Christian Cross - Brian Stevenson

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Cross

Vélemény Vezér
Játékos
Üzenetek:322
-
panaszkonyvj.png

Neved: Christian Cross
Játékos(ok) neve: Brian Stevenson
Panasz oka: Immerzió rombolás
Panasz kifejtése: Legjobb tudomásom szerint amerikában engedéllyel pisztolyt lehet viselni magadnál. Brian, Sandy Shores polgármestereként a városban MP5K-val mászkált, ami szerinte nem immerzió romboló.
Bizonyíték (kép, log, videó): https://i.imgur.com/CpEtLHo.png
CpEtLHo.png

Megjegyzés: Adminnál érdeklődve szerinte ez immerzió rombolás, véleményem szerint is. Egy pisztolyt eltudnál rejteni, de egy 603 mm-es MP5K-t már nem igazán tudom hova tennél magadnál. BCSO sem tart magánál ilyen típusú fegyvereket, ha szükséges kocsiból tudják elővenni. Számomra nem a megléte az immerzió romboló, hanem hogy magánál tartja konkrétan az oldalán, mint a kép is mutatja.
 

Martinezz.bro

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:225
Nos, nem számítottam erre a panaszkönyvre. Az SSMO Discord szerverén folytattunk egy órás beszélgetést, vitát ennek a dolognak az ügyében. Én azt hittem tisztáztunk mindent, de ha a panaszkönyvet választottad, hát rendben. Akkor kezdeném is.

A fegyverengedély: A BCSO fórum részlegén látható, hogy a formanyomtatványt tartalmazó topic nevében és a dokumentumot is tisztán és egyértelműen fel van tüntetve, hogy FEGYVERVÁSÁRLÁSI- ÉS VISELÉSI ENGEDÉLY, tehát úgy gondolom semmiféle szabályt nem szegtem azzal, hogy nálam volt a fegyver. A BCSO által elfogadott igénylésem van kis- és nagykaliberű lőfegyverekre, melyet ezen a linken lehet megtekinteni: https://forum.onerp.hu/index.php/topic,4408.0.html

A fegyverekről: A képen látható lőfegyver egy Heckler & Koch MP5K típusú SMG, mely nagykaliberre vonatkozó fegyverengedéllyel megvásárolható a fegyverboltban. Úgy gondolom így ezen részről sem követtem hibát.

A fegyverviselés módja: Semmiféle szabályzat nem vonatkozik arra, hogyha valaki legálisan hord fegyvert, akkor azt milyen formában teheti. Úgy gondolom, hogy ez rendelet alapú szabályozás keretén belül egy lehetőség, hogy a GOV-ok szabályozzák a /hideweapon parancs használatát. Jelen erre vonatkozó rendelet az SSMO körzetében nem él.

Én, mint polgármester: Polgármesterként tartom magam a szabályzathoz és a magam által lefektetett elvekhez, miszerint nem hordok magamnál éles lőfegyvert. Minden frakciótagnak van szolgálati sokkolója, melyet szükség esetén használhat önvédelemre. Én is ezzel a lehetőséggel élek, szerencsére még nem volt szükségem éles bevetésére. Sok leaderrel, vezetővel és játékossal tartom nap mint nap a kapcsolatot, soha nem volt hasonló incidens, hogy én polgármesterként MP5K-val futkorásszak.

Én, mint magánember: Az utóbbi időben egyre többször ér minket IC atrocitás emberrablások formájában. Az IC feleségemet többször elrabolták a napokban, súlyos sérüléseket okozva ezzel a karakterének. Általában ezek a rablások a hajnali órákra vannak időzítve, mikor nincs elegendő BCSO tag, hiába jelzünk nekik, ami persze nem hibájuk, hiszen mindenkinek van élete. Indokoltan, jól megfogalmazva megírtam egy kérvényt, melyet Ben Fisher, a BCSO Commandere nyugtázott és elfogadta. Ezt követően kiadta nekem Tom Baker az engedélyeket, melyek feljogosítanak magánemberként a fegyverek viselésére.

A fegyverhez való viszonyulásom: Soha, egyetlen embernek nem tettem célzást a fegyveremre, senkinek sem beszéltem róla. Nem fenyegettem vele senkit, nem lövöldöztem vele, nem vettem elő soha senki előtt. Párszor lőttem vele a saját magánbirtokomon, elkülönített helyen ahova senki sem tud bejönni. A fegyverre kizárólag önvédelmi eszközként tekintek, illetve néha megfelelő helyen célra lőni.

Immerzió: A szervernek van egy szabályzata, mely a legális frakciókban levő tagok illegális tevékenységére irányuló szegmenssel is rendelkezik. Mint említettem feljebb, nekem mind a két kaliberre érvényes engedélyem van, a fegyverek sorozatszámát ellenőrízték a BCSO-tól. Minden szabályos, nem követtem el semmiféle hibát.

EXTRA TÖRTÉNET: Tegnapi napon történt egy olyan, hogy a panaszkönyvet nyitó Christian Cross cimborája, Robert Carson elhívott a szerelőtelepre egy félreértés miatt, amit rendeztem. Elkezdtünk beszélgetni, úgy érzékeltem baráti hangulatban, hiszen megkérdeztük egymástól ki hogy van, mi újság satöbbi. Egyszer csak látom, hogy egy BCSO jármű érkezik az SSM telepére, majd kérdezte az úr, hogy ki hívta őt. Én nem tudtam mire vélni, erre Robert mondja, hogy ő. Előadta a BCSO-snak, hogy ő mennyire fél tőlem a fegyver miatt, de azért előtte együtt röhögtünk meg beszélgettünk. Ezt követően az SO tag elkérte az irataimat, az engedélyeket, ellenőrízte a fegyver sorozatszámát. Tisztán látta, hogy nem volt benyomva a /hideweapon. Nyílván nem vont intézkedés alá, hiszen minden legális és rendben van.

KONKLÚZIÓ: Christian Cross személyes sérelméből adódóan nyitotta rám ezt a panaszkönyvet, melyeket nem szeretnék a nyilvánosság előtt részletezni. A bíráló adminnak el fogom küldeni az SSMO Discord szerverén elhangzott beszélgetést, ahol tiszteletet mellőzve és körültekintés nélkül személyeskedésbe és szurkálódásba ment át az egész.

VÁLASZOK A PANASZKÖNYV TARTALMÁRA:

"Legjobb tudomásom szerint amerikában engedéllyel pisztolyt lehet viselni magadnál. Brian, Sandy Shores polgármestereként a városban MP5K-val mászkált, ami szerinte nem immerzió romboló."
A szervernek meg van a szabályzata, melyben minden le van írva pontosan. Az, hogy az Amerikai Egyesült Államokban in real life mit lehet és mit nem, úgy gondolom irreleváns jelen helyzetben. Adott pillanatban pedig nem polgármesteri pozíciómban voltam jelen a szerelőtelepen, és a fent említett Robert Carson féle "félelemjáték" következményeként már volt IC intézkedés a BCSO részéről.

"Egy pisztolyt eltudnál rejteni, de egy 603 mm-es MP5K-t már nem igazán tudom hova tennél magadnál."
Ezt nem tudom mire vélni. Ott, akkor nem volt benyomva a /hideweapon, de ezt a script lehetővé teszi parancs formájában, szóval ez nem tudom, hogy jön ide.

"BCSO sem tart magánál ilyen típusú fegyvereket, ha szükséges kocsiból tudják elővenni."
A szolgálatban levő SO tagokra nyilván vonatkozik egy frakció szabályzat, melyben bizonyára ez le van írva, ha ennyire tájékozott vagy a dolgot illetően. Én nem tartozom ilyen szempontból elszámolni valóval a BCSO felé, hiszen nem vagyok a kötelék tagja. A játékosok számára pedig a fegyverviselési engedélyek lehetővé teszik, hogy éljenek a lehetőséggel. A fórumos procedúra alapján mindenki átmegy egy bizonyos rostán, hogy ki alkalmas erre a felelősséget kívánó lehetőségre és ki nem.

"Számomra nem a megléte az immerzió romboló, hanem hogy magánál tartja konkrétan az oldalán, mint a kép is mutatja."
Nincs a nyílt fegyverviselésre vonatkozó rendelet életben.

VÉGSZÓ: Úgy vélem, hogy nem követtem el illúzió rombolást, hiszen azon kívül, hogy legálisan nálam volt a fegyver nem követtem el semmit. Christian, veled átbeszéltünk mindent Discordon, de azért ide is próbáltam minél jobban összeszedni a gondolataimat.
Az adott információk fényében várom a panaszkönyvet kezelő adminisztrátor válaszát! Köszönöm előre is!
 

Gergo

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:641
[adminisztrator]
Sziasztok!

@Christian Cross
Brian azzal, hogy szolgálaton kívül MP5K-t viselt láthatóan nem vétett sem a szerver szabályzat, sem a(z) SABT, sem pedig a BCSO fegyvervásárlási és -viselési engedélyre vonatkozó szabályai ellen.

@Brian
Függetlenül attól, hogy nem követtél el szabály- vagy törvénysértést, próbáld meg az ekkora kaliberű fegyvered rejtve hordani.


Jogtalan a panasz.
[/adminisztrator]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó