Chez McCann - Gonzalo Jaramillo

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
panaszkonyvj.png

Neved: Chez McCann / kirazu84
Játékos(ok) neve: Gonzalo Jaramillo
Panasz oka: Gonzalo részére PG és FearRP hiánya
Panasz kifejtése: A mai este folyamán(2024.02.11.) történt egy kisebb verekedés a Masionette 10 buli helynél, ahol is Gonzalo elő vett egy kést, majd meg szúrta az ügyben szereplő Trudy Sawyer és Tillie Sawyer számára fontosabb személyt a verekedés során. A verekedést követően ki is érkezett az LSPD, illetve pedig egy AMBULANCE. Trudy és Tillie a késelést bűnnek vette(alapvető Rats-os felfogás, hogy ha ököl, akkor ököl, a kés az ilyen téren tiltott), ezért a személyt, aki a késelést elkövette elkezdtük keresni. Én egy quadon kerestem, míg Trudyék lábon. A keresés nagyjából egy negyed órán keresztül is el húzodott, azonban meg lett a késelő, aki a helyszínre vissza is tért futva és maszkban, sapkában. Ezt Tillie érzékelte elsődlegesen(ekkor még nem voltunk IC biztosak ebben, szimplán kicsit megvertük volna legrosszabb esetben), amit jelzett is a rádiónkon. Erre én quaddal kezdtem neki a keresésnek pár percnyi lábas keresés után. Egy idő után Tillie fel is fedezte Gonzalot, de hamar el is tűnt a kis utcákon. A quaddal folyamatosan köröztem, amikor ismét meg lett, viszont annak a vége egy adminügy lett. Az adminügy vége egy újra játszás lett, mely meg is történt. Gonzales be menekült a La Fitnesbe, mi pedig utána mentünk. Eleinte nem vettem elő én sem fegyvert, csak szavakkal közöltem felé, hogy akkor stop és maradjon csak nyugodt. Volt egy pár szó váltás.. Trudy megérkezett a Fitnesbe, neki már akkor kezében volt a fegyvere, ekkor én még nem vettem elő, továbbra is szavakkal közeledtem Gonzales felé. Azonban egy adott pont után mindhármunk kezébe kerültek a fegyverek, így mindhárman rá is fogtuk a fegyvert, amikor még a vízben volt. Ekkor Gonzalo ki mászott egy /me társaságában a vízből, majd tolt egy /try-t, ami sikerült is neki, ezáltal meg akart lógni az öltözőkön keresztül. Ez sikerült is neki, azonban ki érve a quadom zárva találta, így azzal nem tudott el menni és Tillie lelőtte, mire ki értem.

Gonzalo részéről a PG-t és FearRP hiányt azért tartom fenn, mivel szerintem ha hárman fognak rá fegyvert, akkor nem próbálkozna semmivel sem. Illetve pedig a korábbi RP alatt is a figyelmeztető lövésre sem reagált, csak szaladt tovább. Így alakult ki az adminügy, mivel kicsit túl közel céloztam lábához és azokba bele szaladt, emiatt pedig animba került. A lényeg igazából, hogy Fater intézte az adott adminügyet, illetve pedig jelen volt Morningstar is és a Fitnes-es esetett végig követték.

Bizonyíték (kép, log, videó):
Megjegyzés: -
 

Zoli112

Újonc
Játékos
Üzenetek:5
Hali. Azért mentem egy nyilvanos helyre, hogy ne öljenek meg IRL egy uszodában van személyzet, kamera, emberek.
Én az előzményt panaszolnám de én elengedtem a dolgot. A verekedés egy másik féllel történt akit kíütöttem majd a társa is beszállt egy ideig ütöttünk majd mikor már tudtam innen máshogy nem jutok ki 2x megszurtam és elfutottam teljes öltözékem cseréltem, maszk,sapka,szemuveg,kabat,nadrag plusz este volt és igy is felismertetek, hogy bizony en voltam innen már a sztori nem is nagyon érdekelt mert az egesz kezdett Force Rp re menni és a lényeg az volt gyorsan revansot venni az egesz sztorivonalon.
A verekedes közben is eros force rp volt a masik fel felol ugye a /do ugy meguti elesik stb... es ezt sem try olta de ez is masik sztori :D
Ha megakarnak ölni addig futok amig lehet, foleg ha fegyverrel, a vége ugyan az de az esély a túlélésre megvan.
Ui: video vegen irtam volna de kinyirtál mielőtt tudtam volna bármit csinálni.
 
Utoljára szerkesztve:

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Hali. Azért mentem egy nyilvanos helyre, hogy ne öljenek meg IRL egy uszodában van személyzet, kamera, emberek.
Én az előzményt panaszolnám de én elengedtem a dolgot. A verekedés egy másik féllel történt akit kíütöttem majd a társa is beszállt egy ideig ütöttünk majd mikor már tudtam innen máshogy nem jutok ki 2x megszurtam és elfutottam teljes öltözékem cseréltem, maszk,sapka,szemuveg,kabat,nadrag plusz este volt és igy is felismertetek, hogy bizony en voltam innen már a sztori nem is nagyon érdekelt mert az egesz kezdett Force Rp re menni és a lényeg az volt gyorsan revansot venni az egesz sztorivonalon.
A verekedes közben is eros force rp volt a masik fel felol ugye a /do ugy meguti elesik stb... es ezt sem try olta de ez is masik sztori :D
Ha megakarnak ölni addig futok amig lehet, foleg ha fegyverrel, a vége ugyan az de az esély a túlélésre megvan.
Ui: video vegen irtam volna de kinyirtál mielőtt tudtam volna bármit csinálni.
Üdv, mint jelenlévő és bűntárs hozzászólnék.

A verekedés egy olyan féllel történt először, akit ismertünk IC, számunkra nem volt egyáltalán semleges az egész kezdésként sem.
A bunyó részhez őszintén nincs közünk olyan téren, hogy ott milyen force vagy nem force, mivel sajnos nem voltunk az RPk hatótávjában, mi a késelés miatt kezdtünk keresni már az után, hogy a helyszínt elhagytad.
Az, hogy mi "felismertünk", mint a helyszín mellett elszaladó, igen, teljesen másik ruhában lévő embert, az alaptalan, mivel:
Tillie kiszúrta az elsprintelő illetőt, egy kis időnyi gondolkodás után eredt csak utánad. Megjegyezném, a talpon üldözés során még figyelmeztető lövés is történt, mivel azzal ellentétben, amit hiszel, nem az volt az eredeti cél, hogy téged !mi! megöljünk.
A cél az volt, hogy azonosítsunk, elkapjuk az illetőt, aki késelt egy verekedés során, mivel az ott lévők közül sok ember kultúrája szerint ez nem oké.
Az uszodában (ami alapból sem lenne nyitva este 11kor) alapvetően hárman tartottuk rád a fegyvert és mint az látható is, nem lövünk.
Amikor onnan kiszaladsz, nekünk fogalmunk nem volt arról, hogy azt a quadot el sem tudod vinni, továbbra sem volt az a cél, hogy megöljünk, különben azt az üldözés során már jóval korábban megtehettük volna, DE tisztában voltunk azzal is, hogy erre igazából okunk nem nagyon lenne, amíg nem vagy azonosítva.

Az események után, konkrétan az LSPD-től kaptuk meg a szolid információt, miszerint a késelőt öltük meg.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
Hali. Azért mentem egy nyilvanos helyre, hogy ne öljenek meg IRL egy uszodában van személyzet, kamera, emberek.
Én az előzményt panaszolnám de én elengedtem a dolgot. A verekedés egy másik féllel történt akit kíütöttem majd a társa is beszállt egy ideig ütöttünk majd mikor már tudtam innen máshogy nem jutok ki 2x megszurtam és elfutottam teljes öltözékem cseréltem, maszk,sapka,szemuveg,kabat,nadrag plusz este volt és igy is felismertetek, hogy bizony en voltam innen már a sztori nem is nagyon érdekelt mert az egesz kezdett Force Rp re menni és a lényeg az volt gyorsan revansot venni az egesz sztorivonalon.
A verekedes közben is eros force rp volt a masik fel felol ugye a /do ugy meguti elesik stb... es ezt sem try olta de ez is masik sztori :D
Ha megakarnak ölni addig futok amig lehet, foleg ha fegyverrel, a vége ugyan az de az esély a túlélésre megvan.
Ui: video vegen irtam volna de kinyirtál mielőtt tudtam volna bármit csinálni.
Ahogy Elisz is írta. Az esemény ideje alatt csak gyanús voltál, hogy fel alá rohangálsz.
Ami a videót illeti.. Teljes mértékben ki vehető a videóból, hogy nem én vagyok a ravaszt meg húzó. Sőt mi több.. Egész sokáig “szórakoztam” bent veled, míg a Sawyer páros oda nem ért. Chez(tehát én) fegyvert sem rántott, míg Trudy(Elisz) nem jött oda fegyverrel és kezdett kicsit keményebben közeledni feléd.
 

Zoli112

Újonc
Játékos
Üzenetek:5
Üdv, mint jelenlévő és bűntárs hozzászólnék.

A verekedés egy olyan féllel történt először, akit ismertünk IC, számunkra nem volt egyáltalán semleges az egész kezdésként sem.
A bunyó részhez őszintén nincs közünk olyan téren, hogy ott milyen force vagy nem force, mivel sajnos nem voltunk az RPk hatótávjában, mi a késelés miatt kezdtünk keresni már az után, hogy a helyszínt elhagytad.
Az, hogy mi "felismertünk", mint a helyszín mellett elszaladó, igen, teljesen másik ruhában lévő embert, az alaptalan, mivel:
Tillie kiszúrta az elsprintelő illetőt, egy kis időnyi gondolkodás után eredt csak utánad. Megjegyezném, a talpon üldözés során még figyelmeztető lövés is történt, mivel azzal ellentétben, amit hiszel, nem az volt az eredeti cél, hogy téged !mi! megöljünk.
A cél az volt, hogy azonosítsunk, elkapjuk az illetőt, aki késelt egy verekedés során, mivel az ott lévők közül sok ember kultúrája szerint ez nem oké.
Az uszodában (ami alapból sem lenne nyitva este 11kor) alapvetően hárman tartottuk rád a fegyvert és mint az látható is, nem lövünk.
Amikor onnan kiszaladsz, nekünk fogalmunk nem volt arról, hogy azt a quadot el sem tudod vinni, továbbra sem volt az a cél, hogy megöljünk, különben azt az üldözés során már jóval korábban megtehettük volna, DE tisztában voltunk azzal is, hogy erre igazából okunk nem nagyon lenne, amíg nem vagy azonosítva.

Az események után, konkrétan az LSPD-től kaptuk meg a szolid információt, miszerint a késelőt öltük meg.
Mikor tudtam nincs tovább, a bejáratnál megálltam és irni próbáltam, egyből kaptam a golyót. Ez nekem csak azt mutatja a cél az volt,hogy megöljetek. Az ujra játszásnál a sikátorban az első halálnál, nekem az egesz fel sem tünt,hogy követnek vagy történik valami csak az anim utan néztem hátra.
De részemröl kb ennyi várom az itéletet.
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Mikor tudtam nincs tovább, a bejáratnál megálltam és irni próbáltam, egyből kaptam a golyót. Ez nekem csak azt mutatja a cél az volt,hogy megöljetek. Az ujra játszásnál a sikátorban az első halálnál, nekem az egesz fel sem tünt,hogy követnek vagy történik valami csak az anim utan néztem hátra.
De részemröl kb ennyi várom az itéletet.
Én is már csak erre fogok reagálni. A videóból most én is látom, hogy írni próbáltál, ezt a mi részünkről leginkább a pillanat hevében történt szerencsétlenségként írnám le, majdnem egyszerre történt a lövés és az, hogy megnyomtad a T-t. Mi egészen eddig a pontig nem lőttünk rá senkire, ezt pedig frakciószinten mondhatom, nem kenyerünk az értelmetlen dara.

Na de az, hogy nem tűnt fel neked, azt nehezen hiszem, kivéve, ha konkrétan lenémítottad a játékodat, hisz pont ezért !is! lőtt melléd egy revóval Tillie is, hátha a fegyverének a hangja, meg a fejedtől átlósan bal fent becsapódó .44-es elegendő lesz ahhoz, hogy végre megállj.
Mi is várjuk az ítéletet, köszönjük a figyelmet.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,542
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

A panaszkönyvet kezelni és egyben már most bírálni is fogom. Minden az ügyhöz kapcsolódó logot átnéztem ma délelőtt, plusz az általatok leírt információkat is, a videóval együtt.

Több kérdés is felmerült bennem, megpróbálok a lehető legrövidebb módon vázolva végigmenni rajtuk:
  • Ha valaki ilyen [katt] szinten ruházatot vált és még maszkot is húz, akkor mi alapján van üldözőbe véve? Azért, mert gyanúsan ott szalad el valaki maszkban?
  • A Rats tagjai közt történő rádiózás sem túl részletes azzal kapcsolatban, hogy kit keresnek, csak egy maszkos alakról van szó benne [katt2]. Ez alapján már ott fel kellett volna merüljön a kérdés, mikor az első adminügy kibontakozott.
  • Az újrajátszást követően pedig a Fitnessbe kötöttetek ki [fél perces google keresés alapján LA-ben rengeteg fitness center 0-24 üzemel], ahol fegyverekkel hadonászva próbáljátok sarokba szorítani - itt teszem hozzá az nem állta meg a helyét, hogyha rád tartják a fegyvert hárman te elfuss @Zoli112.
  • És végül Gonzalo lelövéséig nem volt senki megbizonyosodva arról, hogy tényleg ő-e az elkövető, mégis le lett lőve a bejárat előtt - ahol még ráadásul írni akart valamit, azt se megvárva. [kép1 ; kép2]

Gonzalo Jaramillo-nak 25 perc AJ-t osztok FearRP hiánya okán; A Rats tagok pedig MG és józan ész elvének megsértése [Fitness centerben őrjöngés fegyverekkel] miatt 60 perc AJ-t kapnak.

A PK részben visszafelé sült el, mindkét félre jogos.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó