Dr. Asahi Takahashi - Ruszi

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kirazu84

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:153
Kriszokos0
panaszkonyv.png

Neved: Dr. Asahi Takahashi
Adminisztrátor(ok) neve: Ruszi
Panasz oka: Indoktalan adminjail.
Panasz kifejtése: A mai nap folyamán (2022.09.09.) az esti órákban (9 óra fele, magyar idő szerint) Ruszi és egy másik női (Tina De Marlowe) karakterrel a 18-as bicikli kölcsönzőnél, a mocsaras résznél álltak egy kisebb dombon. Én melléjük értem, a kocsim eleje Ruszi kocsi végéhez képest kissé visszább állt, a két autónak üvegei sötétítettek voltak, így az IC karakterem semmilyen szinten sem látott át a másik autó belsejébe. Ruszi egy disznónál volt, éppen valószínűleg a húst szedte le vagy valami. Ruszi a kést eltette a kezéből és kezébe egy MP5K-t vett elő( third person kamera szögből láttam, IC chaten sem jelent meg a /me), amit aztán állítása szerint rám tartott. Ezt a kocsi mögött tette meg, merre az IC karakteremnek nem volt rálátása (first person kamerát tekintve, mivel IC karakterednek csak az van). Én a kis dombon pont úgy álltam, hogy félig a kocsim orra megvolt emelkedve, így vissza tolattam. Tolatás közben Ruszi kisétált a kocsi mögül és elkezdett darálni. Ezek után random adminként vissza teleportált és freezelt, majd az ő állításait a torkomon le nyomva be adminjailezett 40 percre, PG indokkal. Az indok szerintem ebben a helyzetben téves, mivel a karakterem first person kamera miatt nem láthatta Ruszi kezében a fegyvert a kocsi mögül, sem a csaj karakter fegyverét a fekete ablakok miatt (amennyiben a csaj karakter is tartott valamit a kezében, logban látszódik ahogy elteszi). Ezen kívül pedig IRL az embereknek ilyen helyzetekben más a reakciója. Van aki teljes pánikba esve menekül, van aki összetör és félelmében inkább a fegyvert birtokló szavait követi. Én saját belátásom szerint nem követtem el PG-t, mivel ez egy IC szituáció, hogy most kocsi mögött tartja rám a fegyvert és én ezt nem észlelve elkezdek vissza tolatni, majd ez után kezdenek el lőni rám. Csatolok logot, sajnos más formában nem sikerült meg örökíteni. Emellett kérvényezném az ilyen esetek komolyabb ki vizsgálását egy másik admin által, mivel szerintem egyáltalán nem volt velem szemben fair az, hogy az járt el az ügyben, aki maga is részt vett benne.
Bizonyíték (kép, log, videó): Megjegyzés: -
 

Ruszi

Pletykafészek
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:130
Szia. Valóban úgy volt az eset, hogy odajöttél hozzánk, az autóm mellé. Én befejeztem az állat vágását, elővettem a fegyveremet, majd oda mentem és tartottam rád azt. Semmilyen olyan domb nem volt, hogy te ezt nem láthattad volna, mivel egymást néztük. Tisztán rád volt tartva a fegyver. Ezt követően te hátrébb tolattál kb 1 métert az autóm oldalához, akkor én az autóm mellé futottam ahol ismételten rád tartottam a fegyvert, na ott már még egy minimális domb sem volt "amitől nem láthattál volna". Te ezt követően fogtad és nyugodt szívvel elkezdtél tovább tolatni háttal. Amikor rád volt tartva a fegyver körülbelül 2 méter távolság volt közöttünk, tehát még ez sem lehetett gond, hogy ne láttál volna.

Így, hogy pedig megnyitottad ezt a panaszkönyvet, el tud már járni más független admin az ügyben, ahogyan azt szeretnéd.
 

Kirazu84

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:153
Kriszokos0
Szia Ruszi. Teljesen félre érted ahogy látom. Nem a domb takart ki téged, hanem a kocsid hátulja. Ahogy írtad is a kocsid mellett álltam, a kocsim orra körülbelül a te kocsid ajtójánál lehetett, ott álltál és tartottad rám a fegyvert. A karakterem a te kocsid miatt nem láthatta, hogy nálad fegyver van, farkasszemet a karaktereddel sosem néztem. Amikor a karakterem úgy gondolta, hogy elkezd tolatni, akkor sétáltál elő a kocsid mögül a fegyverrel és kezdtél el lőni felém. A veled lévő másik karakternél sem láttam a fegyvert, mivel az én autómon biztos, a tiéden pedig láthatóan egy feketére színezett ablak üveg volt. Este 9 óra környéke volt az esett, teljes sötétség a mocsár kellős közepén, a karakterem csak az előtte lévő dolgokat láthatta a first person kamera miatt. Tehát továbbra is tartom magam ahhoz, hogy mi is volt a szitu. Természetesen szívesen várom a független ki vizsgáló admint :)
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,500
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

A PK körülményeit kivizsgáltuk ingame egy "modellezéssel", ahol reprodukáltuk az esetet, illetve DC-n megbeszéltük a történteket, mindezt azért, mert senkinek semmilyen képi bizonyítéka nem volt. A jelenet alatt kiderült, hogy bizonyos kameraszögből a fegyverre magára rá se lehetett látni Asahi szemszögéből, illetve az is, hogy a logjában egyáltalán nem szerepel Ruszi fegyverelővétele.

Külső behatások miatt - log, chat látóhatáron kívüli cselekmény és kameraszög -, Asahi UCP-jéről törlésre került a jail és az egész szituáció.

A panasz abból a szempontból jogos, hogy Ruszi erősen érintett volt a szituációban, ezért illet volna hívni egy független admint. Ezen felül legalább egy felszólítás a lövések előtt / kerékre lövés célravezetőbb lett volna, ahelyett, hogy animba lőjük a másikat.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó