Hayden Chapman - Daniel Sharp, Ken Shaw, Damien Marrow, Blaise F Curry, ...

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Bálint

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:369
Kelvin Rakes
logo.png

one RolePlay
Panaszkönyv - Játékos(ok) ellen


Neved: Hayden Chapman
Panaszra tett játékos(ok) neve: Daniel Sharp, Ken Shaw, Damien Marrow, Blaise F Curry, Kise Ryuta, Brian Burke
Panasz oka: Folyamatos boltrablás, motorról pullozás, unfair játék
Panasz kifejtése: A panaszom a fent megnevezett Jack Hall Gang frakció (többnyire) tagjai ellen irányul. Nem először fordul elő, hogy a reggeli, déli órákban (amikor kb 4-5 rendőr van fent) folyamatosan boltot rabolnak (egymás után kettőt, hármat). Ez a tegnapi napon is így volt, illetve ma is megtörtént. Tegnap a második rablásuk után elvileg elbugolt egy fúrószár (nem bug volt, azt hozzátenném, szimplán nem ismerte a srác a scriptet aki felrakta a fúrót), elmentek egy újat craftolni, majd mikor visszajöttek elkaptuk őket. Az ügyet adminisztrátor jelenlétében megbeszéltük, belátták, hogy hibáztak, azzal, hogy kétszer kattintottak a fúró felhelyezésére. A beszélgetés során meg lett említve, hogy ők kb. hetente mennek rabolni, olyankor 1-2 boltot. Viszont tegnap is és ma is kettőt pakoltak ki egymás után. A harmadikat ma már nem sikerült nekik, mert nem voltunk négyen. A másik probléma az, hogy nekünk esélyt sem adva, körbemotoroznak minket, hegyen, dombon, sínen, és a motorról egyből kilőnek (természetesen félkézzel tartva a kormányt a sínen, domboldalon). Én is és az egész BCSO unfair play-nek tartja, azt, amit csináltok/csinálnak. Hozzátenném még, hogy miután nem sikerült a harmadikat kirabolni, Discordon kértek minket számon, hogy miért nem vagyunk fent elegen. A bizonyítékoknál látszódni fog, hogy milyen időközönként megy a rablás, illetve az is, ahogy kilőnek bennünket.
Bizonyíték(Kép, log, videó):

[12:31:48] !{0097c4}[Bejelentés] A Paleto Bay - Autópálya helyszínről bejelentés érkezett. A bejelentésben boltrablásról beszéltek. Menjetek a helyszínre!
[12:47:03] !{0097c4}[Bejelentés] A Grapeseed - Benzinkút helyszínről bejelentés érkezett. A bejelentésben boltrablásról beszéltek. Menjetek a helyszínre!
A harmadik rablás a képen látszik, 13:02-kor kezdték volna meg --> 15 percenként megy, nekünk 10 perc ugye a halálidő)

[youtube]ED6s08MkiuA[/youtube]

[youtube]Nb5e2HZls5I[/youtube]

20200617124834-1.jpg


20200617124714-1.jpg

20200617130243-1.jpg


20200617130418-1.jpg


20200617130442-1.jpg

K-pkiv-g-s.png


lesben.png

20200617130442-1.jpg


20200617124310-1.jpg


Megjegyzés: Remélem az érintett BCSO-s tagok hozzászolnak, kifejtik a saját véleményüket, esetleg mellékelnek még bizonyítékokat.
 

Blaise

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Nem tudok olyan szabályozásról a szerveren, ami korlátozná, hogy mikor és mennyiszer lehet boltot rabolni. Olyanról sem tudok, hogy ti, vagy mi ne lőhetnétek/lőhetnénk mozgó járműből.

Arra pedig, hogy beláttuk, hogy hibáztunk... nem, nem láttuk be, ne ferdíts légyszíves. Azt láttuk be, hogy a script hibás, hisz ha IRL te felteszel egy fúrószárat a fúróra, aztán mégis kicseréled, akkor - Magyarországon legalábbis -  nem fog eltűnni a fúrószár az éterben. Szóval igen, a script szerint ez most így van, de a script nem feltétlen tökéletes. Mantison már jelentettük a dolgot. Ezen kívül azt is beláttuk, hogy adminnak kellett volna szólni (ami megtörtént, csak nem kellő egyérteműséggel, így nem lett az ügyből semmi), valamint nektek OOC, hogy mi OOC indokkal vagyunk ott, és elvileg ti azt mondtátok, hogy akkor el is mentetek volna.

Egyébként már tegnap is elég toxic stílusotok volt ts-en, azzal jöttetek, hogy nekünk ennyi az RP, hogy folyamatosan boltot rabolunk. Kérdem én, egy illegális szervezetnek mit kéne tennie, hogy pénzt szerezzen? Menjen a farmra almát szedni, vagy közmunkára esetleg?

Azt kéne inkább átgondolni, hogy ti miért nem akarjátok levenni a motorokról a körözést akkor sem, ha a motor tulaja meghalt/le lett csukva. Értem én, hogy céges... na de akkor is legyen ám céges, amikor félreállítotok egy motort, amin körözés van! :)

Nektek kellene megoldani, hogy a rendőrök jobban képben legyenek terepen, ez egy IC ügy, nem hiszem, hogy át kéne vinni OOC-ra.

EDIT: Az is érdekes, ha már itt tartunk, hogy sokszor, amikor semmit nem csinálunk, hanem RP-zünk, megyünk A-ból B-be, akkor is utánunk kanyarodik a BCSO autó autópályán, és a többi... megfigyelnek minket helikopterrel, meg a fene se tudja miket csinálnak még... azt vesszük észre, hogy ha nem csinálunk semmi illegálisat, a rendőrök akkor is ránk vannak tapadva 0-24, HQ előtt állnak meg és néznek, utánunk kanyarodnak a pályán csak úgy és követnek minket. Unatkoznak, vagy én nem tudom.
 

Bálint

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:369
Kelvin Rakes
Nektek kellene megoldani, hogy a rendőrök jobban képben legyenek terepen,

Erre nem tudok mit mondani... Direkt olyankor raboltok, amikor négyen vagyunk, mi nem lövünk autóból, ti 150-el kilőttök motorról. Így, hogy legyünk egyáltalán képbe? A videón is látszik, meg se állunk, már jöttök a motorral és lőttök.



A fúrószárhoz nem tudok mit mondani, oda kell figyelni, esetleg megkérdezni egy olyat, aki jártas a script működésében, hogy hogyan kell csinálni.
 

Bandosz

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:111
Ha küldesz nekem egy karaktertörténetet arról, hogy bármelyik tagotok képes vezetni sínen motort 150-el fél kézzel, miközben pontosan lő hátra, akkor elfogadom, hogy ez IC ügy.

A fórumon nem lehet nálatok RP-t látni. Az élményképekben beállított képeken mesél egy-két ember meg sem történt eseményekről.

A szerveren csak raboltok, mi, mint a BCSO ennyit látunk belőletek. Más frakció (sokkal több taggal) meg tudja oldani, hogy ne kelljen naponta kétszer-háromszor boltot rabolni (ami szintén érdekes, hogy csak reggel történik, amikor éppen megvan a minimum SO-s létszám).

Abban igazad van, hogy ti nagyon képben vagytok terepen, amikor a Mount Gordo gerincén chopperrel felrohantok.
Szinte el se hiszem, milyen vezetéstechnikája van minden egyes tagotoknak, amiről nyilván van előzetes karaktersztori az összesnek.

Semmilyen karakter RP-t nem mutattok (gondolom) ha nem hat meg titeket, hogy egy tucat rendőrt lemészárolva, 15-30 percenként már mentek pakolni - az általak előző nap szintén kirámolt - boltot.

Ez így VICC, nagybetűvel, nem tudok rá mit mondani. Ne sok jóra számítson így egy frakció IC. Mi mindenre emlékszünk.

Ahogy mondtam már a többi leadernek, mi alapvetően partnerként kezelünk minden egyes frakciót, de aki tényleg a Cops and Robbers szintjén tolja a dolgokat (amit ő RP-nek tart) azzal nem lesz jó a viszonyunk se IC se OOC.



EDIT: Minek vegyük le a motorról a körözést, ha 20 perc múlva ugyanazzal az indokkal kirakhatjuk rá?  ::)
 

Azi

Haladó
Játékos
Üzenetek:18
Sziasztok, nincs közöm a PK-hoz, vállalom a büntetést érte, viszont lassan ott tartunk, hogy a bcso-nak semmi sem tetszik ami nem úgy alakul, ahogy nekik tetszik. Mindenért megy a hiszti, komolyan akkor mégis mit vártok illegál oldalról?
https://forum.onerp.hu/index.php/topic,1706.0.html
Legutóbb az nem tetszett nektek, hogy miért merészelnek sokszor rabolni a tagjaim és lőni a bcsora.
Most ugyanez csak bolt rablásnál.
Ha az a célotok, hogy az illegál ne csináljon semmit a ti kedvetekért, akkor remek úton haladtok.
 

Bandosz

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:111
Ahogy látom az a panaszunk is jogos lett.  :-[  :-[

De valószínűleg velünk van a probléma, hogy úgy nem élvezetes a játék, hogy halál után egyből futhatunk a következő boltrablásra.

Nem a boltrablással mivoltjával van a probléma, hiszen ahogyan leírtam más frakció is rabolt boltot, hanem a hogyanjával és gyakoriságával. Elő példa a Miller Crime Family.

Nem ti vagytok az illegál, bőven nem. Sokkal magasabb színvonalon működő frakciók meg tudják oldalni, hogy ne raboljanak mindekit (ha már az előző panaszhoz visszacsatolhatok  ;) ).

Azokkal a frakciókkal, akik az RP-re bármilyen hajlandóságot mutatnak (ha észrevettétek) azokkal kordiális viszonyt ápolunk.
 

Blaise

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:57
Hát igen, azóta is csak a frakcióminősítés megy részetekről, meg az, hogy ha nekünk kedvez a script, akkor az baj. Ha nektek, akkor természetesen tökéletes a script, ráadásul szerintetek mi "beláttuk, hogy mi voltunk a hibásak". :)
Ezen kívül a kérdéseim felére ha válaszoltatok... TS-en is ezt a stílust hallottam tőletek, ezt képviseltétek, folytassátok csak itt is tovább.
 

Bandosz

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:111
Kettős mérce.
4D7nNoM.png

(A Dom R Carlos panaszt nyitott a JHG-re, ezt a reakciót kapta Discordon. Ennyit a "toxikus magatartásról".)

Idézet tőle: Azi:
Engedd el Blaise, a Bcso-nak mindent szabad.
Ezért nem lőhetünk kocsiból rátok.
ZNWepen.jpg
 

RekkyS

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:54
Idézet tőle: Rafi:
amikor kb 4-5 rendőr van fent

Script szerint elég 4 rendőr, nem értem mi a probléma ezzel. Amikor eltűnt 2 fúrószárunk a levegőbe, akkor ti is ezt mondtátok, hogy scrip így van megcsinálva. Amúgy meg várjuk meg, még a 40 playeres frakciótok egésze fennt nem lesz egy boltra? Volt olyan, hogy összesen hárman voltunk egy rabláson, abból kapásból -1 mert a fúrót kezeli, és nem-nem motoron pullozgattunk, erről majd késöbb.

Idézet tőle: Rafi:
természetesen félkézzel tartva a kormányt a sínen, domboldalon

Most ezt lehet mondani, hogy ti nem lőtök kocsiból, de ugyanúgy ezt csináljátok ti is. Domboldalon, sínen ugyanúgy fél kézzel tartjátok a kormányt, de járathatom itt a számat, mert én ezt nem videóztam, ti meg nyilván nem fogjátok felrakni ezeket a videókat.

Videó 1/2:
A motoros én(KS) voltam, tisztán látható a videóból, hogy lelassítok (még az is lehet, hogy megálltam, de ez már nem derül ki a videóból), teljesen egyenesen haladok, egy autópályán. Ha ebből a részből a motor szúr szemet nektek, akkor kérdem én, hogy motoros banda létünkre mivel csináljuk? Sportautóval? Nem hiszem, hogy unfair playnek számítana az, hogy lövünk a kiérkező fegyveres rendőrökre. Találjatok ki valami taxot, ne a bolt előtt álljatok meg, van golyóálló mellényetek, ami a pisztoly ellen elég sokat segít, nekünk ilyen nincs. A fegyverek ugyanazok mindkét félnél..

[quote author=undefined]meg se állunk, már jöttök a motorral és lőttök.
[/quote]
Előzőhöz hozzáfűzném ezt, ha kiszálltok akkor már ti lennétek előnyben a golyó álló mellénytől, lőjetek kocsiból(és lőtök is).

[quote author=undefined]A szerveren csak raboltok, mi, mint a BCSO ennyit látunk belőletek.[/quote]

Amit frakción belül RPzünk, abba nem értem miért akarsz belelátni. Mi meg csak annyit látunk belőletek, hogy vagy igazoltattok, vagy jöttök ki a boltra. Egyébként tudtommal Legend mondta, hogy nincs kihasználva az illegál script, ezért nem hoz be újat. Most ki van használva, most ez a baj. Ha lenne bolt mellett bármilyen illegális low risk pénzszerzési lehetőség kihasználnánk. Attól még hogy nektek óránként 4-5 ezer fizetés jön, nekünk max. a bányából lenne ennyi.
 

Bandosz

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:111
Az a baj, hogy nekünk frakció szinten policy az, hogy sosem lövünk kocsiból. Ezzel kezdjük a kiképzést, szóval ezt a kártyát bizonyíték bemutatása nélkül kihúzom a kezedből.

Nyilván üldözni fogunk titeket egy rendőrautóval, ha ti MOTORRAL menekültök ugyanott.

Ha egy frakcióból kívülről csak annyi látszik - amit nem csak a BCSO lát így - hogy darálnak (féktelen boltrablások, kórház előtti leszámolás) akkor nyilvánvalóan az a kép fog összeállni, hogy ott valami probléma van. Szükség lenne interakcióra a frakciók között, nem csak annyira, hogy egy minusz jelet teszünk a frakció neve mellé a saját fórumrészünkön.

Ahogy már leírtuk (tudom, nehéz elolvasni és értelmezni a szöveget), nem a boltrablással, hanem a VÉGREHAJTÁSSAL van a probléma.
 

Blader55

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:25
Szevasztok!
Jelezném előre, hogy nem voltam ott az esetnél. Nem beszéltem egyik féllel sem ezen gondolatmenetet megosztása előtt. Elsőnek a panasz nyitásának egy részére szeretnék egy megoldást nyújtani. Elég sok vita elkerülhető lesz a jövőben ha a szabályzatot kibővítjük pontosan úgy ahogy azt elsőnek az illegális frakciók közötti háborúval a ágy nemrégiben a fegyverekkel tettük. Ha szabályzatban lesz foglalva, hogy adott időzónákban lehet menni rabolni ( pl: Hétköznap d.u 1-től X ideig Hétvégén: d.e 10-től X ideig) az már egy vitaindító pont megszüntetése. A többire pedig ott van mantison a felület ahova folyamatosan várják az ötleteket/finomításokat. Például ha kevés a boltrablás megkezdéséhez a 4-5 szolgálatban lévő rendőr létszáma adjátok be rá egy ötletet. Ha szeretnétek, hogy a boltoknak legyen egy regenerálódási ideje ( akár: 36-48 óra ) nyugodtan lehet oda feltenni. Szabályzatban lehet azt is foglalni, hogy adott frakció hány boltot rabolhat ki X idő alatt a ágy a motorról való lövést is. Szerintem erre ez a leghumánusabb megoldás mind a két fél részéről.

Illetve szeretnék reflektálni egy kijelent3sre. Tény és való, hogy a JHG tagok boltot rabolnak avagy embereket rabolnak ki. Lehetséges, hogy még kocsit is lopnak néha fenyegetőnek embereket. Aláírom, hogy nem mi vagyunk a "legjobb" illegál viszont az a kijelentés, hogy nem rpzünk és a fórumon lévő élményképek ( amit belátom nem sokat publikálok én sem mert nincs hozzá kedvem/időm szerkeszteni) beállított meg sem történt események lennének szerintem átlépett egy határt.

Az lenne a legjobb ha ez a veszekedés befejeződnek és admin döntene a dolgokról.
 

Bandosz

Pletykafészek
Very Important Person
Üzenetek:111
Az első résszel egyetértek, valamilyen megállapodás kell, mert ez így csak darálást szül. Ezért próbáltuk behozni a kiskaliber/sörétes kombót anno leadermeetingen, de úgy tűnik még kell egy kis finomhangolás, hogy a boltrablás ne egy team deathmatch legyen.

E: Illetve továbbra is tartom azt a kijelentést, hogy amíg másik frakciókkal nem kerültök RP-s szituációkba, a vélemény változatlan marad.
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Sziasztok!

Alapvetően nem én bírálnám a dolgot, de ez már átment frakció harcba, úgyhogy átvállalom a döntést.

A videón tisztán látszik, hogy aki motorról lő, lelassít (majdnem megáll), hogy tudjon célozni és egy álló járműre lő. Ezzel semmilyen unfair RP-t, vagy hasonlót sem valósított meg.

Az, hogyha valaki motorral gyorsan a hegyre, vagy a síneken menekült volna és úgy lő, már egyértelmű szabályszegés. Erre ugyanakkor semmilyen bizonyítékot nem csatoltatok.

Önmagában az, hogy több boltot rabolnak ki, szintén nem minősül a szerverszabályzat megszegésének. (Nyilván jobb lett volna legalább 20 perc szünetet tartani, mert 10 perc a kezelési idő, de határeset.)


Idézet tőle: Bandosz:
Ez így VICC, nagybetűvel, nem tudok rá mit mondani. Ne sok jóra számítson így egy frakció IC. Mi mindenre emlékszünk.
Idézet tőle: Azi:
Engedd el Blaise, a Bcso-nak mindent szabad.
Következő ilyen és ehhez hasonló üzeneteket elég szigorúan fogom szankcionálni.

Ahogy Blader is írta, megoldást találunk erre a következő patch-csel:
-Szabályzatba lesz írva, hogy X km/h felett tilos lesz pullozni (a videó alapján ez idáig is tartva volt, ilyen tekintetben nagy újdonság nincs)
-Minden járműnél (akár legál/illegál) való kilövésnél a célkereszt megszűnik
-Lehet, hogy növelve lesz a boltrabláshoz a szükséges online rendőrök száma, bár erről még nem döntöttem

[admincontroller]A panasz jogtalan.[/admincontroller]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó