Bann vagy Admin JAIL? Beszélgető topic.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzàtok ami számomra újdonsàg a szerveren,hisz nem tapasztaltam még máshol ilyet így kiváncsi vagyok a többi ember véleményére.

Jàtszottam kis orszàgunk talán 2. samp szerverén ami kb megszakításokkal ment 10-12 évet és elég meghatàrozó volt a gta rpk világában, elég jó színvonalat képviselt és megannyi ember megfordult rajta. Természetesen itt is voltak szabàlyok amiket keményen be is tartattak az adminok, és ha valaki megszegte őket akkor jött a büntetés.

El is érkeztünk az érintett témához. Jött az adminjail, x perc vagy óra attól függően ki mit vétett, vagy esetleg vissza eső volt e. Aztán ha már sokadjàra vètett jött a bann x napos, hetes vagy hónapos. Nagyon ritka volt az hogy permàt kapott valaki súlyos dolgot kellett tennie, buggoltatott, nem bírt viselkedni, cheatelt esetleg vagy bármi hasonló.

Èn úgy gondolom anélkül is lehet egy szerver szinvonalat fenttartani, hogy kitennénk embereket örökre, személyes meglátàsom az , hogy előbb utóbb el fog fogyni a player vagy elmegy a kedve a többinek mert a haverjàt kitették és nincs kedve így játszani.. Persze vannak barmok (mint én) de szerintem sokkal jobban lehet embereket fegyelmezni vagy a szabályok betartására ösztönözni ha ott van ajben x percet persze nem afkval kell eltöltenie mint örökbannal..

Köszi ha végig olvastad vagy esetleg ki nyilvánítottad véleményed.
 

Wezli

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:38
Hans Kirkpatrick " Havoc"
Én ehhez az egészhez úgy állok hozzá hogy senki se szent. Vannak playerek akiknek fingjuk sincs az rphez ettől függetlenül kiváló a személyiségük, igazi showmen-ek, össze tudnak hozni jó pillanatokat a játékban. Mások kiválóan rpznek de lehet hogy a személyiségük problémás, adminügyek, balhék stb. George Best is kíváló futballista volt de az alkohol és a nők tönkretették az életét. Ettől függetlenül az emberek nem úgy mint alkoholista emlékeznek rá hanem mint egy futballistenre. Ahogy különböző bűnökért börtön vagy közmunka jár , szerepjáték szerveren én azt alkalmaznám hogy a bűnöst X napig reconozza egy admin és végig rpznie kell minden egyes apró mozzanatot. (percenként írnia kell egy normális /me-t) Mindenesetre egy olyan playert aki sokat tett a roleplayért és mindigis azon törekedett hogy a legál vagy illegál RP-t virágoztatta , legyen bármilyen problémás háttere másképp kell szankcionálni mint egy noname bárkit akinek köze nincs a roleplayhez. Ahhoz hogy a szerveren működjön az illegál/ a gettóban legyen RP néha a szőnyeg alá kell seperni bizonyos apróságokat/félreértéseket. Emberek vagyunk, hibázunk.
 

Doctor Juan

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:227
Frank Dudek
A büntetések helyet elsőkörben jobb megoldás lenne, hogyha példát mutatnának az adminok azoknak akik szabályt szegtek. Egy kezdő játékos nem abból fog tanulni, hogy adminjailbe kerül egy hiba miatt X percre.
Persze amikor valaki már direkt sokadik alkalommal is elköveti ugyanazokat a szabálytalanságokat akkor kétségtelen, hogy megérdemli a büntetését. Viszont az örökös kitiltásoknak nincs értelme akkor se! Az emberek változhatnak, fejlődhetnek nem feltétlen az itt kapott büntetésük miatt, hanem mert emberként folyamatosan fejlődik valamerre a személyiségünk.

Sokszor szeretik az emberek emlegetni, hogy ez csak egy játék. :) Akkor miért kell ennyire komoly büntetést kiszabni? Tudjuk jól, hogy aki szeretné az megoldja úgyis azt, hogy újból feljöjjön a szerverre.

#freelaci
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
a bűnöst X napig reconozza egy admin és végig rpznie kell minden egyes apró mozzanatot.
Ha ebbe kicsit jobban belegondolsz, szerintem látni fogod, hogy ez lehetetlen. Főleg, hogy nem csak egy embert kéne így figyelni, hanem többet.

Tényleg bárkivel megeshet, hogy hibázik, de úgy érzem, hogy ez a topic a mostani PK miatt született meg. Ha megnézed, az egyik srác kedd este kapott utolsó esélyes UB-t és szerda este már egy jogos PK-t kapott. Ez nem csak egy egyszeri hiba volt. Általában az első hibára nem hiszem, hogy nagy szankciókat kapnak az emberek, főleg a kezdők.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Ha ebbe kicsit jobban belegondolsz, szerintem látni fogod, hogy ez lehetetlen. Főleg, hogy nem csak egy embert kéne így figyelni, hanem többet.

Tényleg bárkivel megeshet, hogy hibázik, de úgy érzem, hogy ez a topic a mostani PK miatt született meg. Ha megnézed, az egyik srác kedd este kapott utolsó esélyes UB-t és szerda este már egy jogos PK-t kapott. Ez nem csak egy egyszeri hiba volt. Általában az első hibára nem hiszem, hogy nagy szankciókat kapnak az emberek, főleg a kezdők.
Nem ez a topic nem az miatt született meg semmi köze hozzá. Szerintem amúgy sem volt jogos a pk mert bandaterületen járkálsz latin kinézettel , úgy hogy előtte ott mi történt egyből ugranak rá. De ne kanyarodjunk el ettől szerintem
 

Philips John

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:198
Lehetne egy admin büntetőkönyv amitől persze el lehetne térni ha olyan az eset, de le lenne írva benne, hogy ezért és azért ez jár...
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Sziasztok!

A permanens kitiltások minden esetben erős mérlegelések után kerülnek kiosztásra. Ilyen eseteknél figyelembe vesszük az előző büntetéseit [AJ-k, Warnok] az adott játékosnak, az ehhez kapcsolódó ügyintézéseken tanúsított hozzáállását és magatartását, illetve végül de nem utolsó sorban azt, hogy milyen feltételekkel került feloldásra a ban-ja [már ha előtte volt neki].

Amennyiben valaki utolsó esélyesként szerepel a szerveren, annak oka van. Nem mondhatja senki, hogy nem adunk esélyt játékosoknak arra, hogy bizonyíthassák azt, hogy változtak / változnak, hiszen van nem egy olyan játékosa most is a közösségnek, kiknek szinte görgetni kell az UCP-jét és legalább 3x voltak már kirakva, de mégis az elmúlt félévben egy panasz nem volt rájuk. Azonban vannak olyan játékosok, akik olyan szinten képesek semmibe venni saját társaikat, a szabályzatot és minden egyéb mást, hogy RL képeket posztolnak azokról akiket nem kedvelnek - vagy épp a saját farkukról [igen volt rá példa] FN-re, Discord médiába és még sorolhatnám, hogy hova, de mégis mindezek ellenére vissza lettek engedve ők is a szerverre.

Mindenki aki UB kérelmet ír / írt, tisztában van vele, hogy az illetékes admin vagy vezetőségi tag milyen feltételekkel enged vissza és ezeket a feltételeket a pozitív elbírálás végett elfogadja.

Röviden: nem, nem a perma az elsődleges és nem, nem egy esély van adva rengeteg játékosnak, csak sajnos visszaélnek vele, mert úgy vannak az egésszel, hogyha egyszer fel lettek oldva, akkor miért ne lennének másodjára, harmadjára, etc.

Lehetne egy admin büntetőkönyv
GTA:H után szabadon... nem, nem lesz ilyen.
 

diabolo

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:47
Bravon Hayes
Ha megnézed, az egyik srác kedd este kapott utolsó esélyes UB-t és szerda este már egy jogos PK-t kapott. Ez nem csak egy egyszeri hiba volt.
Végülis igen. Tök természetes az, hogy valaki köröz egy shootout körül, nézelődik mentősként, kíváncsi. Mexikói karakter satöbbi úgy, hogy előtte ők öltek meg kettő magas priorítású affiliált bandatagot. Ráadásként utána 30-cal krúzolgat Davisen, mert érdekli mi lesz a lövöldözésből. Én se éreztem 100%-ban jogosnak a PK-t, de hát ez van. Nem lepődök meg már semmin. Amikor a kocsiban animba lőttem akkor realizáltam, hogy mentős. De két opcióm volt akkor. 1: Amennyiben bandatag lett volna akkor megöli mind a kettőnket és én akinek kb semmi vagyona nincs a szerveren, mert RP-zni jártam fel bármennyire hihetetlen, elbukom azt az 1 fegyveremet amit kaptam és mellette egy kevés pénzemet is. 2: Animba lövöm és megnézzük ki ő pontosan. A másodikat választottam karakterem és a bandavezér élete miatt.

A szankciókkal itt sokszor nem értettem egyet, meg vannak kriminális szabályok, de ez az én meglátásom. Nem volt sok jailem meg büntetésem se szóval nem azért írom mert a közel 40k percemből az összeset jailben töltöttem. Egyszerűen ezek a szabályok nekem a régi Zero-s szerverekre hasonlítanak még 2012-ből. De kinek mi, ha itt nem tolerálják a bandaRP-t akkor nem tudom miért várják, hogy legyenek bandák. Egy idő után meg fogják unni az emberek és nem fognak RP-zni még azok se akik valóban tudják mi a dörgés. De ez csak az én SZEMÉLYES meglátásom, nem kötekszem. Próbáltam szofisztikáltan kifejteni az én meglátásomat, remélem ez nem lesz probléma.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Kifejted kérlek, hogy mely szabálypontokkal nem értesz egyet és indokolnád is, hogy szerinted miért nem jók, illetve hogyan módosítanád? Ha esetleg megszüntetnéd őket, akkor miért?
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Nem tudom itt most erről a témáról van e szó , vagy bármi másról is akár ami érinti a szabàlyzatot. Szabályoznám a női karakterek létrejöttét úgy , hogy pontosan indokolja meg az illető , hogy miért akar létrehozni így ki lehetne szűrni nagyon sokat , és csak azok maradnànak akik nem csak funból vagy haszonszerzésből csinálják.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Hello guys. Talán magamat nem kell bemutassam, hogy mi/ki vagyok.
A kérdés az, hogy Ban vagy Adminjail?
AJ! Többszörösen emellett teszem le a voksomat! Miért?
- Mert a kitiltással csak korlátozod, elveszed a játékhoz való élményét, ellehetetleníted a játékát és sorolhatnám a megannyi negatívumot. (A saját negatív érzéseimet nemfogom itt felsorolni...)
- Továbbra is megmarad, hogy részese lesz a közösségnek, amint az AdminJail lejár. Adj 5 jailt (Warn-t emelni 10ig, ami után 3 hónap fix kitiltás(?)), aztán 1 hónap pihenő. Kövi esetnél már 3 hónap, majd 6, aztán egy év. Akinek van egy csöpp esze is, - márpedig itt sokmindenkinek van - az már az első AJ után az agyához kap, hogy "Fúpasztmek ezt nem így kellene..."
Értelemszerűen, aki nem, az majd megtanulja később.

Két kitiltásban is volt már "szerencsém" részt venni... Egyikre sem vagyok büszke.. Sőt, kifejezetten szégyenlem is mindkettőt. Inkább az elsőt, mint a másodikat (mert ott a végén beigazolódott, hogy igazam lett, kimondatlanul <3 )

Az első kitiltásom pedig pont arra szolgált, hogy picit észbekapjak.
Számomra az AdminJail mindíg jobban feküdt, mint a kitiltás! Inkább esélyt adok neki, hogy gondolkodjon és visszatérjen, mintsem azonnal elvegyem tőle, amije van...
Értelemszerűen, akinek azh UCP-je tele van okosságokkal... Nemmondom.. :)


A példáim a saját elképzelésemen alapul, nem követelek semmilyen változást! ❤️
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Itt erről van szó:

meg vannak kriminális szabályok, de ez az én meglátásom
Ebből eredően úgy tűnt, hogy a már meglévő szabályokkal nem értesz egyet, ezért is kérdeztem rá, illetve kértelek, hogy akkor fejtsd ki, de akkor rendben van, ha nincs mit ragozni rajta, szerinted.

Megint oda lyukadtunk ki, mint ahogy már csevegőben meg több topicnál említetted, hogy így a női karakterek meg úgy. Mindenki RP-zze amit amit jónak vél és annak érez, figyelembe véve ezt:

dW6PWVo.png
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:487
Akinek van egy csöpp esze is, - márpedig itt sokmindenkinek van - az már az első AJ után az agyához kap, hogy "Fúpasztmek ezt nem így kellene...
Szerintem ezzel kicsit ellent mondasz magadnak. Ha valaki tanul a hibáiból, akkor nem hiszem, hogy össze tudna gyűjteni 10 warnt, (reflektálva rá, hogy megemelnéd) ha meg mégis, akkor előbb-utóbb úgy is kiérdemel egy bant, tekintve, hogy mennyit kell tenned azért, hogy ennyi szankciót összeszedj.
Ez alapján felesleges lenne ezt behozni imo.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Inkább töröltem a kommentem mert ettől a hümmögéstől strokeot kapok, de diablo es diabolo nem ugyan az.
 

Diablo

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:128
Gabriel Corryder
Hello guys. Talán magamat nem kell bemutassam, hogy mi/ki vagyok.
A kérdés az, hogy Ban vagy Adminjail?
AJ! Többszörösen emellett teszem le a voksomat! Miért?
- Mert a kitiltással csak korlátozod, elveszed a játékhoz való élményét, ellehetetleníted a játékát és sorolhatnám a megannyi negatívumot. (A saját negatív érzéseimet nemfogom itt felsorolni...)
- Továbbra is megmarad, hogy részese lesz a közösségnek, amint az AdminJail lejár. Adj 5 jailt (Warn-t emelni 10ig, ami után 3 hónap fix kitiltás(?)), aztán 1 hónap pihenő. Kövi esetnél már 3 hónap, majd 6, aztán egy év. Akinek van egy csöpp esze is, - márpedig itt sokmindenkinek van - az már az első AJ után az agyához kap, hogy "Fúpasztmek ezt nem így kellene..."
Értelemszerűen, aki nem, az majd megtanulja később.

Két kitiltásban is volt már "szerencsém" részt venni... Egyikre sem vagyok büszke.. Sőt, kifejezetten szégyenlem is mindkettőt. Inkább az elsőt, mint a másodikat (mert ott a végén beigazolódott, hogy igazam lett, kimondatlanul <3 )

Az első kitiltásom pedig pont arra szolgált, hogy picit észbekapjak.
Számomra az AdminJail mindíg jobban feküdt, mint a kitiltás! Inkább esélyt adok neki, hogy gondolkodjon és visszatérjen, mintsem azonnal elvegyem tőle, amije van...
Értelemszerűen, akinek azh UCP-je tele van okosságokkal... Nemmondom.. :)


A példáim a saját elképzelésemen alapul, nem követelek semmilyen változást! ❤️
Szerintem ezt kicsit átgondolva lehetne alkalmazni, nekem már első alkalommal is fura volt mikor mondták, hogy itt szinte csak perma vann van. Saját meglàtásom hogy ezzel csak egy másik közössegbe van kergetve az ember
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó