek a klubot, viszont a nyilvánosság elé sose került a HAMC tettei, így ez nem is nagyon sikerült nekik. A klub többször vett részt politikai tüntetéseken is, vagy akár szerveztek ők. Amikor a klub tagjai után sorra elkezdtek nyomozni, és néhány embert már súlyos pénzbüntetéssel, vagy akár börtönnel fenyegettek. A klubtól az Amerikai Motorosok Szövetsége(AMA) is elhatárolódott, ugyanis nyilatkozatba foglalták hogy a Bargerék által képviselt életforma törvényen kívüli, viszont hozzátette hogy a motorosok 99%-a törvényes állampolgár. A Hells Angelsnek több se kellett a nyilatkozat után, ugyanis büszkén elkezdték vállalni hogy ők az az 1% az AMA nyilatkozatában, és olyannyira vállalták ezt fel hogy a mellényeikre is felvarratták. Bár látszólag a Hells Angels egy stabil klub volt, amelynek hatalma megdönthetetlen, mégis kezdett összedőlni. Az AMA segítette a rendőrség munkáját, és fegyverkereskedelemért, drogkereskedelemért, rablásért, vagy akár nők futtatásáért több tagot is bíróság elé állítottak. A HAMC öregek elkezdtek attól félni, hogy az elhurcolt tagok akár köpnek, vagy a következők ők lesznek. Ebben az időben Sonny Barger már 79 éves volt, közel sem volt fiatal, és félt hogy tetteiért utolsó pár éveit börtönben kell tölteni, ezért még mielőtt elhagyták volna Oaklendet felkereste unokatestvérét, Ray Hammond-ot hogy vigye ő tovább a klubbot, ugyanis Barger már csak megfigyelő akar lenni, és nem akarja utolsó éveit a rácsok mögött tölteni. Ray se volt ismeretlen a motorosok világában, ugyanis Hammond is több motoros klubot alapított, viszont pénzügyileg sose állt stabil lábon, és támogatni se támogatta senki a klubot, így inkább feladta. Ray Hammond és a veteránok útra keltek mielőtt rájuk is a rácsok vártak volna. Az utazás több hétig tartott, viszont amikor egy Sandy Shores nevű faluban megálltak pihenni és körbenézni, a veteránok a szívükbe zárták a várost, és eldöntötték hogy letelepednek ott. Ray tanulva nagybátyja hibájából a pénzt ezúttal biztos helyen akarta tudni, így a város mellett vásárolt egy kocsmát, amiből ismét fel akarja építeni Barger birodalmát...

[float=left max=45%]
5269318-orig.jpg
[/float]

Az Oakland Police Department által létrehozott akta a Hells Angelről: https://docs.google.com/document/d/1uOwOCDDsVHth50hvfz_LeCYxb4tYv45SVbJyIIhuwJ8/edit?usp=sharing (sikeres pályázat esetén első megjelenésünkkor/rendőrségi ügyünknél a Blaine County Sheriff's Office lekérheti az aktát az Oakland Police Department-től, ezáltal információt szerezhet a klub múltbeli tevékenységeiről).







hierachia.png
president.png

A President a klub jelenlegi vezetője, az ő keze alá dolgozik mindenki, ő birtokol mindent. Az ő felelőssége a klub és a kocsma irányítása, ő osztja ki a feladatokat is,
és csakis az ő jóváhagyásával történhet bármi.
vicepresident.png

A Vice President-et a klub egyik legrégebbi tagja kapja meg, akiben a president a legjobban megbízik. Feladata egyezik a presidentével, annyi különbséggel hogy ő a
klubra kiható, önálló döntéseket nem hozhat, viszont ha bármi ötlete van azt elmondhatja, és ha rábólint a vezető akkor megcsinálhat szinte bármit.
[float=right max=45%]
ed361ba17e4986c95816239d64f8f015.jpg
[/float]
secretary.png

A klub egyik fő emberének tekinthető, ő rendezi a papírmunkákat, illetve a pénzügyekkel foglalkozik, ha perre vagy bármilyen tárgyalásra kerülne sor ő segíti a klubot, mondhatni a klub ügyvédje és jegyzője.
roadcaptain.png

A Road Captain a hierarchia közepén helyezkedik el, már ismerik őt és bíznak benne az emberek. Ő szervezi le a cég munkáit, ő rendezi meg a bulikat, részesedése van már a cégben, ezáltal az ő felelőssége is az ott lévő történések.
veteran.png

Egy régebbi tag akit mindenki ismer már, és megbíznak benne a többiek. Tud mindent a klubról, és hozzáférése van neki is szinte bármihez. Segíti a klub munkáját, jelentős részt vállal a feladatokból, emellett felügyeli az alatta lévőket és segíti azokat. Ő már nem a kocsma dolgozója, lényegében ez az a rang amikor már bíznak benne az emberek de még tanítani kell néhány dologra.
reaper.png

Ezt a rangot az a személy kapja, akiben már elkezdtek bízni az emberek és részt is vesz sok-sok tevékenységben amelyet a klub folytat, de még mindig a kocsmában dolgozik, viszont már a feladata inkább a Hangaroundok ellenőrzése mint sem a valódi munka.
handaround.png

Ők a kocsma dolgozói, akiket mindenki csak ugráltat. Sok mindenről nem tudhatnak még, egyszerűen csak a cég alkalmazottai, takarítók, kocsmárosok, biztonsági őrök. Ez a rang egy vizsga rang, itt általában az emberek pár napot töltenek, ez idő alatt látjuk hogy mennyire illik bele a klubba, ezek után pedig ha a frakció többsége egyetért azzal hogy ide illő, akkor szépen apró lépésekben megtudhat többet is rólunk.



ooc.png
bemutatkozas.png


Sziasztok, Martin vagyok 18 éves. Nagyjából 2013 óta játszom roleplay szervereken, ez idő alatt rengeteg mindent megtapasztaltam. Először SA:MP-al kezdtem, később pedig pár évre abba is hagytam. Voltam admin, leader(HAMC frakció leader), adminsegéd, mind nagyobb szervereken volt lehetőségem ezt kipróbálni. Ekkor már Multi Theft Auto világát boldogítottam sokak által furának nevezett stílusommal, de nagyjából 1 éve már a GTA V rp szervereit járom. Jelenleg személy és vagyonőrként dolgozom, és emellett programozónak tanulok, mind a két munkát nagyon szeretem, ilyen téren szerencsésnek mondhatom magam ugyanis mára már mondhatni ennek a kettő munkának élek, és szerencsére kijelenthetem hogy sikeres is vagyok benne. Stílusomat szerintem sok mindenki megtapasztalhatta már a szerveren, általában nem sok mindent veszek komolyan és elpoénkodok mindent ugyanis úgy gondolom a játékot élvezni kell, nem folyton ügyet csinálni mindenből. Jobb nevetni szerintem valamin mint idegeskedni pár pixel miatt, de persze ha valami történik a megfelelő komolysággal állok hozzá.

tervek.png


Ha megalapul a frakció elsősorban nem leszünk sokan, de ez egyértelmű. Csak a motor és pár ember lesz. Lehetőségeket kihasználva(kocsma buli, motoros találkozó stb.) próbálom minél több emberrel megismertetni a frakciót, és közben rp-zünk is egy jót. A frakcióba való csatlakozáshoz először át kell esni a "szivatás" szakaszon, ami igazából pár nap csak, ilyenkor még csak kocsmai dolgozó mindenki, nem csinál semmi mást csak egész nap felszolgál, rendet rak, kaját csinál stb. Ezek után kerülhet csak be bárki is a frakcióba, ez igazából egy vizsga is, amivel meg tudjuk nézni megfelelő-e az rp tudása a jelentkezőnek. Főként ilyen módon szeretném az elején kicsit gyarapítani a tagok számát. Ha ezen a fázison átesik a frakció szeretnék még feljebb törni, droglaborokat nyitni és fegyverraktárakat Blain Country minden pontját, és a frakció hatalmát, befolyását terjeszteni mind legális mind illegális oldalon(Fegyver és drogkereskedelem, őrzési munkák elvállalása). A frakció egy cég alatt futna(a cégért a Vice President, és a Secretary felelne), ahol a pénzeket tisztára tudnánk mosni(az illegális eladási pénzeket úgy forgatnánk be a cég kasszájába hogy ital vagy étel eladásként papírozzuk le, vagy akár egy őrzési munkánál olyan számlát kérünk amely az amúgy kapott összeg többszörösét tartalmazza, ezáltal más frakciókkal, szervezetekkel közelebb tudunk kerülni, hisz így ők más sejthetik hogy valami nem tiszta velünk), és a Hangaroundokat is tudjuk benne alkalmazni. Az illegális oldal mellett próbálnám felfuttatni a legális oldalunkat is, akár kocsmabulik szervezésével, vagy több őrzési munka elvállalásával. Röviden összefoglalva fő tervem a gyarapítás, hatalom és vagyonszerzés, és folyamatos rp a játékosokkal.

miert.png


Mivel egy kisvárosban játszódik a szerver, szerintem maga a frakció eléggé illene ide. Mint említettem a játékosokkal való kapcsolatra szeretnék rámenni inkább, és mi nem banda vagy maffia vagyunk, hanem klub(attól még illegális, de egyikbe se sorolható be), ezáltal mind illegális tevékenységekben, mind legális tevékenységekben részt tudnánk venni egyaránt(pl.: politikai tüntetést szerveznénk). Maga a frakció HQ is egy kocsma lenne, így igazából bárki aki szeretne velünk rp-zni bejöhet, hisz mi nagyrészt ott leszünk, ezáltal pedig mi is vagy a betévedő játékosokkal is tudunk rp-zni, ez nem egy zárkózott frakció, igazából vevő mindenkire IRL is. Ezek mellett úgy gondolom hogy meg kell említenem magamat is, hiszen magáért a frakcióért én felelnék. Véleményem szerint elég tapasztalatot szereztem már rp téren, volt lehetőségem leadernek lenni, mind illegális és legális oldalon is. Adminisztrátorként pedig megismertem a vezetők látásmódját is, és az "érme két oldala" szabályt is, amit mai napig tartok, és bármi történik mindig figyelem a másik játékos reakcióját is, illetve hogy neki ez milyen lehet, így a frakció mindig próbálnám úgy alakítani hogy a tagoknak, játékosoknak, és az adminisztrátoroknak is megfeleljen.

Köszönöm hogy elolvastad, szép napot! ;)
 

dgr

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Jó srác ez a Fezzy gyerek. Jól rpzik és szerintem jól vezetné a frakciót. TÁMOGATLAK tesó.
 

Roland410

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:80
Én szeretném a legjobbakat kívánni, de sajnos az előző motoros bandák, amik a szerveren voltak azt bizonyították minden egyes alkalommal, hogy a közösség nem nagyon vevő erre az egész motoros RP-re.
 

CrsBence

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:32
Helóka! Amikor SeeMTA-n vitte a Hell's Angels-t énis tagja voltam a frakciónak. Szerintem nagyon jól vitte, egy jó társaságot tudott kialakítani, és mindig jó rp-k voltak. Én TÁMOGATOM a lapot, szerintem jól tudná vinni a frakit.
 

Armin2003

Újonc
Játékos
Üzenetek:12
Teljes mértékben támogatom, jól meg fogalmazott és össze szedett lapot irt. Szerintem meg állná a helyét mint leader.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Személy szerint mikor JHG jelen volt a szerveren rendszeresen jártam kocsmázni dumálni rp-zni velük.
Nagyon tudnék örülni ha egy hasonló mégis új MC frakciót láthatnék a szerveren, hely is megfelelő hozza és úgyérzem az idő is!
Támogatni tudom csak!
hajrá hajrá!
 

Jerold Brown

Haladó
Játékos
Üzenetek:20
Hellókaa nyalóka

Ez most oda rakta, ahogy ismerlek téged - titeket eléggé magas szinten tudnátok tolni ezt az egész RP-t , a pályázat szerintem tartalmilag és formára is full , támogatom! Már nem tolhatjuk együtt, de ha megkapjátok pár élmény képet lőhettek nekem he-he.

Az előző motoros banda nem volt valami nagy szám, de viszont ti elég jól és magas szinten tudnátok tolni ezt az egészet és persze lenne feelingje. Hajrá!
 

azvagyte

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:45
Jól összeszedett lap lett, nem túl hosszú és nem túl rövid. A külalak különösen tetszik, csak így tovább!
 

Bojheee

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:55
Sziasztok. Nagyon szép lap lett. Nagyon patika a külalak felépítés minden. Viszont ennyi. Tapasztalatok alapján én nem adnék neked frakciót, első sorban számodra a színes rp az volt hogy tahó parasztot rp-zel. Ezzel nem is volt baj szóltál hogy ha baj szóljunk. Én szóltam párszor. Nem változott semmi. Az SO napi szinten keresett a szerelő telepen. Ez nekem azt sugallja, hogy pár nap/hét alatt lekapcsolnának. Nem mondom hogy nem lennél képes elvezetni, de a rengeteg admin ügy és egyebek nem azt mondják hogy ez a banda lenne a leg életképesebb. Sajnálom, de én nem támogatom.
 

CrsBence

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:32
Idézet tőle: Bojheee:
. Az SO napi szinten keresett a szerelő telepen. Ez nekem azt sugallja, hogy pár nap/hét alatt lekapcsolnának. Nem mondom hogy nem lennél képes elvezetni, de a rengeteg admin ügy és egyebek nem azt mondják hogy ez a banda lenne a leg életképesebb. Sajnálom, de én nem támogatom.

Szia! Nem értem az összefüggést a két dolog között. Miért baj az, hogyha az SO napi szinte kereste a szerelőtelepen. Szerintem, akkor olyan karaktert hozott, és így élte a mindennapjait. Ez megint csak két játékos közötti interakció. Szerintem, ha valaki aki szeret rpzni, (az so nevében nem tudok nyilatkozni) még élvezte/ték is a dolgot.
 

Zsomy

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:55
Hello! Ha nem tévedek veled még nem RP-ztem, ám a motoros bandákat hiányolom a szerverről. Mikor elkezdtem itt játszani egyetlen egy MC volt kikkel lehetett is szép rp-ket csinálni, remélem ez veletek is így lesz. Támogatom, hajrá!
 

Joshua

Újonc
Játékos
Üzenetek:8
Először is a hozzászólásokra reagálnék. A Hells Angels nem egy banda, hanem klub (MC), azon belül is az egyszázalékosok közé tartoznak.

A másik ami nagyon feltűnt a pályázatban, hogy a tagfelvételizők semmit nem tudnak a klub dolgairól, ami szerintem nem állja meg a helyét, elvégre mi innen Európából is tisztában vagyunk vele, illetve az amerikai újságok is szoktak írni az ügyeikről. Másrészről a hangaround után még van egy prospect korszak, amikor már a prospect jelző felkerül a dzsekijükre (tudom, hogy van rá valami szakszó, de lusta vagyok kiguglizni). Ebben a hosszabb időszakban mérik fel igazán, hogy az illető alkalmas-e arra hogy teljesjogú tag legyen. A prospect nem vehet részt a szavazásokon és gyűléseken, ugyanakkor őt már előszeretettel bevonják a bizniszbe kisebb - nagyobb feladatokkal.

Részemről egyébként maga a Hells Angels is nagyon sablonos, egy saját kútfőből kitalált klub által több lehetőség nyílik meg a frakció számára, de ez csak a személyes véleményem.
 

Armin2003

Újonc
Játékos
Üzenetek:12
Szia! Nincs össze függés szerintem abban amit le irtál, mindenkinek a saját akarata és döntése az hogy milyen karaktert alakit a szerveren, személy szerint semmmi probléma nem volt Fezzy-vel. Nagy RP tapasztalata van a srácnak, szerintem teljesen megállná a helyét. Továbbra is csak támogatni tudom Fezzy-t!
 

Grald

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
Idézet tőle: Joshua:
Először is a hozzászólásokra reagálnék. A Hells Angels nem egy banda, hanem klub (MC), azon belül is az egyszázalékosok közé tartoznak.

A másik ami nagyon feltűnt a pályázatban, hogy a tagfelvételizők semmit nem tudnak a klub dolgairól, ami szerintem nem állja meg a helyét, elvégre mi innen Európából is tisztában vagyunk vele, illetve az amerikai újságok is szoktak írni az ügyeikről. Másrészről a hangaround után még van egy prospect korszak, amikor már a prospect jelző felkerül a dzsekijükre (tudom, hogy van rá valami szakszó, de lusta vagyok kiguglizni). Ebben a hosszabb időszakban mérik fel igazán, hogy az illető alkalmas-e arra hogy teljesjogú tag legyen. A prospect nem vehet részt a szavazásokon és gyűléseken, ugyanakkor őt már előszeretettel bevonják a bizniszbe kisebb - nagyobb feladatokkal.

Részemről egyébként maga a Hells Angels is nagyon sablonos, egy saját kútfőből kitalált klub által több lehetőség nyílik meg a frakció számára, de ez csak a személyes véleményem.

Igen, ez egy klub, általában banda scriptet kapnak, viszont klub amúgy. Én csak azt mondtam hogy nem tudnak, sejteni bármit lehet, viszont fixen nem tudhatja senki, mivel az illegális dolgokat senki sem idegenek előtt intézi. Mint említettem sok rang kérült kivételre, ugyanis a szerver átlagos játékosszáma 120 fő. Körülbelül 8-9 rang van összesen a presidenttel együtt. Nem gondolnám hogy mindegyik rang ki lenne töltve, nem szeretném ha mindenki külön ranggon lenne, vagyis kb. mindenki. Ha 15 főből áll a frakció(ami már egy illegálnák soknak számít, vagy kicsit az átlag felettinek szerintem ennyi fővel) akkor is minden rangon 1-2 ember szerepel, nem gondolom hogy megvan a szerveren az az átlag létszám amivel az összes rang behozható lenne, de ezt le írtam. Az meg hogy sablonos, talán igen, viszont én nagyon szerettem ezt a frakciót.



Idézet tőle: Bojheee:
Első sorban számodra a színes rp az volt hogy tahó parasztot rp-zel. Ezzel nem is volt baj szóltál hogy ha baj szóljunk. Én szóltam párszor. Nem változott semmi. Az SO napi szinten keresett a szerelő telepen. Ez nekem azt sugallja, hogy pár nap/hét alatt lekapcsolnának.[/color].

Erről nekem az a véleményem hogy nem sokkal színesebb egy fullos kocsival járkáló ember, igazából én nem nagyon színesnek, inkább egyedinek gondolom Gerald Alba-t, vagy Trent Philipset. Az SO jóhogy mindig keresett, egy buta, tahó parasztot rp-ztem, nem hiszem hogy egy olyan ember el tud bújni a BCSO elől aki a telefont se tudja kezelni. Igen, szóltál hogy neked nem felel meg az IG stílusom, de Discordon. Szerver vagy frakció szabályzatot nem sértettem meg 1x sem, ezáltal én jeleztem is hogy amíg IG dolgot Discordon jelzel addig nem fogsz tapasztalni változást(1x-2x lett jelezve hogy a nőket ne zaklassam). De persze mindenkinek más a látásmódja, amivel nincs gond, én akkor is és most is így láttam a dolgokat, te pedig úgy, a két szemszög teljesen más.
 

Grald

Haladó
Játékos
Üzenetek:16
UPDATE: A pályázat bővítve lett egy aktával, amelyet az Oaklandi rendőrség vezetett a klub ott léte alatt, mondhatni egy ilyen "mit tudhat rólunk a rendőrség" rész. Az akta folyamatosan bővítve, fejlesztve lesz a 19-ig.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó