Fizetések, árak, stb.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

T4kk0121

Újonc
Játékos
Üzenetek:8
Üdvözlök Mindenkit, aki ezt olvassa!


Első sorban azt szeretném leszögezni, hogy a szerverem már több mint 16 órát eltöltöttem és amit írni fogok az saját, illetve azoknak a meglátása akikkel játszok, tehát van alapja a mondandómnak.

Az lenne az elsődleges probléma, hogy a szerveren az árak túlságosan magasok. Most hozok egy egyszerű példát a horgászatra: 160 dollár a kishal csali, ebből egy darab halat lehet fogni ugyebár. Első probléma ezzel az, hogy bukhatod a csalit mert néha-néha úgy adja be a minigamet minden figyelmeztetés nélkül (tudom, hogy van hang, de felkészülési idő nincs), hogy esélytelen kifogni a halat, ha nem 100%-osan arra koncentrálsz ---> 160 dollár bukó. Második nagy probléma, 160 dollár a csali és nagyon sokszor még az árát se hozza vissza a hal, ha meg igen akkor is maximum 40-50 dollár plusz, hogy ne húzzam ezt a részt sokáig erről ennyit beszélnék.

Folytatólagosan, minden tényleg nagyon drága a fizetéshez képest. Vegyük a telefont, 50 dollár egy sms, feltöltöttem 200 dollárral és egy beszélgetést nem tudtam befejezni, ami elég illuzió romboló, de ez tényleg, tényleg minderre igaz, egy kivétel az a TB, mert 150 dollár az teljesen tűrhető, illetve hasznos is. Erre annyit tudok javasolni, hogy átlagban egy 20-30%-os ár csökkentés kéne, de jobb lenne mindent külön szedni és úgy csökkenteni.

A másik nagy probléma az a fizetés, de az nagyon. Vegyük a saját példámat, nyitáskor 5 órán keresztül végeztem a bányász munkát cirka, ez alatt az 5 óra alatt 50 000 dollárom lett. Na ezzel amúgy nincs baj, DE ebből az összegből 10 000 dollár (KB) levonás, kaja-pia, meg egyéb kisebb összegek. Na már most, ez nekem úgy sikerült 5 óra alatt, hogy próbáltam a lehető leggyorsabban csinálni, levágtam ahol lehet az utat, kiszámoltam a BAR-okat másodpercre, 28 perc volt a leggyorsabb köröm és kb átlagban is, ez 4 800 dollárt jelent (5 óra alatt azért lett 50 000 dollárom, mert 3 ember bányászott kb rajtam kívül, ergó jó volt a fizetés ennek most, csak a töredéke érhető el ennyi idő alatt). A pénzből vettem 40 000 dollárét egy kocsit, lepukkant, kicsi, régi 300 dollárt vonnak érte óránként. RENGETEG PÉNZ kezdőknek, rengeteg pénz elmegy arra és mindenre, nem lehet gyűjteni csak folyamatos grinde-dal. Arról pedig nem is beszéltem, hogy az út addig, hogy te bányász legyél szenvedés.


Azért "pofáztam" erről ennyit, igazából két okból a játékosok és Ti a vezetők megsegítése, ma jelenleg délben 70-80 player van fent. Egyszerű az ok, az van fent akit nem terhel szét agyilag a folyamatos farmolás és nulla fun. Nyilván nem azt mondom, hogy mindenki alá 10 000 ezres fizetés lenne az ideal, de emelni mindenképp kéne, illetve csökkenteni a terheket.
Lehet a Vezetőség nem érti miért, írtam bele azt, hogy ez őket is megsegítené, szintén egyszerű az ok a hatalmas, több hónapos munkájuk nem veszne kárba. Jelen helyzetében, a bétától, buggoktól eltekintve, emiatt az én és egyéb playerek véleménye szerint a szerver korai halálát fogja megélni.
Kérlek Titeket, válaszolni se kell csak gondoljatok ebbe bele, én személy szerint nagyon élem a szervert, iszonyat jó lett, látszik benne a munka és ebből Magyarország egyik legnagyobb szervere lehet akár.
Még annyit fűznék, hozzá az egészhez, hogy az aki nem tud napi szinten 5-6 órát DOLGOZNI a szerveren, annak teljesen veszett ügye van, mert unni fogja lelép és kész, nincs semmi tulajdona, semmije sincs.



Köszönöm, ha végig olvastad!


Ezt teljes egészében, ugyan így leírtam mantisra is. Ide csak azért rakom fel, hogy hátha elér több emberhez és eltudják mondani ők is a tapasztalataikat. Nem szeretném, hogy ez alatt a poszt alatt a téma elterelődjön, buggokat, bajokat SZÉPEN KÉRLEK ne tárgyaljunk itt át.
 

MartinIgnac

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:27
Igen, valószínű, hogy ez el lett rontva. Ez tapasztalatból lett így csinálva, de nincs az árak közt egyensúly. (Olyan, mint AVRP-n volt az, hogy az autó sokkal olcsóbb mint a javítása) Tehát érdemes lenne csökkenteni az árakat, a fizetésekhez beállítani őket.
 

maxi

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Igen, ezt én is tapasztaltam. A sultán-omra 35ezer egy spoiler, még egy Emperor-ra is 50ezer a legjobb motor.. A halak alig adnak +ot és tényleg nincs reagálási idő. Ezt mindenképp jólenne változtatni bár ahogy láttam már pl a szendvicsek árát is levették - szóval idővel mindig jobb lesz.
 

BE9

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Egyet kell értenem veled rengeteg dologban. Nekem is nagyon tetszik a szerver, de sok apró dolog kivesz a nagyszerű ötletekből. Jó pár dolgot kipróbáltam már a szerveren és én is csak a saját tapasztalatomat tudom írni.


Az alapmunkák közül kipróbáltam a farmert, ami nagyon monoton és az elején sok-sok percet kellett várakozni arra, hogy a gyümölcsök spawnoljanak, mert rengetegen szedtük.

Az újságkihordás egy egész jó dolog, nekem tetszett az elképzelés és azzal viszonylag nem untam szét az életemet. Más kérdés, hogy a CapsLock ütögetése már-már ínhüvelygyulladást okozott.

A bányászat jött be a legjobban, mert abban az egyik legtöbb a fantázia szerintem. Kicsit elszomorító volt, hogy a kövek rarity besorolása nem számít a fizetésben, illetve a megmunkálás nehézségében is csak csekély nehézségkülönbség van. Így hamar elveszett a balansz és mindenki könnyen rájön mi a legjobb időben és pénzben a bányászaton belül.

Az alapmunkákról ennyit, ugyanis a többihez nem volt szerencsém.

A hobbimunkák közül a horgászat egyértelműen idegölő. Nagyon nem éri meg és tényleg könnyen el is rontható. Talán érdemes lenne ezt a típusú minigamet valamilyen módon "elfogadni" és aztán megkezdeni a próbálkozást.

A mágneshorgászat szintén egy elég jó koncepció. A minigame itt is ugyanaz, mint a horgászatnál, így ezt is lehetne reformálni.

A fémdetektorozás talán a legjobb hobbi, abból a szempontból, hogy itt lehetőség van bónusz itemet szerezni, ami már egy kicsit izgalmasabbá teszi a bóklászást. Ez az elképzelés kifejezetten tetszik.

A gombászat egy egyszerű koncepció, el lehet vele szórakozni, túl sokat nem lehet róla mondani.

A hobbimunkákból hiányolom azt a pluszt, hogy legyen esély különleges dolgokat találni, amelyeknek kiugró értéke van, de mindössze csekély esély van a megtalálásukra. Sajnos nem érzem azt, hogy a hobbimunkák bármivel többek lennének az alapmunkáknál, pedig a hobbihoz még felszerelést is kell vásárolni.

Egyéb meglátásaim:
  • Hiányolom, hogy az árfolyamokat nem lehet valahol nyomon követni, pedig tök jó dolog az árfolyamváltozás.
  • Ha az alapmunka fizetése csökken a dolgozók létszámának növekedésével, akkor a fizetés is nőhetne a tapasztalat (az adott munka minél több ideig történő elvégzése) növekedésével.
  • Az ócskás árfolyama is változhatna, ahogyan más árfolyamok is.
  • A legalapvetőbb dolgok lehetnének egy kicsit olcsóbbak, míg a ritkábban vásárolt tárgyak ezzel szemben drágábbak.
    Fenntartva a jelenlegi gazdasági struktúrát.
  • Lehetne több NPC a mapon, főleg az ilyen büfékocsikban, amelyek rendszerint üresek.
    [*]A hobbimunkáknál lehetne több felvásárló, különböző árfolyamokkal. Továbbá lehetne olyan is, hogy egy felvásárló egy bizonyos dologra különös kereslettel van, így azért egy bizonyos mennyiségig kiugróan magas árat fizet.


Egyelőre ezek a dolgok fogalmazódtak bennem. Természetesen nem kell velem egyetérteni, de nem kell átesni a ló túloldalára sem. Ergo nem azt akarom, hogy minden az ölembe hulljon.
 

Roberto222

Újonc
Játékos
Üzenetek:8
Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Az autókereskedésben például, az árak nagyon irreálisak. Kezdésnek gondoltam, hogy veszek egy krossz motort ami ha jól emlékszem 100 ezer $ volt, míg egy jobb nagyobb autó 40 ezer $, végül robogót vettem ami még úgy oké. Tehát valahogy ezt kéne kijavítani, hogy a jármű állapotához,méretéhez megfelelő legyen az ár. Lehetne még a kereskedésben egy szűrő, mert így ott van egyszerre az összes autó és órákig kell böngészni ha keresek valamit, vagy például ha találok 15 ezerért megveszem mert azt hiszem az a legolcsóbb majd ezután a következő már pedig csak 9 ezer $. Vagy még az is elég lenne és egyszerűbb is megoldani, hogy növekvő sorrendbe vagy csökkenő sorrendbe dobja be a járműveket ezt lehetne állítani már ez is sokat segítene. Még egy ilyen apróság a játék elején azt hittük ismerősömmel, hogy csak lakást venni lehet, mert sehol nem láttuk se fórum leírásban se a szerveren, hogy bérelni is lehet. Legalább egy mapikon kéne oda hogy hol lehet kibérelni lakást. Ennyit szerettem volna, van pár ilyen hiba/bug de ha ezek javítva lesznek akkor nagyon jó lesz és eddig is olyan közösséggel/emberekkel találkoztam a szerveren akik tudják mi azaz RP.  ;D  ;)
 

Nasiimov

Újonc
Játékos
Üzenetek:1
Én is egyetértek az előttem hozzászóló emberekkel.



A probléma véleményem szerint , hogy jelen pillanatban a szerveren  nem az "rp" , jobban inkább a robotolás van középpontban. Nagyon sok a kiadás, minden drága, egyszerűen nem éri meg. Mire veszel egy alap kocsit, házat és megteremtesz egy alap "életszínvonalat" beleszürkülsz a játékba. A szerveren sok kiváló és egyedi ötlettel találkoztam, kár volna elpazarolni emiatt a dolog miatt. Remélem  a jövőben a probléma orvosolva lesz és közösen egy példátlan közösséget alkotunk roleplay terén.
 

edikecske

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
Úgy gondolom, hogy azért vannak magas árak, hogy az adott dolgok nehezen megszerezhetőek legyenek, például az autók. Nos, erre egy másik szerver egy nagyon jó megoldást talált, amit talán itt is lehetne alkalmazni, kicsit más kinézettel. A lényeg az lenne, hogy legyenek olcsóbbak a kocsik, legyen több alsókategóriás autó, viszont X időnként érkezzen Y mennyiségű autó a kereskedésbe (elvégre RL sem végtelen autó van egy kereskedésben), így növeljük a kocsik eszmei értékét. A kezdő játékosnak sem fog elmenni rögtön a kedve az egésztől, hogy órákat kell szopnia a rozsdás emperorért, hanem csak ügyesnek kell lennie, hogy ott legyen, amikor éppen van belőle. A másik opció, hogy megveszi valakitől drágábban, aki éppen eladja az övét.
 

my soul is dying

Lelkes Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:73
Idézet tőle: Jimbo:
Úgy gondolom, hogy azért vannak magas árak, hogy az adott dolgok nehezen megszerezhetőek legyenek, például az autók. Nos, erre egy másik szerver egy nagyon jó megoldást talált, amit talán itt is lehetne alkalmazni, kicsit más kinézettel. A lényeg az lenne, hogy legyenek olcsóbbak a kocsik, legyen több alsókategóriás autó, viszont X időnként érkezzen Y mennyiségű autó a kereskedésbe (elvégre RL sem végtelen autó van egy kereskedésben), így növeljük a kocsik eszmei értékét. A kezdő játékosnak sem fog elmenni rögtön a kedve az egésztől, hogy órákat kell szopnia a rozsdás emperorért, hanem csak ügyesnek kell lennie, hogy ott legyen, amikor éppen van belőle. A másik opció, hogy megveszi valakitől drágábban, aki éppen eladja az övét.

Ez egyáltalán nem jó, és ott sem volt jó ahonnét ez az ötlet jött!

Elmondom miért. A kezdőnek ugyanúgy melózni kell azért, hogy egy adott járgányt megvehessen x naponta, ha mákja van azt is spawnoltatja a rendszer amit kinézett magának(?) ( 1-2 óra alatt összeszed egy robogóra / 10k-s autóra)

Beindulna az autóker camp.

Mindenki észnélkül vásárolna jobbra balra majd "kicsit drágábban" azaz hatszoros áron próbálná eladni az általad említett szerencsétlen kezdőknek.

A régi // aktív játékosok egy része nem tudna új autót venni mivel vagy nagyon ritkán spawnol az amit szeretne,(és azt is nyilván elviszik a kercamperek) vagy szintén minimum kétszeres áron szeretne túltenni rajta valaki tudván, hogy ' ezt úgysem tudod megvenni máshol' ezentúl ezzel bukik az új autó feeling is.

Na már most, ha 1 óra alatt összeszed egy autóra  / robogóra akkor miért várjon 3-4-5 napot mire respawnol az autóker, pluszban reménykedhet benne, hogy online van mikor ez megtörténik és nem viszik el az orra elől 2 perc alatt az említett szar rozsdás emperort, de nem lesz ott ha online is van mivel még mindig nincs autója már 3 napja és überrel jár az alampelók között vagy bicózik.

Tudom melyik szerverről van szó, rengeteg időt töltöttem ott és tudom, hogy ez a megoldás inkább kínlódás mindenkinek mintsem jó.
Az árak valóban magasak, viszont az alapmelók alapmelója a farmer nem 182 dollárt fizet / kör hanem kb 600-t ( 2-3 perc alatt)
Ennyit akartam hozzáfűzni Jimbo hozzászólásához.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó