Game Master behozatala

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek
Képernyőkép 2023-07-11 231410.png
A GameMaster egy olyan személy, aki szerepjátékot szervez és felügyel különösen a történet azon részleteinek elbeszélésével, amelyeket nem a játékosok irányítanak.







Az ötlet részletes bemutatása, és ismertetése.
Egy ideje már gondolkodok azon, hogyan segíthetném a magyar szerepjátékot, és a szervert. Végigfutott az agyamon, hogy adminnak jelentkezek hiszen így hozzáférésem lehetne azokhoz a lehetőségekhez amik az elképzelésemhez szükségesek. Ez viszont több olyan feladattal, és döntéshozatallal járna amiben nem érezném, hogy az alapvető ötletem tökéletes megvalósítását segítené.​
Ezért gondoltam egy olyan pozíciónak a létrehozására ami az InGame események generálására szakosodik. Nem tartozna a feladatai közé, hogy a játékosok közötti konfliktusokat kezelje, vagy esetlegesen felbukkanó játékhibák megoldásában nyújtson segítséget. 100%-ban arra tudna koncentrálni az adott személy, hogy olyan dolgokat hozhasson létre amik színesíthetik a játékosok szerveren töltött idejét.​
Persze felhozható a témámra, hogy "de ezt jelenleg is bárki megtudja csinálni." De ez nincs így (legalábbis részben nincs így!) Rengeteg olyan InGame történését lehet létrehozni ami különböző frakcióknak adhat extra lehetőséget arra, hogy a kreativitásukat csillogtathassák, és hogy a hétköznapi már megszokott dolgaik mellett valami újban is részt vehessenek. Ezekhez viszont szükség van arra, hogy valaki ezeket az eseményeket megszervezze, és olyan eszközöket biztosítson amivel színesíteni tudja az adott szituációkat. (Példákat a későbbiekben külön fogok említeni.)​
A GameMastereknek mindenképpen teljesen megbízható, és ellenőrizhető személyeknek kell lenniük! Ezzel elkerülve mindenféle visszaélési lehetőséget, hiszen ezen játékosoknak az egyes események létrehozására gyakran akár járműveket kellene lehívniuk, vagy útakadályokat kell létrehozniuk. Ezen személyeknek képesnek kell lenniük arra, hogy amikor aktív munkába belekezdenek, akkor az alapkarakterüket lecseréljék egy bármikor megváltoztatható (az adott szituációhoz szükséges) személyre.​
Miért lenne jó ez az egész?
- Sokszor egy casual playernek nem jutna eszébe, vagy szimplán nincs akkora kreativitása, hogy kitaláljon, és létrehozzon ilyen eseményeket.​
- Rengeteg olyan extra lehetőséget nyújthat az LSPD-nek, valamint az LSFMD-nek amivel a hétköznapi esetek mellett valami új dolgot láthat, és tapasztalhat.​
- A korábban említett frakcióknál akár új pozíciókat is létrehozhatnának. (Lásd a későbbi példáknál)​
- Akár civileket hétköznapi élét is színesíthetik egyes események.​
Példák, hogy miket lehetne megvalósítani és létrehozni egy GM-nek.
Amikor arra gondolok, hogy "esemény" nem egy újabb autóstalálkozót látok a szemeim előtt. Egy ilyennek a megrendezésére valóban bárki képes aki időt, és energiát szán rá. A GM-ek által generált eseményeken olyan dolgokat kell elképzelni amik akár a valódi életben is megtörténhetnek.​
- Útfelújítás zajlik az Elgin Ave.-n, a munkások a nagy igyekezetben végül átvágtak egy kábelcsatornát ami az X méteres körzetben biztosítja az áramellátást. Emiatt a közlekedési lámpák nem üzemelnek. Az LSPD segítségére lenne szükség, hogy irányítás a forgalmat. ( Ebben a szituációban már alapból látványos lenne, hogy munkagép(ek) vannak jelen az adott helyszínen. Ahol pár munkás (GM) éppen valódi munkát imitálva próbálja megoldani a helyzetet egy kordonokkal elzárt részen. )
- Két autó ütközött, a sofőröket sérülés érte közben. Valamint a járművek is károsodtak. Az LSFMD több részlege is részt tud venni az eseményen, hiszen a tűzoltók a rendszer által generált automatikus baleset helyett egy élő szereplős balesetnél próbálhatják ki a tudásukat. ( Ebben a szituációban a GM két járművet tudna letenni erre az időszakra, valamint átlagos karaktereket tudnának megtestesíteni akik a járművekben tartózkodtak. )
- A Forum Drive egyik sikátorában fekszik valaki, látszólag nincs magánál. Egy járókelő tárcsázta a 911-et miatta, ezért az LSPD és az LSFMD is kivonulhat az eseményre. A földön fekvő személy sajnos elhunyt, rablás áldozata lett emiatt az LSPD helyszínelőket tudna küldeni a Forum Drivera akiket egy részletes leírás fogadna a történtekről. (Ebben a szituációban nem szükséges, hogy a GM járműveket, vagy tárgyakat tegyen le. Szimplán csak egy "áldozatra" van szüksége akivel interaktálni tud.) A helyszínelést követően az LSFMD boncolásra tudja szállítani a testet, hogy alaposabban kivizsgálja a hullát.
Ezeken felül még megannyi olyan kisebb-nagyobb esemény kerülhet létrehozásra ami akár a rövidebb időtöltéstől kezdve a hosszabbig kiterjedően tudná lefoglalni a játékosokat, és élettel telinek mutathatná a sokszor üres utcákat!​
Képernyőkép 2023-07-12 001802.pngKépernyőkép 2023-07-12 001935.png

(A téma Laca engedélyével készült a fórumon megtalálható minta nélkül!)
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:662
Dexter Sosa
Próbálkoztam már ezzel többször a vezetőség segítségével, akkor egyáltalán nem volt rá érdeklődés sőtt, egyenesen megmondták hogy ilyenre nincs szükség (mármint a playerek, nem a vezetőség mondta ezt). Több ötletet valósítottunk meg, alakítottunk ki és be kellett látni, hogy akiket meg akartunk mozgatni azok életképtelenek. Ha az ember ennyire ambíciózus tervel áll elő és szembe köpik hamar elveszik a morál, ez volt nálunk is. Minden esetre hajrá srácok, remélem nektek sikerül valamit kicsikarni a playerekből.
 

Voksa

Újonc
Játékos
Üzenetek:8
Az ötlet jó, igaz nehéz lenne ezt megvalosítani mert az ehhez tartozó parancsok és amikkel le lehetne tenni járműveket nagyobb adminok tudnak, vagy pedig minimális script is szükséges lehet hozzá ami most az új verzió érkeztével azért nehéz lenne Legendnek. De jó az ötlet, és személy szerint vállalnám is ezt a szerepet, hogy ha van fent adott mennyiségű játékos, és a frakciókban is elérhetőek a tagok, akkor le generálnánk egy ilyen esetet. Az amit írt popek sajnos igen, ez van. De ez ellen igazából én annyit javasolnék, hogy a frakció vezetőknek köteleznie kellene játékosait arra, hogy ilyen eseményekben részt vegyenek heti 1-2 alkalommal ami után valamilyen jutalom, vagy bármi más járna, amivel tudná motiválni Őket. Az ötlet nem rossz.
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek
Az ötlet jó, igaz nehéz lenne ezt megvalosítani mert az ehhez tartozó parancsok és amikkel le lehetne tenni járműveket nagyobb adminok tudnak, vagy pedig minimális script is szükséges lehet hozzá ami most az új verzió érkeztével azért nehéz lenne Legendnek. De jó az ötlet, és személy szerint vállalnám is ezt a szerepet, hogy ha van fent adott mennyiségű játékos, és a frakciókban is elérhetőek a tagok, akkor le generálnánk egy ilyen esetet. Az amit írt popek sajnos igen, ez van. De ez ellen igazából én annyit javasolnék, hogy a frakció vezetőknek köteleznie kellene játékosait arra, hogy ilyen eseményekben részt vegyenek heti 1-2 alkalommal ami után valamilyen jutalom, vagy bármi más járna, amivel tudná motiválni Őket. Az ötlet nem rossz.

Amikor kötelezni kell valakit valamire egy játékszerveren az már rossz sajnos. Az emberek többsége szórakozás, kikapcsolódás miatt választja a szervert, és lehet ha az adott frakciójának a vezetője azt mondja neki, hogy na akkor pattanjatok kocsiba és induljatok meg. Akkor már a kényszer hatása miatt nem fogja tudni úgy élvezni az egészet mintha bármi mást csinálna.
Azonban lehetne jutalmazni az adott frakciókat akár fizetés formájában (Mint ahogy az FD-nél is működik a megoldott script esetek utáni fizetés amit a frakció kap.) vagy más dolgokkal, hogy ez egy jó dolog, és megéri neki ezt megcsinálni.

Ami az adott pozíciónak szükséges az már igazából létezik, csak egy új köntösbe kell belerakni némi átalakítással. Ergo, igen lenne vele egy kis extra munkája valakinek, hogy beállítsa az adott pozíciót. Viszont ha ez azzal jár, hogy cserébe a játékosok megpróbálhatják jól érezni magukat akkor megéri a fáradtságot. Sajnálom, hogy nem tapasztalhattam meg a Popek féle próbálkozást, és kimaradtam belőle. Én nagyon élveztem volna abban a rövid időszakban amíg az LSFMD-ben voltam, hogy nem a szokásos helyszínre kell kimennem, a szokásos üres objectekhez. A sokadik ilyen eset után, már kevésbé tud annyira kreatív és motivált lenni az ember hiszen, gyakran egyedül vonul ki az adott játékos a script által generált balesetekhez ahol mindent IS neki kell kitalálnia.
Erre nyújthatna segítséget a GM ötlet.
 

Voksa

Újonc
Játékos
Üzenetek:8
Ha egy adott frakcióban jelentéseket kell írni, vagy statisztikát vezetni, vagy bármi más az is egy kötelesség, ha jelentkezel egy frakcióba akkor vannak dolgok amik elvárnak, és ez is közé tartozna az elvárásokhoz amit a frakció megkövetel.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:662
Dexter Sosa
Ha egy adott frakcióban jelentéseket kell írni, vagy statisztikát vezetni, vagy bármi más az is egy kötelesség, ha jelentkezel egy frakcióba akkor vannak dolgok amik elvárnak, és ez is közé tartozna az elvárásokhoz amit a frakció megkövetel.
Két rossz nem csinál egy jót. Azt se szereti senki, szóval ezzel nem lettünk előrébb.
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Reflektálva Voksa mondataira, úgy gondolom, hogy ha valakit "kötelezni" kell egy RP szituációra, akkor rossz szervert választott. Egyébként teljesen értem a te álláspontodat, valamennyire igazad van, hogy nem biztos, hogy megérné a frakció tagoknak. Jelenleg is működik a legtöbbször említett frakcióknál (LSFMD, LSPD) jelentés rendszer, ami után extra juttatást kapunk, és a legfelül leírt esetek tökéletes példái a jutalomrendszernek.

Mindazonáltal én is sajnálom, hogy nem tapasztalhattam meg ezt a popek-féle dolgot, én 100%, hogy vevő lettem volna rá. Ugyanakkor személyem szerint újból adnék rá egy esélyt, mert járva az utcákat kicsit úgy érzem, hogy az RP is, meg a játékosok is tűnnek el egyaránt. @Demzsi szavai pedig tökéletesen illenek a poszt alá!

Teljes vállszélességgel állok az ötlet mellett, akár még szívesen jelentkeznék is egy ilyen fajta megtiszteltetésre.
 

Botosjeti

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:83
Felipe Contreras
Abszolút támogatom az ötletet!
Szintén, én is próbálkoztam egyszer-kétszer RP-t generálni a közösségnek, vagy egy adott frakciónak, melyet ha mind a két oldal pozitívan áll hozzá, abszolút siker élmények születhetnek belőle, vagy egy-két poénos történetek, ami egy kisebb bakizással sikerül megörökíteni.
Teljes mértékben támogatom, hátha az emberek jobban fognak nyílni egymás felé, és egy-egy adott szituációt pozitívabb mentalitással közelítenének meg.
 

R4V3N

Haladó
Játékos
Üzenetek:24
Raven Nightsong
Támogatom!
Ezzel az ötlettel élő várost tudnánk létrehozni ahol a playerek belecsöppenhetnének érdekes szituációkban csak azzal hogy áthaladnak bizonyos területeken!
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,524
-
Head of Staff hozzászólás
Az ötlet szuper. Pár részletet még kiötlök ezzel kapcsolatban, de mindenképp várható egy FA+ által adható rang formájában, mellyel hozzáférhet a gamemaster bizonyos parancsokhoz, melyekkel színesebb RP-ket tud generálni a közösségnek.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó