Garage Athena - Szerelő frakicó pályázat - husom

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Üdvözletem mindenkinek!​

Frakció rövid története


Garage Athena

A Garage Athena műhely 1960-ban alapult meg. A műhely egy kis garázsként indult ahol napi 1-2 autó fordult meg, majd ahogy az idő múlni kezdett úgy minden családban kezdett nőni az autók száma ami persze karbantartást vagy a fiatalok kedvence a tuningolást igényelte.
Mivel nem volt sok műhely Paleto Bay-ben így a legtöbb lakos oda vitte az autóját. A kis garázsnál több hely kellett és szakember is, hogy fenn tudják tartani a műhelyt.
Az alapító tulajdonos Billy Bob Joe, munkája mellett, más elfoglaltságokkal kereste pénzét, amit félre is rakott, hogy egy új és nagyobb szerelőtelepet tudjon venni a városában. A nagy beruházás után látták, hogy kifizetődő volt a nagy költekezés, mivel Paleto Bay szinte minden lakosa ebbe a műhelybe járt.

Telt múlt az idő és 1990-re már egy kényelmes műhelyként üzemelt, de sajnos az idő múlásával együtt Billy Bob Joe is öregedett és nem tudta tartani a tempót így a műhelyt az egyik fiára írta. Billy Bob Bubby Joe volt az.


Szervezeti felépítés

Szerintem a legfontosabb eltérés egy átlagos felépítéstől, az a elosztott munka.
Itt lenne kép csoport. Az egyik a Motorikus szerelő, a másik pedig a Karosszéria szerelő.
Ugye erre a két szerelőtípusra lenne szükség egy rendes szerelőtelep működtetéséhez. Mindkettőnek lenne a saját idő és ártáblázata. (idő és összeg)

A motorikus szerelő foglalkozna inkább a teljesítménnyel összeköthető tuninggal, ide sorolnám a fékrendszert, futómű, kipufogó, egyéb motorhoz kapcsolódó javításokat és az olajcserét.

A Karosszéria szerelő pedig a lakk és festék lepattogzás javításával, karcolás, horpadás, rozsdásodás, törés javításával és persze az optiaki modifikációkkal foglalkozna. Az optikai tuning alatt a lökhárítókat, esetleges spoiler vagy akár leültetésről lenne szó.

Fontos szabályok:
-A vontatókat megjavítva, megtankolva kötelező leparkolni a műszak után
-Csakis a szerelőműhelyben kijelölt helyeken szabad szerelni vagy tuningolni az autókat
-Kapu, vontató és az épület kulcsait tilos egy frakción kívüli tagnak adni

Rangrendszer:
-Próbaidős szerelő: Amint egy játékos sikeresen bekerül a frakcióba először ezt a rangot kapja. Munka során mindkét fajta feladatból(motor tuning vagy optikai átalakítás) fog kapni, hogy el tudja dönteni, hogy melyik irányba akar haladni. Ezek a feladatok kezdetben nem igényelnek nagy munkát. Mint pl.: Spoiler vagy egy enyhe sérülést szerelni a motorban.

Gyakornok motorikus/karosszéria szerelő
Itt történik, hogy a játékos kiválasztja melyik irányban akar tovább haladni a szerelő karrierjében. Itt kezdődnek a magasabb szintet igénylő munkák mint pl.: Felfüggesztés csere/ültetése vagy turbó beépítése. Ilyenkor persze a játékos megfigyelés alatt fog állni a felettesei vagy a megbízott kollégák által. Ha a játékos nem békél meg az általa kiválasztott iránytól akkor még most visszavonható a döntése és választhatja az ellenkező szakirányt.

Haladó motorikus/karosszéria szerelő
Innentől a játékos már nem vonhatja vissza a döntését és kötelező ezen az úton haladnia a karosszéria vagy a motorikus ágon. A játékos nem igényel felügyeletet és magától szerelheti az ügyfelek autóit. Persze a feladatok is komolyabbak amiket el kell intéznie, mint pl.: Nagymértékű motor károsodás/verseny tuning beszerelése vagy matricázás. Ezen a rangon a játékos kiérdemeli magának a frakció egyik vontatóját és a szabály szerint kötelező tartania. Itt történik az is, hogy a játékost már nem megfigyelik hanem őt is megbízhatják kisebb rangú kolléga ellenőrzésére is.

Fő szerelő
Ezen a rangon a játékos már mindent elsajátított, persze amelyik utat választotta(vagy motorikus vagy optikailag). Van kulcsa a frakció egyik vontató kulcsához és nem kell ellenőrizni a munkáját. Ha nincsen vezetőség se munkafelügyelő akkor ő is adhat ki feladatot a kisebb rangú kollégáknak.

Munkafelügyelő
Ezen a rang a telep őrszeme másnéven. A játékos tud szerelni/tuningolni és felügyelni a kollégákat a munkában. A szerelés és megfigyelés mellett köteles a vezetőségnek jelentést írni, hogy a telep hogyan halad tisztaságilag, jó-e a színvonal, ügyfelek elégedettek-e.
Ha kell a munkafelügyelő a vezetőség jelenléte nélkül adhat feladatokat a kollégáknak. Ebből a rendfokozat-ból csak is kettő hely van. Persze van az a kérdés, hogy: “Hogyan lehetek Munkafelügyelő?”. Nos nincs más dolgod mint a Fő szerelő rangon keményen és rugalmasan dolgozni. Ha jól sikerül a kemény munkád akkor a vezetőség kiválaszthat és te is Munkafelügyelő lehetsz. Azért kettő Munkafelügyelő lehet, hogy figyeljék egymást és szabályszegés esetén vagy kollégák/ügyfelekkel szembeni bunkósággal azonnal jelenthetők legyenek. Ha egy Munkafelügyelő elveszti a rangját akkor visszaesik ‘Fő szerelő’-re

Műhelyfőnök
Ebbe a rendfokozatban csak egy személy lehet. A szervizműhely napi munkájának felügyelete. Egyenletes munkabeosztás, valamint az ügyfelekkel való kapcsolattartés. Esetleges felmerülő problémák hatékony valamint gyors kezelése, majd ezeket jelenteni a Tulajdonos felé.
Alkatrészek beszerzésének koordinálása, dolgozók teljesítményének mérése, értékelése. Telephely karbantartásának felügyelete is hozzá tartozik a pozícióhoz.




Felszerelések

Persze, a szerelők használhatnak a munkához például kalapácsot az RP kedvéért, ha egy boltban megvásárolható lenne. (Mint a rendes játékban)
A szerelőknek kötelező a munkaruha (overáll) ha szolgálatra jelentkeznek.
Mindenkinek a felszerelésében lesz egy rádió amivel tudják jelezni, hogy szolgálatba lépnek/kilépnek, segítséget igényelnek, cigiszünetre van szükségük.
A telepen lenne legalább 2db hidraulikus emelő amivel probléma nélkül tudnánk kerekeket cserélni.
Olajcserékhez való kellékek, fáradtolajgyűjtő, OBD szkenner.
Olajnyomás mérő, motorolaj, villáskulcskészlet, csőkulcskészlet, steklámpa, gurulós aléfekvő, összecsukhatós gurulószerszámtartó, kombináltfogók.


Mivel a cégben lesz kettő elérhető szakirány, ezért elengedhetetlenek a karosszériához használt eszközök.
Horpadásjavítók, spotterek, karosszéria idomok, lemezollók, valamint karosszéria kalapácsok.
Ajtó és kárpit precíziós kampó és csavarhúzó készletek.
Festék, lakk, festékszórók, csiszolókészlet, polírozó készlet.


Tervek (OOC)
Terveim azok vannak bőven, bár nagyon sok dolog a playerektől függ, hogy mire adnak lehetőséget.
Először is eseményeket akarok szervezni. Az eseményeket kisebb off-road versenyek lennének, vagy vadászat (ha lesz egyáltalán erre lehetőség). Ünnepekkor pedig leárazás vagy ingyenes szerelést is bevállalna a frakció.

A versenyeket, előre bejelentett helyszínen lennének, hivatali felügyelet alatt. A versenyre való gépkocsi előkészítésénél lenne szerintem a legtöbb potenciál, ide sorolnám a bukócsövek beszerelését, terepgumi felszerelését és még sok minden mást. Ezek  az események legfőképpen a Paleto Forest-be, és a Raton Canyon-ba játszódnának.

Ahogy én elképzelem a szerelő-falusi kapcsolatot, az egy kedves, baráti viszony lenne.

Saját magad bemutatása (OOC)

Balázsnak hívnak, 17 éves vagyok. Tanulok (legalábbis ezt mondom) és sokat játszom emelett. A tulajdonságaimról pár szót mondanék. Nem igazán szeretem az igazságtalanságot, szerintem jó humorú, vidám, kiegyensúlyozott gyerek vagyok. Minden területhez van belátásom, és hozzá tudok szólni. Viszont ami nem érdekel, azzal nem foglalkozok. Persze a kényszer nagy úr, ezzel együtt pedig ha kötelező egy megadott munka, azt próbálom saját képességemhez mérten, a legjobban előadni, és kivitelezni.
Hobbim köté tartozik a videó/kép szerkesztés.

Aktivitás (OOC)

Az aktivitás része szerintem felőlem szerintem stabil alapokon fog állni. Példaképpen csak a konkurens rage:mp-n futó szerveren töltött időmet tudom felmutatni. Egy éven keresztül építettem az ottani karrieremet, ismeretségi hálómat. Szerintem az eddigi felsoroltakat nem tudtam volna kivitelezni/elérni, anélkül, hogy napi minimum 1 órát ne lettem volna online. Ebből adódóan szerintem a napi 1-2, akár több óra jelenlét a szerveren kivitelezhető. Persze ezt az egészet nem egyfajta OOC elkötelezettségként akarom majd elképzelni, szóval vannak keretek. Valamint, én ezt hosszútávra tervezem, mivel nincs jobb elfoglaltságom ezen kívül, szóval mindent megteszek, hogy mindenkinek “megfeleljek” egy bizonyos pontig.

Jelentkezés menete és annak követelményei:

IC:
- 18 Életévét betöltötte, érvényes lakcímmel, vagy vízummal rendelkezik.
- Miért pont önt válasszuk
- Végzettségek
- 3 pozitív és 3 negatív tulajdonság
- A megfelelő szakmai tudás előnyt jelent
- Rövid bemutatkozás magadról

OOC:
- Név
- Életkor
- Mennyi időt tudnál a frakcióra szánni
- Mutatkozz be
- Miért téged válasszunk
- Miért akarsz ide jelentkezni
- Fétisek

Menete: Miután megnyílt nálunk az új lehetőség kapuja azután írni kell egy jelentkezést amiben néhány általános kérdést vagy pár szituációs kérdést teszünk fel IC - OOC. Ha elfogadásra kerül a fórumon lévő jelentkezési lapod akkor egy Discord beszélgetésre kapsz időpontot. Ha a megbeszélésen nem tudsz részt venni akkor vagy egy új időpontot beszélünk meg. Ha sikeresen átmész a megbeszélésen is akkor boldogan üzenem, hogy üdvözlünk a Garage Athena-nál.

Ezer csók mindenkinek :-*​
 

Gergo

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:641
Hiányolom belőle a formázást, magát a külalakot, hogy ez egy pályázat, az egésznek a formalitása tőből hiányzik. Több IC részt szívesen látnék, mint amit farkashoz is kommenteltem. Önéletrajz, tervek rövid/közép/hosszútávon, a részét, amiből kiderül, hogy kinek nyújtod be, milyen okból, meg ilyenek.
 

BE9

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Én megmondom neked őszintén nem igazán látom át ezt az egészet. Nem tudom hol keressem benne a "pályázat" részét.
Kezdjük ott, hogy azt sem tudjuk ki vagy, van egy ilyen in medias res indítás egy történetbe, aminek talán még a vége is lemaradt.
Ezután ilyen halvány bevillanások vannak egyes dolgokról, melyek részben a témához tartoznak, de hogy logikus, átgondolt felépítés nem tartozik hozzájuk abban szinte biztos vagyok.

Mínusz pont, hogy ezt régóta írod, de ebbe nem szeretnék jobban belemenni.

Szerintem ha pályázatnak vezeted fel, akkor - bár nekem nem jön be az ilyesmi - dolgozd ezt át. Én hiányolom belőle szerény személyedet, egy megszólítottat (mert elvileg ez egy pályázat), némi érdeklődés, alkalmasság, meggyőzés tanúsítását. Valamilyen konkrét tervet, célkitűzést is megfogalmazhatnál, na meg a legfontosabb, hogy milyen plusz van benned, a pályázatodban, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Persze lehetne még ezt folytatni, a lényeg az, hogy az irományod ne legyen kusza és ne legyen unalmas, hanem tükrözze a valóságot.
Az OOC részről nyilván nincs mit mondani, de gondolom érteni fogod, hogy a gondolataimat nem is ahhoz szánom. :)
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:488
Amit előttem Gergő leírt, már nem ismétlem el, de azzal a részével teljesen egyetértek.

A felszerelések rész konkrétan nem létezik. Azzal próbáltad rövidre zárni, hogy felírtad ezt a címet és "csak a helyet foglalnák". Elszomorító, ráadásul külön ki van emelve, hogy a felszerelések rész nem opcionális.

Megemlíted, hogy külön van motorikus szerelő és karosszéria szerelő. Nagyon jó ötlet, hogy leírtad, hogy ezek miben különböznek.

Ez a 4 pozíció lesz? A munkafelügyelőt szeretnéd a leadernek?
Tetszik az elképzelés, hogy egy adott pozíciót el kell érni és csak utána lehet szakosodni, bár nem értem, hogy ezen később miért nem változtathat.

 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Idézet tőle: Dani:
csak a helyet foglalnák

Nem tudok olyan felszerelést mondani, ami értelmes lenne. Egy akna? Az nem felszerelés. Egyszerű szerszámoknak meg külön-külön itemet csinálni szerintem teljesen felesleges. Amire tudtam gondolni, az egy gurulós aléfekvő, de azt egy akna helyetesíti.

Idézet tőle: Dani:
A munkafelügyelőt szeretnéd a leadernek?

Nem. A feladata, mikor nincs szolgálatban/jelen leader, ő felügyelje a szereléseket.

Idézet tőle: Dani:
bár nem értem, hogy ezen később miért nem változtathat.

Ezt ezek szerint nem írtam le teljesen tisztán, ezért elnézést.
Persze, később változtathat szakirányt, de ahoz a jelenlegi részén, el kell sajátítania minden fortélyt, technikát.
Utána, ha van kedve, szive joga más irányzat megtanulása. Abban nem akadályozzuk.
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:488
A felszerelés részben az RP felszerelésekről írj. Ezek nem feltétlen kerülnek be. Az orvosok is írhatnak MRI készülékről, nem lesz bent, ahogy a tűzoltók legfrissebb speciális létrája sem.

Ha nem a munkafelügyelőt szeretnéd leadernek, akkor legalább 1 pozíció leírása kimaradt.

E: helyesírás
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:488
Szervusz!

A lapod átolvasásra és megbeszélésre került a vezetőségen belül.
Sajnos a pályázatodat el kellett utasítanunk.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó