Ayaka Arasaka - Makó

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

failure

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Ayaka Arasaka | Envy Chambers
panaszkonyv.png

Neved: Ayaka Arasaka
Adminisztrátor(ok) neve: Makó
Panasz oka: Helytelen bírálat
Panasz kifejtése: Hellóka! A tegnapi nap folyamán kitiltásra kerültem Makó által, 1. RP alóli kilépés, 2. illetve nem megfelelő karakter alakítás indokkal.

1.
Az első pont, miután a karakterem elhalálozott egy RP szituáció során, Shaddy rámteleportál, egy azóta már semmis ügy miatt, ezután PM-ben megkérdeztem, hogy mehetek-e, erre meg is kaptam a pozitív választ, majd leléptem a szerverről. Erre a két szabálypontra hivatkozott itt Makó:
Nem igazán terveztem csak ennyiért, éjfél tájékán visszakapcsolni a gépemet, feljönni a szerverre, ezért gondoltam holnap megtudjuk ezt ejteni. Viszont ezután, @Winter kolléga meginvitált Engem szerepjátékozásra, ezáltal gondoltam megoldjuk a kettőt egyben, nem kell már később időpont egyeztetéssel bajlódni.
Szóltam is természetesen Makónak, de mondta, hogy már nem kell, a szankció mellett döntött.

Meghaltam, de még a kocsim RP-ben van, oké legyen, nyitott voltam a folytatásra, valamivel emberibb időben, még később a fent említett ok miatt korábban is, nem értem, hogy miért érdemlek emiatt kitiltást.

2.
A menekülés nem Én miattam kezdődött, nem Én vezettem, csupán helyet cseréltünk, biztosabbnak tűnt, ha már ide jutottunk, akkor IC nyilván annak kéne az autót irányítania, aki tapasztaltabb ebben.
Makó felhozta még, hogy olyan helyen menekültem szupersport autóval, ahol nem lehetne normál esetben, ezzel egyáltalán nem értek egyet, földúton talán ha tíz métert tettem meg az egész ÜLDÖZÉS alatt, nem pedig homokjárót megszégyenítve indultam sivatagi túrára.

Igen, kaptam már szankciót az üldöztetési mániám miatt, amik ok nélkül történtek, de most? Eleve nem Én ültem a volánnál az üldözés kezdeténél, sőt, ha megállunk, akkor 100%, hogy letartóztatnak ugyanúgy a pisztoly miatt.

Szóba került még, hogy amikor (a) bekerített a PD, akkor kiszálltam, lőni kezdtem Őket, ezáltal elmenekültem, (b) ,,elkaptak", és kidaráltattam Magamat.

a,
Más opciója nem volt a karakteremnek, illegális fegyver volt Nála, direkt nem is ölt meg több embert, mint szükséges volt.

b,
Az üldözés sajnos egy benézett kanyar miatt nem ért a legszebb véget, véletlenül ugrattam nem kevés métert, egy korábbi ügyből tanulva, IRL totálkáros lett volna az autó, nem lett volna realisztikus tovább menekülni.

Milyen lehetőségei voltak a karakteremnek, ha nem hal meg?

A:
Az autóját hátrahagyva egy másikra vált, a sikeres szabadulás érdekében, átszállhatott volna a mellette lévő rendőrautóba, azzal TALÁN megmenekülve.

B:
Megadja Magát, a földre fekszik, a hátralévő életét rácsok mögött éli le.

Megkérnék mindenkit, hogy képzelje Magát a szituációba, már régóta menekül, pörög az adrenalin, most lőtt le két embert, nincsen veszítenivalója, akkor kész, vége, ennyi volt?

Bizonyíték (kép, log, videó): Log a söfőr csere megbeszéléséről: https://pastebin.com/NRMHDKbC. Log a Shaddy-vel folytatott eszmecseréről: https://pastebin.com/P8e7BpMe.
Megjegyzés: -
 

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart
Mivel meg vagyok benne említve, szeretném hozzátenni, hogy én nem tudtam Makóék RPjéről, ennek tudta nélkül mondtam neked azt, hogy hagyjuk ami miatt érkeztem volna eredetileg.
 

failure

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Ayaka Arasaka | Envy Chambers
Mivel meg vagyok benne említve, szeretném hozzátenni, hogy én nem tudtam Makóék RPjéről, ennek tudta nélkül mondtam neked azt, hogy hagyjuk ami miatt érkeztem volna eredetileg.
Akkor pedig félreértésből indult a dolog, amit Én hajlandó is lettem volna korrigálni később.

Szerintem a legtöbben megértik, hogy csak annyiért, hogy lefoglaljanak egy autót, az ember nem szeretné a számítógépét visszakapcsolni este tizenkettő körül, tizenöt percen belül mondtam is, hogy nem kell másnap folytatni, mégis feljövök.

Nem gondolom, hogy egy egyszerű félrekommunikálás miatt Én kitiltást érdemelnék. Gondoljuk végig a helyzetemet, végigviszem az RP-t (ahol hittem, hogy már nincsen több dolog), szépen kikapcsolom a gépemet, laptoppal az ölemben befekszem az ágyamba, pörgetni a Dr. House-t, ember legyen a talpán, aki egy tippelésre öt - tíz perc miatt feljön ekkor a szerverre.

Nyilván, ha tudom, hogy lesz egy szerepjáték helyzet is mellé, ami akár a reggelekig is elhúzódhat, akkor felmegyek, hiszen legalább történik valami produktív, élvezetes játékmenettel - élménnyel gazdagodik az ember, és nem is kell rossz májjal aludnia, mert befejezetlenül hagyott egy RP-t a PD-vel.
 

Makó

Veterán
Adminisztrátor
Üzenetek:256
Dr. Zeke Karev-Vaughn
Adminisztrátor hozzászólás
Szia. PM-et kaptam, hogy egy RP szituációt megszakítottál azzal, hogy leléptél a szerverről a 30 perces időintervallum lejárata előtt. Rádírtam, hogy vissza tudnál-e lépni és folytatni az RP-t. Te nem-mel válaszoltál. Majd időközben utána néztem több dolognak is, illetve több admin társammal is konzultáltam. Ezután arra a döntésre jutottam, hogy szankcióban részesítelek. Ezt a szankciót több admin kollégámmal való egyeztetés után szabtam ki.
 

failure

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Ayaka Arasaka | Envy Chambers
[a]Szia. PM-et kaptam, hogy egy RP szituációt megszakítottál azzal, hogy leléptél a szerverről a 30 perces időintervallum lejárata előtt. Rádírtam, hogy vissza tudnál-e lépni és folytatni az RP-t. Te nem-mel válaszoltál. Majd időközben utána néztem több dolognak is, illetve több admin társammal is konzultáltam. Ezután arra a döntésre jutottam, hogy szankcióban részesítelek. Ezt a szankciót több admin kollégámmal való egyeztetés után szabtam ki. [/a]
Nekem arról nem volt tudomásom, hogy Shaddy-nek nem volt tudomása az RP-ről, miért Én vagyok abban a hibás?
 

Makó

Veterán
Adminisztrátor
Üzenetek:256
Dr. Zeke Karev-Vaughn
Adminisztrátor hozzászólás
Amikor megadtam a lehetőséget, hogy folytasd az RP szituációt, akkor azt is tudattam veled, hogy Shaddy egy teljesen más kontextus miatt szeretett volna tőled valamit ami az után tárgytalan lett.
 

failure

Aktív Forumozó
Játékos
Üzenetek:34
Ayaka Arasaka | Envy Chambers
[a]Amikor megadtam a lehetőséget, hogy folytasd az RP szituációt, akkor azt is tudattam veled, hogy Shaddy egy teljesen más kontextus miatt szeretett volna tőled valamit ami az után tárgytalan lett.[/a]
Én nyitott is voltam az RP folytatására, egy későbbi időpontban, amit meglehetett volna annyival oldani, hogy 1500 perces jailbe teszel addig, de még a szankció kiosztása előtt szóltam, hogy mégis tudom jelenleg folytatni.

EDIT:
Szeretnék még egy korábbi panaszkönyvet felhozni, ahol az akkori Head of Staff leírja, hogy ilyenkor nem kéne a járművel scriptesen bármit is csinálni, ha a tulajdonosa elhalálozni kíván egy helyzet alatt, kizárólag RP-vel. Nem ismeretlen dolog azért itt a nem látható / fiktív tárgyakkal való interakció, kivitelezhető lett volna teljes mértékben.
 
Utoljára szerkesztve:

Klód

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:1,100
.
Sziasztok!
Elolvasva a hozzászólásokat, gondolatokat és bizonyítékokat úgy gondolom, hogy eleget láttam a bírálathoz.

Makó felkeresett Discordon, el is küldte az erre a szituációra vonatkozó szabálypontot, ki is emelte a lényeget neked belőle. Tehát, ha meghaltál a szituációban, ha nem akkor is életbe lép a szabálypont, miszerint 30 percig illegális tevékenység után tilos lelépni, mégis megtetted. Megkérdezte, hogy mikor tudod folytatni (attól függetlenül, hogy erre nem köteles egyébként) az RP-t, erre neked a válaszod hajnal 2-3 óra volt, vagy amikor felkelsz. Szerintem senki szótárában nem felel meg emberi időnek a hajnal 2-3 óra, így ekkor meg is hozta a bírálatot az üggyel kapcsolatban. Az, hogy 15-20 perccel később írtad neki, hogy mégis jó már lényegtelen volt ebből a szempontból, mivel addigra már rendezett a PD-vel is mindent. Megértem, hogy ha már éjfél környékén nem volt kedved visszamenni, de akkor ne változzon a véleményed ilyen rövid időn belül.

Egyszerüsítve: Megszegted a szabályzatot, amiért Makó jogosan adott neked szankciót.

A PK jogtalan.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó