[ASJelentkezés] A "TheBlackMamba" jelentkezése.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Blue

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:481
-
A lap tartalma, célja:

Köszöntök minden kedves olvasót!
Először is szeretném megköszönni ha elolvasod, valamint véleményezed jelentkezésem, megpróbáltam minőségi tartalommal megtölteni, jó olvasást! A lapom a szokásos Q&A stílusra épít, megpróbálok minél több információt megosztani veletek magamról, az IRL életemről, a játékkal kapcsolatos felfogásomról, motivációmról, ambícióimról. Célom a lappal az, hogy meggyőzzem játékostársaimat, valamint azokat az illetékes vezetőségi tagokat, akik döntenek a lapom sorsáról.

Magamról:

Megpróbálom röviden, tömören összefoglalni azt amit érdemes tudni rólam. Zsolti vagyok,(de az Istvánt is szoktam használni) egy teljesen átlagos életet élő (már amennyire a jelenlegi helyzetben lehet „átlagos” életet élni) 21 éves pedagógus szakos egyetemi hallgató. Terveim szerint az egyetem elvégzése után középiskolában fogok történelmet tanítani, egyébként levelezőn teológiát is hallgatok. Szabadidőmben szeretek sportolni, zenét hallgatni, filmeket, sorozatokat nézni. Békeidőkben általában a szaktársaimmal töltöm az estéket valamelyik városi pub-ban, hétvégenként egyetemi bulikban is felbukkanok. Ezek mellett sokat olvasok (általában szakirodalmat), érdekel a politika, nem utolsó sorban a számítógépes játékokat sem vetem meg. Már több mint 3 éve rendelkezem B kategóriás jogosítvánnyal, saját autóm is van, egy 30+ éves Toyotáról beszélünk, nem egy luxusautó (bár a maga idejében az volt) de én nagyon szeretem. Értelemszerűen a történelem is elég közel áll hozzám, mivel azzal foglalkozom, azt tanulom, az egyetemen pedig elég sok lehetőségem van, hogy különböző konferenciákon, szakesteken vegyek részt, amiket szintén nagyon élvezek. Összességében elég aktív életet élek, nyitott, barátságos személyiség vagyok, magamról talán első körben elég ennyi.

Roleplay & admin múltam:

Ez a történet nagyjából a 2010-es évek elejére nyúlik vissza, általános iskolás koromban, egy osztálytársamnak köszönhetően ismerkedtem meg San Andreas-al és a SAMP-on keresztül a Roleplay játékstílussal. Magától értetődően az első pár évben nem igazán értettem még a játék lényegét és nem igazán vettem komolyan azt, kisebb falusi szervereken gyűjtöttem a tapasztalatot. 2013-ban kezdtem el egy nagyobb SAMP szerveren játszani, ahol már törekedtem a szabályok betartására és a „normális” játékra. Kezdetben ott is elég sokat botladoztam, lassan sikerült felvenni a közösség ritmusát és pontosan megérteni a játékmenet sajátosságait. Aztán nagyjából 2015-2016 környékén jutottam el odáig, hogy elkezdtem érdeklődni az adminisztrátori munka iránt, először kisebb szervereken bontogattam a szárnyaimat ebben a szerep/feladatkörben. Nem tagadom, hogy egyből megszerettem, a legszebb emlékeim  ahhoz a családias légkörhöz kapcsolódóak, amiket általában ezek a kis közösségek biztosítanak(itt most az admin gárda légkörére célzok). Egyre feljebb jutottam és egyre nevesebb szervereken sikerült elérnem magas adminisztrátori szinteket. Nagyjából a 15-16-os év az az időpont is amikor elkezdtem komolyabban foglalkozni a karaktere(i)m kidolgozottságával (történet, sajátos jellemvonások kialakítása szempontjából), tudatosan törekedtem a szabályzat teljes mértékű betartására, az adminügyek elkerülésére, gyakorlatilag benőtt a fejem lágya (a korábbi kaotikus múlthoz képest). Mint már korábban kifejtettem, elég nagy magasságokba is eljutottam, jó pár szerveren értem el főadminisztrátori szintet, voltam szuperadmin is. A OneRP elődjének számító AV:RP-n is több alkalommal voltam adminisztrátor, a kisebb-nagyobb időszakokat összeadva több mint 1 évig végeztem a munkámat szinte hiba nélkül, 4-es adminisztrátori szintig jutottam el. A OneRP-n 2020.04.15 óta játszom, nagyjából 35-40.000 játszott percet szedtem össze ez idő alatt, ami nem túl sok, viszont 7 hónapot hagytam ki, ebben az időszakban egyáltalán nem játszottam, nagyjából február végén tértem vissza újra a szerverre, és játszom azóta is aktívan.

Felfogásom, mint adminisztrátor (ebben az esetben most AS):

Eleinte elég nehéz volt megtalálnom, hogy pontosan mi is az a "hitvallás", felfogás, ami elősegít, hogy hatékonyan, jól tudjam ezt a feladatkört betölteni. Ért elég sok rossz tapasztalat, és az emberi pszichológiának köszönhetően nagyjából úgy bántam a kezdeti időkben a játékosokkal ahogy velem is bántak, ez pedig nem volt túlságosan célravezető. Sok évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy megtaláljam a magam stílusát, ez végül sikerült is. Ezek után már nem igazán volt problémám, de, hogy mi is az, amit alkalmaztam az elmúlt években? Rájöttem, játékosközpontúnak, türelmesnek, megértőnek kell lenni, de ami talán az egyik legfontosabb, minden szituációban higgadtnak, pártatlannak kell maradni, a részrehajlás az egyik leggyakoribb hiba, amit nem szabad elkövetni. Általában egy adminisztrátor a büntetések kiosztásánál tud a legjobban megcsúszni, ott tud elfogulttá, igazságtalanná, bunkóvá válni, és hadd ne soroljam tovább a jelzőket, amivel ilyenkor megbélyegezhetnek. Erre mondom azt, hogy nem a szó nélküli szankcionálás, hanem a párbeszéd alapú megoldás keresés elvét érdemes és kell is követni. Ilyenkor tanácsos az illetővel külön, akár hang alapú csatornákon megbeszélni a történéseket, mivel az adminisztrátornak nem az a célja, hogy a játékost büntesse, hanem, hogy megértesse vele azt, hogy hibázott és mi az amit legközelebb máshogy kell csinálnia annak érdekében, hogy ne forduljon elő újra ugyan az a hiba, valamint értelem szerűen a szabályokat betartatni.

Mi az adminsegéd feladata, és miért szeretnék az lenni?

A megfogalmazással részben meg is válaszoltam a kérdést, az adminsegéd feladata, hogy az adminisztrátorok válláról levegye a terhet, elsősorban a kisebb kérdések megválaszolásával. Mivel az új játékosok általában elég sok dologban segítségre szorulnak, az adminsegéd az, aki legjobb tudása szerint próbál meg minden egyes felmerülő kérdésre választ adni.  Ettől függetlenül más helyzetekben is lehet az adminisztrátor segítségére az adminsegéd, például ha egy szabálysértésnél szemtanú, és tudja tájékoztatni valamint esetlegesen bizonyítékkal ellátni az ügyben eljáró adminisztrátort . Mint már azt korábban említettem, az elmúlt években elég sok időt adminkodtam különböző szervereken, többek közt az AV:RP-n is. Arról is tettem már említést, hogy nagyon szeretem ezt a feladatkört, a másoknak való segítés jó érzéssel tölt el, tudom, hogy sablonos és mindenki leírja, de szeretnék a játékostársaimnak segíteni, kamatoztatni az évek alatt felhalmozódott tudást, IRL és valamilyen formában hasonuló munkát fogok végezni, talán ezért is áll közel hozzám ennyire ez a dolog.

Ambícióim, motivációm, avagy miért engem válasszatok?

Rendkívül céltudatos vagyok, mindig reális, elérhető célokat tűzök ki magam elé, amiket az esetek nagy százalékában meg is tudok valósítani, de ha nem sikerül elsőre, akkor sem adom fel. Szeretek csapatban dolgozni, könnyen be tudok illeszkedni az új társaságokba. A komolysággal sem lenne nálam probléma, hogy magamat idézzem „ be nőtt már a fejem lágya”, amennyiben esélyt kapnék, arra törekednék, hogy a megszavazott bizalommal jól(!) éljek. Úgy érzem a játékosokkal való jó bánásmód is biztosítva lenne, leendő pedagógusként ez egy kiváló terep számomra, hogy tovább fejlesszem azokat a készségeimet amelyek szükségesek egy ilyen feladatkör betöltéséhez (mindig tanul az ember). Természetesen nekem is vannak hibáim, mint mindenki másnak, azt hiszem ezzel most nem mondtam újdonságot. Viszont minden nap arra törekszem, hogy ezeken javítsak, és napról napra több legyek. Összefoglalva a fentebb leírtakat, alkalmazásom esetén egy sokat próbált, rugalmas, nagy munkabírású, hasznos taggal bővíthetnétek a csapatot. Motivációmról már korábban beszéltem, ebben a szekcióban nem is nagyon ismételném magamat. Talán csak annyit jegyeznék meg, hogy az elmúlt 1 esztendőben a pandémia valamint az egyetemi ritmus felvételének következtében az RP-t valamint az adminkodást is hanyagoltam, és már mind a kettő nagyon hiányzott(hiányzik). Elképesztően motivált vagyok azzal kapcsolatban, hogy újra visszatérjek a régi kerékvágásba, és hasznos tagja legyek a szerver közösségének.

Pozitív & Negatív tulajdonságaim

-Precíz
-Türelmes
-Nyitott

-Sokat beszélek
-Néha túlpörgök
-Hangulatember vagyok


Aktivitásom:

Ez egy nagyon változó dolog, az online oktatás következtében teljesen felfordult a napirendem. Általánosságban 2-3 órát minden nap eltöltök a szerveren, amikor úgy alakul akkor ez kétszer, háromszor annyi is tud lenni, attól függ, hogyan tudom beosztani az időmet.

Köszönöm a figyelmet!
 

Limonium

Fékezhetetlen
Very Important Person
Üzenetek:2,085
[foadmin]Szia Mamba!
Olvasható lapot nyújtottál be és ennek formázása is elfogadható. Örülök annak, hogy a pontjaidat melyeket leírtál, ténylegesen kifejtetted. Mind Lázárnak, mind pedig nekem is elnyerte tetszésünket a lapod.
Sok sikert a következő fázisban! Következő feladatod az lesz, hogy a szabályzatot olvasd át többszöri alkalommal. A meghallgatásod időpontjáról privátban tudunk egyeztetni! (Лейтенант💤#1467)
[/foadmin]
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó