A /me és /do parancsok használata részletes "oldschool" RP stílusban.

Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Andy

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:39
Üdvözlök minkenkit!

A szerveren jelenleg két kifejezési stílus elfogadott. Az újabb, fejlesztett vonalról már megtalálható egy leírás, én most szeretnék kicsit belemenni a régiesebb, részletesebb RP kifejtésébe.

Az alap, többség által még ma is használt kifejezési mód arra törekszik, hogy az adott szituációt színesen, részletesen mutassa be. A cselekvéseket különböző külső tényezők szemléltetésével bővíti ki. Kezdjük talán az alap parancsok használatával.

A stílus használata és leírása

/me - A parancs a karakter által elvégzett láthatatlan cselekedetek kifejezésére/ szemléltetésére használandó.
Példa:
/me aláírja a munkaszerződést.

/do- A parancs történések kifejezésére, láthatatlan és indirekt dolgok megjelenítésére használandó.
Példa:
/do A kocsi szélvédője szennyezett, a kilátás akadályozott.
          /do Jack a hallottak után reflexszerűen felkacag, önkéntelenül.


Vigyázzunk az önkéntelen cselekedetek kifejezésével. Ha valami nem spontán történik és a karaktered tudatosan követi el a cselekedetet, az már /me-vel kifejezendő.
/me gúnyosan felnevet.
Tegyük fel valakinek azt mondod, hogy úgy néz ki mint egy bohóc a ruházatában. Ekkor te tudatosan, akaratból neveted ki a személyt, nem egy hirtelen érzelmi behatásra tetted ezt. Te generáltad, el tudtad volna kerülni, de direkt gúnyosan kinevetted, hogy ezzel kellemetlen helyzetbe hozd.


A /me parancsot a részletes RP stílus használata során ne rakjuk tele kötőszavakkal és vesszökkel. Próbáljunk mindig a tömörségre koncentrálni. Lehet részletes az RP maximum egy kötőszó jelenléte mellett is. Lehetőleg tömör mondatokban fejezzük ki magunkat.

/me leül a székre, közben maga alá húzza.
/me leül a kanapéra és hátradől.
/me megragadja a poharat és kortyol italából.


Rossz használat: /me leül a székre, majd előre hajolva megragadja poharát és kortyolgatva italát körbe tekint a szobában, közben előhúzza öngyújtóját és cigarettáját zsebéből, rágyújt.

A részletesebb RP stílusban gyakran kombináljuk színesítésképp a /me és /do parancsot.
Példa:
/me átnyújtja a táskát Jack-nek.
            /do A táska nyitott, felülről látható a tartalma.

Ezáltal jeleztük, hogy a másik félnek ( ez esetben Jack-nek) elég csak letekintenie a táskába és láthatja a tartalmát. Így elkerülhető, hogy feleslegesen /me-vel kifejezze a táska felnyitását, esetleges hirtelen reakciók előtti /do-ban való rákérdezést.

Ha már itt tartunk, a /do-val való láthatatlan dolgok megjelenítésére is kitüzök egy példát.
/do A táskában egy kék kalap található.

Ezen kifejezésmód célja nem a minél hosszabb szöveg, hanem a szituáció részletes leírása a játékélmény fokozásának céljából. Mindig van egy egészséges határ, amit ha betartunk, csak elősegítjük az RP-t és élvezhetőbbé tesszük. Ha valaki a gyorsabb játékmenetet kedveli, azok számára a tömörített/továbbfejlesztett RP stílus ajánlott. Adjuk meg mindenki számára a lehetőséget, hogy olyan stílusban játssza a szerepét, szabályos keretek között, melyben örömét leli.


Gondolat kifejtés

A /do-ban való gondolatkifejezésnek sok értelme nincs. Ezek leírásával nem nyerhető el semmiféle interakció a másik féltől. Attól, hogy valaki /do-ban leírja mire gondol, a másik félnek erről fogalma sincs, ezáltal nem ad hozzá semmit az RP-hez, maximum egy MG lehetőség, ha olyan dolgot fejezünk ki vele, amit a javára felhasználhat a másik fél. Mindenki belátása szerint használja, viszont reakciót senki se várjon rá.
Szemléltetem egy példával:
/do Jack gondolja: Remélem ez a baromarcú mihamarabb távozik.


Ez az információ csak lebegni fog az éterben. A személy, akiről ez a gondolat megszületett semmit se tudhat róla, nem reagálhat rá és csak feszültséget gerjeszthet szintén MG alapján. Mivel nem tesz semmit hozzá az RP-hez és csak gondot okozhat, ajánlanám mellőzését.

Ha már érzelmeket szeretnénk kifejezni, akkor nyugodtan használhatjuk a /do-t, viszont helyesen.
Példa:
/do A kijelentések után Jack arcára komoly tekintet telepedett, mimikáján látható a düh.


Mivel nincs lehetőség arckifejezések szemléltetésére, jelenleg ezt tartom a legelfogadhatóbb módnak.

Végszó

Szeretnék megkérni minden olvasót, hogy próbáljunk eltekinteni az ellenségeskedéstől. Mindenkinek joga van eldönteni, hogy a két helyes és elfogadott stílus közül melyiket használja. Ez, és az előtte megírt leírás a két stílusról csak szemléltetés, ami által az RP világában tapasztalatlan egyén el tudja dönteni, hogy melyik stílus képviseletében szeretne játszani. Eldöntheti mi az, amivel a legnagyobb élményeket élheti át. Semmi értelme az egymás kigúnyolásának, esetleges bántalmazásának. Nyugodt keretek között kell kezelnünk a helyzetet, hiszen egy közösséget alkotunk. Nincs értelme egymás játékát lealacsonyítani, vagy becsmérelni mindaddig, amíg az egyik fél nem szenved kárt.

Remélem ez a kis leírás elég segítség mindenkinek, akinek kérdései voltak a két stílus eltérését illetően. Ez egy kis betekintés abba, hogy mi miért, és hogyan működik.


Mindenkinek kellemes időtöltést kívánok a szerveren.

 

Vyacheslav Natasha

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:36
Ha a tömőrségre konncentrálunk az "és" szót is felejtsük el a /me-ből, teljesen felesleges. Használjunk vesszőt, szerintem nem ott van a baj hogy "kigúnyoljuk" azokat az embereket akiknek 2 mondatba tart egy cigire való rágyújtás. Az a baj hogy már 2020-at irunk és sajnos sokan nem birnak elszakadni attól az RP-től ami már lerágott csont, unalmas. Én szerintem ez a "oldschool" nem létezik, te pont kötőszavakat raktál a /me-ben. Mindenki eldöntheti hogy RP-zik, de viszont ez hosszútávon nem lesz jó. Miért? Hiszen mindenki jól látja hogy ez a szerver scriptileg valamint több téren a jövő. Hogy ha az MTA-s emberek lassan átjönnek ide akkor várhatóak lesznek azok hogy rengeteg vita lesz és nem lesz az hogy "nyugodt keretekkel kezeljük az egészet", van akik azt mondják hogy ők már 10 éve RP-znek meg egyéb hasonlóságok és nem értik hogy mi ez a newera.. Én soha nem értettem meg azokat, akik hanyag RP-nek találták a newerat volt már mikor AJ-be kerűltem MTA-ba miatta. Tudod, ha sokan elfogadnák az emberek a tanácsokat és nem azzal foglalkoznának legál/illegál frakcióban hogyan lehet több pénzem, hogyan rabolhatom el azt a srácot hogy megéljek hanem meghalgatnák azokat akik csak jót akarnak, hiszen ha megnézed alig látsz élménykép topicot, vagy ha látsz is üres. Szkep-nél láttam ami nem az én stilusom de azt mondom rá hogy jó, mert nyomják és látszódik a törődés. Viszont hosszú távon ha ezen maradnak valójában az emberek nem fogják megérteni, hogy ha kiveszik a "majd" szót a mondatukból akkor mért jó? Pedig ez nem csak arról van szó hogy ki hogyan RPzik, hanem sokan a 80-as években járkálnak és azt hiszik hogy öltönyös maffia, meg gróv sztriit meg egyéb finomságokat kell követni és ha többen megértenék hogy ez a "newera" fogalom pontosan mit is takar akkor megértenék hogy a kettő stilus miért sértő az oldschool réteg számára..
 

Andy

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:39
Sajnos nem tudom pontosan mi is a gond a részletes RP-vel és a kötőszóval. Értelmes, használatban lévő mondatokról van szó. Sokkal jobb ( az én véleményem persze) , ha a parancsok egyenként arra vannak használva, amire kell. Tegyük fel manapság egyre többször találkozok azzal, hogy valaki beírja "/me arra gondol milyen szép napunk van ma." Ez nem mutat be cselekvést, nem történik szinte semmi, amire bárki reflektálhatna. Egyszerűen helytelenül van használva a parancs. A másik dologra reflektálva. Ha valaki abban leli örömét, hogy 1 szavas /me-ve operált egymás után 10 sorban, annak váljék egészségére, de nekem miért kellene magamat rákényszeríteni arra, hogy ugyan azt a módszert használjam, ha egyszerűen számomra az élvezhetetlen. Miért kellene bárkinek, aki a részletes RP-ben leli örömét magára erőltetnie azt a stílust amit mások képviselnek? Ha a szabályoknak megfelelően RP-zik az illető, nem tesz kihágásokat és a közösség nagy része is kedveli az RP-jét és a vele eltöltött időt, miért kellene másokhoz alkalmazkodnia? Ha azok, akik a részletes RP-t preferálják nem szólnak semmit és nem is kritizálják a "newera" képviselőit, nekünk miért kellene alkalmazkodni, vagy eltűrni a sérelmeket? RP szerveren vagyunk, mindenki azért van itt, hogy a lehető legjobban átélje a szerepét. Sokan nem tudják átélni a szerepet, ha csak felületes RP-t látnak és adnak. Nem látom magam előtt részletesen azt a szituációt, ha nincs kiegészítve, nincs kellőképpen leírva a látvány. Ha valakinek annyi elég egész nap, hogy beszélget a társával és olyan átlagos /me-t ír, mint /me felveszi a poharat, vagy /me leül, váljék egészségére. Ha valaki egy karaktert részletesen akar hozni, akinek vannak személyiségjegyei, különböző szokásai és jellemzői, akkor elengedhetetlen, hogy azt részletesen közvetítse a külvilág fele. Abból, hogy én leülök, senki se tudta meg, hogy közben például mindig végig simítom a térdem, mert ez egy szokásom. Ha valakivel találkozok nem tudja például, hogy én mindig egy kitűzőt hordok a mellkasomon, amivel időnként ha unatkozok játszadozni kezdek. Ezek mind személyiségjegyek, amiket ki akarok fejezni cselekedeteknél. Ha valaki egy egyszerű, kidolgozatlan karakterrel játszik és ezt élvezi, csak nyugodtan, de csak azért, mert ő nem szeretne foglalkozni a karakterrel, kocsik, munka és bulik miatt jár fel a szerverre még nem kellene ráerőltetni ugyan ezt azokra, akik a részletességben találják örömüket. Ha valakinek azzal van gondja, hogy én igényesen RP-zek és odafigyelek a karakterem jellemvonásaira és színesítem a kommunikációt, az gondolom eleve nem mozog olyan körökben és nem is tevékenykedik olyan körökben, amiben valószínűleg én. Ha mégis, akkor megkérem tolerálja nekem, hogy én így élvezem a játékot, hiszen én se szólok semmit azért, mert sablonosnak találom a karakterét és olyannak, mint egy robot. Ha az emberek, annyit nem bírnak eltűrni, ha valaki helyesen ír és részletesen/szépen fejezi ki magát, akkor nagy bajok vannak. Sose értettem miért baj az, ha valaki igényes, nyelvtanilag helyesen fejezi ki magát, szerintem sose jelent rosszat. Akik ily módon RP-znek, valószínűleg nem azért vannak a szerveren, hogy kocsikról és pénzről dumáljanak egész nap, esetleg emberek rablásával és gyilkolásával törődjenek. Ez az én szememben egy plusz pont, hogy inkább igényesen kialakít egy karaktert és élvezi a közösségben eltöltött idejét, hasznosan és kreatívan használja ki a szerepjáték adta lehetőségeket. Ez lenne a lényege a szerepjátéknak, hogy felvegyünk egy szerepet. Ha igazán át akarod érezni a karaktered, akkor akarva akaratlanul részletesen kidolgozod, hiszen azt élvezed. Szerintem mindenkinek hagyjuk meg, hogy élvezze a játékot úgy ahogy akarja, ameddig nem igénytelen, nem szeg szabályt vagy ezzel nem árt senkinek. Ha én részletesen kidolgozott karakterrel részletesen RP-zek, abból nem lesz senkinek kár okozva. Ha viszont csak annyiról szól az egész, hogy minden áron bizonygatni akarjuk az igazunkat, még akkor is, ha a másik fél szemléletével semmi gond nincs, akkor nincs mit tenni. Talán bele kellene gondolni, hogy valaki így élvezi a játékot és a rövid, részletszegény RP már csak kárt okozna a játékélményében. Remélem nincs köztünk egy ember se, aki csak azért, mert valami neki nem tetszik, direkt is belerondít más dolgába, még ha azzal nem is ártott neki. Talán itt lenne az ideje megtanulni kompromisszumot kötni, megréteni a másik félt is. Egyelőre csak azt látom, hogy ártatlan, senkinek se ártó embereknek esnek neki úgy, hogy közük sincs az RP-jükhöz. Ha én nem ártok másnak, akkor legalább annyi legyen mindenkiben, hogy ő se árt nekem. Szerintem ez alap lenne.
 

Vyacheslav Natasha

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:36
Szerintem nem érted hogy pontosan mit irtam le. Én nem azt irtam le hogy az egész oldschool része ezt csinálja, nem erre akartam rávilágitani. Te nyugodtan szórakozhatsz a gomboddal IC, de nem kell a /me-t tele rakni kötőszóval hanem simán leirhatod /me piszkálja a ruhán lévő gombokat.
A helytelen az hogy /me jobb keze újjaival piszkálja a ruhán lévő gombot majd a másikat is. Én leginkább a frakciókkra szerettem volna kitérni, hogy a saablonos oldschool-t követik sokan. Tudod, leginkább ott vannak a legnagyobb bajok hogy ők vannak a régi tömegbe, mi pedig szeretnénk ha ők is átjutnának egy olyan szintre ami felemeli őket. Sokan ha valakinek az-az RP hogy kocsikkal meg bulikba megyünk az okés, van a szerveren és kész. Nem az a zavaró, az a zavaró ha még a frakciók ott vannak lemaradva ahol nem kellene, pont hogy ez a tömeg. Szerintem ha megnézed manapság MTA komolyabb szerverén mindenki a newerat tanitsa, mert rájöttek arra hogy a newera nem csak azt állitja hogy vedd le arról a /me-ről a kötőszavakat mert sokkal értelmesebb a mondat. A /me-ben sokkal egyszerűbb értelmesen fogalmazni.
Mindenhová kellenek azok a playerek akik csak azért járnak fel, ezt te is tudod. De itt nem azon az embereken van a hangsúly akik csak úgy privátban nyomják, had csinálják. Viszont a változásra szükség van, de ahogy érzik az emberek. Kinek mi, de szerintem ebben lesz a jövő ha átjönnek majd a többi MTA-s emberek is.  Köszi hogy ilyen hosszú szöveget irtál.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:465
Véleményem szerint egy /me leül és belekortyol a poharába, az sokkal előkelőbb, mint egy /me leül, iszik. Sokkal elegánsabbá teszi számomra azt a mondatot, persze normális kereteken belül. Ezek mellett úgy gondolom, hogy a részletesebb /Me és /do is elősegíti az RPk átélését, esetleges vizualizálását, szokások kialakítását a karakter számára, meg az egész szituáció összképét is és nem csak egy sablonos tartalom nélküli szöveg lesz a leírt szövegek elnyomó többsége, ami számomra egy unalmas, robot karakterrel érne fel. Azzal meg egyáltalán nem értek egyet, hogy kötőszavak nélkül értelmesebb egy mondat, hiszen épp az értelmes, magyaros mondatok megalkotásához szükség van rájuk.
 

Vyacheslav Natasha

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:36
Idézet tőle: Reaper:
Véleményem szerint egy /me leül és belekortyol a poharába, az sokkal előkelőbb, mint egy /me leül, iszik. Sokkal elegánsabbá teszi számomra azt a mondatot, persze normális kereteken belül. Ezek mellett úgy gondolom, hogy a részletesebb /Me és /do is elősegíti az RPk átélését, esetleges vizualizálását, szokások kialakítását a karakter számára, meg az egész szituáció összképét is és nem csak egy sablonos tartalom nélküli szöveg lesz a leírt szövegek elnyomó többsége, ami számomra egy unalmas, robot karakterrel érne fel. Azzal meg egyáltalán nem értek egyet, hogy kötőszavak nélkül értelmesebb egy mondat, hiszen épp az értelmes, magyaros mondatok megalkotásához szükség van rájuk.

Nem mindig úgy kell le RP-zni hogy leül iszik :D /me leűl, belekortyol a pohárba. Nem szükséges oda az "és".. Nem érne fel robotra a karaktered, az itt a baj hogy kötőszavakkal élünk akkor minden eggyes mondatba beleirod az és-t, majdot? Az nyelvtanilag nem helyes.
 

Taktikaiteknős

Fékezhetetlen
Játékos
Üzenetek:465
Egy "/me leül az ágy szélére és sóhajt egyet." mondat miért ne lenne helyes? Plusz oda írtam, hogy normális kereteken belül.
 

Andy

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:39
Ne haragudj meg, de szerintem te nem értelmezted a fent leírtakat. Honnan jött a jobb és bal kéz ide? Valahol látsz példát arra? Egyáltalán nem sorolható az általatok "oldschool" rp-nek nevezett rp-be a jobb és bal kéz. Direkt kitértem arra, hogy tömör mondatokban fogalmazzák meg. Attól, mert nem lesz benne kötőszó még nem lesz se rövidebb, se lényegretörőbb, sokszor csak mondattanilag helytelen, mert nem értik hogyan is kellene csinálni. Mindenki azzal jön, hogy ez a jövő és jobb. Egyetlen egy érvet vagy tényt se kaptam még, hogy miért jobb az, ha kihagyok egy "és" kötőszót és ugyan azt írom le, mint amúgy is szerettem volna. Az a gond, hogy te egy kalap alá veszed azokat, akik nem tudnak helyesen írni azokkal, akik részletesen RP-znek. Ha valaki nem tud helyesen írni, helytelenül használja a szavakat, az nem a részletesség miatt van. Egyszerűen az illető nem tud mondatokat alkotni. A fent említett példákban nem látom sehol a felesleges túlbonyolítást. Helyette azért készült ez, hogy azok, akik kezdőként belecsöppennek az egészbe értsék miért van kétféle RP stílus a szerveren. Így nem tudják összekeverni a kettőt és alkotni egy szörnyeteget. Nem is értem néhány embernek, honnan jön az, hogy /me-ben megfogalmazza mi történt vele a múlthéten. Sose volt gondom azzal, ha valaki rövid szövegeket ír, nem használ kötőszavakat, de azzal már igen, mikor beírta, hogy /me a múlthéten bablevest evett, ezért két napja fáj a hasa. Még ha a bableves lenne benne, hogy megette, azt mondom jó, cselekvés, de miért fejti ki a cselekvésre használatos parancsban, hogy ezáltal milyen problémái vannak? Vagy ez még semmi lenne, igazából ha neki ez így megfelelő és így élvezi, ezzel sincs gondom, nekem nem árt. Viszont ha én meg leírom, hogy megigazgatom a mellényem felállás után és azt kapom, hogy ez felesleges, meg miért RP-zek részletesen az már zavar. A parancsoknak megvan a használatuk, jelentésük a szerverszabályzatban is. Cselekvés leírására használandó paranccsal akkor miért kell történéseket és érzéseket kifejezni? Sokan panaszkodnak a részletes RP miatt, de érdekes módon magukban nem veszik észre a hibát. Ha van egy parancs az adott dologra, akkor miért kell direkt a másikat használni? Ezt sose értettem. Nagyon sok magát "newera" képviselőnek tartó személlyel van dolgom nap mint nap, érdekes módon még egyikük se fejezte be a velem való RP-t. Sőt, sokan szeretik a részletességet. Itt az a gond, hogy mikor részletes RP-ről beszélünk mindenkinek a 3x ismétlődő "majd" kötőszó jut eszébe. Ez nem így van. Régen se használtuk így a kötőszavakat, nem is értem honnan jön ez. Régen is törekedtünk a tömör, de nyelvtanilag helyes mondatokra. Azok voltak a kötőszó ismétlő emberek és a 3 soros /me-k megteremtői, akik kreativitás és tapasztalat nélkül álltak neki mondatokat alkotni ( Egy 12 éve srác még nem tudja magát rendesen kifejezni, ezért teleírja kötőszavakkal a mondatot, mert a szókincse nem elég fejlett hozzá). Ha figyelmesen elolvassa bárki a fenti példáimat rájöhet, hogy egyszerűen a parancsok megadott használata szerint írunk értelmes mondatokat. Kezd meglepni, hogy valakinek az gond, ha helyesen írok, tömör és értelmes mondatokat, a parancsok megadott használatával. Ha meg attól "newera" valami, hogy nem úgy használjuk a parancsokat ahogy azok ki lettek találva és amire azok vannak, ráadásul összefüggéstelen szavakat bökünk ki, akkor valami baj van. Nem hinném, hogy ez lenne a "newera". Nem csak annyiból áll, hogy az addig bevált és megadott parancsokat direkt felcseréljük, mert nekünk nincs kedvünk még egy pici szöveg leírásához. Valahol ez nagyon elferdült. Végig követtem a "newera" fejlődését, de ha most így áll a helyzet, akkor valami gond van. Nem az igénytelenségről szólt ez, most se arról kellene szólnia. Az meg hülyeség, ha arra buzdítjuk az embereket, hogy egy parancsot, amit cselekvés leírására kell használni, használjon történésre. A parancsoknak van egy funkciójuk, nem értem minek keverni a kettőt, ha tisztábban látható minden a helyes használatukkal. Bár még mindig csak saját vélemény és attól, hogy én így látom csöppet se zavar, ha valaki másképpen RP-zik. Helyette mások azért panaszkodnak, ha valaki helyesen ír és részletesen kifejti a mondandóját. Olyan dolgokért megy a panaszkodás, amik alap dolgok, hogy a helyes kommunikáció meglegyen az emberek között egy szerepjátékban. Nem értem miért kell lázadozni valami ellen, csak azért mert mást szeret az illető. Ha gond az, hogy többségben vannak a részletesen RP-ző emberek, akkor midnenkinek ott a lehetőség a választásra. Akarata ellenére senkit se kényszerítsünk dolgokra, abból csak vita és ellenségeskedés lesz. Jelen helyzetben vagy elfogadják egymást a felek, vagy beletörődnek, hogy ameddig ebben a világban vannak, mérgelődhetnek. Csak azért mert valaki egy dologra azt mondja jó, az emberek még nem fogják ugyan úgy azt tenni. Mindenki eldöntheti saját magának mi a jobb.
 

csifinorbi

Újonc
Játékos
Üzenetek:3
Annyit a /me-ben leírt történésekről, hogy szerintem annak az a célja, hogy érthetővé tegyük a másik playerrel a karakterünk cselekvését, tudassuk velük annak okát.
Pl:    /me lassan beszél, mert részeg.
  vagy /me elengedi a szatyrot, mert már nem bírja el.(jobb nem jutott eszembe)
Szóval így világossá tesszük a másik fél számára, hogy mit miért cselekszünk, jobban meg tudja érteni. Ezzel nincs gond szerintem.

A vessző, vagy "és" szón szerintem fölösleges vitatkozni, amíg nem úgy néz ki egy cselekvés, hogy "... és... és... és..". Ez valóban szókincsfüggő.
 

gylevee

Újonc
Játékos
Üzenetek:4
Köszönjük szépen ezt a szép leírást, szerintem a kezdők számára igen hasznos lehet. Szinte teljesen egyetértek vele. Egy apró hozzáfűzni valóm lenne, mint érdekesség: Tudom, hogy sokan nem szeretik a gondolatkifejtést és egyetértek az általad leírt érvekkel. Viszont azt gondolom, hogy barátok, haverok között ha az IG történéseket nem is viszi előre, de legalább szülhet vicces pillanatokat, amik miatt együtt nevetünk. Ez lenne a cél, hogy mindenkit szórakoztasson a játék. Nem támogatom, de nem is vagyok ellene, mert az a tapasztalatom, hogy sokan a másik fél megsértésére használják. A kötőszavakról, stb... annyit, hogy egy olyan mondat, ami ezekkel megfelelően össze van foglalva sokkal szebb szerintem, mint amikor 6 különböző sorban leírja valaki nyers mondatokkal, hogy mit csinál a karaktere. Ennek ellenére az utóbbi sem zavar.
 

Andy

Lelkes Forumozó
Játékos
Üzenetek:39
Ha megfigyeltétek az írásaimat megtalálható benne, hogy szerintem sincs newera és oldschool,nem véletlenül van ott a macskaköröm se, csak ha vitára fordul a dolog, rögtön ezzel dobálózik mindenki. Rögtön az,van, hogy az "oldschool" szar, aztán jön, hogy "a newera" ennyivel jobb stb. Közben annyi az általuk feltüntetett két "stílus" között a különbség, hogy nem tesznek kötőszót. Ezt nem tudják felfogni az emberek és még most se jöttek rá. Az előbb felhozott /me példákkal pedig nincs semmi gond. Én leírtam melyek azok, amikkel gond van. A "/me boldog mert szép az idő." és társaival van csak gond, amit azok képviselnek, akik az "oldschool" és "newera" szavakkal is dobálóznak. Ha összehasonlítjátok a két leírást, amit én és Insigne írtunk, annyi a különbség, hogy az enyémben van kötőszó is, és kifejezem magam /do-ban részletesen, mellette a parancsokat felhasználási módjuk szerint használom. Látom nagyon nehéz beletörődni abba, hogy valaki ennyiben különbözik a másiktól. Ameddig nincs szabályzatba hozva, hogy a kötőszavak tiltva vannak a szerverről és a részletes /do használata, addig lesznek emberek, akik ezeket így fogják használni. A fenti leírásban nem hinném, hogy bármi szabálytalanságot lehetne felfedezni, vagy olyan megfogalmazást, ami a szerver szabályzatának valamely pontjába ütközne, vagy nyelvtanilag nem lenne helyes. Egy angy eltérés vana  két leírás között, az az önkéntelen cselekedetek kifejezése. Szerintem világosan kifejtettem mire gondolunk mi ez alatt. Szóval ugyan úgy RP-zünk, csak más megfogalmazásban. A fent leírtak nem azért jöttek létre, hogy bármit is bizonyítsak, csupán ha feljön egy kezdő és látja, hogy a társaság egyik része másképp játszik mint a másik, itt választ kaphat arra, hogy mit hogyan kell érteni. Nem lesz elveszve a semmiben és keresve a választ arra, hogy az egyik fél miért ír /do-ba indirekt cselekedeteket a másik pedig miért mellőzi ezt. Itt elsz egy válasz a számára magyarázattal. Ezért is kértem meg az embereket, hogy ne itt próbálják bebizonyítani mennyivel is jobb a saját RP-jük másokénál. Ez csupán magyarázat azoknak, akik nem értik az okokat.
 

Insigne

Veterán
Játékos
Üzenetek:240
Az nem normális ha egy mozdulatot 6 sorban írsz le.
Egyáltalán nem annyi a különbség a két stílus között hogy nem teszel kötőszavakat bele.

[globmod]A témát már eléggé kifacsartuk szerintem, és ahogy azt chatbox-ba is leírtam érthetően, nem kellene a feszültséget kelteni.
A témát lezárom, ha esetleg valaki tovább szeretné boncolgatni, az megteheti a beszélgetés alfórumban.
@Insigne[/globmod]​
 
Állapot
A témához nem lehet hozzászólni, mert le van zárva.

Kinézet személyre szabása

Top Alsó