Chopshop

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Attesz#9931 / Ben Chou «

Ötleted leírása

»
ChopShop - Nem más, mint az autó lopás majd annak szétszedése.



Na de.. kezdjük az elején. Ez az ötlet ofkórsz nem az én agyamból pattant ki, külföldön már megvalósított, de ami jó azt át kell venni nem? De. Persze belenyúltam, hogy a szervernek jobb legyen.

Szóval ez az ötlet próbálná megoldani a sokszor hallott vas hiányt, RP-sebb út lenne a vashoz, sokkal város centrikusabb, Illegálnak egy ilyen filler rp (Tehát a nagy projectek mellett tolható), a PD számára jó nyomozati/RP alapanyag.

A rendszer leírása előtt! Ami kell: Szabályok, korlátozások.

- Szabályhoz legyen kötve és KOMOLYAN büntetve, ha nem tartják be! Hogy RP-zék végig a kocsi ellopásának majd szétbontásának folyamatát. Ne CSAK egy script és ne is egy gombnyomás legyen a folyamat.
- Legyen elérhető az ellopott kocsi csomagtartója! Miért? Mert jelenleg mindenki széfnek használja. Egy érinthetetlen dolog amint benyomja a garázsba. Több széfet használnának az emberek. Vagy több riasztó lenne bekötve – Amiből megint csak több RP lenne a PD-nek. – Több betörés.
- Szabályozni kell, hogy honnan lehet lopni autót. Védett helyek tökéletesen ide illenek, ne lopja el senki VH elől a kocsit. KAMERÁK jelezzék a lopást nyugodtan, akár a trafi is.

Szóval a rendszer!

Kezdjük az elején, maradhat a telefonos megoldás. Minden FRAKCIÓ – Tehát nem külön személyek. Minden frakció kapna egy listát, amit telefonon kér le (Minden frakinak más-más lista), X (max 5-6) járművel rajta. Ez egy rendelés, ezeket kéne ellopni szeretett bűnszervezetünknek. A lista minden nap újra generálódna. Más kocsit NEM lophat/törhet a frakció, ezzel kikerülve azt, hogy egy este XY felnyitja az összes autót.

A listán lévő autók persze változatosak lennének. Lenne rajta mondjuk 3 olyan, amiből sok van a szerveren. 2 Ami kicsit ritkább. És 1 ami már tényleg nagyon ritka.

Természetesen az függvényében adna alkatrészt, amennyi az ellopott autó értéke. (Legyen könnyen állítható későbbi igazítások végett PLS és akkor könnyű igazítani, ha rossz vagy ha OP)

Kövi lépés nem más, mint a kocsi ellopása. Reteszelő, tudjam is én. Nem vagyok benne a szakmába, de egy zseni biztos eltudná magyarázni a lépéseket. Kb tudom felvázolni a dolgot.

Elsőnek feltöröd a zárat ugye, ha zárva van. – Lehet a sima házfeltörős minigame akár.

(Másfeles lépés – Alapból is kikapcsolhatna, de ha nehezebben akarjuk akkor itt kikéne ütni a riasztót is. Különben a lent mellékelt riasztó szinthez mérten jelezne a hatóságoknak.)

Másodjára beindítod valahogy a szecskát. – Ide kéne a komolyabb, nehezebb minigame szerűség. Ne legyen azért kockázatmentes. + Teljen egy kis időbe főleg, ha egy drága autóról van szó. Ne 1 perc és úton vagyunk a gazdagság fele.

Természetesen, ha elkúrjuk a minigamemünket akkor riasztana a PD-nek, BCSO-nak, LLS-nek stb.

Amint a kocsi feltörését megkezdtük ne tűnjön el, ha kilép a tulaj. Ergo kiiktatva az, hogy kilépne delikvensünk a lopás alatt ezzel elporlasztva seggünk alól az értéknek szánt verdát.

Harmadik fő lépésünk nem más, mint egy biztonságos helyre vinni a kocsit és szétszedni. Bárhol szétlehessen szedni! TILOS interriorban/garázsban, szerintem túl OP lenne, semmi rizikó.

Ha nagyon akarjuk akkor minigame is lehet hozzá, bár szerintem elég az RP. Viszont azt az adminok lehetőség szerint próbálják ellenőrizni, monitorozni. Ne legyen az, hogy hopp dirr ott a vas. XY meg egy /me-t nem lőtt el az egész alatt. KOMOLYAN legyen büntetve, aki csak lebontja majd elszalad RP nélkül.

Tehát amint végig lett RP-zve normálisan a kis kedves bontásunk, benyomunk egy parancsot. Ezzel az elrabolt verdánk vissza repülne oda, ahonnan elloptuk. (Akár mehetne le a hp-ja 25%-ot, esetleg szélvédő kitörne, plusz oda nyomna egy üzenetet, hogy megrongálták az autót). Mi megkapnánk bizonyos X „lopott alkatrész” itemet, amin oda lenne írva, hogy miféle járműből származik, színe stb. Ezzel a PD-nek nyitva lehetőséget azon kívül, hogy amúgy az egész procedúra közben eléggé lekapcsolhatók vagyunk.

Innen már csak egy lépés van hátra, elvinni egy helyre (akár a kohó, ócskás, tudjam is én. Akár csak heti egy napon vagy egy idő intervallumon belül lenne elérhető! Ezzel húzva az bontás, eladás közti időt. Magyarul a PD-nek van ideje megtalálni a cuccost. Még rizikósabbá válna a meló, hogy tárolnod is kell egy ideig a cuccost.) – ahol három döntésünk lehetne.

  • Cserélünk X alkatrészt – X vasra
  • Eladjuk pénzért. (Jó lenne, ha nem ez lenne a legmegérősebb választás, de ezt a vezetőség eldönti, ha netán bekerül az ötlet. Igazítani kell az igényekhez, ha nem kell vas akkor ez legyen a megérős.)
  • Lopott alkatrész cseréje X a szerelők által is használt alkatrészekre, ezzel nyitva egy lehetőséget a szerelőknek is. Elérhető olcsóbb, de illegális, rizikósabb alkatrészekre.



Innen meg is volnánk, ott a vas vagy a pénz. Mehet a kövi. További ötletek a rendszerhez kapcsolódóan:

Riasztó! akár három szintben (alsó,közép,felső kat.), amit a szerelő tud beszerelni. Ha van a kocsiban akkor nem mehetnél át trafi alatt, stb-stb. Vagy nehezebb lenne a minigame. Ofc egy baszó riasztót ne lehessen betolni egy közép/alsó kategóriába. Ezzel is lehet játszani, hogy egy szupersport baszó rakétát valszeg nehezebb behúzni, de nagyobb lesz a nyeremény is.

Természetesen játszani kell a számokkal, hogy megérje a dolog. De szerintem ezt a vezetőség jobban átlátja, mint én. Könnyebb kezelhetőséggel pedig egy hajnali resivel szokásosan állítható lenne, ha nagyon nem megérős vagy ha nagyon elkanászodott a téma.

Félreértés ne essék! Itt nem a szupersport/PP-s kocsi tulajok ellen mérek támadást. Ezért is alakítottam úgy az ötletet, hogy ritkán dobjon be batman járgányt, de az igenis fizessen többet! Tekintettel arra, hogy a legtöbb playernek több mint 1 járműve van így kétlem, hogy mindenkiben összedőlne a világ ha megfújnák verdáját a ház elől. KB fél- egy óra alatt úgy is vissza repül.

Figyelem! Végszóra! Ez az ötlet egy max medium risk / medium reward-nak szánt dolog. NEM egy FŐ vonalra szánt illegális tevékenység. De egy Crew vagy egy frakción belüli csoport. 2-3 (vagy akármennyi) személy letudja kötni magát és egy kisebb RP-t + bevételt generál magának. A csomagtartó széfnek használatát megoldva, PD-nek remélhetőleg több RP-t adva. És még a vast igénylő tevékenységeket is kiszolgáljuk. Persze a szabályok és a néhai monitorozás elengedhetetlen, hogy ne használják ki a rendszert 0 RP-vel.

További ötleteket, módosítást, véleményt nyomj ide kérlek! EZ EGY FŐKÉNT FELMÉRÉS! Valszeg sok hiba van a fent leírtakban de szeretném tudni, hogy mennyi embert vonz ilyen „kisebb” „nem fő vonalra szánt” illegális tevékenység. Szerintem ég és föld a kő kapálás és ez közt. Remélhetőleg több RP vonzattal.
«


Csatolmányok

» Nincs «

Egyéb megjegyzések

» - «



 
Utoljára szerkesztve:

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
Imádom, tetszik a rendszer, izgalmas és mind a két félnek adna elég izgalmat a mindennapjaiba. Nem beszélve arról, hogy a szerelők is bevonva kerültek a történetbe, ami még jobbá teszi. Ment rá az upvote!
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:663
Dexter Sosa
Annyira nem élem ezt a más player kocsiját bebontom szisztémát de maga az ötlet jó. Nekem is volt régen egy ilyen ötletem, de nem lett belőle végül semmi. Én a player kocsis részt lecserélném egy szerver által generáltra, szóval lehetne egész extra kocsi is, random helyen. Ha elkezded feltörni a PD kap értesítést, hogy nagyságrendileg hol történt ez az eset, egy nagy blip jelezné a helyet és egy kocsi leírást, pl. piros és sárga sabre. A szabályzat ebben viszont sokkal komolyabbnak kell lennie, és nem feltétlen korlátoznám frakciókra, viszont az nem tartható hogy az admin még ezeket is monitorozzák az idejük nagyrészében, hogy ki hogy bontja le a kocsit. Nem vagyok kocsibontó, de egy kocsit szétkapni powertool-al szerintem nem annyira megerőltető. Ahol én korlátoznám, hogy csak bizonyos helyeken lehetne elkezdeni a bontást és tartson pár órába hogy szétszedj egy kocsit. Így ezzel kiküszöböltük a mérges playereket, hogy valaki ellopta a házam elől a lassan 20 milliót érő kocsimat, hogy kapjon 4 vasat, és a vissza teleportálást is elhárítottuk. Összességében hiánypótló és szórakoztató script, csak tovább kell gondolni.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Én a player kocsis részt lecserélném egy szerver által generáltra
Drogos NPC, NPC kerületi dealer, NPC felvásárló, NPC ócskás, NPC termés felvásárló. Minden NPC. És akkor még szúrjunk be egy generált autót? Senki nem fog beleremegni szerintem, ha 30 percre, 1 órára eltűnik a kocsija, főleg ha azt hiánytalanul vissza kapja. És akkor még a szerver 2/3-a rendelkezik 2+ autóval ugye... Annyi minden van már automatizálva, aztán rosszul érezzük magunkat és filozofálunk,hogy miért nincs elég interakció.

UI: senkinek nem lesz hiányérzete,hogy az ő kocsija tűnt el. És hidd el nekem - a nyakamat teszem rá,hogy senkit nem fog érdekelni a dolog, mert a lespawnolt kocsi senkié.
 
Utoljára szerkesztve:

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Annyira nem élem ezt a más player kocsiját bebontom szisztémát de maga az ötlet jó. Nekem is volt régen egy ilyen ötletem, de nem lett belőle végül semmi. Én a player kocsis részt lecserélném egy szerver által generáltra, szóval lehetne egész extra kocsi is, random helyen. Ha elkezded feltörni a PD kap értesítést, hogy nagyságrendileg hol történt ez az eset, egy nagy blip jelezné a helyet és egy kocsi leírást, pl. piros és sárga sabre. A szabályzat ebben viszont sokkal komolyabbnak kell lennie, és nem feltétlen korlátoznám frakciókra, viszont az nem tartható hogy az admin még ezeket is monitorozzák az idejük nagyrészében, hogy ki hogy bontja le a kocsit. Nem vagyok kocsibontó, de egy kocsit szétkapni powertool-al szerintem nem annyira megerőltető. Ahol én korlátoznám, hogy csak bizonyos helyeken lehetne elkezdeni a bontást és tartson pár órába hogy szétszedj egy kocsit. Így ezzel kiküszöböltük a mérges playereket, hogy valaki ellopta a házam elől a lassan 20 milliót érő kocsimat, hogy kapjon 4 vasat, és a vissza teleportálást is elhárítottuk. Összességében hiánypótló és szórakoztató script, csak tovább kell gondolni.
A player kocsija nem sérül, max kiesik egy fél-max órára. Nem hiszem, hogy szívrohamot kapnának az emberek. Főleg hogy kb mindenkinek több van mint 1. Azzal pedig, hogy csak frakciónak van és egy LISTA van és CSAK azokat tudja lopni, akkor nagyon meg se érződne és nem minden napos lenne a kocsi lopás. A monitorozás alatt nem azt értem, hogy folyamat figyelje.. de igen is büntetni kell azokat akik csak kihasználnának egy ilyen rendszert majd zsa leadó 0 RP-vel. Ami hát.. valljuk be, hogy igenis előfordulna. Ha valakinek probléma, hogy 30 percre eltűnt a verda akkor szerintem ott már rég problémák vannak.
20 millás kocsit pedig valszeg nem dob sokat a rendszer ha jól van megcsinálva.

Ez a random generálós kocsi téma talán elmegy amúgy.. de nem kéne jeleznie egyből a PD-nek. Abból megint annyi lenne, hogy eltudsz-e menekülni! Max ha elkúrod a minigame szerűséget.
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:389
find out ic
Látok benne fantáziát, és lehetőségeket. Úgy gondolom, hogy az illegál palettáját mindenképpen bővíteni, vagy faceliftelni kellene, és ez egy remek ötlet lenne rá. Szerintem egy pár playert megmozgatna a dolog. Támogatom.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,530
-
Az ötletet átfutottuk, beszéltünk róla. Felmerült pár kérdés, amire jöhetnek ötletek:

- Mi lenne az az időintervallum míg a töréstől számítva a kocsit le kell adni? Kalkuláljatok egy esetleges üldözéssel is.
- Mi lenne ha nem típushoz, hanem értékhez lenne kötve a dolog? Nehezebben kivitelezhető, hogy XY model épp a szerveren legyen, míg az összeg még könnyebben megoldható. Pl. 500.000 dollár értékben szállítsátok le a kocsikat.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:663
Dexter Sosa
Az ötletet átfutottuk, beszéltünk róla. Felmerült pár kérdés, amire jöhetnek ötletek:

- Mi lenne az az időintervallum míg a töréstől számítva a kocsit le kell adni? Kalkuláljatok egy esetleges üldözéssel is.
- Mi lenne ha nem típushoz, hanem értékhez lenne kötve a dolog? Nehezebben kivitelezhető, hogy XY model épp a szerveren legyen, míg az összeg még könnyebben megoldható. Pl. 500.000 dollár értékben szállítsátok le a kocsikat.
Én egy 3-4 órával számoltam. Ha beleszámolom a törést, esetleges menekülést és részletes RP-s bontást az eltart egy ideig. Értékhez nem lenne jó hosszútávon kötni, mert a végén mindenki csak a nagyfalatra menne és mindig csak ugyan az szopná be, hogy ellopták a kocsiját. Típusnál legyen egy meglepetés hogy mit is fogsz kapni. Egy muscle lehet egy levert sabre vagy egy új évjáratos dominator is.
 

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Az ötletet átfutottuk, beszéltünk róla. Felmerült pár kérdés, amire jöhetnek ötletek:

- Mi lenne az az időintervallum míg a töréstől számítva a kocsit le kell adni? Kalkuláljatok egy esetleges üldözéssel is.
- Mi lenne ha nem típushoz, hanem értékhez lenne kötve a dolog? Nehezebben kivitelezhető, hogy XY model épp a szerveren legyen, míg az összeg még könnyebben megoldható. Pl. 500.000 dollár értékben szállítsátok le a kocsikat.

- 3-4 óra mint fentebb írták, szerintem bőven-bőven elégnek kell lennie. Menekülés, feltörés, szétszedés vagy egyéb probléma is belefér ilyenkor.
Értékhez nem lenne jó hosszútávon kötni, mert a végén mindenki csak a nagy falatra menne és mindig csak ugyan az szopná be, hogy ellopták a kocsiját.

Ez nagyon is igaz! Ha nem is konkrét modellhez kötnénk, hogy miből hozzál ezt-azt akkor legalább típus legyen.. pl (muscle 2 db, sport 2 stb.. stb..) ezt is akkor random dobja be, random kérjen X db-ot X típusokból. És akkor adott kategórián belül bármit benyúlhatsz, egységesen adva jutalmat érte. (Szóval akkor megéri a csóri is meg a drága is, amit találsz.)

míg az összeg még könnyebben megoldható. Pl. 500.000 dollár értékben szállítsátok le a kocsikat.

Az érték se feltétlen rossz.. ha jól értelmeztem! Viszont akkor hogy adnád meg hogy a kocsi mennyi "tárgyat" adjon? Beleszámítva azt, hogy elkéne kerülni azt is hogy a playerek ne folyamat a legnagyobb értékű verdára menjenek és ugyan az a player legyen leszopatva mindennap. Plusz akkor a megadott értékig rengeteg kocsit ellophat ha olcsó modelleket lop.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:476
Minden frakció kapna egy listát, amit telefonon kér le
Ha jól értem ezt a részét úgy képzeled el, mint onlineban, hogy üziben kapsz X mennyiségű autónevet és találd meg, majd vidd el Y helyre? Ha igen mi van akkor, ha olyat (is) kapsz, amiből csak 1 van a szerveren és egy garázsban pihen?
 
Utoljára szerkesztve:

Attesz

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:216
Akk Alama Goh
Ha csak elsiklottam a dolog felett előre is elnézést, de ezt a részét úgy képzeled el, mint onlineban, hogy üziben kapsz X mennyiségű autónevet és találd meg, majd vidd el Y helyre? Ha igen mi van akkor, ha olyat (is) kapsz, amiből csak 1 van a szerveren és egy garázsban pihen?
Elsiklottál felette. Két lehetőséget is bedobtam már, hogy kategóriák legyenek vagy ha a modelles rendszer lenne akkor pedig mint fentebb írtam, hogy figyelembe venné mennyi van a szerveren. Magyarul amiből csak 3 van abból valszeg nem fog bedobni max nagyon-nagyon ritkán. Természetesen előfordulhat, hogy bedob egyet amiből nem fogsz találni. De hát akkor i guess ez van. Nem lehet mindig sikerrel járni.

Kategóriás megoldásnál pedig egyértelműen valszeg mindig találnál valamit, talán azzal van a legkevesebb gond és élhetőbb mint amit alapból írtam.

Edit: Nem csak annyi, hogy elviszed Y helyre, szét is kéne bontanod RP-vel. Az alkatrészt adnád tovább és nem a komplett kocsit.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:476
I see. Bár nekem személy szerint nem tetszik az ötlet, de ha be is kerül, akkor inkább kategória, mint modell. Az utóbbival elég sok gond lenne. Nem tudom változott azóta-e a dolog, de láttam olyan járművet, amiből csak egy lehetett a szerveren, valaki megvette és csak berakta a garázsba boldogan, hogy ő birtokolja.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó