Autókereskedés megváltoztatása

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Destiny McCharm / loco7496 «

Ötleted leírása

» Nem saját ötlet, átdolgozott. A számok csak példaként szolgálnak!

Lenne három hely, három kategória:
• Olcsó járművek: $0-$600.000
• Drágább járművek: $600.000 – X
• Haszonjárművek: Teherautók, furgonok, pickupok, vontatók, trailerek, lakóautók.
Motoroknak akár külön kereskedés..

Heti háromszor töltődne fel új járművekkel a kereskedés, más váltaná fel a régieket. A most is választható matt színek egyike közül spawnolna ott, ahogyan azt most is megtehetjük a kereskedésből megvásárolva. Ez főleg amiatt kellene, hogy a hajnali restart-nál ne lehessen rögtön felvásárolni őket, valamelyest balanszolt esélyek legyenek. Lehetne használni a jelenlegi limitrendszert, mint egyfajta ritkasági faktor, hogy milyen eséllyel érkezzen le egy adott autó a kereskedésbe. A megjelent járművek számát is véletlenszerűsíteni kellene, nem mindig kell hogy csordultig legyen a kereskedés. Mondjuk minimum 6, maximum 15 jármű jelenjen meg. A jármű megvétele lehetne hasonló, sőt ugyanaz mint a használtautó kereskedéseknél, hogy kiírja a jármű árát, sőt a tulajdonságait az autó felett. Egy ember egy napon csak egy járművet vehessen készpénzért, PP-ért bármennyit. Emellett maradjon meg az épület belsejében egy NPC, ott lehessen tesztvezetni bármelyik járművet.«


Egyéb megjegyzés

» Nagyon megosztó téma, számomra azért is érdekes, mert kíváncsi vagyok a pro és kontra érvekre is. Remélem tartalmas hozzászólások születnek és jó meglátások.
Plusz ötletekkel bombázzatok bátran! «
 
Utoljára szerkesztve:

Makó

Veterán
Adminisztrátor
Üzenetek:254
Dr. Zeke Karev-Vaughn
A nyitva tartási időt csak azért nem tartom reálisnak, mert így a nem magyarországon élők teljesen el vannak lehetetlenítve. Autóváltáskor már 4 órakor ott afkolnának és várnának. Lásd az unlockoladó autó esetét. Magyarországon délután 5 óra volt. Mindenki sorba vette az autót, én kíváncsiságból bementem, hogy veszek egyet. Kiírta a rendszer, hogy még nincs itt az idő, gyere vissza délután 5 órakor. Közben meg mindenki másnak spawnolt le hátul.
 

LAC!

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:782
Sean Maverick
Jól hangzik az ötlet, ezt az öltetet már én is meg akartam írni, hogy kategorizálva legyenek a kereskedések. A nyitvatartás viszont annyira nem jó szerintem sem.
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
Köszi srácok az észrevételt, igazat adok nektek.

Azonban akkor valamit szerintem ki kellene találni, hogy mégis csak balanszoltabb legyen a dolog.

Esetleg ha nem fix időpontokban cserélődne az autókereskedés?
Gondolok ezzel arra, hogy ezzel esélyt kapna mindenki, mert példaként:
X héten frissül a kínálat: hétfőn 14 órakor, csütörtökön 01-kor, vasárnap meg mondjuk 17-kor.
Y héten pedig: Kedden 10-kor, szerdán 16-kor, pénteken 22-kor, vasárnap 13-kor.

Ezzel nem lennének fix napok, napszámok és órák sem.
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:405
Hector
Sokan és sokat beszélgettünk már az autókereskedésről. A Szerver, amit nem nevezünk nevén (Nem, nem az a zöld okosság, hanem az első komolyabb magyar!)
Na, az és ott autókereskedés volt. Ott nem volt se limit, se semmi. Ha mákod volt, volt Jugularod. Ha nem, akkor csak Streitert tudtál venni. Mennyi volt egy Jugu? 300k? Minden is megtalálható volt benne, nem volt semmi se korlátozva.
Akik tolták ott, tudják milyen volt. Főleg @Jozsi666 , ugye bRyan? Amikor szerettél volna egy autót, várnod kellett. Támogatnám, sőt!
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
A Szerver, amit nem nevezünk nevén (Nem, nem az a zöld okosság, hanem az első komolyabb magyar!)
Itt GTA V: Hungary-ról van szó. Igen, az ötlet alapja onnan származik.
Működött, és jó volt.
Mennyi volt egy Jugu? 300k? Minden is megtalálható volt benne, nem volt semmi se korlátozva.
Így ahogy mondod. És egy 300k-s Jugular, full tuningal nem volt aztán több millió. Néha még olcsóbb is mint a gyári ára.
 

LAC!

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:782
Sean Maverick
Egyszerűen csak ne legyen fix időpontja. Random oldja fel a limitet például, hogy senki se számítson rá. Azt nem lehet sehogy megakadályozni, hogy ne campelje valaki az autókereskedést.
 

daco

🌊
Adminsegéd
Üzenetek:388
find out ic
Megint mások bukjanak hogy másnak legyen! Jó így ahogy van 🤣🤔
Ki korán kel, aranyat lel, ugye? Mondta mindenki, elhitte senki. Legalább nem kellene négykor kelni, hogy huszadikán az autókereskedés előtt verjünk sátrat.

Tehát megint ott tartunk, hogy az egyéni érdekek fontosabbak lettek egy totál korrekt és balanszolt ötlet alatt.
 
Utoljára szerkesztve:

LAC!

Fékezhetetlen
Mentor
Üzenetek:782
Sean Maverick
Megint mások bukjanak hogy másnak legyen! Jó így ahogy van 🤣🤔
Ne haragudj te megrágod amúgy a szót mielőtt kiköpöd? Hol beszélt itt bárki is bármiféle bukásról? Az hogy te minden hónap 20.-án egész éjjel át az autókert campeled, majd reggel már kint van a kép, hogy 6 autót megvásároltál, szerinted ez normális viselkedés?
 

janette

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:108
💸
Ne haragudj te megrágod amúgy a szót mielőtt kiköpöd? Hol beszélt itt bárki is bármiféle bukásról? Az hogy te minden hónap 20.-án egész éjjel át az autókert campeled, majd reggel már kint van a kép, hogy 6 autót megvásároltál, szerinted ez normális viselkedés?
Igen, neki ez a normális. Nem fogja fel, hogy az egész közösség rágja a körmeit miatta, nem fogja fel, hogy egy RP szerveren játszik. De hát, hajrá. Égesse csak ki teljesen az RPs réteget, hajrá! Csodálkozunk, hogy ott tart a szerver ahol. Mások órákat ülnek discordon azért, hogy egy jobb irányba vigyék az egészet, mindazért hogy pár játékos beugasson. Igen, beugasson. Mert az, hogy “jaj mi lesz a vagyonommal, jó ahogy van” nem ellenérv. Csináld csak tovább @Bolondmike . Égesd ki azokat az embereket, akik azon vannak, hogy változás legyen, ülj a vagyonodon, az 5 GN-i házadban, a 40 szupersportoddal, és élvezd a 30as peaket. További jó szórakozást kívánok neked a szerveren, kiszálltam.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:777
Itt GTA V: Hungary-ról van szó. Igen, az ötlet alapja onnan származik.
Működött, és jó volt.
Igen nagyon is jó volt, a szupersport meg a drágább jobb autó ami egy comet retro volt kuriózum volt, Sőt nem vehettél meg akármit, vagy dobta az autóker vagy nem.
Egyszerűen csak ne legyen fix időpontja. Random oldja fel a limitet például, hogy senki se számítson rá. Azt nem lehet sehogy megakadályozni, hogy ne campelje valaki az autókereskedést.
Pont ez adta az egésznek 3-6 naponta volt valamikor. Lehetett matekolni, de az sem volt pontos mindig. Campelni az autókereket, meg nem tehetted meg, mert kaptad a kúpot.
Ja igen, ésw @Bolondmike-nak is mondjunk kedvező dolgot, az autókat lehetett gyűjteni, és voltak használtautókerek, amikbe még kereskedni is tudtál. Sőt gyűjteni is tudtad, lehet nem volt 25 jugularod...
 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:662
Dexter Sosa
Abszolút megértem hogy miért írod, azonban azt gondolom, hogy még javíthat a szerver gazdaságán.
Ebben sem igazán hiszek. A legtöbb bent lévő kocsin már limit van. Ahhoz, hogy ez a rendszer jól működjön legalább ugyan ennyi kocsira van szükség amin nincs limit. Most gondolj bele, hogy bedob egy limiten lévő kocsit a kerbe és erre vártál 4 napot. Ha bekerül legalább még 150 kocsi akkor van értelme, amúgy csak időhúzás.
 
Utoljára szerkesztve:

Shaddy

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:94
Phoenix Holloway / Shaddy Leonhart
Megint mások bukjanak hogy másnak legyen! Jó így ahogy van 🤣🤔
Kedves Bolondmike, légyszives, kezdj el normálisan reagálni az ötletekre. Értem én, hogy téged frusztrál, de amíg nem normális véleményt írsz hozzá, addig az ilyen kommenteket mellőzzük már.

Ezt leszámítva: Ez az egész ötlet projekt, az az összes ötlet amiket mostanában kiraktunk a KÖZÖSSÉGET tartják szem előtt. Az összes véleményt elolvassuk minden egyes témában, és azokra alapozunk az új ötleteknél. Vannak negatív vélemények / ötletek? Természetesen, és ennek örülünk is. Ez a lényege annak, hogy felkerülnek fórumra. Hogy tudjuk, hogy a játékosbázist mi érdekli igazán, és erre tudjuk alapozni a későbbi ötleteink alapjait, amit vélemények alapján bővítünk, és ha elfogadásra kerül, úgy küldjük tovább a vezetőségnek.

Az ötlet maga jó egyébként, @LAC! ötletével kiegészíteném, hogy ne legyen FIX időpont amikor kinyit a kereskedés, hanem legyen teljesen random. Illetve én úgy gondolom, hogy még mindig nincs késő ehhez, hosszabb folyamat a szerver gazdaságát stabilizálni.
 

Loco

Fórum Betyár
Játékos
Üzenetek:144
Destiny "Bleach" McCharm
Most gondolj bele, hogy bedob egy limiten lévő kocsit a kerbe és erre vártál 4 napot. Ha bekerül legalább még 150 kocsi akkor van értelme, amúgy csak időhúzás.
Én ezt máshogy látom.
Azt hiszem az egyik leggyakoribb példa, szóval ezt hozom fel.
Jugular. - Van belőle, saccolok 50 darab.
Ezek forognak a szerveren a játékosok között. A limit miatt viszont annyiért adják, amennyiért nem szégyellik.

Viszont ha bekerül ez a fajta kereskedés, valaki ahelyett hogy megvenné 15 millióért, inkább kivárná míg spawnol egy, és így folytatódik a kör, ezáltal lejjebb is megy a piaci ára, mert több lesz belőle illetve a kereskedők rájönnek, hogy inkább várnak a játékosok ahelyett hogy a csillagászati árukon megvegyék tőlük.
Akinek meg kell azonnal, az vegye meg akkor csilliárdokért ha az jó...
Több idő az biztos, de hozzá lehet jutni!

Több esély lesz beszerezni mint most, az kétségtelen.
 

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:777
Az aukciós házat is jobban pörgetném, mert hasonló mint ez az autókereskedés ötlet, és ha több kocsi jönne be limites, akkor gyorsítana a dolgokon. Mivel a folyamatot gyorsítani kellene véleményem szerint, ha azt nézzük ez a koncepció pedig bent van.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó