Búvárkodás realizációja - búvárkodás során történő max. szállítható súly

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Ashrad

Újonc
Játékos
Üzenetek:2
Jack Rock

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

Jack Rock // xashradx

Ötleted leírása

A búvárkodás jelenleg teljesen NON-RP-sen és PG -sen van alkalmazva sok esetben. A búvárkodással magával nincs probléma, viszont script szinten tenni kell valamit az önjelölt NAVY SEAL-ekkel, akik fegyverekkel, dobozokkal megpakolva viharba akár elbúvárkodnak nagy távokat is akár. A búvárkodás RP-sen nem 80 kg plusz súllyal történik, az egy speciális tudást és felszerelést igénylő tevékenység IRL is.
Javaslom, hogy búvár palack felvételét a rendszer csak akkor engedje ha bizonyos súly LIMIT alatt van a karakter, így a felesleges súlyt ki kell dobni, egészen addig nem vehet fel palackot.





 

FRGT

Újonc
Játékos
Üzenetek:9
Penelope Anne Smith
Ehez én annyit hozzá fűznék hogy búvárkodni bármekkora viharba is lehet minél mélyebben vagy annál biztonságosabb a felszinnél! az egyik,a másik hogy karakterünk gyalog 100kg-ot bir el anélkül hogy meg rogyna szóval 99.99kg-nál még sprintelni tudsz! a Navy Seal részére meg annyit tudok hozzá fűzni hogy akkor a szerveren minden játékos ön jelölt autó versenyző mert hát valljuk be... nem tudsz olyan emberre rá mutatni aki ne húzta már volna ki a max sebességet a whipjéböl. ja és még annyi hogy igen el hoztuk a hajó teljes tartalmát egy motorcsónakba lett minden be dobva és el szállitva szóval az önjelölt Navy Sealjeink mindenféle extra súly nélkül búvárkodott.
 

Chloee

Pletykafészek
Adminsegéd
Üzenetek:125
Nina Cortez
Nem értem az összefüggést a vezetés és a búvárkodás között. Egyszerűen irreális, az hogy fegyverrel a háton, táskákkal és még kitudja mivel, leúszik az ember 2-3 km-ert, majd felbukkan a feje a vízből és már rántja is elő a fegyvert ledarálva ezzel a megjelenő rendőri egységet. A hajó egy tök jó kis vízi üldözés, vagy csata lenne, ha nem egy egész frakció lenne kiképezve a búvárkodás csodás rejtelmeire. Számomra nem reális az se, hogy egy 50-60 kg-os nő végig ússza az egész óceánt a plusz súlyokkal, majd mint aki megnyert egy nyílt vízi úszóversenyt még le is darálja a megjelent PD-ést. Emlékszem egyszer ezt nálunk is megcsinálta valaki, olyan büntetést kapott, hogy szerintem a holdról is látták. Számomra az egész cselekvés nem állja meg a helyét, szerintem nem erről kéne szólnia egy hajónak, de lehet én látom rosszul és ez az izgalmas, hogy megúszom a maratont és utána kihúzom magam, hogy mekkora harcot vívtam. Én szerintem igen is kéne változás, hogy ezt a script ne engedje, izgalmasabbá téve a hajós összecsapásokat. Ja igen és ezt úgy írom, hogy van illegálos karakterem és igen el is hoztuk a hajót nem egyszer, de volt hogy el is kapták a hátsófelünket hajó üldözés közben. Teljes mértékben támogatom az ötletet vagy bármi hasonlót ami reálisabbá tenné a dolgokat.
 

FRGT

Újonc
Játékos
Üzenetek:9
Penelope Anne Smith
Persze ennek van két oldala is! Elmenni a hajóra pisztolyokkal ami nem sokkal könnyebb egy AR-nél viz alatt meg 1-2kg eltérés szinte nem is érezhető. De akkor meg jófórmán NonRp lesz az egészből mert nem hinném hogy egy bűnszervezet kipakol egy nagy hajót tele mindenféle finomsággal úgyhogy közbe csak 9 milisekkel szaladgálnak még a PD lő rájuk mindennel is ami nagyobb mint egy pisztoly.Ha már realitásról van szó akkor a karakterünk se birjon el 100kg-ot a földön csak azért mert a script engedi.Rakhatsz magadra 120 kilót is ha van elég toleranciád bedosz egy kis kristály meth-et és a súly limitig addig szaladgálsz ameddig kedved tartja.Vagy mondjak még valamit példának hogy még reálisabb(persze szarkazmussal)dolgot mondjak! egy kis széfbe be tudok rakni akár 10 kis széfet is? reális? nem hinném! script engedi? engedi!
 

Csani21

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:99
Bob_Kowats
Ennek nincs két oldala. Nem kellene búvárkodni, ezért lett az ötlet így nem értem miért kell akkor most azt hozni, hogy 9mm-es pisztoly az unreális... Ha frogmanként folytatnátok akkor meg írjátok azt, ne más szerver gyengeséket hozzatok fel ami senkit se érdekel, csak most mivel a game breaking meta ki lenne véve ezért felhozom már, hogy a széfbe amibe jó esetbe is csak olyan ember néz bele akit ismerek be tudok pakolni még pár széfet (fórumra nem fogom felírni mint újítási ötlet mert engem se zavar)

Remélem én is, mind jelenleg civil, vagyis se illegál se legál párti, hogy a búvár kund jelenség megszűnik.
"The Only Easy Day Was Yesterday" meg "De Opresso Liber"
 

Sentor

Haladó
Játékos
Üzenetek:24
Ahogy elnézem elérkeztünk egy olyan ponthoz amikor a valóságot, a realitást és limitekről beszélünk. Jelenlegi formában azt kéritek hogy teljesen új script legyen készítve a "mélytengeri" merülésből.
Lássuk hogy alternatívaként mit lehetne tenni scriptesen hogy "valósághűbb" legyen.

-Légzsák

"Búvár Kúnd" lemerül a víz alá ugyanúgy és a kivett tárgyakat nem az inventory-ba, hanem ebbe a légzsákba rakja be, ami aztán felúszik a tenger tetejére ahol fedélzeti csapat szedi ki, vagy pedig a búvár. Miután a fedélzetre kerül a zsák, akkor mint egy eldobott "item" vagy "láda" lehetne belőle pakolni vagy inventory-ba vagy pedig a hajó rakterébe.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kérdés persze hogy ezt szkriptesen mennyire megvalósítható illetve hogy a szerveren mennyire van kihasználva ez a fajta módszer tárgyak felkutatására illetve ebből hányszor akad szituáció a rendvédelem és illegál között, mert ha csak épp hogy valami származik ebből akció, akkor pedig elég csak szabályzatszerűen változást intézni hogy a búvár vízben ne kezdjen el darálni.
 

Klaudia.

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:625
Millie Evers
Ez a búvár akció mindenhogy kínos. Airmaxben, Air forceban, bevetési gatyeszban, kis trikóban, bármiben.
Eddig a heli volt a menő, most a búvárkodás. Tegnapi napon is pikk-pakk feltörték a ládákat, 20 tárat kidaráltak a pd-re, aztán beugrottak a vízbe és csao. Nem egy patakról van szó, nem egy kis dologról, de mindenki Hosszú Katinka.
Amerikai nevű, spanyolul és oroszul beszélő 24 éves karakterek teszik mindezt, az a legjobb. Mindig az egyenlő fair szitukról magyaráz mindenki, de itt ebben mi a balance dolog?
 

Simoon

Haladó
Adminisztrátor
Üzenetek:18
Dr. Jessica Fray
Ez a búvár akció mindenhogy kínos. Airmaxben, Air forceban, bevetési gatyeszban, kis trikóban, bármiben.
Eddig a heli volt a menő, most a búvárkodás. Tegnapi napon is pikk-pakk feltörték a ládákat, 20 tárat kidaráltak a pd-re, aztán beugrottak a vízbe és csao. Nem egy patakról van szó, nem egy kis dologról, de mindenki Hosszú Katinka.
Amerikai nevű, spanyolul és oroszul beszélő 24 éves karakterek teszik mindezt, az a legjobb. Mindig az egyenlő fair szitukról magyaráz mindenki, de itt ebben mi a balance dolog?
Klaudia tökéletesen leírta az elmúlt 3-4 alkalommal történt illegális hajó rablást. A ruházattal lenne itt a legkevesebb gond. A tegnapi napon is megkaptuk azt a 20 tár golyót a hajóról amivel nincs is gond viszont tettünk 2 kört a hajó körül és az ott tartózkodó 8-10 személy 1 perc alatt el is tűnt róla. Nagy kaliberrel, táskával, kevlárral egy vihar közepén elindultak a tenger mélyére. A legszomorúbb az egészbe, hogy ha partot érnek az illetők egyből rántják a szét ázott iszappal teli fegyvert és darálják le vele a rendvédelmet.
 

Danyy

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:47
Zoe Monroe
Szerintem semmi újítás nem szükséges ehhez. Jelenleg annyi van leírva, hogy helikopterrel nem lehet rá kimenni. Van mellette hely, mehet a búvárkodás tiltása is, mert EZ katasztrófa, amit hétfőként látni lehet. Mondom ezt mint illegálos. PD mit tudna tenni? Körbejárják az egész map széleit, hogy hol jönnek épp ki? Nem megoldás, akkor sem ha sokan vannak.
Amerikai nevű, spanyolul és oroszul beszélő 24 éves karakterek teszik mindezt, az a legjobb.
És még vannak köztük női karakterek is. Ennyit hozzáfűznék. Klau leírta a lényeget. Unfair ez a búvárkodás dolog, ami megy az utóbbi hetekben. Inkább kapjanak el 50 perces hajósüldözés alkalmával (igen volt rá példa), minthogy BÚVÁRKODVA, nagyjából 0 eséllyel vegyenek elő. Azt se lehet mondani, hogy nem a darára van véve az "RP", 10x db tárak felrepkednek a levegőbe, meg a vízbe míg lőve van a PD-s hajó. Végszóként megoldás lenne rá, ha írásban is le lenne írva, hogy búvárkodva nincs hajóra menetel. Pláne ha az a parttól 3-4-5 kilométerre van.
 

Bendyyy

Pötyögtető
Adminsegéd
Üzenetek:58
Lena Argenti
Ez a búvár akció mindenhogy kínos. Airmaxben, Air forceban, bevetési gatyeszban, kis trikóban, bármiben.
Eddig a heli volt a menő, most a búvárkodás. Tegnapi napon is pikk-pakk feltörték a ládákat, 20 tárat kidaráltak a pd-re, aztán beugrottak a vízbe és csao. Nem egy patakról van szó, nem egy kis dologról, de mindenki Hosszú Katinka.
Amerikai nevű, spanyolul és oroszul beszélő 24 éves karakterek teszik mindezt, az a legjobb. Mindig az egyenlő fair szitukról magyaráz mindenki, de itt ebben mi a balance dolog?
Hozzáteszem eközben vihar volt éppen ha nem 4-5 méteres hullámokban küzdöttünk a PD-s hajó irányításával, kiváncsi vagyok ti egy AR-el, kevlárral és 1( ha nem több búvárpalackkal) hogy éltétek meg ezt az időjárást egy sziklás part mentén...
 

Morningstar

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:512
.
Sziasztok, tekintettel, hogy az IRL-re akarunk alapozni, szeretnék megosztani veletek egy kis információt, mint képzett búvár.
Ha a neoproém ruhát, uszonyt, maszkot és egyebeket nem veszünk figyelembe, a következőkből áll egy búvárfelszerelés: Palack (10 literes a legelterjedtebb egy könnyűbúvárnál); búvár dzseki, ami a palackkal van összeköttetésben a reduktor által és mint ellensúly: egy ólomöv.
Térjünk ki elsőnek a dzsekire: A palacknak hála felfújódásra és leeresztésre képes, amivel a búvár a víz alatti magasságát szabályozza, de ez önmagában nem elégséges. A tenger által okozott felhajtó erő, valamint az oxigén palackban lévő levegő is felfelé tereli a búvárunk testét a víz alól. Továbbá ehhez a felhajtó erőhöz a neoprém búvárruha is hozzáad pluszban. Ezért is van szükség az ólomövre, ami ellensúlynak számít. Egy szimpla vászon övre 1, vagy 2 kilós ólompogácsákat fűz fel a búvár annak megfelelően, hogy milyen ruhát vesz fel (nedves, vagy száraz) valamint, hogy hol merül. Sósvízben eleve több kell belőle az övön.
Egy ruházat alatti kevlár mellény kb 3kg, egy AR15 úgyszintén. Mindkettőnél felfelé kerekítettem. Ez a súly meglátásom szerint tökéletesen helyettesíti a tengervízbe szükséges ólom mennyiséget. Esetleg annyival reálisabbá tehetik, hogy az illegál hajóra kiérve, leveszik a palackot, letámasztják addig RPsen, mivel szárazföldön már nem lesz olyan könnyű az a palack.
Ezek ismeretében mérlegeljünk ennél az ötletnél. Köszönöm, ha elolvastad.
 

Chloee

Pletykafészek
Adminsegéd
Üzenetek:125
Nina Cortez
Ez mind szép és jó, viszont szerintem egyik karakter se képzett búvár. Nekem ne mondja senki, hogy leúszik 3km-ert oda vissza és nem fárad el a karja, felcsapja a fegyvert és elkezd darálni, mert ezt nem tudom elhinni. Mindenki tudja, hogy víz alatt lekövethetetlen az ember, ergo ezzel a másik félnek 0 esélyt adnak. Lehet itt sok mindenre hivatkozni, de ha a tényeket nézzük még mindig irreális kimenni egy fegyver hajóra úgy, hogy átúszom a fél mapot és ezt megcsinálom kétszer. És nem mindenkin láthattunk búvár ruhát se, ellenben bakancsot stb. dolgot igen. Hozzá téve elég nagy vihar is volt, de mint "képzett búvárok" ezt is sikeresen átvészelték szerencsére. Szerintem az egész úgy lenne fer, hogy ne lehessen búvárkodva kimenni egy illegális hajóra. Mert annyi úszás után, nem csupán fegyvert nem tudsz megfogni, de örülsz ha megtudod emelni a kezed.
 

Danyy

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:47
Zoe Monroe
Nézzük azt a részét, hogy ez így rendben van és gyakorlatilag hiba nincs bent. Mit lépjen rá a PD, van bármi, amivel lekövethetőek? A legnagyobb baj azzal van, hogy esélye szinte nulla annak, hogy elkapják őket. Biztosan van ennek megfelelői, hogy ezt papír forma szerint, ha már IRL-ről beszélünk, lekövetik őket szonárral vagy bármivel, ami a felkeresésükben tud segíteni. Jelenleg ezt nem lehet megtenni.
 

Kirazu84

Moderne Verne
Játékos
Üzenetek:159
Kriszokos0
A lekövethetetlenre reagálva:
Miért nem kap a PD egy hőkamerát, mint ami van az LSFD-nek is? Helikoptert nem lehet vinni illegál hajóra, de ezzel lenne fair play meg adva a PD és az illegál részére is. Amúgy is 4-en elférnek egy hajón, egy hőkamerázik és annyi. Azok általában legalább vízállók is.
 

Morningstar

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:512
.
Ez mind szép és jó, viszont szerintem egyik karakter se képzett búvár. Nekem ne mondja senki, hogy leúszik 3km-ert oda vissza és nem fárad el a karja, felcsapja a fegyvert és elkezd darálni, mert ezt nem tudom elhinni. Mindenki tudja, hogy víz alatt lekövethetetlen az ember, ergo ezzel a másik félnek 0 esélyt adnak. Lehet itt sok mindenre hivatkozni, de ha a tényeket nézzük még mindig irreális kimenni egy fegyver hajóra úgy, hogy átúszom a fél mapot és ezt megcsinálom kétszer. És nem mindenkin láthattunk búvár ruhát se, ellenben bakancsot stb. dolgot igen. Hozzá téve elég nagy vihar is volt, de mint "képzett búvárok" ezt is sikeresen átvészelték szerencsére. Szerintem az egész úgy lenne fer, hogy ne lehessen búvárkodva kimenni egy illegális hajóra. Mert annyi úszás után, nem csupán fegyvert nem tudsz megfogni, de örülsz ha megtudod emelni a kezed.
Erre is meg lehet találni az arany középutat. Egy ilyen csapatban legyen egy, vagy kettő kijelölt búvár. Továbbá nem kell a partról indulniuk. Fél úton beugrik a csónakról a vízbe. Cartel de Sinaloa idejében is így volt; @Alibi839 tudna róla mesélni.
 

Danyy

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:47
Zoe Monroe
A lekövethetetlenre reagálva:
Miért nem kap a PD egy hőkamerát, mint ami van az LSFD-nek is? Helikoptert nem lehet vinni illegál hajóra, de ezzel lenne fair play meg adva a PD és az illegál részére is. Amúgy is 4-en elférnek egy hajón, egy hőkamerázik és annyi. Azok általában legalább vízállók is.
Még egy megoldás a dologra. Ezt is megnézném. Ha persze működőképes.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Régen ez a következőképpen működött jól:
1) - Nem lehetett a vízbe menekülni (értsd úszva menekülni) a szabályzat tiltotta.
2) - Lehetett vízbe menekülni, de a PD használhatott helikoptert, amin van hőkamera.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok!

Tekintettel arra, hogy dobozzal a kézben amúgy sem lehet gyorsan úszni, plusz ha víz alá merülsz, akkor lehetetlen kb. feljönni is vele együtt (az előbb próbáltam ki), így az, hogy ők dobozzal a kézben vagy inventoryban búvárkodnak, nem állja meg a helyét.

Mindemellett a dobozok pedig egy hajóba és onnan pedig egy járműbe kerülnek bepakolásra (több fegyverhajó időpont logja alapján ezt alá is lehet támasztani).

Viszont kiküszöbölve az óriási gap-et a PD reagálása miatt, a fúrási idő duplájára lesz növelve a következő patch-től. Plusz ettől a perctől kezdve - tekintettel arra, hogy rengetegen felhoztátok az RL példát - így mindenki, aki búvárkodásra adja a fejét - mindegy milyen szituációban - köteles teljes búvárfelszerelést használjon.

ui.: a felszerelést az adminisztrátorok ellenőrizhetik és szólhatnak érte
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó