Asami Khusan -> Henry Jefferson

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

alfa

Haladó
Játékos
Üzenetek:18
panaszkonyvj.png

Neved: Asami Khusan
Játékos(ok) neve: Henry Jefferson
Panasz oka: PD-sként lövés kezdeményezése. ((Esetleges AIM.)) OOC hazudás. Nonos sokkoló használat.

Panasz kifejtése: Kezdjük azzal, hogy elmentünk boltot rabolni, aztán volt egy kisebb adminügy, amit elintéztünk, ezután, amikor elkezdtük újrajátszani, minden ment,úgy ahogy kell, törtük a széfet, nem terveztünk lőni amíg nem muszáj, szerettünk volna rp-zni mielőtt elkezdünk "darálni", de ehelyett az történt, hogy amint meglátott azelső PD-s (Henry) tüzet nyitott rám és gyanúsan hírtelen is rám rántott és lőtt. De ezt már lehet csak beképzelem. Videón rajta lesz minden és ezután később OOC le is tagadták és azt mondták "jó, igazából ez már lényegtelen, vigyük az IC-t tovább" én ezt úgy gondolom kicsit unfair, miután mi megkaptuk a szankciót, de ők csak úgy lerázták az egészet, viszont minden előjel nélkül unfair-nak tartom, úgy hogy mi nem akartunk egyből lövöldözni. Valóban rá fogtam a fegyvert, de addig nem lőttem volna, míg Aki vagy Felix utasítását meg nem hallom, mert azt mondta addig ne lőjjek, amíg valamelyikük nem mondja. Plusz, a szabályzat szerint, éles fegyvert tartó személyt nem lehet sokkolni ami szintén megtörtént szintén Henry által miközben Aki és Kai lőtte őt.((Arról is van log)).

Bizonyíték (kép, log, videó):



________________________________________________________________________________________________

((OOC hazudás(nem Henry)))

[22:13:41] Aki Nakamura: (( amúgy ti lőttetek elsőnek nem? ))
[22:13:50] Aki Nakamura: (( azt mondja mindenki hogy nem lőtt ))
[22:13:52] Archie L Stinson: (( a-a ))
[22:13:55][Warning] Event handler at one_fire:client.js:1 was too long 7ms
[22:13:55] Faith Smithson: (( nem hát ))
[22:13:56] Archie L Stinson: (( Felix ))
[22:14:02] Aki Nakamura: (( ő? ))
[22:14:02] Felix Aguilar: (( én biztos hogy nem ))
[22:14:09] Hour panel betoltve.
[22:14:09] Faith Smithson: (( ki az aki tőletek meghalt? ))
[22:14:09] Andres Oliveira mondja: Flashbanget kéne bedobni halkabban
[22:14:12] Felix Aguilar: (( hallottam a darát aztán lőttem ))
[22:14:13] Aki Nakamura: (( itt állt hátul ))
[22:14:13] Archie L Stinson: (( ott lőtt az ablakba levő PD-sre ))
[22:14:16] Kai Komatsuzaki: (( most ooc ezen ne vitatkozzunk ))
[22:14:22] Aki Nakamura: (( nem lőtt rá. ))
[22:14:24] Hour panel leallitva.
[22:14:31] Aki Nakamura: (( ti jöttetek be ))
[22:14:31] Archie L Stinson: (( jólvan hát lényegtelen most már ))
[22:14:34] Edward Keaton: (( jó, igazából ez már lényegtelen, vigyük az IC-t tovább ))

____________________________________________________________________________________________

((Nonos sokkoló használat.))

[22:01:51] Henry Jefferson elrak egy fegyvert. (Heckler & Koch MP5N)
[22:01:53]
Henry Jefferson elővesz egy fegyvert. (Sokkoló)
[22:01:57] Kai Komatsuzaki elővesz egy fegyvert. (Intratec TEC-DC9)
[22:02:12]
Kai Komatsuzaki le lett sokkolva. [Henry Jefferson]
[22:02:14][Warning] Event handler at one_weather:client.js:1 was too long 9ms
[22:02:14][Warning] Event handler at one_items:client.js:1 was too long 6ms
[22:02:14] Aki Nakamura újratölti a fegyverét. (Intratec TEC-DC9)
[22:02:27]
Kai Komatsuzaki újratölti a fegyverét. (Intratec TEC-DC9)




Megjegyzés: Érintettek: Aki Nakamura, Felix Aguilar.
 
G

Gofli

Vendég
Vendég
A PD-sek megkapták a parancsot a behatolásra. Mindaddig PD-s nem lő, amíg nem tartja azt szükségesnek, vagy parancsot nem kap rá.
A videón jól látszik, hogy a PD-sre fegyver lett fogva, ezután történt a lövés. Ehhez a részhez szeretném ezt hozzácsatolni:

1651534431143.png
Az OOC hazudást pedig nem tartom jogosnak. Mi azt mondtuk amit parancsba adtunk. Ha ez nem így történt arról mi nem tudhattunk, vagy nem feltétlen tudhattunk. Ha ez a videó akkor lett volna beküldve, vagy akár adminügy lett volna csinálva az egészből, akkor elismertük volna nyilván, hogy hoppá, valóban nem az a szituáció történt, mint amit mi feltételeztünk.


A többi dologra nem tudok mit mondani, én is, és a frakció vezetősége is elvárja a szabályzat betartását, főleg a sokkolóval kapcsolatos szabályokat.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:632
Maurizio Mancini
Nem voltam jelen az akció során, de nonos sokkoló használathoz küldöm képen a szabályzat megfelelő pontját:
Screenshot_20220503_072156.jpg
A logban is látszik amit küldtél, hogy már Henry kezében volt a sokkoló, mikor a társad utána elővette a fegyverét, ilyen esetben lesokkolhatja. Az aim részhez meg csak annyit fűznék hozzá, hogyha valaki aimozik az nem ilyen. Várjuk a bíráló admin válaszát.
 

tomesz117

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:58
Sziasztok:)

Szerintem jogosan rántottam rád a fegyvert és kezdtelek el lőni: Bolt rablás, sarokban kempelsz, fegyverrel, mit kellett volna tennem, megvárnom, hogy megölj? Vagy hogy tüzet nyiss? Teljesen reflexből lőttem, mentve a karakterem életét, ha ez szabálytalan, vállalom a büntetést. Ahogy korábban is írták, parancsot kaptam a behatolásra.

A következő eset, mikor sokkoltam: Mikor elindultunk a belső szobába, szintén elsőnke közelítettem meg. Kivülről egy suspect látszódott a földön fekve én nem is tudtam, hogy még ketten bent vagytok, de mivel jött a parancs, bőven előtte, hogy élve fogjuk el a bent lévőket, sokkolóra váltottam. Szépen, lassan benéztem egyből daráltatok :D reflexből lőttem egyet a sokkolóval, kár szerintem ilyenekkel dobálni:) Mindenki csak játszani próbál.

Az meg hogy aimozok... elég nagy teret lehet belátni külső nézetből a karakterrel, a többi meg már csak reflex.

Köszönöm, további szép napot és jó játékot.
 

valakimostmar

Pletykafészek
Játékos
Üzenetek:132
Roman Hawkins
Nem voltam jelen az akció során, de nonos sokkoló használathoz küldöm képen a szabályzat megfelelő pontját:
Melléklet megtekintése
A logban is látszik amit küldtél, hogy már Henry kezében volt a sokkoló, mikor a társad utána elővette a fegyverét, ilyen esetben lesokkolhatja. Az aim részhez meg csak annyit fűznék hozzá, hogyha valaki aimozik az nem ilyen. Várjuk a bíráló admin válaszát.
Helló én lennék aki, és igazad van hogy a társunk kai akkor vette elő a fegyverét de nálam már régen ott volt. És lőttem is vele. Tehát tudnia kellett hogy nem kellene sokkolóz használnia, az meg teljesen véletlen hogy őt sokkolta le aki éppen elovette az éles fegyvert. Mielőtt még ezt mondanátok hogy szándékosan ő lett sokkolva, őszintén szólva én nem kezdtem volna sokkolni és berambozni arra akinél éles fegyver van, majd utánna kiszaladni 4 olyan fej találattal ami ugye már ki lett véve hogy fej lövés, de értitek a lényeget szerintem.

Ui: ha nem voltál jelen, ergo nem tudod mi történt egyáltalán miért szólsz hozzá? Bocsi ha esetleg flegma volt a válaszom vagy valakit megsertett.
 

tomesz117

Pötyögtető
Játékos
Üzenetek:58
Szia Valakimostmar,

Igazad van, nem direkt őt lőttem le sokkolóval:) tök véletlen volt és tudod miért ? Mert ember legyen a talpán :D , aki abban a másodperc töredéke alatt nem nyom rá reflexből a bal klikkre, mikor váratlanul (mert nem gondoltam, hogy még 2en ott vagytok) elkezdik darálni ;). Nem mintha ezen ment volna el az akciótok.. szokásos bűnbakkeresés. Én élveztem az akciót és az rp-t, ha nektek ettől jobb lesz a napotok és a konklúzió az lesz, hogy én hibáztam, én azt is elfogadom.

Köszi.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:632
Maurizio Mancini
Helló én lennék aki, és igazad van hogy a társunk kai akkor vette elő a fegyverét de nálam már régen ott volt. És lőttem is vele. Tehát tudnia kellett hogy nem kellene sokkolóz használnia, az meg teljesen véletlen hogy őt sokkolta le aki éppen elovette az éles fegyvert. Mielőtt még ezt mondanátok hogy szándékosan ő lett sokkolva, őszintén szólva én nem kezdtem volna sokkolni és berambozni arra akinél éles fegyver van, majd utánna kiszaladni 4 olyan fej találattal ami ugye már ki lett véve hogy fej lövés, de értitek a lényeget szerintem.

Ui: ha nem voltál jelen, ergo nem tudod mi történt egyáltalán miért szólsz hozzá? Bocsi ha esetleg flegma volt a válaszom vagy valakit megsertett.
Hi. Mint az LSPD frakció alleadere jogom van hozzászólni a frakciót érintő pk-hoz. A fejlövés pedig nem úgy lett kivéve, ahogy ti gondoljátok, tehát továbbra is lehet fejre lőni és sebez is csupán nem fogsz meghalni egy golyóból mint régen. Várjuk a bíráló admin válaszát továbbra is.
 

Az Elisz

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:398
Yana Timurovna
Sziasztok, én lennék a PK alperesének leadere, remélem nem gond azért, ha én hozzászólok.
Az elején az instant tüzelés a majdnem RL-hez köthető szokások értelmében még legit lenne.
Hozzátenném, most nyílt a szerver újra, és igen, dolgozunk azon mi is, hogy kevesebb legyen a TDM-el végződő LSPD-Illegál interakció, folyamatban van ez is, ahogy sok más fejlesztésünk is, de ezt gondolom tudod te is.
Henry Jefferson kollégánk fejében (mint mindannyiunkéban) még ott él a zárás előtti helyzet, ezúttal ezt a részét elnézem neki.
Megjegyzem, valószínűleg nem lőtt volna, ha nem lát egy fegyvert, ami őt célba vette, elfogadom ezen felül azt is, hogy a behatolást megelőzően esetleg kevés lehetett a felszólítás is, nem mintha ez az eddigi esetekben sokat ért volna.

OOC Hazugság rész: A bizonyíték alapján az előzőből kiindulva ismét csak védeni tudnám magunkat, és én el szoktam ismerni a hibáimat, van bőven, tudok róluk.
Az általános szabályzatunknak és előírásainknak része, hogy ne lőjünk elsőre, a jövőben megpróbálunk még ennél is többet várni tüzelés előtt, ha ezt visszafelé is így tapasztaljuk azt értékelni fogjuk.

Ezek után viszont a sokkolás részét én, mint a leadere (nem az eljáró admin) jogosnak érzem PD részről, a tűzparancs ezen a ponton már rég élt, tudtunk róla, hogy éles fegyverkről van szó és nem bugylibicskáról, azért én magam is elnézést kérek, mivel látom, hogy ez megtörtént a logodból.
Köszönöm. - Faith
Ui.: Én megpróbáltam elérni, hogy letegyétek :(
 

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:702
-
Adminisztrátor hozzászólás
Sziasztok! A PK-t én fogom bírálni.


A leírtak alapján részben jogos, részben jogtalan a PK!
A sokkolás része jogos, ugyanis egy rablásra mentetek ki (-szól a PD-nek), nem sokkolóval fogunk berambózni akkor sem ha úgy véljük nincs már bent senki! Ez a része JOGOS!

Az elsőre lövés pedig kicsit jogtalannak érzem, hisz ahogy leírtad (-szól a PK-t indítónak), hogy fogtál rá fegyvert. Elég okot ad, hogy lőjön.
Miért kéne megvárnia, hogy te lősz elsőnek? Ez a része JOGTALAN.

OOC hazudás pedig nem történt.

A sokkolásért szankciót osztok ki!
Zárok.

 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó