Autólopás játékostól

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Phoenix Holloway / Shaddy «

Ötleted leírása

» Autólopás: Szimplán más játékos autóját feltörni az utcán, ezt le lehetne adni valamilyen szinten egy összegért valahol Paletoban / egyéb helyen. A kocsi nyilván megmaradna ( Rablás végeztével random helyre spawnolna ), a rablónak meg miután leadta, simán mehetne egy kisebb összeg a kezébe. A balance érdekében nyilván lennének "védett helyek" például a városháza, stb. stb., valamint ha van a kocsiba riasztó szerelve, akkor fixen bejelezne a PDnek. Illetve, ehhez mehetne egy limit, például 4 PDs kell, hogy online legyen. Nyilván szükség lenne egy hosszabb cooldownra is, hogy ne legyen chain-robbing, és ne égjen ki senki.

Ezt azért illegál scripthez kötném, hogy ne éljen vele vissza a normál játékos. «



Csatolmányok

» Válasz «

Egyéb megjegyzések

» Válasz «



 

web11hoyer

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:122
Shaundra Hamilton
Mi a helyzet az LSPD, LSFMD és egyéb frakció járművekkel? - Csak egy kérdés az elején.

Egész jó ötletnek tartom, de mivel a kocsi tulajdonosa károsult, ezért ha nem is veszti el az autót, mivel lespawnolja random helyre, egy állapot romlást beadnék mellé, hogy szerelni kelljen a kocsit.
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:665
Dexter Sosa
Kulturáltan is meglehet fogalmazni a mondatot.
év elején csináltam ilyen gamemaster szerepkörben és volt is erre ötlet régebben. Nem véletlen hogy nem csináltam tovább, mert 2 hét alatt 2 embert mozgattam meg vele mindenki más elküldött mert csak 85.000$-t adtam volna neki szinte ingyen zéró rizikóval egy 10 perces munkáért cserébe. Ha 0 rizikóval nem érdekelte az embereket akkor rizikóval se fogja.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:480
Alapvetően jó ötlet lenne, de ha a szerverre igazítjuk, akkor több hiba is van benne.
Vannak kivételek, de a nagy többségre igaz, hogy a kocsijait egy garázsban tárolja, szóval leginkább az utcán, épp használatban lévő kocsit lehetne ellopni tőle leginkább. Simán megoldható, mert több esetben is ott lehet hagyva a kocsi az utcán (vendégségbe mész, étteremben RPzel, bármi) viszont ez azt jelentené, hogy lényegében kibasznál a tulajjal, mert amíg RPzik "elveszíti" a kocsiját. Értem én, hogy visszakapja és csak el kell menjen érte, de szerintem senkinek nem lenne kedve úgy RPzgetni, hogy bármikor elvihetik a kocsiját, aztán mehet érte a másik felére a városnak. Minimumot adna csak az illegálnak, mert túl nagy RP nem lenne belőle, de cserébe kibaszna a tulajjal. Emiatt rossz ötletnek tartom.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
viszont ez azt jelentené, hogy lényegében kibasznál a tulajjal, mert amíg RPzik "elveszíti" a kocsiját. Értem én, hogy visszakapja és csak el kell menjen érte, de szerintem senkinek nem lenne kedve úgy RPzgetni, hogy bármikor elvihetik a kocsiját
Nem értem ez miért probléma. Akkor adjon 50% esélyt, hogy beindul a riasztó. De nehogy már azért ne lehessen elrabolni egy kocsit, mert jaj a tulaja rosszul fogja magát érezni. Vagy a fordított esetben nehogy azért érezzem már magam rosszabban rp közben, mert a kocsimat bármikor elrabolhatják.

Side note: főleg, hogy egy ember általában több autón ül.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:480
Nem értem ez miért probléma. Akkor adjon 50% esélyt, hogy beindul a riasztó. De nehogy már azért ne lehessen elrabolni egy kocsit, mert jaj a tulaja rosszul fogja magát érezni. Vagy a fordított esetben nehogy azért érezzem már magam rosszabban rp közben, mert a kocsimat bármikor elrabolhatják.

Side note: főleg, hogy egy ember általában több autón ül.
Az, hogy az adott személynek mennyi autója van az nem releváns, mert úgy se veszti el, plusz hiába van neki több, nem tud egyikkel elmenni a másikért.
A másik részére is reagálva, nem tudom látni azt, hogy miért adna pluszt az, hogy közel 0 RPvel feltörik a kocsid, elviszik, kapnak X összeget, rosszabb esetben vársz arra, hogy végre visszakaphasd, majd biciklizel 10 percet érte / random megkérsz valakit, hogy vigyen el érte. Az első alkalomnál még belelátom, hogy RPzgetsz, hogy úristen elvitték a kocsid, de ha folyamatosan elviszik geci unalmas lesz. Főleg, ha a civilek is vihetik (másik ötletre reflektálva) tekintve, hogy anno csak illegál törhetett házat és napi 3x jöttek be hozzám és máshoz is, hiába nem volt érték. Ez alapján simán szét lenne lopkodva a kocsi is és nem tudnál sehova se menni anélkül, hogy a végén még 20 percig a kocsid kergeted.
Edit: A riasztó se számít sokat, a PD kis eséllyel ér ki, egyedül meg nem nagyon tudsz mit kezdeni a rablóval, szóval az nem oldja meg.
 
Utoljára szerkesztve:

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Az, hogy az adott személynek mennyi autója van az nem releváns, mert úgy se veszti el, plusz hiába van neki több, nem tud egyikkel elmenni a másikért.
Nem releváns, de mégis. Mert valós kár nem éri. Még nincs meg az egyik, használja a másikat.

A másik részére is reagálva, nem tudom látni azt, hogy miért adna pluszt az, hogy közel 0 RPvel feltörik a kocsid, elviszik, kapnak X összeget,
Ha az rp ennyiből áll, akkor elő kell venni azt az embert, aki a törést csinálta. Nem gondolnám egyébként, hogy 2-3 mondatnál többet kellene rpzni törésre, majd a kábelekre. 6 mondat kb. Ha úgy fogalmazod meg, akkor igenis elég. Nem kell 10 soros me-t írni egy törésről.
Főleg, ha a civilek is vihetik
Meg kell találni a balancot. Az oké, hogy civilek tudnak kocsit törni, de leadni ne tudják. Legyenek chop shopok, írjanak hozzá pályázatot. Ne legyen mindenkinek és kapcsolatokon keresztül lehessen intézni a dolgot.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:480
Ez szép és jó csak ezzel megint nem gondolunk bele a szerver életbe. IRL nem lenne az, hogy 100 lakosból 30 kocsit lopni megy. Illetve IRL bármikor lehet taxit hívni, buszra szállni, vonatozni stb. Tudom, hogy a szerón is van pl taxi, de lássuk be, szinte senki se csinálja. Emellett jól hangzik, hogy úgy is van több kocsid, használd a másikat, de ezzel kábé azt ajánlod, hogy mindenki gazdagRPzzen. Igen, nekem sem egy darab kocsim van, de nem akarok random cserélgetni, karakterhez nem illő kocsikra és azt RPzni, hogy "ja ellopták? Faszt érdekel, van 10 másik, vihetik ezt is"
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:480
Hol menne 30 kocsit lopni, mikor 100-ból 30 kint van a farmon, a kövi harmincas meg baszik interiorban?XD
Tekintve, hogy amikor bejött a háztörés konkrétan percenként 32 házat törtek fel úgy, hogy egyikben sem volt loot a széfek miatt, így simán rámehet ennyi player, mivel pont ugyan úgy 0 veszély van benne és cserébe még pénzt is ad. Plusz kb 10 perc megcsinálni.
 

Demzsi

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:456
Lack Elek
Tekintve, hogy amikor bejött a háztörés konkrétan percenként 32 házat törtek fel úgy, hogy egyikben sem volt loot a széfek miatt, így simán rámehet ennyi player, mivel pont ugyan úgy 0 veszély van benne és cserébe még pénzt is ad. Plusz kb 10 perc megcsinálni.
Ja, meddig? Két napig, még rájönnek, hogy sehol semmi?
 

Tiiskid94

Kritikus
Játékos
Üzenetek:278
Sorry for drips
Ezer meg egy verziója van. Ha ellopják az autód a valóságban hogy találod meg? Rendőrségnek ez is egy plusz RP forrás.
Sehogy amúgy, valószínűleg ha ellopják az autódat soha többet nem találod meg.

Egész jó ötletnek tartom, de mivel a kocsi tulajdonosa károsult, ezért ha nem is veszti el az autót, mivel lespawnolja random helyre, egy állapot romlást beadnék mellé, hogy szerelni kelljen a kocsit.
Én kiragelnék ha szerelni kéne minden rablás után a kocsit mert nem olcsó szereltetni és a scriptnek se az lenne az értelme, hogy futkorásszak a kocsiért utána még szereltetni vigyem, ha mindennap ellopják az autót az összeségében eléggé demotiválna.

@Taktikaiteknős-nek azt üzenném, hogy igazából sajnos tényleg nincs tömegközlekedés, de kiírod hirdetésben, hogy fuvart keresel általában mindig van egy önként jelentkező, nekem egyszer lopták el az autómat és például egy hirdetés miatt spanoltam össze mással aki elvitt és elég sokáig együtt Rpztünk utána közösen szóval arra mindig van ember, hogy valaki egy fuvarban segítsen szerintem.

Amúgy támogatom az ötletet.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó