Adásvételi utáni adózás módosítása

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope

qh62gjT.png

Szerverrel kapcsolatos ötletek

In Game Neved/Discord Neved

» Vasilisa Dragomir / Noblesse || Ő Toxikussága#9999 «

Ötleted leírása

» A jelenleg használatos adásvételi utáni adózás nem megfelelő. Szeretnénk a régen használt adózás visszatételét. Jelenleg az adásvételire írt összeghez hozzáadja az adót amit a vevőnek kell kifizetnie, de ez nem jó. Szeretenénk visszarakatni, hogy az adásvételire írt összegből vonja le az aktuális adót. Tehát 300.000$-os adásvételinél ne 309.000$-t kelljen a vevőnek kifizetnie tehát összeg + adó. Hanem a 300.000$-os adásvételinél az eladó 291.000$-t kapjon. «


Csatolmányok

» - «

Egyéb megjegyzések

» Jelenlegi helyzetben nem lehet megállapítani, hogy kinek az érdeke a 1$-os adásvételi meghatározása + IRL is a bevétel után adózik az ember. «



 

Dorinna

Veterán
Very Important Person
Üzenetek:260
Pamela
Szerintem nézze az autó típusát az autókeri árhoz képest. IRL se hiszem, hogy működőképes lenne egy 1 forintos adásvételi szerződést megírni és bevinni a kormányablakba... Ne lehessen 1 dollárt írni.

Másrészről támogatom az ötletet, ne a vevő fizesse ki az adót, hanem az eladó. Ha megtörtént a viszonylag normális összeg beírása, utána az eladótól vonja le a pénzt, vagy adjon a rendszer automatikusan egy ticketet, amit X időn belül be kell fizetnie az illetőnek.
 
Utoljára szerkesztve:

fater

Fékezhetetlen
Adminisztrátor
Üzenetek:798
Az 1$-os szerződés nem reális, de viszont ennyi kiskapu maradjon meg a játékosoknak.
Az meg, hogy kifizeti az adót, szerintem teljesen mindegy, akkor az eladó, a 100.000$-os kocsit, nem 100.000$-ba adja el, hanem 103.000$-ba.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Az 1$-os szerződés nem reális, de viszont ennyi kiskapu maradjon meg a játékosoknak.
Az meg, hogy kifizeti az adót, szerintem teljesen mindegy, akkor az eladó, a 100.000$-os kocsit, nem 100.000$-ba adja el, hanem 103.000$-ba.

Az már teljesen mellékes, hogy utána az eladó mennyiért adja el, rászámolja az adót vagy sem, a lényeg, hogy tőle vonja a rendszer és ne adja hozzá és a vevőnek kelljen fizetni.
Mert jelen helyzetben az eladó írja meg az adásvételt és a vevőnek kell fizetni. A vevő csak azt az összeget tudja kifizetni amit a vevő ráír az adásvételire.

Sajnálatos módon a jelenlegi rendszerrel mind a két fél bűnös.
 
Utoljára szerkesztve:

Hevele

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:223
Kaylie Roberts
Szerintem nézze az autó típusát az autókeri árhoz képest. IRL se hiszem, hogy működőképes lenne egy 1 forintos adásvételi szerződést megírni és bevinni a kormányablakba... Ne lehessen 1 dollárt írni.

Másrészről támogatom az ötletet, ne a vevő fizesse ki az adót, hanem az eladó. Ha megtörtént a viszonylag normális összeg beírása, utána az eladótól vonja le a pénzt, vagy adjon a rendszer automatikusan egy ticketet, amit X időn belül be kell fizetnie az illetőnek.
Tudtommal az USAban az adó fizetése a vevőt terheli, amennyibe magánszemély-magánszemély közt volt az üzlet, ezért van a szerveren is hasonlóképpen a rendszer, USA minta.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Alapvetően vagyonszerzési illeték címszó alatt az ingóságot megvásárló fizeti be utólag az adót, tudtommal az amcsiknál is hasonlóképp működik, én nem támogatom az ötletet. Aki venni akar valamit számoljon az adóval, vagy csaljon adót továbbra is.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Alapvetően vagyonszerzési illeték címszó alatt az ingóságot megvásárló fizeti be utólag az adót, tudtommal az amcsiknál is hasonlóképp működik, én nem támogatom az ötletet. Aki venni akar valamit számoljon az adóval, vagy csaljon adót továbbra is.

Ez meglehet viszont még mindig ott tartunk, hogy a vevő írja meg az adásvételi szerződést és lássuk be, hogy nem releváns az, hogy 1$-t határoz meg. Sehol az ég világon nem történik 1$-os adásvétel, ráadásul jelen helyzetben az eladónak önmaga védelmében pontosan rá kellene írnia az összeget az adásvételire, hiszen a saját részét megkapja és a + költséget a vevő fizeti.
 

Alfi

Fórum Császár
Játékos
Üzenetek:211
Baltazar San Miguel
Adócsalásnak hívják az 1$-os adásvételiket, amik IC ügynek számítanak és van ezzel foglalkozó hatóság akinek felkellene lépnie ellene.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
Egy kicsit elbeszéltük egymás mellett, de lényegtelen. Azt, hogy újra a vevő által meghatározott összegből vonja az adót ahogy ezt régebben is tette pusztán azért került szóba, hogy ne kelljen megbüntetni mind a két felet adócsalás miatt. Amennyiben ez az ötlet nem megfelelő úgy maradunk az eddigi gyakorlatnál ahol az eladó ugyan annyira bűnös mint a vevő, hiszen neki nem 1$-t kellene írnia az adásvételire hisz ígyis úgyis megkapja a pénzét.
 

Hevele

Kivételes Tehetség
Játékos
Üzenetek:223
Kaylie Roberts
IRL is hibás mindkét fél ilyen esetben. IC meg lehet ezt dumálni szerintem.
 

Noblesse

Fórum Mester
Játékos
Üzenetek:185
Trinity Hope
IRL is hibás mindkét fél ilyen esetben. IC meg lehet ezt dumálni szerintem.
Ez igaz, csak jelen helyzetben az egyik fél mutogat a másikra. A szerver egyik fele úgy tudja, hogy az eladónak kell fizetni az adót, a másik meg pontosan tudja, hogy a vevőnek. Sajnálatos módon így olyan dolgok történhetnek, hogy jön a vevő felháborodva, hogy ő mondta az eladónak, hogy írja rá az összeget az adásvételire, de ő nem volt hajlandó.
 

Poqu

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:630
Maurizio Mancini
Támogatom! 50-50%-ban legyen elosztva az adó a két fél között vagy pedig az eladót terhelje és ne a vevőt.
 

Laca

Fékezhetetlen
Vezetőségi tag
Head of Staff
Üzenetek:6,541
-
Head of Staff hozzászólás
Sziasztok! Marad jelenleg ahogy van.
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó