Ennyire tartozni akarunk valahova?

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:470
Szoktam nézegetni kábé az összes platformot, ahol interaktálni lehet a közösséggel és nagyon elgondolkodtatottak a látottak.
Először is, nem áll szándékomban szidni senkit, illetve akinek nem inge, ne vegye magára.. DE!
Csak nekem szúrt szemet, hogy egyre gyakrabban megy a fikázás, klikkesedés, stb úgy, hogy olyanok is részt vesznek ezekben a csoportokban, akiket amúgy kifiguráznak? Ezzel kicsit ironikusan magukat is szidva.
Érdekelne az emberek véleménye, hogy ez mitől lehet. Ennyire nincs az embereknek önkritikája? Ennyire nem veszik észre magukat és azt, hogy mikor mit művelnek? Esetleg ilyen erősen tartozni akarnak valahová az ilyenek, hogy saját magukat is átverik, hogy odaillenek?
Hogy példát is mondjak, nem egy olyan embert láttam, aki panaszkodik, hogy a másik mekkora nonos, közben meg tőle is folyamatosan lehetett látni a nonozást és funolást. Itt megjegyezném, hogy felőlem azt csinálnak ezek a személyek, amit akarnak, maximum megkapják a méltó jutalmat érte, csak furcsa számomra ez a jelenség.
Felesleges feszültségkeltés meg remélem nem lesz.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Az nem lehet, hogy van egy x fős tàrsaság akik jóban vannak nap mint nap ott csevegnem és aki nem azon a véleményen van mint ők már kirekesztik? Nem mint ha szeretnék része lenni a társasàgnak, igazából semmi bajom velük és azon is jókat nevetek mikor “oltogatnak” mert fikarcnyit sem ismernek. Ez az én személyes véleményem
 
Utoljára szerkesztve:

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Én tudom, hogy néha elég érdekesen viselkedem, tudom, hogy senki se szeret, sőt, sokan azt se szeretnék, hogy már itt legyek. Küzdelem minden nap, hogy ne legyen baj belőle. Néha ellövök pár (nekem) poént, aztán annyi.
 

Bolondmike

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:208
bolondmike
Szerver 90%-a szeret engem is innen onnan (irónia), minden nap várom, hogy már mikor kopogtat valamiért a hammer az ajtón, de valahogy még mindig nem ért ide, emelet nagyon sok emberrel szimpelek, de annál többen utálnak!
 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:259
Pamela
Ahogy mondani szokás, az ember társas lény, így szinte lehetetlen csak lenni, főleg ha egy ilyen erős személyiségű emberekkel rendelkező közösségről beszélünk.
De ha már közösség, akkor hiába tartozunk a szerver játékosbázisához hivatalosan, még sincs olyan dolog amivel kiteljesedhetnénk. A habi barátok akik oltogatnak nem tesznek boldoggá, de legalább nincs az, hogy egyedül ülök a gép előtt és azon gondolkozok miért nincsennek barátaim a szerveren.. pedig akik fejében ez már megfogant, nem feltétlen hibásak ebben, csak képesek jobb lét reményében hozzácsapódni egy társasághoz, ahol mindent elviselnek, köztük a megaláztatást is, a toxikus emberek viselkedésével egyetemben. Az önbizalmunkat elnyomjuk, az önkritikánk habár néha felkiált, elcsitítjuk, majd mélyebbre elzárjuk magunkban. Folyamatosan próbálunk megfelelni és becsatlakozni az általunk kiválasztott társasághoz, emiatt nyilvánosan fitogtatjuk a látszatbarátságunkat, ami megkapja a kívánt figyelmet, esetleg egy pár irigy tekintetet, de rájövünk hamar, hogy ez semmi mást nem ad. Hatalmas tud lenni a szánk azért, hogy legyünk valakik, képesek vagyunk eladni a lelkünket abban a csoportban is, ahonnan mindig csak a szar dolgokat kapjuk. De megéri ez egy pár jó szóért ? Ennyire szeretet és figyelemhiányos mindenki?

Nem nyitunk a random játékosok felé, hiszen mindenki jól ismer mindenkit, mert vagy van tapasztalatunk vele, vagy mert másoknak van, így azt elkönyveljük sajátunknak. Pedig nem egyszer volt jelen már a közhely, az "örülök, hogy megismertelek, azt hittem gáz vagy."

Azzal szimpatizálunk leginkább, aki egy véleményen van velünk, ami természetes, csak azt nem kell elnyomni, aki teljesen máshogy vélekedik. A hangosabb emberek vonzzák a figyelmet, hamarabb klikkesednek, vagy válnak toxikussá, pedig csak nem kell beállni a sorba, vagy csak oda kell rakni a véleményünk végére a pontot, lezárni a témát és kilépni saját magunk miatt ezekből a csoportokból.

Itt már mindenkinek van valamilyen sérelme egy másik játékostól, de ezt is meg kell tanulni kezelni, lezárni és továbblépni, vagy nyelni egyet és visszaszállni a toxikvonatra, hogy átgázoljunk másokon.

A leírtak csak egy erős általánosítás, természetesen mindenki annyit fog fel a helyzetből amennyit akar, de nem késő nem a toxikus emberek mellé, hanem ellen állni, és elnyomni a sértegetést. Ha ez megtörténne, leszűkűlhetnének azon csoportok száma, amiknek lételeme mások bántása.
 

Bounty

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:52
Szivesen leirnám a saját véleményemet ide ,de mivel én tipikus ami a szivemen az a számon ember vagyok igy inkább csendben maradok. Nem szeretnék veszekedést szitani. Az előttem lévő leányzó véleményét erősiteném inkább.
 

KabukiYAJ

Veterán
Játékos
Üzenetek:251
Discordon goofy meg toxic.
Szóban/személyesen meg az ellentéte de ezt adminkodásom alatt nagyon sokan tapasztalták na meg az aki kereste a társaságom.
Nyissunk egymás felé.
 

chromeberetta

Átlagos Forumozó
Játékos
Üzenetek:28
Isaac Cervantes
A játékosok mindig toxikusak voltak. 10 évvel ezelőtt is ez ment, csak akkor fórumon illetve fórumos csevegőben. Azért ilyen feltűnő, mert már van Discord amit gyakrabban és többen nézünk, mint régen a csevegőt.
A klikkesedés is része a közösségnek. Viszont, véleményem szerint, minden klikknek egy közös céllal kellene rendelkeznie: egy szerver közösségét fenntartani. Viszont ez már régóta nem figyelhető meg, főleg azon RP-zők körében, akik komolyabban akarják venni a szerepjátékot. Nem tagadom, én is tartoztam azok közé, akik memeltek szarért hugyért, mert nem 100%-ig volt reális vagy nem 100%-ig úgy csináltak valamit a másik frakcióban, ahogy az a nagykönyvben, egy IRL szervezetben történne. Aztán rájöttem, hogy azért jó a fiktív San Andreas, mert lemásolhatjuk Californiat és a kisebb, apróbb kérdésekben, amik mondjuk szokások vagy Diviziók már eltérhetünk a valóságtól, picit meg lehet az ferdíteni, egészséges és ésszerű keretek között.
Visszatérve a kérdésre, a toxicitás mindig része marad az RP közösségnek, folyamatosan lesz memelés, mindig lesz széthúzás. Azt kellene megérteni a játékosoknak, hogy egy szerveren szimbiózisban kellene élni, mert ők/ti adjátok a játékoslétszámot.

Szerk.: Elfelejtettem hozzátenni, hogy a toxikus arcok azok, akik szétzilálnak egy-egy szerverközösséget, aztán sopánkodnak, amikor újra megjön a kedv játszani és nincs hol vagy kivel.
 
Utoljára szerkesztve:

web11hoyer

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:122
Shaundra Hamilton
Egyébként szerintem nem másabb a mentalitás FN-en sem. Mindenki egy toxic vonalat követ, amit sosem bírok hová rakni. (Tisztelet a kivételnek).
Az a helyzet, hogy vannak olyan játékosok, akik azért kezdtek RP-zni, mert a való élet annyira kemény nekik, hogy inkább egy olyan életet kezdtek, ahol lehet belőlük valaki. Még ha csak fiktíven is.
Ezek a játékosok általában a való életben rengeteg bántást és szekálást kaptak vagy suliban, vagy melóban, de így-úgy közük volt ahhoz, hogy valamilyen módon nevetség tárgyává tegyék őket. (Nem, nem saját tapasztalat)
Ha most egy ilyen játékos beregisztrál, majd pedig fellép FaceNetworkre, mondván, hogy "jajj de jó, itt végre nem az a lúzer vagyok, mint a való életben", és kap néhány olyan kommentet, amit általában IRL is szokott, akkor mennyi a valószínűsége, hogy itt fog maradni a szerveren?

Van ennek a teljesen fordítottja is, ami annyit takar, hogy ha valaki IRL nem túl népszerű, és általában nevetség tárgyává teszik, akkor itt éli ki magát, és annak a szerepébe képzeli magát, aki őt szekálta. Egyik sem jobb.

Jelen esetben nem is az a kérdés, hogy "Ennyire tartozni akarunk valahova?" hanem, hogy ennyire mi szeretnénk irányítani? Mindenki szót akar kapni, mert úgy gondolja, hogy az ő szava is ér annyit, mint bárki másé, ami amúgy így is van. Vagyis így kéne lennie, viszont ha nem kap annyi figyelmet, mint más, akkor másokat próbál földbe taposni, és ezzel felhívni magára a figyelmet.

Lehetséges, hogy kicsit eltértem a tárgytól, meg össze-vissza írtam a dolgokat, bocsi, de jelenleg olyan beteg vagyok, hogy a gyógyszerek tartanak életben. (jelképesen)

Tisztelet!
 

Cutty Thomas

Újonc
Játékos
Üzenetek:8
A játékosok mindig toxikusak voltak. 10 évvel ezelőtt is ez ment, csak akkor fórumon illetve fórumos csevegőben. Azért ilyen feltűnő, mert már van Discord amit gyakrabban és többen nézünk, mint régen a csevegőt.
A klikkesedés is része a közösségnek. Viszont, véleményem szerint, minden klikknek egy közös céllal kellene rendelkeznie: egy szerver közösségét fenntartani. Viszont ez már régóta nem figyelhető meg, főleg azon RP-zők körében, akik komolyabban akarják venni a szerepjátékot. Nem tagadom, én is tartoztam azok közé, akik memeltek szarért hugyért, mert nem 100%-ig volt reális vagy nem 100%-ig úgy csináltak valamit a másik frakcióban, ahogy az a nagykönyvben, egy IRL szervezetben történne. Aztán rájöttem, hogy azért jó a fiktív San Andreas, mert lemásolhatjuk Californiat és a kisebb, apróbb kérdésekben, amik mondjuk szokások vagy Diviziók már eltérhetünk a valóságtól, picit meg lehet az ferdíteni, egészséges és ésszerű keretek között.
Visszatérve a kérdésre, a toxicitás mindig része marad az RP közösségnek, folyamatosan lesz memelés, mindig lesz széthúzás. Azt kellene megérteni a játékosoknak, hogy egy szerveren szimbiózisban kellene élni, mert ők/ti adjátok a játékoslétszámot.

Szerk.: Elfelejtettem hozzátenni, hogy a toxikus arcok azok, akik szétzilálnak egy-egy szerverközösséget, aztán sopánkodnak, amikor újra megjön a kedv játszani és nincs hol vagy kivel.
Ezeknek mondhatod...
 

smashing machine

Haladó
Játékos
Üzenetek:20
Ario Stokes
Szerintem itt pár ember nem nagyon tud mit kezdeni a negatív kritikával, vagy az ironikus megnyilvánulásokkal, és ezeket automatikusan toxikusnak titulálja. (vezetőség haló) Elég nehéz amúgy kritizálni épp ésszel egy olyan közegben, ahol vagy leszarják a véleményed, vagy automatikusan elítélik azt, mert kvázi egy buborékban élnek.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó