HCRP Átalakítása

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:235
Frank Dudek

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» doctorjuan#2432 «

Ötleted leírása

» HCRP átalakítása
Remek lehetőséget nyújt a játékosoknak hogyha kreatívak és időt szánnak a karakterük fejlesztésére akkor jutalmazva vannak. Viszont jelenleg olyan könnyen tudnak pénzhez jutni a játékosok az alapmunkákkal hogy számukra az óránkénti plusz $1000 nem nyújt motivációt ahhoz hogy időt és energiát szánjanak egy minőségi karakterlap kialakítására. Erre lenne véleményem szerint jó és új megoldás az hogyha valaki elkészít egy valóban jól összeírt és bemutatott karaktert akkor az adott játékos tudjon igényelni a szerepéhez szükséges járművet és ingatlant. (értelemszerűen hogyha valaki olyan karaktert alakít akihez nem reális igények társulnak, attól meg kell tagadni az igényeket.) Ha a karaktere CK-n esik át akkor a kapott igényléseket el kell venni tőle.

Miért éri meg?
A jelenlegi grind rendszert kerülhetné el az akinek szüksége van valamire, így a valós szerepjátékra tud már koncentrálni egyből.
Motiváló hatással van a játékosokra, hiszen a befektetett munkája megtérül.
«


Csatolmányok

» Válasz «

Egyéb megjegyzések

» Véleményedet oszd meg kommentben! «



 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Nem igazán támogatom a dolgot.
A HCRP karaktert nem azért csinálja valaki mert ezzel akar elérni magának vagyont, nem.
Azért választja és csinálja ezt valaki, hogy megmutassa mire is képes, esetleg így jobban tudja alakítgatni, kezelni a karakterét. Illetve persze a titulustól.

Rengeteg féle-fajta jármű van a szerveren. Lényegében nyitott a választék. Ehhez társulnak még a tuningok (gondolok itt az optikai részére) amivel mégegyedibbé lehet tenni az adott járművet.
Ingatlan? Ott vannak a berendezhető ingatlanok. Lényegében olyanra csinálja meg mindenki amilyenre szeretné. Igaz az objektek száma véges, de ezt leszámítva csak a képzelet szab határt.
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Azzal egyetértenék, hogy a HCRP rendszer módosításra szorulna némileg, de nem így.

Jelenleg rettentő nehéz HCRP-t kapni, mert a legutolsó bekezdés is fel van kérdezve, de sok játékos sem áll azon a szinten, hogy összerakjon egy komolyabb karakterlapot. Azzal pedig egyáltalán nem tudok azonosulni, hogy valaki kapjon villát, luxusautót a segge alá. Nem lenne motivációja bárkivel RP-zni és a karakter jellem és vagyonbéli fejlődése teljesen elmaradna, ideiglenesen megrekedne vagy sokkal nehezebben indulna be.

Én a HCRP rendszer javítása mellett az alábbiakat tudnám megfogalmazni:
- Sokan szerintem nem mernek írni, mert a szoba nyilvános és nem vagy nehezen bírja a kritikát (csak a már kész, elfogadott lapok legyenek nyilvánosak)
- Lehetnének külön HCRP mentorok. Ez lehetne akár a bíráló vagy külön személyek
- A jelenlegi elbírálás véleményem szerint nagyon szigorú (1.000$ nem egy nagy összeg ezért. Ha magamból indulok ki, nekem 3-4 óra volt az alapot összehozni. Aki pedig nem bírja azt, hogy több száz ember előtt kritizálják a munkáját, az biztosan nem fogja folytatni és nem motiválja ez az összeg. - nem megint a pénz a lényeg, de van némi ok-okozat - Mellékkartereket ne kelljen kifejteni, inkább koncentráljunk a jellemépítésre, fejlődésre. Engedjük el a részrehajlást. Láttam olyan HCRP-t ami el lett fogadva, de szerintem nagyon sok helyen csúszott az egész és egy sokkal jobbat meg nem fogadtak el.)
- Lehetne az embereket motiválni kevés PP-vel, amennyiben egy komoly összeszedett karaktert rak össze és azt vezeti tovább folyamatosan (Nem, nekem nem kell)
- CK rendszert is átdolgoznám némileg, hogy járjon vagyonvesztéssel 10-20% között. Vigyázzunk a karakterekre és ne 2-3 hetente csináljunk újat.
- Aki elbíráló, annak legyen elfogadott HCRP-je. (Krekor)
 
Utoljára szerkesztve:

Klaudia.

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:645
Melina Wong
Sziasztok!

Úgy érzem, hogy mint HCRP elbíráló, illik néhány sort írnom. Igen, még az vagyok, csak nem én írok alá. Krekorral együtt átnézzük a lapot és megbeszéljük azt. Innen is köszönöm Krekornak a remek munkáját.


- Sokan szerintem nem mernek írni, mert a szoba nyilvános és nem vagy nehezen bírja a kritikát (csak a már kész, elfogadott lapok legyenek nyilvánosak)
Sosem zárkóztunk el attól, hogy segítsünk, esetleg iránymutatást adjunk a privátban elküldött karakterlapok iránt. Mindenkinek meg van arra a lehetősége, hogy iránymutatást kérjen, viszont nem fogjuk privát üzenetben elbírálni. Ennek itt van a módja.
Illetve azt veszem észre, hogy sokan két tényezőből nem írnak: lustaság (már csak a karakterek történéseinek valósabb eseményeinek sem néznek utána) és az, hogy nem terveznek a karakterükkel igazából semmit. Vagy csak nem tudják mit akarnak. Már élből elszomorító az, hogy készítek egy karaktert, igazából a semmiért.
Igen, ez egy olyan munka, aminek utána kell nézni és pillanatok alatt lehet összeegyezhetetlen dolgokat írni. Sajnos, azokba bele is fogunk kötni, mégha az első bekezdésben is van.

- Aki elbíráló, annak legyen elfogadott HCRP-je. (Krekor)

Teljesen elfogadható érv, ha már a frakció-leadereknek is illene a HCRP minősítés. Jelenleg nekem is bírálás alatt fog állni, csak én még egyeztetve a vezetőséggel kiegészítésre kerül. Nekem is belekötnek és régen az első karakteremnél is belekötöttek. Jogos felvetés, terv alatt van. Nekem is több óra kutatás és munka van vele.

Mindenesetre, ha a házat és az autót nem is támogatom. Megvalósulható lehetne ez az ötlet is, viszont inkább a kicsit nagyobb pénzjutalom lenne a célravezető, ha már azt nézzük, hogy a szerveren egy laktató étel 700 dollár. Ne $1000 legyen, hanem $5000 akár. (Ez csak egy felvetés.)
 

arabmafia

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:199
Sziasztok!

Úgy érzem, hogy mint HCRP elbíráló, illik néhány sort írnom. Igen, még az vagyok, csak nem én írok alá. Krekorral együtt átnézzük a lapot és megbeszéljük azt. Innen is köszönöm Krekornak a remek munkáját.

Sosem zárkóztunk el attól, hogy segítsünk, esetleg iránymutatást adjunk a privátban elküldött karakterlapok iránt. Mindenkinek meg van arra a lehetősége, hogy iránymutatást kérjen, viszont nem fogjuk privát üzenetben elbírálni. Ennek itt van a módja.
Illetve azt veszem észre, hogy sokan két tényezőből nem írnak: lustaság (már csak a karakterek történéseinek valósabb eseményeinek sem néznek utána) és az, hogy nem terveznek a karakterükkel igazából semmit. Vagy csak nem tudják mit akarnak. Már élből elszomorító az, hogy készítek egy karaktert, igazából a semmiért.
Igen, ez egy olyan munka, aminek utána kell nézni és pillanatok alatt lehet összeegyezhetetlen dolgokat írni. Sajnos, azokba bele is fogunk kötni, mégha az első bekezdésben is van.



Teljesen elfogadható érv, ha már a frakció-leadereknek is illene a HCRP minősítés. Jelenleg nekem is bírálás alatt fog állni, csak én még egyeztetve a vezetőséggel kiegészítésre kerül. Nekem is belekötnek és régen az első karakteremnél is belekötöttek. Jogos felvetés, terv alatt van. Nekem is több óra kutatás és munka van vele.

Mindenesetre, ha a házat és az autót nem is támogatom. Megvalósulható lehetne ez az ötlet is, viszont inkább a kicsit nagyobb pénzjutalom lenne a célravezető, ha már azt nézzük, hogy a szerveren egy laktató étel 700 dollár. Ne $1000 legyen, hanem $5000 akár. (Ez csak egy felvetés.)
Köszönöm a választ! :)

Szívesen olvasnám a karaktered sorait. Nekem van egy olyan fétisem, hogy minden fórumfrissítést, posztot, lapot elolvasok.

A két általad leírt tényező is jogos: lustaság, határozatlanság. Ilyen mindig lesz, ezt elkerülni nem lehet. Aki pedig komolyan tervezi a megírást és a szerepének eljátszását, nekik kell egy komolyabb motivációfröccs.

Kutatással kapcsolatban egyetértek én is. Ez kell, elengedhetetlen. Komoly háttérmunka nélkül nincs összeszedett karakterlap.

Pénz lehetne kicsit több, de ha nem is az, akár bármi más jellegű jutalom. Azért az megjegyzem a jövőbeli HCRP laposoknak, hogy a kék csillag is elég vagány dolog szerintem. :)
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:235
Frank Dudek
Nem igazán támogatom a dolgot.
A HCRP karaktert nem azért csinálja valaki mert ezzel akar elérni magának vagyont, nem.
Azért választja és csinálja ezt valaki, hogy megmutassa mire is képes, esetleg így jobban tudja alakítgatni, kezelni a karakterét. Illetve persze a titulustól.

Rengeteg féle-fajta jármű van a szerveren. Lényegében nyitott a választék. Ehhez társulnak még a tuningok (gondolok itt az optikai részére) amivel mégegyedibbé lehet tenni az adott járművet.
Ingatlan? Ott vannak a berendezhető ingatlanok. Lényegében olyanra csinálja meg mindenki amilyenre szeretné. Igaz az objektek száma véges, de ezt leszámítva csak a képzelet szab határt.
Ahhoz hogy jelenleg pénzt szerezz hogy a karakteredhez hű járműved és ingatlanod legyen vagy grindolnod kell az alapmunkákat, vagy az illető a legális rp felé veszi az irányt ami sajnos sokszor unalmas és monoton.
Ezért lenne jó ez a rendszer, hiszen így már úgy tudja elkezdeni a karakterének az életét az illető hogy megvan mindene ami szükséges hozzá.
Visszatérve a többi válaszra, jól kell megválasztani hogy kinek milyen igényei vannak. Hiszen attól még hogy XY beírja a történetébe hogy bejött neki az ötöslottó és most csilliárdokból van neki gazdagnegyedi háza, és a legdrágább járműve nem kell elfogadni. Vannak olyan határok amiket ki kell szabni ebben a témában, annak érdekében hogy az emberek ne essenek túlzásba. Azzal hogy elvennénk ezt a lehetőséget azoktól akik mondjuk csak egy házra vágynak a gettóban (aminek alapból baromi sokba kerül a szerveren jelenleg az igénylése) megfosztanánk attól hogy részletesebb szerepet töltsön be a szerveren. Hiszen miért kezdene bele az akár több napos buszozásba- taxizásba- villanyszerelésbe meg nem tudom mibe hogyha az adott karaktertörténetével is kiérdemelheti a dolgot egészen addig amíg a szerepéhez hű és tart az élete.
 

Fasort

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Ahhoz hogy jelenleg pénzt szerezz hogy a karakteredhez hű járműved és ingatlanod legyen vagy grindolnod kell az alapmunkákat, vagy az illető a legális rp felé veszi az irányt ami sajnos sokszor unalmas és monoton.
Ezért lenne jó ez a rendszer, hiszen így már úgy tudja elkezdeni a karakterének az életét az illető hogy megvan mindene ami szükséges hozzá.
Visszatérve a többi válaszra, jól kell megválasztani hogy kinek milyen igényei vannak. Hiszen attól még hogy XY beírja a történetébe hogy bejött neki az ötöslottó és most csilliárdokból van neki gazdagnegyedi háza, és a legdrágább járműve nem kell elfogadni. Vannak olyan határok amiket ki kell szabni ebben a témában, annak érdekében hogy az emberek ne essenek túlzásba. Azzal hogy elvennénk ezt a lehetőséget azoktól akik mondjuk csak egy házra vágynak a gettóban (aminek alapból baromi sokba kerül a szerveren jelenleg az igénylése) megfosztanánk attól hogy részletesebb szerepet töltsön be a szerveren. Hiszen miért kezdene bele az akár több napos buszozásba- taxizásba- villanyszerelésbe meg nem tudom mibe hogyha az adott karaktertörténetével is kiérdemelheti a dolgot egészen addig amíg a szerepéhez hű és tart az élete.
Grindolni kell, nyilván. IRL sem egyből lesz ez meg az.
Ehhez illően olyan célokat kell kitűzni amit még meg tudsz valósítani és nem megy el a kedved a grindolás miatt. Szerintem ennyire tisztában vannak az emberek saját magukkal.
De pl kamionnal nem nehéz, mikor kevesebben kamionoznak és jó fuvarokat tudsz elvinni akkor 50%-os részesedéssel, bónuszok nélkül tudsz óránként 100ezer körül keresni.
De a karakterfejlődésbe beletartozik az is, hogy szépen, idővel szerzed meg a karakterednek ezeket a dolgokat.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,293
Üdvözlöm a tisztelt egybegyűlteket!

Mint jelenleg megbízott HCRP karakterlap elbíráló, szeretném gondolataimat megosztani az alábbi témával kapcsolatban. A napokban igen sok konzultálok a vezetőséggel. Különféle változásokat igyekszünk bevezetni. Van olyan változás, ami már bevezetésre került a hetekben. Van olyan, ami még megbeszélés és projekt státuszban áll.

Nézzük a jelenlegi plusz lehetőségeket, amit kínál egy HCRP minősítés:

… +1000$-ban fognak részesülni minden egyes eltöltött óra után a szerveren. …
Ez minden bizonnyal arra elegendő mindösszesen, hogy a hosszas cselekmények mellett a karakter ne kerüljön mínuszba. Eléggé rosszul hangzik, de tényleg csak erre jó.

További jutalmak merültek fel, például tárgyilagos jutalmak. Egyet tudok érteni a felvetéssel, ha rendelkezik a karakter megfelelő háttértörténettel. Amennyiben helytálló az, amit leírt az író a történetben, approválni tudom a tárgyilagos jutalmat is egy bizonyos összegig. Olyan karaktert, aki villával rendelkezik a Vinewoodon önerő nélkül (külső OOC segítség) azt nem tudom elfogadni. Így senki ne várja el a jövőben, hogy véletlenül is villát kaphat egy jól sikerült lap esetén.

Fontos megjegyeznem, hogy a jelenlegi elvárások a szerveren elérhető játékosközösségnek mérten vannak felállítva.
Követelmények:
  • Személyes információk – személyleírás
  • Pozitív/negatív tulajdonságok (ezeket inkább fűzzük bele a történetbe, felsorolás helyett)
  • Erősségek/gyengeségek – esetleges betegségek/fóbiák (ha vannak)
  • Következetes történet felépítés (próbáljuk kerülni a klisés történeteket/karaktereket)
  • Megfelelő formázás (lásd: „Kinézetre/tartalomra vonatkozó követelmények”)
  • Minimum 400 szó

Igazából ezekkel a követelményekkel bárki tud kapni egy csillagot a neve mellé, illetve a bónusz ezer dolláros főnyereményt is megkaphatja óránként. Átalakítás esetén őszintén, én szigorítanék ezen és többet várnék/várok el a karakterek lapjaiból. A lapok írása közben pedig segítségül lehet hívni az alábbi leírást.

Szó esett arról, hogy lehetnének HCRP mentorok. A jelenleg megbízott HCRP karakterlap elbírálók felérnek egy mentorral is. Bármikor lehet keresni személyüket segítség, tippek miatt. Hisz azért vannak megbízva, hogy segítsék ezzel kapcsolatban a oneRP játékosait.

Doctor Juantól idézném a következőt:

... a karakteredhez hű járműved és ingatlanod legyen vagy grindolnod kell az alapmunkákat, vagy az illető a legális rp felé veszi az irányt ami sajnos sokszor unalmas és monoton. ...
Egyetértek ezzel a gondolattal. Jómagam sem töltenék el elfogadott karakterrel, sem anélkül alapmunkával időt. Grindolni meg főleg nem fog olyan ember, aki a karakterével foglalkozik. A legális RP részével nem tudok egyetérteni. Egy remek leírást tettem közzé magyar nyelven, ami arról szól, hogy miért érdemes például újságírónak lenni. Jelenleg én is ezt a vonalat viszem a karakteremmel és számomra teli van jó dolgokkal, élvezem csinálni. Emellett úgy gondolom a karakterem folyamatosan fejlődik valamilyen szinten.

Szumma szummárom, bizonyos gondolatokkal egyet tudok érteni és én is nagyon szívesen benne lennék a dologban, amennyiben bárkinek megfordulna a fejében egy elfogadott karakter. Eredményül pedig várható részemről a szigorítás, amikor ugyanis több lesz elvárva a karakterlapból.

Amennyiben bárkinek akad kérdése a hozzászólásommal kapcsolatban, ne tartogassa magában sokáig!
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:235
Frank Dudek
A "nehezítéssel" egyet értek veled Krekor, abban az esetben ha valóban valamilyen határon belüli ingatlant + járművet tud igényelni hozzá a pályázó. Korábbi írásomhoz visszakanyarodva pedig, amiből kiemeltél te is egy kis részletet.. Biztos vagyok benne hogy aki alapból a karakterének átlagos életet szán elmegy majd valamelyik legális frakcióhoz és jól érzi ott magát. Viszont ha a karaktere inkább a bűnt választja hűtársaként akkor nem fog jelentkezni Strawberry lakosként az LSPDhez csak hogy pénzhez jusson, tetszik érteni?
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,293
amiből kiemeltél te is egy kis részletet.. Biztos vagyok benne hogy aki alapból a karakterének átlagos életet szán elmegy majd valamelyik legális frakcióhoz és jól érzi ott magát. Viszont ha a karaktere inkább a bűnt választja hűtársaként akkor nem fog jelentkezni Strawberry lakosként az LSPDhez csak hogy pénzhez jusson, tetszik érteni?
Óóóó! Én értettem félre akkor amit akartál mondani. Igen, érthető így ezzel a példával társítva.

A "nehezítéssel" egyet értek veled Krekor, abban az esetben ha valóban valamilyen határon belüli ingatlant + járművet tud igényelni hozzá a pályázó.
Igen. Abban az esetben jelente 'nehezítést' pozitív elbíráláshoz szükséges elvárások, ha a jutalmakhoz bekerülne összeghatárhoz kötött egyéni jutalmak. Elképzelhető kérés, megtudok vele barátkozni. Bár ez inkább a vezetőségi bírálaton múlik.
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,293
A HCRP átalakítás kérdésével kapcsolatban hosszasan egyeztettünk a vezetőséggel.
Az alábbi módosítás lép életbe az 1.1-től:
  • 40%-al emelkedik az óránként fizetés.
  • Igény szerint tárgyilagos támogatás, megbeszélés alapján.
  • A minimum szó elvárás 400 karakterről, 480 karakterre emelkedik.
  • Mentális betegség, fóbiák.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó