Chihuahua Foods étterem pályázat.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Rúni

Klaviatúra Gyilkos
Adminisztrátor
Üzenetek:105
hrBUImW.png


Üdvözlök mindenkit. Én Rúni vagyok, és remélem sokatoknak ismerős a szervernyitás utáni időszakokból az éttermem, a Chihuahua Foods. Pár alap, sablon kérdést már most meg is válaszolnék nektek előre hogy miért is lennék véleményem szerint jobb, mint akárki más erre az RP-re, szerepre.

Először is mi is pontosan a Chihuahua Foods, és mi a főbb szerepe?

Mi nem egy sima étterem vagyunk, és nem is egy elit étterem. A Chihuahua foodsot úgy építettem fel nyitáskor, mint egy gyorséttermet. Mivel a valóságban is elég sok közöm van ehhez a világhoz, így onnan merítettem elég sok ötletet a szerepjátékunkba, majd jópár barátomat felkarolva megvalósítottuk. Maga az RP ment faszán, voltak rendeléseink, viszont értelme nem sok volt mert akkoriban egyrészt nem romlottak az ételek, másrészt a boltban mindenki megvette.

Az én "cégem" felépítése a következő: Mint a valóságban is fellelhető gyorséttermek nagyrészébe, ide is belehet ülni és egy nagyobb étlapról választani, esetleg előrendelést leadni. Több ember is kell a megvalósításhoz, és mindenre vannak társaim. Először is volt egy pultos, aki felveszi a rendelést, majd továbbítja a konyhára. A továbbítás úgy nézett ki, felvettük a rendelést, in game egy lapra írtuk, közben discordon egy erre létrehozott ic szobában a tételek egymás alatt felsorakozva jelentek meg, mellettük áraikkal, és legalul a végösszeggel. Ezt a két szakács játékos látta, majd ők eszerint elkészítették az ételt, majd amint készen volt jelezték a pultos kollégának. A pultosnak nem csak a rendelésfelvétel, illetve rendelés elosztás szerepe volt az étteremben, hanem hirdetnie kellett rendszeresen az ételkiszállítást, melyet mindenhova kivittünk az erre felmatricázott autóinkkal. Na igen itt jött szóba a külön futár szerepünk is, aki felvette a rendelést, ugyanígy látva a discord szobában hogy mit kértek, hova, telefonszámmal, névvel illetve rendelési dátummal, majd kivitte. Rendőrök, tűzoltók, mentők egyértelműen kedvezménnyel kapták az ételt, illetve nekik nem volt felszámolva a kiszállási díjunk se. Az egész rendszer egy Real étteremhez hasonlóan van felépítve, mely mindig jót állt, és sose volt baj vele. Rengeteg pozitív jelzőt kaptunk, de végül beleuntunk mert scriptet nem kaptunk (mint ahogy akkor kértük), illetve pénzt nem tudtunk kivenni belőle, mert senkinek se volt előnye rendelni. Mint régen, ugyanúgy szeretném most is felépíteni, vagy legalábbis hasonlóan

Weazel News: Tó party jótékonysági rendezvény

42i0aLv.png
Ám de most itt egy új lehetőség.

Mik a terveim?
A régi csapatot összehoztam, kapásból 6-7 ember már beígérte a visszatérését és segítségét így egy tapasztalt, jófej csapattal tudnánk neki indulni az egésznek, illetve ennyiből nem fújna ki. Toboroznék még embereket, akiknek kisebb vendéglátással kapcsolatos alap dolgokat vázolnék fel, és szigorúan be is tartatnám velük, bevezetnék egy kötelező duty időt, illetve számos motivációval tudnám őket ellátni. Olyan Rp lehetőséget, családias hangulatot kínálnék a frakció tagjainak, melyet egyikőjük se szeretne kihagyni.

Hookies étterem:
Természetesen ez lenne a központja a Chihuahua Foodsnak, ide ha megoldható visszakérvényezném azt a kettő furgonomat amivel régebben is szállítottunk, esetleg beruháznék mégegyre ha beindulunk. Itt fog készülni minden ételünk, ide belehet ülni, illetve itt vesszük fel a rendeléseket is. Tervezek a konyhára is még aktív játékosokat felvenni, akár megoldani hogy váltsák egymást időszerűen, illetve a pultba is egy embert még magamon kívül. Kiszállításra úgy szintén. Az embereimnek egy fix bért adok, illetve a futárok a jattjukat eltehetik, a konyhások pedig a benti rendelések után kapott borravalókat, így mindenkinek megéri.

Bay coffee:
Ez egy mellékágaként üzemelne az étteremnek, ide egy külön üzletvezetőt alkalmaznék, aki aktívan, és jó hangulatban tartja fent a kávézót. Ő neki szintén még alkalmaznánk embereket, akik besegítenek a kávézó körül.

Kettő összegezve:
A két üzlettel rendezvényeket is képesek lennénk lebonyolítani, erre is megvan a kellő szakmai tapasztalatunk. Akár kiadjuk személyzettel az étterem egy részét elkülönítve egy céges rendezvényre, esetleg a kávézót, vagy akár kimegyünk házhoz, akárhova céges rendezvényre. A kiszállítást egy bizonyos időkorláton belül vállalnánk, melyben mindenhova kivisszük a rendelést, ételt, italt, illetve az éttermet, kávézót ugyanúgy egy korláton belül tartanánk nyitva. Rendvédelmi szerveknek úgy, mint régebben ugyanúgy 30% kedvezményt kínálunk (rendőr, mentő, tűzoltó), illetve cégekkel készen állunk szerződéseket kötni, melyben ebédidőre megadott számú ételt, italt leszállítjuk, heti előfizetéssel, napi rendszeres, pontos leszállítással. Tervben van több akciót is szervezni (2 adag olcsóbb, x rendelésnél ingyenes kiszállási díj, nyereményjátékok, szerencsekerék melyen kedvezményt pörgethet az ember és stb. stb.), esetleg éttermi, kávézói rendezvények lebonyolítása, bálok szervezése, és számos RolePlay lehetőség van a fejemben.


PBMO Céges buli
4oW7gUk.png

Duty teljesítménynek van eredménye?
Hogyne lenne, nálunk nem ranglétra ugrás lesz a megtett duty percek után, hanem teljesítmény bérezés. A túllépett duty percekért egy x prémiumot kijelölök, és az alkalmazottakat ezzel megpróbálom motiválni, illetve bármikor bármiben segítségre van szükségük, rendelkezésükre állunk. De esetleg ha valaki megunja azt amit jelenleg csinál, az se probléma biztos találunk megoldást rá, és át tudjuk tenni tételezzük fel a konyháról futárnak, vagy pultba, esetleg a kávézóba.

PBMO Autóstalálkozó, és autószépségverseny.
QBCMbaL.png


Áraink, nyitvatartás, rendelésről pontosabb információ:
Árakat majd ha bejött a patch tudok fixen mondani, de valószínűleg fórumra gyártok egy étlapot, melyen lehet tájékozódni mindennel kapcsolatban, esetleg megpróbálnék megigényelni egy discord szobát ahol számos akcióinkról, rendezvényeinkről, áremelés, csökkentésről és mindenről tájékozódhattok. Talán ha megoldható, egy olyasmi objectet is megpróbálnánk használni, mint az orvosoknál a szakvélemény, majd azt megírnánk étlapnak több példányban is. A rendelés menete valószínűleg ugyanaz lesz mint ahogy én már egyszer felépítettem, mely pedig úgy megy hogy meglátja az átlag játékos a hirdetésünket, akkor az adott telefonszámra a következőket, következő sorrendben adja le sms-ben:
Neve:
Telefonszáma:
Címe:
Rendelése:

Mi pedig ezt megkapva egy válasz sms-ben jelzünk neki, és készitjük is. Esetlegesen ha igény van rá egy weboldalt létrehozunk ahol könnyebben megtehetik a játékosok ezt.

Weazel News: Weazel Rally I. felvonás.
rs44Hy1.png


Nem utolsó sorban rólam, és társaimról pár személyesebb mondat:
Én Rúni vagyok, 22 éves és vendéglátó családból származom. Jelenlegi hivatásom is ehhez köthető, amit már 4 éve űzök. Jelenlegi munkahelyemen úgymond "kisfőnökként" tevékenykedek, így belelátok a szakma minden részébe, ezáltal is tudtam már annak idején tökéletesen felépíteni ezt a céget. Lassan 10 éve űzöm szabadidőmben a RolePlayt, melyet pár játékos alá is tud támasztani mert ismerhetnek régebbről. Társaim velem egykorú srácok, régi jóbarátaim, akiknek ugyanúgy a RolePlay a szenvedélye. Ha mi kapnánk a frakciót, garantálhatom hogy nem okoznánk csalódást, illetve már láthatta is a vezetőség a régi időkből, hogy jól is csináltuk, értettünk hozzá, illetve aktívak voltunk így bizonyítani nem hiszem hogy nagyon kéne. Pár referencia képet azért beszúrok azokról az időkről.

Chihuahua Foods: Ronnie Nike cégalapító búcsú útja, öröknyugalomra helyezése.
TEh12h6.png

Kérés a végére:
Esetleg ha megnyernénk a pályázatot, és megoldható, ezt a pólót szívesen hordatnám az alkalmazottjaimmal duty időben, ezzel is reklámozva minket:
https://www.gta5-mods.com/player/chihuahua-hotdogs-t-shirt

Chihuahua Foods Történelem
08bcocA.jpg

Köszönöm hogy elolvastátok, és remélem megnyerjük a bizalmatokat. Esetleg még egy kis olvasni való, a régi étlapunk:
https://forum.onerp.hu/index.php/topic,717.0.html
További szép napot.


hrBUImW.png
 

MrPingviin

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:37
Nagyon igényes lett a pályázat. Hatalmas forma voltál, nagyon aktívan toltad anno a Chihuahua-t. Személy szerint nektek szurkolok. Támogatom!
 

lolyou

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:207
Durk Massey
Összetett szép korrekt pályázat , bár tudtam , hogy nem adsz ki fèlkész munkát a kezedből. Hajrá !:)
 

fuego

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:31
Ismerve a szerver nyitásakor elért sikert ugyanezzel a frakcióval, csak támogatni tudom, hajrá!
 

Dani

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Szervusz!

A leírásod rendkívül szép és igényes lett. Nagyon jó ötleteket láthattunk benne!
Sajnos azonban a pályázatodat nem tudjuk elfogadni. A három tender között a legkisebb részletek döntöttek, ezeket a spoilerben olvashatod.

[quote author=undefined]illetve az éttermet, kávézót ugyanúgy egy korláton belül tartanánk nyitva.[/quote]
Ez egy elég veszélyes dolog, mivel a jelenlegi megfogalmazásban azt takarja, hogy ha van is fent elegendő aktív tag a frakcióból, a nyitvatartási időn kívül nem adhatnak el ételt. A szerveren csak tőletek lehet venni jó minőségű kaját, így egy ilyen korlátozás sok ember játékélményét rontaná.

[quote author=undefined]illetve számos motivációval tudnám őket ellátni.[/quote]
Amikor leírtad, nagyon megörültem, mert ez a mondatrész külön felkeltette az érdeklődésemet. Kíváncsi lettem volna, hogy mik ezek a dolgok, hogy hogyan akarod megvalósítani őket, milyen gyakorisággal, milyen eszközökre lenne szükség hozzájuk? Sajnos csak egy kérdésre kaptam választ, azt is több bekezdéssel lentebb, nem túl részletesen. (Kb. az volt, hogy prémiumot osztanál, meg feladatkört módosítasz.)


[quote author=undefined]Olyan Rp lehetőséget, családias hangulatot kínálnék a frakció tagjainak, melyet egyikőjük se szeretne kihagyni.[/quote]
Szintén egy levegőben lógó mondat. Mik ezek az RP lehetőségek? Hogyan csinálnál "családias" hangulatot? Hogyan érnéd el azt, hogy senki se (vagy nyilván nagyon kevesen) akarjon kimaradni belőle? Ez is és az előző rész is felesleges tölteléknek érződik.

Tudom, hogy írtad, hogy a tagjaid nem előléptetést, hanem prémiumot kapnának, de ettől még van egy szervezeti felépítés. A te pályázatodban voltam a legjobban kíváncsi rá, pont az előbb leírtak miatt. Azon gondolkodtam, hogy hogy építenél fel egy frakciót, ahol nem az előrelépés a tagok elsődleges motiválásának módja, hanem "számos más" dolog. Ez is tényleg érdekelt volna, kár, hogy nem írtál róla.

Idáig csak a negatívumokat soroltam, úgyhogy szeretnék pár dolgot kiemelni is.
Nagyon tetszett, hogy színessé tetted a pályázatodat képekkel. Gyakran előfordul, hogy meglátunk egy tömény szöveget, amitől az olvasónak alapból elmegy a kedve, viszont pont jól építetted fel és jól tördelted az egész leírást.
Régen is tetszett, hogy akciókat hoztatok létre és, hogy rendezvényeken is aktívan részt vettetek. Nagyon jó ötlet volt ezt felhozni, mert szerintem ez volt (akkoriban) a Chihuahua egyedisége, ráadásul az ebből származó tapasztalataitok nagy előnyt jelentettek.

Köszönjük a pályázatodat,
oneRP Vezetőség
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó