Drog

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» tiiskiid#3189 «

Ötleted leírása

» A drog függőségnek teljes eltörlése

Azért tartom ezt fontosnak, mert szerintem sokkal nagyobb lenne a drog kereskedelem a szerveren és sokkal jobban lehetne kontaktot kialakítani az emberek között. A legtöbb drogot nem veszik az emberek azért mert senki se akar szenvedni a függőséggel és míg mondjuk egy buliban hamarabb el lehetne adni egy drogot, bármilyen drogot, azért nem fognak venni az emberek mert egyszerűen rászokik és nem akar korházba járni emiatt, főleg, hogyha újra kipróbálja megint rászokik és megint járkálhat feleslegesen, amúgy a mentősök se nagyon élik ezt az RP-t. Saját tapasztalat. «


Csatolmányok

» Mindenkinek érdekelne a véleménye és most ne hozzuk az IRL-t mert felesleges, köszönöm. «
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Az utolsó percig elleneztem a dolgot, de azt kell mondanom,hogy sajnos másképp nem működik a drog piac. Aki függőt akar rpzni, az úgyis fog. Aki nem, az nem rpzik semmit és inkább meghal. :C
 

Sanyi

cogito ergo sum
Játékos
Üzenetek:187
Eugene Miller
Egyébként nem tudom, hogy a scriptes függőség a kezdetektől fogva bent volt-e, vagy a közösség kívánságára lett-e behozva, de mindeneken felül, egyébként jó dolog. Viszont ahogy Demzsi barátunk leírta, aki függőt akar rp-zni, az fog is függőt rp-zni a script nélkül. Ellenben aki nem akar függőt rp-zni, de éli az effekteket, amik vannak a tudatmódosító szereken a szerveren, ők inkább nem mennek bele a script miatt.

Az MD-vel való rp-ről a leszokatás viszonylatában.. Valóban, aki a script miatt jött be, hogy ő rászokott, és le kell szedni a szerről hagy némi kívánnivalót maga után. Viszont saját tapasztalatból, aki RP-zi azt, hogy ő függő, abból hatalmas szituációk kerekedhetnek ki.

Zárójelesen: nagyban szerintem nem dobná meg a piacot, de több érdeklődő lenne rá, az fix.

Nagyon jó, elismerés a scriptért továbbra is, de a közösség igénye folyamatosan változik, és jelenleg ez szerintem hátráltató tényező.
 

Philips John

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:198
Egy ideje már szajkózva van, hogy a drog rendszer még mindig egy bullshit, a függőségről nem is beszélve, ennek kéne az illegált felépítenie.
Ki lehet venni a függőséget annak amúgy sincs sok értelme, hogy megyeget lefelé a hp-d két g kólátol.
Egyszóval: Támogatom.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Ha bekerülne, akkor a kokainos piáknak lőttek, mivel az egyetlen értelmük, hogy függővé tegyenek valakit anélkül, hogy tudnának róla. Szóval újra kell gondolni majd azt is, hogy legyen legalább valamilyen vizuális effektje a kokainos italoknak is. Egyébiránt én is támogatom, talán többen vennének.
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Ha bekerülne, akkor a kokainos piáknak lőttek, mivel az egyetlen értelmük, hogy függővé tegyenek valakit anélkül, hogy tudnának róla. Szóval újra kell gondolni majd azt is, hogy legyen legalább valamilyen vizuális effektje a kokainos italoknak is. Egyébiránt én is támogatom, talán többen vennének.
A kokainos piáknak semmi értelme jelenleg a kibaszáson kívűl, mert úgy se fogja attól venni majd senki attól aki rá szoktatta őket, bár tök jó lenne ha lenne effektje így támogatom, lehetne leant RPzni meg hasonlók.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
A kokainos piáknak semmi értelme jelenleg a kibaszáson kívűl, mert úgy se fogja attól venni majd senki attól aki rá szoktatta őket, bár tök jó lenne ha lenne effektje így támogatom, lehetne leant RPzni meg hasonlók.
Ha lenne effektje amúgy is több értelme lenne, venni ugyan nem fogják igazad van, de rpt lehet csinálni belőle.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Egy jólműködő drogrendszert ami úgy működik ahogy azt elképzelték nehéz kialakítani. Egyszerre kell bele elég szabadság és lineáris megoldás, hogy a player azért ne tudjon mindenfélét csinálni közben. Az összes szerveren ahol megfordultam mind az volt a probléma, hogy egyszerüen a kereslet nincs meg rá. A civil nem fog drogozni mert minek.. A player arra szereti a pénzét elkölteni, amiből vissza is kap valamit. Pár vizuális effektre nem fog senki költeni, ezért lenne egy ingyen beszerezhető drog pl. gomba ami csak ezt a célt szolgálná.

Régen még a mostani drogrendszer ráncfelvarrás előtt csináltam egy szimpla jegyzetet, amiben az volt taglalva, hogy akkor működne jól a drogrendszer ezen a szerveren, ha minden drognak meglenne a célközönsége. példák:

Meth
célközönség: illegál
hatások: sérülések kikapcsolása, 50% armor, 15% lassan stamina vesztés 20% hogy animból felkelsz, -70% szükséglet
craft: amfetamin vegyület, tisztítószer, víz, benzin

Marihuána
célközönség: sérült emberek
hatások: 30% HP töltés, 10% armor, -30 szükséglet (kaja, pia)
craft: maradna

Kokain
célközönség: munkás osztály
hatások: 45% magasabb droprate illegális itemekre, -50 szükséglet, 20% több pénz alapmunkákból
craft: maradna

Szintetikus:
célközönség: akik mindent akarnak
hatások: a felsorolt hatások közül random, függőség akár 1 használat után is.
craft: akkumlátorsav, tisztítószer, víz, amfetamin vegyület

Ha idáig eljutottál szerintem már látod, hogyha ilyen drogok lennének a függőségen már elgondolkodna a player. Egy jó akció előtt benyomni egy kis methet és máris jobb kedvel és jobb esélyekkel indultok meg a csapattal. De minek mind ez, ha a függőség és a detox rendszer marad ez a gagyi?

Drogok egyidejú fogyasztása
A drog cooldown levétele, és a drogokat lehessen keverve, halmozva fogyasztani. Ha a player halmozni kezdi a drogokat, a függőség esélye megemelkedik. Negativ illetve pozitív hatások halmozódjanak. Három különféle drog halmozása esetén a karakter eszméletlen állapotba kerül (anim).

Detox
Jelenleg ha valaki drogfüggő, az halála utána megszünik, így senki nem lehet kényszerből függő. A megoldás az lenne, ha több halál (5-6) kellene, hogy a függőség elmúljon, és kifizetődőbb lenne MD-ben leszoktatnia. A saját akaratból való leszokást bevezetni, ami sokkal időigényesebb és pénzben is sokkal megterhelőbb.

Függőség átdolgozása
A függőségnek legyen stádiuma. Egy korai és egy végső stádium.
Korai tünetekhez sorolnám a szédülést, köhögést, apró vérzést.
Végső tünethez halucinációt, hangképzést, ragdollt.

lentebb leírtak közül lehet hogy van pár hülyeség, csak ötletet akarok adni hogy mikben lehetne gondolkodni.

Hatások kifejtve: Regeneráció - A karakter 5 percig folyamatosan tölti vissz az életerejét
Félrebeszélés - A karakter szavai összemosódnak, pár karakter megváltozik.
Függőség - A karakter függő lesz a drogra (pár használat után)
jobb vezetési készség - Jobb tapadást biztosít a kocsinak
jobb fegyverkezelési készség - Biztosabb célzás
vizuális hatások - (kliens oldalon láthat majd állatokat, hallhat hangokat.)
droprate - Megnövelni a szerveren található lootok esélyét.

ui.: ezt az egész kommentet úgy írom, hogy nem tudom hogy jelenleg milyen megoldások vannak és hogy jelenleg mik találhatóak meg a szerveren ezekből. Ha nagyrészt már ez bekerült és mindig ilyen fos a helyzet, akkor rip. Remélem tudtam segíteni.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Annyit hozzáfűznék @husom -ra reflektálva, hogy jelenleg például olyan hatása van a methnek ami recoilmentességet ad, de cserébe kb percenként elvakít és nem látni nagyjából semmit. Eleinte tökre örültem, hogy végre valami olyan effekt ami jó egy akció közben, de hát esélytelenné válik az, hogy autót vezess vagy egyáltalán elláss az orrod hegyétől messzebb. Így végül inkább negatív a hatása, mintsem hasznos. Egyedül a marihuánás cigarettának van olyan hatása, ami miatt megveszik és fogyasztják az emberek. A többit senki semmire.

Ezek a jelenlegi effektek:

Füves cigi -HP és Shield töltés
Kokain - hatása 15 percig tart, 10% instant HP töltés, 10% instant armor töltés, plusz 1 skill szint 7 percig.
Heroin -hatása 45 percig tart, 50% instant HP töltés, 75% szükséglet csökkenés, 50-50% esély a ragdollra. félidőnél, belövésnél 1 perc ragdoll. (ezt jelenleg kb. lehetetlen előállítani is)
LSD - Szükségletet csökkent, instant hp és szükséglet, durva vizuális effektek.
Crack - hatása 30 percig tart, 20% instant HP töltés, 40% instant armor töltés, -25% szükséglet, ütés DMG növelés 2%-kal.
Meth - hatása 25 percig tart, 30% instant armor töltés, recoil mentesség a hatásidő alatt, +kb. elvakít az effekt időnként.
Kristály meth - hatása 15 percig tart, 10% instant armor töltés, 33%-kal gyorsabb stamina töltődés.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:672
Dexter Sosa
Annyit hozzáfűznék @husom -ra reflektálva, hogy jelenleg például olyan hatása van a methnek ami recoilmentességet ad, de cserébe kb percenként elvakít és nem látni nagyjából semmit. Eleinte tökre örültem, hogy végre valami olyan effekt ami jó egy akció közben, de hát esélytelenné válik az, hogy autót vezess vagy egyáltalán elláss az orrod hegyétől messzebb. Így végül inkább negatív a hatása, mintsem hasznos. Egyedül a marihuánás cigarettának van olyan hatása, ami miatt megveszik és fogyasztják az emberek. A többit senki semmire.

Ezek a jelenlegi effektek:

Füves cigi -HP és Shield töltés
Kokain - hatása 15 percig tart, 10% instant HP töltés, 10% instant armor töltés, plusz 1 skill szint 7 percig.
Heroin -hatása 45 percig tart, 50% instant HP töltés, 75% szükséglet csökkenés, 50-50% esély a ragdollra. félidőnél, belövésnél 1 perc ragdoll. (ezt jelenleg kb. lehetetlen előállítani is)
LSD - Szükségletet csökkent, instant hp és szükséglet, durva vizuális effektek.
Crack - hatása 30 percig tart, 20% instant HP töltés, 40% instant armor töltés, -25% szükséglet, ütés DMG növelés 2%-kal.
Meth - hatása 25 percig tart, 30% instant armor töltés, recoil mentesség a hatásidő alatt, +kb. elvakít az effekt időnként.
Kristály meth - hatása 15 percig tart, 10% instant armor töltés, 33%-kal gyorsabb stamina töltődés.
Ezek szerint nincs komolyabb baj. Az, hogy csak a füves cigi kelendő logikus. A civil nem fogja tudni kihasználni a dolgokat amiket más ad. A detox illetve függőségrendszert csak végső esetben dobnám ki ha tényleg nincs javulás ezen a téren.
 

Philips John

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:198
Egy jólműködő drogrendszert ami úgy működik ahogy azt elképzelték nehéz kialakítani. Egyszerre kell bele elég szabadság és lineáris megoldás, hogy a player azért ne tudjon mindenfélét csinálni közben. Az összes szerveren ahol megfordultam mind az volt a probléma, hogy egyszerüen a kereslet nincs meg rá. A civil nem fog drogozni mert minek.. A player arra szereti a pénzét elkölteni, amiből vissza is kap valamit. Pár vizuális effektre nem fog senki költeni, ezért lenne egy ingyen beszerezhető drog pl. gomba ami csak ezt a célt szolgálná.

Régen még a mostani drogrendszer ráncfelvarrás előtt csináltam egy szimpla jegyzetet, amiben az volt taglalva, hogy akkor működne jól a drogrendszer ezen a szerveren, ha minden drognak meglenne a célközönsége. példák:

Meth
célközönség: illegál
hatások: sérülések kikapcsolása, 50% armor, 15% lassan stamina vesztés 20% hogy animból felkelsz, -70% szükséglet
craft: amfetamin vegyület, tisztítószer, víz, benzin

Marihuána
célközönség: sérült emberek
hatások: 30% HP töltés, 10% armor, -30 szükséglet (kaja, pia)
craft: maradna

Kokain
célközönség: munkás osztály
hatások: 45% magasabb droprate illegális itemekre, -50 szükséglet, 20% több pénz alapmunkákból
craft: maradna

Szintetikus:
célközönség: akik mindent akarnak
hatások: a felsorolt hatások közül random, függőség akár 1 használat után is.
craft: akkumlátorsav, tisztítószer, víz, amfetamin vegyület

Ha idáig eljutottál szerintem már látod, hogyha ilyen drogok lennének a függőségen már elgondolkodna a player. Egy jó akció előtt benyomni egy kis methet és máris jobb kedvel és jobb esélyekkel indultok meg a csapattal. De minek mind ez, ha a függőség és a detox rendszer marad ez a gagyi?

Drogok egyidejú fogyasztása
A drog cooldown levétele, és a drogokat lehessen keverve, halmozva fogyasztani. Ha a player halmozni kezdi a drogokat, a függőség esélye megemelkedik. Negativ illetve pozitív hatások halmozódjanak. Három különféle drog halmozása esetén a karakter eszméletlen állapotba kerül (anim).

Detox
Jelenleg ha valaki drogfüggő, az halála utána megszünik, így senki nem lehet kényszerből függő. A megoldás az lenne, ha több halál (5-6) kellene, hogy a függőség elmúljon, és kifizetődőbb lenne MD-ben leszoktatnia. A saját akaratból való leszokást bevezetni, ami sokkal időigényesebb és pénzben is sokkal megterhelőbb.

Függőség átdolgozása
A függőségnek legyen stádiuma. Egy korai és egy végső stádium.
Korai tünetekhez sorolnám a szédülést, köhögést, apró vérzést.
Végső tünethez halucinációt, hangképzést, ragdollt.

lentebb leírtak közül lehet hogy van pár hülyeség, csak ötletet akarok adni hogy mikben lehetne gondolkodni.

Hatások kifejtve: Regeneráció - A karakter 5 percig folyamatosan tölti vissz az életerejét
Félrebeszélés - A karakter szavai összemosódnak, pár karakter megváltozik.
Függőség - A karakter függő lesz a drogra (pár használat után)
jobb vezetési készség - Jobb tapadást biztosít a kocsinak
jobb fegyverkezelési készség - Biztosabb célzás
vizuális hatások - (kliens oldalon láthat majd állatokat, hallhat hangokat.)
droprate - Megnövelni a szerveren található lootok esélyét.

ui.: ezt az egész kommentet úgy írom, hogy nem tudom hogy jelenleg milyen megoldások vannak és hogy jelenleg mik találhatóak meg a szerveren ezekből. Ha nagyrészt már ez bekerült és mindig ilyen fos a helyzet, akkor rip. Remélem tudtam segíteni.


Hasonlóra gondolsz?
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Igen a jó régi hungarys megoldás. Az volt és lesz is a legjobb megoldás akárhogy nézzük a helyzetet.
Legend az effectre (Hungarys) is azt mondta, hgy nemtudja megcsinálni, akkor ne akarj többet tőle. Ennyi van, örülj, hogy van, annyi.

A drogok ott mennek el, hogy rászoksz, egy missclick alatt, majd ha meghalsz, le is szoktál. CK esetén mehetne a leszokás, más esetben szuri. HP vesztés egy igazi bullshit, ahelyett egy 15-30 sec ragdoll már valid lehet… nem gyilkolni kell, hanem hatást adni neki. A HP egy parancs, (sethp, medic pl) míg a ragdoll kijátszhatatlan.

Az orvosoknak plusz RP hiába nem szeretik, én se szeretek sokmindent, de van, ami RP-t teremt. Még ha számodra nem a legaktuálisabbat vagy legmegfelelőbbet is.

Reméljük Legend tud (mert tud!!!) finomhangolni rajta, amivel egy picit nagyobb sikert, minőségibb munkát ad nekünk.

🤝
 

Philips John

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:198
Legend az effectre (Hungarys) is azt mondta, hgy nemtudja megcsinálni, akkor ne akarj többet tőle. Ennyi van, örülj, hogy van, annyi.

A drogok ott mennek el, hogy rászoksz, egy missclick alatt, majd ha meghalsz, le is szoktál. CK esetén mehetne a leszokás, más esetben szuri. HP vesztés egy igazi bullshit, ahelyett egy 15-30 sec ragdoll már valid lehet… nem gyilkolni kell, hanem hatást adni neki. A HP egy parancs, (sethp, medic pl) míg a ragdoll kijátszhatatlan.

Az orvosoknak plusz RP hiába nem szeretik, én se szeretek sokmindent, de van, ami RP-t teremt. Még ha számodra nem a legaktuálisabbat vagy legmegfelelőbbet is.

Reméljük Legend tud (mert tud!!!) finomhangolni rajta, amivel egy picit nagyobb sikert, minőségibb munkát ad nekünk.

🤝


Ezt tok jó meg minden én támogatom is, viszont ez megint onnan jön ahhonnan az összes többi ötlet így hasonlóan fognak rá reagálni.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Sose mondtam ilyet....

Erre gondoltam.
 

Legend

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Tulajdonos
Üzenetek:1,923
Silay Denzel

Erre gondoltam.
Hát ez nem éppen az, amit ide írtál, de ne ezzel floodoljuk teli a topickot.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,547
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok! Egy illegál leader meeting keretei közt volt módosítva a drogokkal kapcsolatban minden, ott realtime scriptelte Legend, úgy ahogy abban a leaderek megegyeztek. Ott volt a lehetőség mindent jelezni.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó