Anne Jenkins - Kassidy Rose

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
panaszkonyvj.png

Neved: Anne Jenkins
Játékos(ok) neve: Kassidy Rose
Panasz oka: Nem megfelelő /me használat
Panasz kifejtése: A mai nap folyamán egy baleset RP-je közben az illető IC formában odajött hozzánk megfigyelni az esetet. Az én karakterem szinte teljesen ignorálta a személyüket, mivel a balesetező féllel kommunikált éppen. A másik kívülálló, aki Kassidyvel volt (Eric Cox) IC formában hozzászólt a karakteremhez és a kolléganőjéhez (Nyla Carino), én pedig egy /me alatt leírtam, hogy rápillant, de ignorálva őt visszanéz a balesetezőre. (Maryan Sancuer). Ekkor Kassidy nem megfelelően használva a /me-t kontrázott rá, számomra érthetetlen okokból, teljesen fölöslegesen, hergelés céljából.
Bizonyíték (kép, log, videó): https://cdn.discordapp.com/attachments/891794383693807637/1008436837045510244/unknown.png
Megjegyzés: Úgy gondolom fölösleges ilyennel megzavarni egy RP-t, illetve nem is helyénvaló.
 

mandms

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:109
Helló, üdvözlöm az olvasó közönséget!

A karakterem észlelt egy balesetet, aminek hatására ott leparkolt, tekintve, hogy az első kérdésre, "Minden oké?" semmilyen reakció nem érkezett. Közben Cox úrtól jött egy rádióforgalmazás, hogy ki mit csinál éppen. Én elmondtam neki a szituációt. Ezután megkérdeztem még egyszer, hogy szükséges-e mentő, amire nemleges válasz érkezett. Időközben megérkezett Eric, akivel 1-2 méteres távolságban elkezdtünk beszélgetni, szóval itt azt a részt meg is cáfolnám, hogy a karaktere a te karakteredhez szólt volna. Mivel feltette az éppen folyó beszélgetés közben azt a kérdést, hogy "Várjá.. akkor ezeknél stukker is van vagy mi?". Véleményem szerint, az én értelmezésemben ez nem a te karaktered irányába folyt tekintve, hogy sem az rp-ben, sem a kérdésben nem volt erre utaló szó sem.

Ezek után érkezett Eric kérdésére a /me-d, hogy te ignorálsz minket. -Számomra érthetetlen okokból, egy irreleváns információt véltem felfedezni az szerepjátékodban, tekintve, -ahogy fentebb is írtam-, nem felétek kommunikáltunk, sem az rp-vel, sem az ic beszélgetéssel. Ezért gondoltam én is jelzem felétek, hogy nem foglalkozik veletek a karakterem semmilyen mértékben. Egyetlen egy kivetni valót én is felvéltem fedezni, már a /me beírása után, az a pedig a megfogalmazás, hogy bele került az "én" szó.
Továbbá azok alapján, ahogy megfogalmaztad ezt a panaszt szerény személyem ellen nekem az jött le, hogy nem a megfogalmazás zavart, amivel kapcsolatban én is be ismertem a hibámat, hanem azzal, hogy ugyanazt lemertem rpzni amit ti. Hamár itt tartunk, végülis jogos a dolog mert szerintem sem megfelelő a /me-ben ezt használni, csomó más mód van arra, hogy te jelezd a másik felé azt, hogy nem érdekel amit éppen csinál. Többek közt ezért is gondoltam, hogy én is beírom. Mivel az rp után a panaszkönyvet kérted (ahogy ez a vendéglátásban működik), és bele is írtál, hogy nem kaptál tőlem megfelelő "szolgáltatást" ezért gondolni merem, hogy ez szabálytalan volt, csak ilyen alapon akkor ezt te is elkövetted.

Így végszónak megjegyezném azért, hogy egy /me miatt itt vagyunk, nem nagyon tudom hova tenni. A megírása alatt bármi más jó dolgot is lehetett volna tenni világunkért, persze ez a saját döntésed, hogy te mibe ölsz időt, és energiát, szerintem egy ilyenért felesleges volt. Ugyanakkor szeretnék elnézést kérni tőletek, ha személyesre vettétek az IC döntésemet, ne adj Isten, ooc magatokra vettétek, azt nem tudnám megbocsájtani soha magamnak. Még egyszer bocsánat!

További kellemes estét kíván:
MandMs​
 
Utoljára szerkesztve:

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Igazad van! Annyit pontosítanék, hogy nem szóltatok a karakteremhez.

[19:56:38] Eric Cox mondja: Várjá.. akkor ezeknél stukker is van vagy mi?
[19:57:05] *** Maryan Sancuer a hölgyek oldalára pillant majd hátrébb lép.
[19:57:18] *** Anne Jenkins Ericre pillant, majd ignorálva őt visszanéz Maryanra.

Úgy gondolom, hogy ha lőfegyver kerül szóba valamilyen oknál fogva, akkor bármilyen LSPD-s karakter felfigyelne a hallottakra, majd pedig gyors helyzetfelmérés után cselekedne. Mivel ti csak beszéltetek erről, de a kulcsszó elhangzott, így Anne rájött, hogy nem érdekli a kettőtök közötti beszélgetés, mivel fontosabb a balesetezővel foglalkozni, mint a két nézelődővel. Bár írhattam volna más szinonímáját is az ignorál szónak, lényegében ugyan oda kerültünk volna, ha sértőnek véled.
Az, hogy a te /me-d mennyire állja meg a helyét, majd a bíráló fél eldönti. Azonban kiemelném, hogy a karaktered nem ignorálta a karakteremet és a kolléganőjét a balesetezővel, vagy nem teljes egészében, hiszen annyira foglalkoztak a témával, hogy az utolsó pillanatig jelen voltak a helyszínen és arról beszéltek, hogy böszmeség ez az egész eset. (De ez persze IC ügy.)

Röviden: elénk dobtatok egy szót, én pedig reagáltam rá a helyzetet felmérve. Az, hogy ebből hogy jutottunk oda, hogy te rákontráztál, mert feltételezem nem szeretted volna annyiban hagyni, az elég kellemetlen szituációt és érzést keltett a játszott felekben. Nem önmagában azért írtam a PK-t, mert rosszul használtad a /me-t (hiába ez a panasz megnevezése, egy rosszul használt /me-re nem fog senki PK-t írni), hanem azért, mert nem tartom helyénvalónak, hogy efféle módon próbálsz reagálni egy /me reakcióra. (Ahogy a gondolat RPnek sincs helye, úgy a /me, /do-ban való sértegetésnek és hergelésnek sem.) Illetve, ha tényleg úgy gondolod, ahogy mondod, és én szabályszegést követtem el(?), erre az a megoldás, hogy te is elköveted ezt?

Szerintem ha a tiszteletet megadják a játékosok egymásnak, és az RP szál tényleg teljes egészében IC történik, nem jó belerondítani a képen látható példával. Az általad leírthoz hasonlítva, tudtad volna másképp jelezni felénk, nem úgy mint egy vérig sértett személy, akinek azonnal reagálnia kell valamit rá.

Az IC döntésed és az IC viselkedésed teljesen hidegen hagyott minket, effelől megnyugtathatlak.

Köszönöm szépen a válaszadásra való lehetőséget!
 

Relay

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:699
-
Adminisztrátor hozzászólás

Sziasztok! A PK-t én fogom kezelni!​
A leírtakat átolvasva, szabálysértés nem történt. Jelezte feléd / felétek, hogy ő "sem vesz tudomást" rólatok. A /me elírását ő is beismerte, viszont ezt nem fogom se jail-el, se warn-al szankcionálni. Szóban való figyelmeztetéssel részesítem.
A PK jogtalan, zárok!​
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó