Brooks Landers - Rusz

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

SanyAa

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:184
panaszkonyv.png

Neved: Brooks Landers
Adminisztrátor(ok) neve: Ruszi
Panasz oka: Jogtalan eljárás/AJ osztás
Panasz kifejtése: A mai napon este (2022.09.09.) 22:21-22 percében történt, hogy kilőttem egy kamionos kerekét annak céljából, hogy kiraboljam. Amint leállt, megközelítettem őt, és ordibáltam, hogy "Kifelé!", ekkora a kamion elé állva a /do segélyhívás, valamint az, hogy a karakter a telefont nézi látszódott. Erre mivel nem engedelmeskedett, megöltem. A szabályzat a rablás résznél azt mondja ki, hogy ha teljesen együttműködött, akkor nem lehet megölni. Ez nem így történt jelen esetben, segítséget hívott. A hívást látva megpróbáltam lelőni, ami nem sikerült, csak akkor, amikor kiszállt. Ebből adminügy keletkezett, miszerint én DM-eltem őt. A DM-et nem tartom jogosnak, mivel a rablás folyamán a srác nem működött együtt, (igaz, még az elején, így érték tőle nem lett eltulajdonítva) segítségett hívott. Hiába jeleztem, hogy a szabályzat nem írja le a DM szabálypontnál, hogy ebben az esetben mi számít elég indoknak, viszont a józan ész elvét követve a segítség kérés már elég indok lenne (szerintem).
Bizonyíték (kép, log, videó): Megjegyzés: A videó többszörös megállítása és lejátszása után tudom kijelenteni, hogy amikor én kiabáltam, akkor azt még bőven ellehetett volna olvasni és a telefont egyből elrakni/félbe hagyni a hívást. A fegyvert már a személyre tartva volt, mikor a hívást befejezte, látható is a /do, valamint az, ahogyan a telefon világít. Elő RP nem történt arról, hogy a telefont nem a fejénél tartaná.
 

Ruszi

Pletykafészek
Vezetőségi tag
Főadmin
Üzenetek:130
Szia, ahogyan a szerveren is közöltem veled, esélyt sem adtál a srácnak arra, hogy együtt működjön veled. Ahogy megállt, te a /do után elkezdted lőni, eközben ő kiszállt (tehát bele szeretett volna menni az RP be) te pedig addig lőtted míg meg nem ölted. Ez nem egy DM szerver, ha nem adsz esélyt másnak az RP re akkor nem tudom mit vársz.
 

SanyAa

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:184
A srác az RPben a segítség hívást választotta, amivel kockáztatott, mert nem működött együtt. A szabályzatra tudok továbbra is hivatkozni, ami szerint mivel nem működött együtt, nem volt jogtalan. Várom a bírálást.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,516
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

Megnéztem a mellékelt felvételeket, illetve a kamionos szemszögéből kapott anyagot is: https://streamable.com/l0y58r

Itt több dologra hívnám fel a figyelmet az eset kapcsán:
  • A telefon elővétel már akkor megtörtént, mikor a támadó fél felpattant a motorra a keréklövéseket követően: [2022-9-9 22:22:9] [ME] !{C2A2DA}*** !{bc9ad6}Edric Tyler !{C2A2DA} elővesz egy telefont. (Fehér színű iPhone) - 22:22:16-kor történt a kiabálás. A kiabálás során a kamionos már rég állóhelyzetben volt és rá 2 másodpercre nyomott a küldésre, amikor megjelent a /do a feje felett és a chaten: [2022-9-9 22:22:18] [DO] !{FF2850}*** !{f43055}Tárcsázta a segélyhívót. !{FF2850}[Edric Tyler]
  • Már a /do előtt is a telefont nézte, hiszen épp befejezte a fogalmazást a hatóságoknak, viszont ettől független mégis megvártad, hogy megjelenjen az automata rendszerüzenet erről, ergo ez volt az egyetlen amire tudtál volna hivatkozni, hogy miért is kezdesz el lőni.
  • Miért kellene arról elő RP, hogy a telefont a fejéhez tartja egy segélyhívás tárcsázásakor, mikor a script ezt text és nem voice alapon teszi meg? Voice esetében teszi a füléhez a telefont, de ez a bejelentésekkor sosem abban történik, ezt mindenki tudja jól, aki már egyszer is tárcsázta a 911-et. Nem releváns feltételezés és kérés.
  • A hivatkozási pont több esetben a PK során maga az, hogy: "A DM-et nem tartom jogosnak, mivel a rablás folyamán a srác nem működött együtt, (igaz, még az elején, így érték tőle nem lett eltulajdonítva) segítségett hívott." - A rablás és lopás pont a szabályzatban nem így fogalmaz, ahogy az itt le lett írva, hanem: "Rablás után -ha a fél teljes mértékben együttműködött- tilos megölni a kirabolt személyt no-go zónán belül és kívül is." - Nem történt semmilyen rablás, hisz a lelövés miatt esélye sem volt elkezdődnie annak. Szintén nem született esély még arra sem, hogy maga a FearRP kibontakozzon. Holott kiszállt a kamionból és még le is guggolt, semmi nem utalt arra a hívást követően, hogy nem tervez együttműködni.
Ezt az egészet teljesen máshogy is lett volna lehetőség kivitelezni. Például megvárod míg kiszáll és le RP-zed vele a rablást, majd elhajtasz, hiszen felismerni se tudott volna (bukósisak, fekete ruha, rendszámot se látott a motoron). Nem tudott volna mit jelenteni a PD-nek se. Vagy ha látod, hogy tárcsázta a segélyhívót, akkor elhajtasz, épp azért, mert leírást szintén nem tudott volna adni rólad.

A szankció jogos, a PK jogtalan.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó