ALPR

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Mark Damon / DILÓ#6838 «

Ötleted leírása

» Arra gondoltam, hogy mivel a PD-s járőrautók már fel vannak szerelve traffipaxal, illetve MDC-vel is rendelkeznek, a közvetlen közelében lévő (mondjuk a közvetlen előtte haladó járműnek) a rendszámát automatikusan letudná olvasni és annyit közölni, hogy körözve van-e a jármű, ha igen mivel, illetve, hogy nincsen körözve. Szerintem ez több esélyt adna az interakcióra a két oldal között. Természetesen ne 500 m-ről lássa, hanem mondjuk amikor pont előtte áll mondjuk 25-30 méterre. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Sajnos nem tudom, hogy ez mekkora előnyt jelentene a PD-nek, szóval nagyon szívesen meghallgatnám a másik oldalt is, illetve, hogy kinek mennyire tetszik az ötlet, illetve mivel lehetne elfogadhatóbbá tenni, vagy teljesen ellene lenne. «



 

popek

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:674
Dexter Sosa
jól hangzik és szerintem ennek hatására több kergetőzés is kialakulna. a távolságot kell eltalálni ahol nem túl op. támogatom
 

krekor

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:1,304
az ötlet alapján egy mobile alpr-ra van szükség és nem pedig helyhez kötött alprokra. bár az utóbbi ha úgy nézzük, már megvan valósítva, azt hívják traffipaxnak itt.
nem tudom, hogy jelen rendvédelemnek milyen technologiával elátott alpr-ra van szüksége, de biztos az alapra.
le kellene cserélni a jármű modelleket is, mert tudtommal egy rendvédelmi autón sincs rajta az alpr.

aki nem tudná mit kell elképzelni:
1671141917450.png

vezetőiengedélyt jelenleg a rendvédelem csak igazoltatás közben tud ellenőrizni? mdc nem rögzíti meglétét? ha nem, akkor az mdc-ben fel lehetne tüntetni, hogy vezetőengedéllyel rendelkezik a jármű tulajdonosa.
de úgy nagyon konkrétan nem tudom tényleg lehetne e használni jelen rendszerek mellett az alpr-t, mert lényegében van csak mégsem. ráadásul a szerver elhagyásakor a járművek despawnolnak, így konkrét ellenőrzéseket aligha lehetne végezni vele.
 

Diló

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:90
Mark Damon
az ötlet alapján egy mobile alpr-ra van szükség és nem pedig helyhez kötött alprokra. bár az utóbbi ha úgy nézzük, már megvan valósítva, azt hívják traffipaxnak itt.
nem tudom, hogy jelen rendvédelemnek milyen technologiával elátott alpr-ra van szüksége, de biztos az alapra.
le kellene cserélni a jármű modelleket is, mert tudtommal egy rendvédelmi autón sincs rajta az alpr.

aki nem tudná mit kell elképzelni:
Melléklet megtekintése

vezetőiengedélyt jelenleg a rendvédelem csak igazoltatás közben tud ellenőrizni? mdc nem rögzíti meglétét? ha nem, akkor az mdc-ben fel lehetne tüntetni, hogy vezetőengedéllyel rendelkezik a jármű tulajdonosa.
de úgy nagyon konkrétan nem tudom tényleg lehetne e használni jelen rendszerek mellett az alpr-t, mert lényegében van csak mégsem. ráadásul a szerver elhagyásakor a járművek despawnolnak, így konkrét ellenőrzéseket aligha lehetne végezni vele.
Nem, jelenleg tenyleg egyiken sincs es mind elol, mind hatul kene lenniuk. Az autokon levo ALPR-nek elsodleges feladata az lenne, hogy amennyiben korozes van kiadva egy kocsira akkor az bejelezzen. (Bar itt akkor bejonne meg egy regebbi otletem, hogy legyen kulon korozes es a DD-nem pedig megfigyeles) Jelezhetne a lejart forgalmi engedelyek hianyat, (Jelen pillanatban nem rogziti, azt sem rogziti, hogy be lett-e vonva vagy sem a jogositvany) vagy arra gondoltam, hogy amikor nem fizetunk ki egy csekket, akkor a rendszer ne automatikusan vonja le, hanem keruljon be szepen az aktajaba egy uj feluletre es IC szallra vigyuk at a csekkbefizeteseket is, ne script kotelezze ra oket.
Probalom ugy elkepzelni ezt a rendszert egyertelmuen, hogy ne jarjon akkora elonnyel, hogy ez azt jelentse az illegalnak, hogy nem lesz eselye. Szoval ha a masik oldalrol vannak ellenvetesek, vagy, hogy milyen szinten legyen ez lekorlatozva akkor nagyon szivesen meghallgatnam.
Ha bekerulne az autoellopos rendszer, akkor az emberek betudnak jelenteni az ellopott autoikat es azok annak a scriptnek a vegeig mondjuk bejelentve maradnak, ha vegul leadtak akkor meg torlodne, igy adva annak a rendszernek egy kis extra rizikot, ha a tulajdonosanak feltunik, hogy elloptak a kocsijat.
(Telefonrol irtam)
 

Anubis30

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:406
Hector
Nem, jelenleg tenyleg egyiken sincs es mind elol, mind hatul kene lenniuk. Az autokon levo ALPR-nek elsodleges feladata az lenne, hogy amennyiben korozes van kiadva egy kocsira akkor az bejelezzen. (Bar itt akkor bejonne meg egy regebbi otletem, hogy legyen kulon korozes es a DD-nem pedig megfigyeles) Jelezhetne a lejart forgalmi engedelyek hianyat, (Jelen pillanatban nem rogziti, azt sem rogziti, hogy be lett-e vonva vagy sem a jogositvany) vagy arra gondoltam, hogy amikor nem fizetunk ki egy csekket, akkor a rendszer ne automatikusan vonja le, hanem keruljon be szepen az aktajaba egy uj feluletre es IC szallra vigyuk at a csekkbefizeteseket is, ne script kotelezze ra oket.
Probalom ugy elkepzelni ezt a rendszert egyertelmuen, hogy ne jarjon akkora elonnyel, hogy ez azt jelentse az illegalnak, hogy nem lesz eselye. Szoval ha a masik oldalrol vannak ellenvetesek, vagy, hogy milyen szinten legyen ez lekorlatozva akkor nagyon szivesen meghallgatnam.
Ha bekerulne az autoellopos rendszer, akkor az emberek betudnak jelenteni az ellopott autoikat es azok annak a scriptnek a vegeig mondjuk bejelentve maradnak, ha vegul leadtak akkor meg torlodne, igy adva annak a rendszernek egy kis extra rizikot, ha a tulajdonosanak feltunik, hogy elloptak a kocsijat.
(Telefonrol irtam)
Szia uram. :)
Ugyan nem vagyok LSPD-s (és garantálom, hogy nem is leszek az életben), de azt bizton állíthatom, valahányszor igazoltattak (márpedig nem naponta 1 eset történik...) mindíg meg lett említve, hogy volt már elvéve a jogsim, stb...
A traffipax, ha lejárt a jogsid, vagy nincs az intventorydvan rádvághatja a 4k csekket. Erről mondjuk nyomathatna egy értesítést a PD/SO részérére is (de akkor már legyenek kedvesek nem megbüntetni a jóembert...), hogy egy picit Rphez is juthassanak! Én pl még nem láttam a forgalmi alapján rendőrt ellenőrizni autót (nem átkutatni, átnézni!) Biztos van olyan rendvédelmis, aki ért valamelyest az autókhoz.
Megnéznék egy ilyen RP-t is. Nemcsak a traffipaxokat. :) Az autós üldözést már ismerjük.
 

Tohru

Klaviatúra Gyilkos
Játékos
Üzenetek:86
.
jól hangzik és szerintem ennek hatására több kergetőzés is kialakulna. a távolságot kell eltalálni ahol nem túl op. támogatom
Hát a jelenlegi traffipax ami van a kocsiba eléggé össze-vissza van. Néha nem méri be az embert 10 méterről ha bevagy kicsit dőlve. Néha meg ha egyenesen vagy akkor nagyon messziről is bemér valakit. De Támogatom az ötletet mert több kergetőzés lenne legalább.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,558
-
Head of Staff hozzászólás
1.2-vel érkezik a rendszer az alábbi szerint:

A rendőrségi kocsikban lévő traffipax már ellenőrzi a forgalmi engedélyeket, a körözéseket és a rendszám nélküliséget.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó